Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2007., 14:50   #1
Lakat - problemi razni (zbirna tema)

Kako prepoznati teniski lakat i koje vježbe istezanja trebam raditi ?
footballplayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 19:25   #2
Ak dobiješ teniski lakat nikakve vježbe istezanja ti neće pomoći. Trebaš ili ići na operaciju ili se baciti na nekakvu alternativnu metodu liječenja, npr akunpukturu koja u ovom slučaju pomaže. U svakom slučaju bilo bi dobro da se javiš u Sportsku ambulantu u Domu Sportova.
__________________
U duh potpuno slobodan
od svih misli i osjećaja
čak ni tigar ne nalazi mjesta
da zabode svoje oštre kandže
ovac is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 11:21   #3
Bursitis tj burzitis na laktu, sto protiv njega?

Bio kod ortopeda, i dao mi nevjerojatnu terapiju: zamrznuti vodu u casici od jogurta sa stapicem u sredini i time masirati, plus Voltaren. Istina je da me vise ne boli, ali lakat vec tri tjedna izgleda kao Popajev, i prilicno je neosjetljiv - kao da sam stavio implantat! Zna li netko koju suvremeniju metodu od ove Ledo, ili to treba izrezat?
Tnx
Doh! is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 12:22   #4
Quote:
Doh! kaže: Pogledaj post
Bio kod ortopeda, i dao mi nevjerojatnu terapiju: zamrznuti vodu u casici od jogurta sa stapicem u sredini i time masirati, plus Voltaren. Istina je da me vise ne boli, ali lakat vec tri tjedna izgleda kao Popajev, i prilicno je neosjetljiv - kao da sam stavio implantat! Zna li netko koju suvremeniju metodu od ove Ledo, ili to treba izrezat?
Tnx
Izdrži i maži Voltarenom kako ti je čovjek rekao!
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 14:09   #5
Cuj,ne znam da li ce ti ovo pomoći,ali i meni se ta dijagnoza desila početkom ove godine-ali u ramenim zglobovima.Napisali su da je bursitis,početne degener.promjene u zglobu,ovapnjenje tetive......Dobila 2 tzv.blokade u 2 tjedna,10 dana išla na terapiju-prvo masiranje s ledom(što mi je prepor. i za doma-baš onako kako si opisao),a onda još i vježbe.I doma sam poslije vježbala,stanje se malo popravilo,ali ak bih preskočila samo jedanput vježbanje opet sve po starom-ista bol,nemog. nekih pokreta.

Nevezano uz to odlučila sam si očistiti malo organizam(zbog dr. problema) od sveg smeća kaj se nakupi hranom i pićem.Više voća i povrća,manje mljiječnog i kruha(meso tak i ne jedem) i najbitnije PRESTALA SAM PITI KAVU(a pila sam je poprilično).Nakon jedno 4 dana takvog režima moja je bol u ramenima totalno nestala(osjeć.sam se kao gimnastičarka ponovno).
Uskoro sam počela jesti više manje onako kao prije(doduše još uvijek više voća,manje kruha i mliječnog,jako malo šećera),ali ne konzumiram ništa što ima kofein(ni colu,čak niti kavabon,a i čokoladu izbjegavam.)
Čak mi niti jezik nema više bijelu presvlaku,a i zubi ne navlače sivu boju.
Kod mene je očito kofein izazivao pretjeranu kiselost organizma.A znamo da kiselost org. često dovodi do bolesti zglobova.
Kiselost ti još izazivaju pretj. količ. bjelančevina živ. porjekla(mlijeko,meso),nekome previše proizvoda od žitarica(čak i mahunarke nekad),alkohol,šećer(pa i pušenje).
Probaj se malo odreći nekih nezdravih navika ako ih imaš,izreguliraj malo prehranu,pa ćeš vidjeti hoće li i tebi to pomoći.Držim fige.
sretnodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 10:01   #6
Kiselost, kazes?

Dobra ideja, zapravo kad guglao na tu temu nasao masu nekih detoksikacija jetre, bubrega,... znaci problem bi mogao biti sistemski. Iako mene bas nista ne boli i svi pokreti su moguci, jedino sto izgleda sve smjesnije. Znaci ocito nema neke super "Antibursin" kreme ili tablete...
Hvala
Doh! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 12:08   #7
Ili imaš tzv.teniski lakat-mog muža muče bolovi u desnoj ruci od kad se malo posvetio tenisu,a inače nije sport.tip pa mu to više izgl. škodi neg ima koristi,a na poslu čitavo radno vrijeme "klika" mišem tom istom rukom.Pa ga i u vožnji uhvati.Nije išao doktoru,pa nema dijagnozu da li se tu o bursitisu radi.

Ustraj u terapiji,ako ne pomogne traži način da sam pomogneš sebi-jer su doktori često puta inertni totalno.Bar ja imam takva iskustva.
sretnodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 15:06   #8
To se lijepo moze ispunktirati i staviti neki depo kortikosteroidni lijek (blokada)
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 17:49   #9
Punktiranje!

bio kod dr opce prakse i bogme me poslao na punktiranje. I to sto brze da se ne bi kalcificiralo sto bi rezultiralo rezuckanjem.
Tnx za savjete
Doh! is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 00:23   #10
evo upravo smo dosli s punktiranja.mom decku se to pojavilo jucer na laktu i uopce nismo znali sta je??osim sto je grozno izgledalo,nije ga nista boljelo i mogao je sve pokrete izvodit.eto sad znamo da je to bursitis.dobio je da pije voltaren i longetu jer kao mora mirovat.sutra opet na pregled!navodno se to zna povratit.sad trebamo vidjet sta ce bit dalje,al nadamo se da se to bursasto sranje nece vracat.
cake is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 20:13   #11
Teniski lakat

