Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2017., 17:58   #6261
Ubiti tzadnja 4 dana sam ful tjeskobna, pijem cipralex od 10 sad ce biti 5 tjedana iako sam prvi pila samo 5 kao pola doze. Strah me depresije ako ja razmisljam da cu se povrijediti i ubiti sta ako sam zapravo dobila depresiju a ne okp. I prije sam tako brijala. Idem na KBT psihoterapiju 2 puta sam bila. Zvala sam psihijatricu kaze da pojacam cipralex na 15 mg a mene sve strah. Cim procitam da neko za okp pije antipsihotik meni nije dobro buduci su to tablete za shizofreniju. Ubiti svi koji su opsesivci ce skontat o cem pricam. Stalno trauenje razuvjeravanje jel terapija dobra dali mi je dijagnoza dobra itd. I naravno psihijatrica je vikala na mene sta idem na forum jel to pogorsa stanje, sto je s jedne strane istina. Zelis se cit s ljudima koji prolaze sve ko ti a onda nakacis i novih pizdarija. Mene trenutno vise od misli ubi tjeskoba, a izazvana je mislima. Stalno razmisljam sta ako zavrsim na hitnoj i ispricam nekom strah od suicida da ce me hospitalizirati.
maliskandal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 12:02   #6262
Quote:
maliskandal kaže: Pogledaj post
Ubiti tzadnja 4 dana sam ful tjeskobna, pijem cipralex od 10 sad ce biti 5 tjedana iako sam prvi pila samo 5 kao pola doze. Strah me depresije ako ja razmisljam da cu se povrijediti i ubiti sta ako sam zapravo dobila depresiju a ne okp. I prije sam tako brijala. Idem na KBT psihoterapiju 2 puta sam bila. Zvala sam psihijatricu kaze da pojacam cipralex na 15 mg a mene sve strah. Cim procitam da neko za okp pije antipsihotik meni nije dobro buduci su to tablete za shizofreniju. Ubiti svi koji su opsesivci ce skontat o cem pricam. Stalno trauenje razuvjeravanje jel terapija dobra dali mi je dijagnoza dobra itd. I naravno psihijatrica je vikala na mene sta idem na forum jel to pogorsa stanje, sto je s jedne strane istina. Zelis se cit s ljudima koji prolaze sve ko ti a onda nakacis i novih pizdarija. Mene trenutno vise od misli ubi tjeskoba, a izazvana je mislima. Stalno razmisljam sta ako zavrsim na hitnoj i ispricam nekom strah od suicida da ce me hospitalizirati.
I ovo razmisljanje o depresiji i hospitalizaciji je samo strah ��
wyxq is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 13:04   #6263
Quote:
wyxq kaže: Pogledaj post
I ovo razmisljanje o depresiji i hospitalizaciji je samo strah ��

pa da strah koji mi stvara anksiozost i tjeskobu. idem na psihoterapiju pa se nadam da ću naučiti metode kako sama sebi pomoći inaće u zivotu kad naiđu takve misli. ubiti klasičan OKP, samo što ti stalno treba neko razuvjeravanje da si dobro. drago mi je da si ti dobro, ali iskreno kad sam pročitala da ti je prvi psihijatar za okp dao antipsihotike i lijek za parkinsonovu bolest, super da si mjenjao psihijatra. inače za ovo se daju antidepresivi, i psihoterapija preporuča
maliskandal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 13:43   #6264
Kako do besplatne terapije?
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 18:16   #6265
Quote:
maliskandal kaže: Pogledaj post
pa da strah koji mi stvara anksiozost i tjeskobu. idem na psihoterapiju pa se nadam da ću naučiti metode kako sama sebi pomoći inaće u zivotu kad naiđu takve misli. ubiti klasičan OKP, samo što ti stalno treba neko razuvjeravanje da si dobro. drago mi je da si ti dobro, ali iskreno kad sam pročitala da ti je prvi psihijatar za okp dao antipsihotike i lijek za parkinsonovu bolest, super da si mjenjao psihijatra. inače za ovo se daju antidepresivi, i psihoterapija preporuča
Za Parkinsonovu bolest, to nisam imao pojma negdje sam čitao da se OKP liječi i antipsihoticima i antidepresivima. Za antidepresiv mogu posvjedočit da djeluje.
wyxq is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 23:10   #6266
Zoloft....Iskustva?
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 23:22   #6267
Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
Zoloft....Iskustva?
super za smrsaviti, trcati, skakati, biti pun energije i imati suha usta. boze kad se sjetim - bila sam kao na speedu. i onda sam se zalila srinkici da mi da neku drugu drogu, jer na ovoj sam bila hiperaktivna. pa mi je dala Prozac (isto ssri kao Zoloft) i to mi je bilo ok. no, ja inace cudno reagiram na ssri, tako da mozda i nisam mjerilo za ista...
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 23:45   #6268
Stvar je u tome da sam više stalno anksiozna preplašena i stalno imam prisilne misli pred spavanje najviše. Možda odem na terapiju , možda dobijem te tablete netko mi je preporučio... Jer više se ovako ne može. Živim ja godinama s anksioznosti i svime što ide uz to,ali mislim da mi treba prava pomoć... A opet me strah nuspojava jer imam health anxiety pa sad.... Dosad nisam pila ništa jace od helexa... Zbog nesanice i napadaja panike.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 17:14   #6269
Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
Kako do besplatne terapije?

Odakle si? znam da inače postoje centri za samopomoć di znaju držati razne oblike psihoterapije besplatno
maliskandal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 17:21   #6270
Ljudi moji ovu kurvu od poremećaja treba poraziti. krenula sam na KBT terapiju dosta u zadnje vrijeme radim na sebi. lijekovi mislim da mi uopće ne djeluju. strahovi su: shizofrenija da ću čut glasove i poluditi, da ću oboliti od depresije i ubit se, da u povrijediti dijete, da sam opsjednuta, onda stalno osluškujem pa šta mi to pišti po ušima. znači ima ih u pičku materinu. užasno se bojim nekih težih lijekova tipa antipsihotika šta ako mi uvedu u terapiju itd. ali dok god se bojim ovo govno me pobjeđuje. SAMO OKP i ništa više. bila bi sretna kad bi pisali o metodama koje nam mogu pomoći da hrabrimo jedni druge. neko se s ovim nosi sa velikom dozom lijeka, neko s malom a neko bez ičeg. znači stvar je samo u tome kako ko doživljava taj strah. ja se uvijek sjeti jednog posta od dečka što je pisao da se boji da će nauditi svojima, al kaže prvo odo da jedem palačinke a OKP ko ga šiša. treba samo pozitive u ovom i puno smijeha. mene muž npr. zove kamikaza hahahahha. držite se dragi moji i pišite kako si pomažete, što ste korisnog naučili sami ili na psihoterapiji
maliskandal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 12:19   #6271
jel ova tema uopće aktivna?
maliskandal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 13:11   #6272
Nazalost ne!!!
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 14:20   #6273
Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
Nazalost ne!!!
Pa vidim, mjesec dana se pise na dvije stranice. Prije je to bila ekipa, fantazista, fuliootrops, ti, optimista3, krafna
maliskandal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 02:30   #6274
Sad sam samo ja... Sa mojim mislima, o sebi, bolestima , o tome da cu ostat sama jer ce mi se obitelj razbolit... I ostale gluposti da ne pisem tu sad... I onda odakle mi energije za ista osim za lezat i bit online i slusat muziku u pola tri ujutro... Trebala bih u pon otic na razgovor i ako bude srece po dijagnozu...
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 18:18   #6275
Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
Sad sam samo ja... Sa mojim mislima, o sebi, bolestima , o tome da cu ostat sama jer ce mi se obitelj razbolit... I ostale gluposti da ne pisem tu sad... I onda odakle mi energije za ista osim za lezat i bit online i slusat muziku u pola tri ujutro... Trebala bih u pon otic na razgovor i ako bude srece po dijagnozu...
podi obavezno na razgovor!