Pozdrav, imam teniski lakat i već mjesec dana po preporuci ortopeda hladim lakat i mažem Deep reliefom, ali mi baš i nije nešto bolje. Zanimaju me druga iskustva s tom bolesti, koliko je uspješno takvo liječenje, koliko traje...?
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 00:11   #12
kontraktura lakta

imao sam prije 2 i pol mjeseca luksaciju lakta, namjestili su mi lakat i nosio sam 2 tjedna gips i jos dva tjedna sam imo ruku u imobilizaciji. i zadnjih 6 tjedana idem an fizikalnu terapiju i plivam i vjezbam i jos uvjek imam kontrakturu i svaki jutro mi se vraca na pocetno stanje a ako vjezbam navecer ju uspijem najbolje razgibat i kad ju razgibam do kraja onda mi jos fali 30 stupnjeva da ju ispravim i 30 stupnjeva da ju savijem... nek mi neko kaze sad kolko inace treba za oporavak kod kontrakture lakta? i sta je naucinkovitije da se ispravi kontraktura? i jel normalno da je jos uvjek prisutna mala oteklina?
veco-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 00:45   #13
Normalna je oteklina pogotovo u ovoj fazi. Traje i do 3 mjeseca, nekad manje, nekad i više. Zahtjeva zaista stručnu fizioterapiju ako hoćeš što brže rezultate, preporučujem PNF pristup (upitaj fizioterapeute ako znaju raditi ovu tehniku) i kinesiotaping.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 16:11   #14
Bol u području oko lakta

Pozdrav svima, ovako, muči me jedno mjesec dana jedan problem; prilikom nekih aktivnosti, dizanje utega, obaranje ruku ili čak ako jače zamhnem rukom u roku pola minute mi se javlja jaka u bol u desnoj ruci, ne u laktu nego na unutrašnjoj strani, znači suprotno od lakta. Ne poplavi mi ruka, niti natekne, nego jednostavno, javlaj se bol, koja me ubija

Prvo bih volio vidjet vaša mišljenja, pa bih mogao do doktora...
rickyika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 00:46   #15
I'ko?
rickyika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 12:35   #16
Quote:
rickyika kaže: Pogledaj post
I'ko?
Teško da ćeš dobiti smisleni odgovor samo na osnovu opisa boli...
Colas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 23:04   #17
Rekao bi neka tetiva je istegnuta ili upaljena ali mogu samo nagađati ovako...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 13:45   #18
Ovako napamet iz opisa je teško reći.

Možda medijalni/ulnarni epikondilitis iliti golferski lakat, odnosno prenaprezanje hvatišta mišića fleksora. Riješi se fizioterapijom, dosta uspješno. Ako je to - to.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 03:16   #19
Problem s laktom

Evo ovako ukratko...
Od svog rođenja imam hemiparezu, znači lijeva strana tijela mi je slabija od desne. Također lijeva noga mi je krača od desne, pa nosim povišenje, i to zadnje 4 godine uloške od dr. Peharca (itekako su kvalitetniji od ostalih, jer do onda sam iašao na kontrolne preglede u Rijeku, i nosio sam povišene uloške, ali se ipak zamijeti ogromna razlika). Kao klinac od 5-6 godina uvijek sam radio svakakve vježbe, iako to nije promijenilo puno, jer između otprilike 1. razreda osnovne do 2. srednje nisam gotovo nikakve vježbe, izuzevši vrlo kratkorajne fizikalne terapije ali kada sagledamo tih 9 godina, to zapravo nije bilo ništa...ne znam bio sam "glup" klinac.
Ali sada kada taj "klinac" polako počinje odrastat, naravno želi paziti na svoj izgled.
Problem je u tome što ne mogu ispraviti svoj lakat, te mi to ima direktan utjecaj na položaj zgloba, te naravno sve to jako "nebično" izgleda, da tako kažem, te zato vrlo gotovo stalno kada šetam ulicom i dok sam šetao školom držao sam doslovno ruku u džepu. Pa možete barem zamisliti da bi to moglo biti neugodno.
Nkaon 6 mjeseci, ponovno sam krenuo u teretanu... Iako ima dosta "modernih" sprava, npr vježbe sa šipkom ne mogu raditi zbog te različitosti između dvije ruke, znači ne samo jačine, nego duljine, jer ne mogu ispraviti svoj lakat.
Znam da bi trebao posjetiti doktora ili fizioteraoeuta, ali nažalost nisam u mogućnosti...pogotovo financijskoj.

Imate li ikakav savjet ili vježbe kojima bih mogao nekako mobilizirati lakat?

Hvala na dugom čitanju!
aono is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 13:27   #20
Bol u laktu - teniski lakat

Prije otprilike 4 mjeseca počeo me boljeti lakat na lijevoj ruci (inače sam dešnjak). Boli me neprestano, ako podižem nešto iz lakta (npr. čašu) zaboli me jače. Zaboli me jače također i kad stisnem čvrsto šaku ili kad pokušam blokirati i kontra sliom podići bolesnu ruku. Otprilke od prije mjesec dana na gornjem vanjskom dijelu lakta mi je izbila lagana oteklina koja je još uvijek prisutna.
Bavim se sportom (savate box) ali tenis nikad nisam igrao, osobito ne lijevom rukom.
Liječnik me je za početak poslao na RTG pregled, ali kako je to u našem zdravstvu, naručen sam tek za mjesec dana.

Ima li netko iskustva s time? Posebno me zanima smijem li se baviti i dalje sportom ili se preporuča mirovanje? Također me i brine novonastala oteklina?? Help !!!
__________________
Gambling is the sure way of getting nothing for something.
Staznjevcanec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.