teazoldyck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 04:08   #6276
Quote:
maliskandal kaže: Pogledaj post
Ubiti tzadnja 4 dana sam ful tjeskobna, pijem cipralex od 10 sad ce biti 5 tjedana iako sam prvi pila samo 5 kao pola doze. Strah me depresije ako ja razmisljam da cu se povrijediti i ubiti sta ako sam zapravo dobila depresiju a ne okp. I prije sam tako brijala. Idem na KBT psihoterapiju 2 puta sam bila. Zvala sam psihijatricu kaze da pojacam cipralex na 15 mg a mene sve strah. Cim procitam da neko za okp pije antipsihotik meni nije dobro buduci su to tablete za shizofreniju. Ubiti svi koji su opsesivci ce skontat o cem pricam. Stalno trauenje razuvjeravanje jel terapija dobra dali mi je dijagnoza dobra itd. I naravno psihijatrica je vikala na mene sta idem na forum jel to pogorsa stanje, sto je s jedne strane istina. Zelis se cit s ljudima koji prolaze sve ko ti a onda nakacis i novih pizdarija. Mene trenutno vise od misli ubi tjeskoba, a izazvana je mislima. Stalno razmisljam sta ako zavrsim na hitnoj i ispricam nekom strah od suicida da ce me hospitalizirati.
Prvo, antipsihotik u malim dozama djeluje kao anksiolitik. To ti je psihijatar trebao odmah objasniti, kao što je meni moj. Nema to veze s potencijalnom psihozom. TO GOVORI TVOJ OKP!
Obično se antipsihotik daje OKP-ovcima dok AD ne prodjeluje, odnosno kad je anksioznost prejaka.
Daje se btw i za čistu nesanicu.
Ja sam tako nekoliko mjeseci pila uz AD i antipsihotik (loquen) i kad je AD prodjelovao, prestala sam.

Drugo, strah od suicida je također tvoj OKP i to psihijatri prepoznaju.
Ja sam jedno vrijeme redovno pričala s psihi o svojim idejama suicida i strahu od toga da ću ubiti svoje dijete. I nitko me nije internirao, niti mi je oduzeta skrb. Jer psihijatar zna da to kod okp-ovca nisu stvarne misli i namjere nego strah i simptom postojeće dijagnoze.
Razgovaraj s psihijatrom o tom strahu.
I slušaj njene savjete jer mi se čini da si jako anksiozna i da ti stvarno treba ono što ti je psihi savjetovala (micanje s foruma i jača doza).

Sve će biti u redu, samo stisni zube i strpi se dok terapija ne počne djelovati.
Niska Grana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 04:29   #6277
Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
Sad sam samo ja... Sa mojim mislima, o sebi, bolestima , o tome da cu ostat sama jer ce mi se obitelj razbolit... I ostale gluposti da ne pisem tu sad... I onda odakle mi energije za ista osim za lezat i bit online i slusat muziku u pola tri ujutro... Trebala bih u pon otic na razgovor i ako bude srece po dijagnozu...
Chem, draga mene srce boli kako se ti već dugo mučiš sama.
Molim te, molim te potraži pomoć. Jer pomoći ima i jednom kad nadođeš na sebe biti će ti žao što si si svu tu patnju priuštila. A može biti lakše. Možda ne idealno, ali puno lakše.


Quote:
maliskandal kaže: Pogledaj post
Ljudi moji ovu kurvu od poremećaja treba poraziti. krenula sam na KBT terapiju dosta u zadnje vrijeme radim na sebi. lijekovi mislim da mi uopće ne djeluju.
Meni je sad u drugoj turi trebalo 8 mjeseci da lijekovi uopće prodjeluju.
Strpljenja.
Quote:
strahovi su: shizofrenija da ću čut glasove i poluditi, da ću oboliti od depresije i ubit se, da u povrijediti dijete, da sam opsjednuta, onda stalno osluškujem pa šta mi to pišti po ušima. znači ima ih u pičku materinu. užasno se bojim nekih težih lijekova tipa antipsihotika šta ako mi uvedu u terapiju itd. ali dok god se bojim ovo govno me pobjeđuje. SAMO OKP i ništa više. bila bi sretna kad bi pisali o metodama koje nam mogu pomoći da hrabrimo jedni druge. neko se s ovim nosi sa velikom dozom lijeka, neko s malom a neko bez ičeg. znači stvar je samo u tome kako ko doživljava taj strah. ja se uvijek sjeti jednog posta od dečka što je pisao da se boji da će nauditi svojima, al kaže prvo odo da jedem palačinke a OKP ko ga šiša. treba samo pozitive u ovom i puno smijeha. mene muž npr. zove kamikaza hahahahha. držite se dragi moji i pišite kako si pomažete, što ste korisnog naučili sami ili na psihoterapiji
Meni se strah u sedam god borbe s OKP-om velikim dijelom pretvorio u gađenje. Što je također hendikep (zbog istih kompulzija), ali opet je bolje jer je gađenje podnošljivija emocija od straha.
Meni je psihijatrica objasnila da je to dobar znak. Da mozak očito sam traži put i da je našao manje opterečujući kanal za evakuaciju. Znači OKP se može mijenjati i transformirati u nešto podnošljiviju varijantu od čistog straha, što je svakako dobra vijest.
Niska Grana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 04:47   #6278
Quote:
maliskandal kaže: Pogledaj post
evo ekipa odpet mene. ponovno mi se vratio stari strah šta ako s ubijem, povrijedim ili slično. znam da sam to sve prošla, al strah uvijek bude jako velik. pijem cipralex 10 mg i misar 0,25. evo mj dana pijem cipralex ali su misli i panični napadi još uvijek prisutni. grozno se osjećam, užasan strah me uhvati, šta ako je ovo ipak depresija i ja ću to napraviti, onda s smirim i skužim da su to samo misli. imala sam ih i prije, da ću povrijediti mamu, brata, sebe, mačku. sad se vratilo u vidu da ću sbi nešto napraviti. ako netko ima slična iskustva da podjeli i način kako to svladava
Ja sam nakon poroda imala te nasilne misli.
Jako mi je pomagalo prepuštanje.
Znači kad bi mi palo na pamet da ću ubiti sebe doslovce bih se prepustila tom strahu i pustila da se sve odvrti do kraja: metoda samoubojstva, tuga mojih bližnjih, stra od smrti, ukop i ništavilo. I onda bi na kraju mi došla misao: Pa i da se ubijem, pa što onda?
S vremenom iako su misli perzistirale bilo je sve manje anksioznosti prilikom vrtenja filmova. Kao da su se izlizali i postali banalni.
Na kraju su mi nasilne misli skoro u potpunosti prestale, a kad i ako su se pojavile, više nije bilo straha i anksioznosti vezanih uz njih...više ono, iš, iš...dosadna misao.
Niska Grana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 15:50   #6279
Meni je sad u drugoj turi trebalo 8 mjeseci da lijekovi uopće prodjeluju.
Strpljenja.

uuuu pa jel nije ono ako ti nedjeluje za 1-2 mj, mjenja se AD ili povisuje. meni je prvi put kroz 2 mj prodjelovalo, a sad 2 pijem i nije
maliskandal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 15:52   #6280
Quote:
Niska Grana kaže: Pogledaj post
Ja sam nakon poroda imala te nasilne misli.
Jako mi je pomagalo prepuštanje.
Znači kad bi mi palo na pamet da ću ubiti sebe doslovce bih se prepustila tom strahu i pustila da se sve odvrti do kraja: metoda samoubojstva, tuga mojih bližnjih, stra od smrti, ukop i ništavilo. I onda bi na kraju mi došla misao: Pa i da se ubijem, pa što onda?
S vremenom iako su misli perzistirale bilo je sve manje anksioznosti prilikom vrtenja filmova. Kao da su se izlizali i postali banalni.
Na kraju su mi nasilne misli skoro u potpunosti prestale, a kad i ako su se pojavile, više nije bilo straha i anksioznosti vezanih uz njih...više ono, iš, iš...dosadna misao.
e tako je meni bilo prvi put, počela sam se prepuštat i kasnije su mi postale smiješne, nisam im više pridavala važnosti.
ja sam rodila prije 5 mj. pa moguće da sam i zbog toga dodatno anksiozna. slušam svoju dr. pijem terapiju i idem na KBT kod psihoterapeuta, mora dat rezultate.
maliskandal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.