Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2004., 15:39   #61
Adelaide,
4/04/04

Sunday Mail
reporter:Craig Clarke

Preveo Vilim Vilko Kovacic


No:68...zvanicna zrtva od Azbestosa u Whyalla...je umrla nakon tri godine muke u bolovima i bez nade u bolje ,pred tri tjedna je prekinuo uzimati medicinu i nakon 14 dana je umro u muci kao i mnogi ostali...umro je 26/03/04...nije dozivio svoj 60 rodjedan koji je bio danas 4/04/04.

Umro je doma kod kuce, uz svoju najmladju kcer i suprugu.
Ostavio je za sobom suprugu i troje djece i cetri unucadi.

Penzionirani electricar Mr.Geoff Pope (pisao sam o njemu u prijasnjem poslu je izjavio:
Kao electricarski naucnik ,kada same ucio zanat znali smo raditi grude od asbestosa (pokupili sa poda prasinu)
i grudali se sa njima, izjavio je Geoff Pope, 59 godina star koji umire od raka.

Mrs.Wendy Pope, kaze da je Geoff zelio dozivjeti istragu o Azbestosu ...ali eto nije uspjeo...zelio je vidjeti da osobe koje su bolesne od Azbestosa budu bolje isplacene ostete.
Njegova umirujuca zelja je da bude istraga u taj cijeli slucaj, jer lokalna kao i federalna drzava nije zainteresirana ,a ocekuje se totalno 800 mrtvih slucajeva od Azbestusa samo u Whyally ,koja je u cijelo vrijeme zaposljavala oko 20,000 osoba, u vremenu od 37 godina.

A gdje su zrtve sa zgrada , iz zeljezare i mnogih drugih industrija.
I ovdje govorimo o jednom malom mjestu, koja je imala samo najvise 36.000 stanovnika.

BHP Co.ltd, je izjavila da ona nije znala o opasnosti od Azbestosa , a znade se da je vec bila medikal evidencija od 1920,
ali se je skrivala.

U medjuvremenu moj 6 mjesecni CT Scan i pregled je u slijedecem mjesecu ,a samo sam se vratio iz bolnice od operacije ledja.

Kao i uvijek gledam Realisticki ......sta mora biti ce biti !

Geoff je bio veoma pozitiv osoba ....kada sam ja obolio prije 12 godina dao mi je savjet budi pozitivan.......ja sam sretan nisam bolestan kao ti....nazalost mnoge bolesti ne reagiraju na pozitivnost...i Geoff moj prijatelj je pokopan.

Lahka mu zemljica!

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2004., 18:19   #62
2May2004

Sunday Mail
Reporter:Craig Clarke
Preveo Vilim Vilko Kovacic

Necu ponavljati sta se dogadja nego cu samo dopuniti, sa najnovijim vijestima.
Drzava je obecala da ce poduzeti inquery/istrazivanje o cijelom slucaju preko Australije . Nista se ne dogada.Ljudi su otisli iz Whyalle isto tako i od rudnika svugdje po Australiji, tko znade tocan broj mrtvih koji zive u Juznoj Australiji familije su po prvi puta u zadnju godinu obavijestivale "Sunday Mail"

NO:69 /odkada se vodi statistika u Whyally/

GARY BECKMEN, je tesku saputnuo suprogi "JA TE VOLIM",
I UMRO JE u bolnici 23 Aprila 2004, prosli mjesec je bio 59 godina.

Umro je kao i svi drugi od "Mesotholiome", zadnja tri mjeseca nije niti jeo ,bio je u velikim bolovima i na kisiku .

Popodne prije nego je umro pitao je da li znade zena gdje mu je vjencano odjelo i kosulja, da zeli biti pokopan u tome.

Navecer u 22:30 otisao je veoma lose i znali su da je kraj , ambulance, ga je otpelao u hospital ,gdje su mu uzeli krvni test i poslijedni xray, i veliku dozu morfijuma za bolove .

Umro je veoma miran u slijedeca 5 sati, supruga kaze da nije nikada izgledao tako smiren kao kada je umro.


Vilkov koment!

JEST POSTOJI EUTANEZIJA USPRKOS ONIMA KOJI SU GLUPI I MISLE DA LJUDI UMRO SAMO TAKO!

Koliko je jadniku trebala tako slabom da umre? 500mg morfijuma ce biti najvise sta je trebao.

I jos jedna zrtva, a za nas ostale Winonin savjet:misli pozitiv izlijeciti cete se.

Ili da ste bili pozitivni nebi nikada niti oboljeli.

Ili brojim najbolji :da neidete doktoru ne bi ni znali ste bolestni.

=======================================

3 May,2002 danas je moj sest mjesecni pregled, CT scan je dobar nije promjene na losije.

Danas mjerenje zraka i kapaciti....prosto se bojim puhanja jer me jos smeta od operacije Laminectomy dva levela diska kao i suzenje canala, i ostao sam bez lamine, pa me jos malo neugodno boli...a kod puhanja me uvijek bole ledja kao i iza pluca i vrat.

Realisticki gledano ja sam jos najbolje !




__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 10:53   #63
Vratio sam se sa posjeta specijalista za pluca, Dr M.A.SOUTHCOTT
ona je profesor i predaje isto studentima ,kada znade da ce me "interesirati subjekt", pozove me da mogu prisustovati predavanju, pogotovo kada je o Azbestozi.

Moj slucaj je sada 6 godina star ,nema promjene na losije, ali nisam niti garantiran da se nece razviti "MESOTHELIOMA" ili Azbestosa....pogotovo sta sam bio tezak pusac....ovi koji sada umiru bili su izlozeni vise nego ja i oko 10 godina prije mene.
Za mene je dosta i Pluare Plaque koji je djelomicno calcifiran, biti cu sretan ako mi ne stegne pluca kao da je gipsano.

Nastavljam kontrolu svaka 6 mjeseci i High Resolution scan, CT scan.

Mozda cu biti sretan ...a ,ako ne i onako nema pomoci!

To nije pozitivno ...nego realisticki!




__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 23:19   #64
Azbestoza
Najprije da se zahvalim Vilku na odlicnoj temi .
Sve sam procitao, jer sam i sam povremeno dolazio u dodir, ili boravak u prostorima u kojima se nalazi azbest.
Znao sam da duzi rad sa azbestom izaziva azbestozu , ali ocito da i manje izlaganje azbestnoj prasini izaziva u nekim slucajevima bolest.
Vijerojatno je nekima poznato da su se svojevremeno svi industrijski i brodski pogoni zasticivali sa azbestnim platnom.
Zanima me u kojoj mijeri su u opasnosti radnici i ljudi koji su povremeno dolazili u dodir sa tom prasinom .
Dali negdije postoji statistika koja navodi primjere , napr 1 dan u godini u prasnjavom prostoru , povecava rizik bolesti za xx %.
Pokusavao sam pronaci te podatke , ali neuspijesno .
Ima li neko novih saznanja ?
I danas se azbest koristi za valovite krovove , ali je vezan sa cementom , dali je i tad opasan i u kojoj mijeri .
Isto pitanje je i za azbestne cijevi za pitku vodu , koje se i danas koriste u Hrvatskoj.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 15:10   #65
AUSTRALIA:
Firm's Attempt to Cut Losses Shows Toll of Asbestos Use

Bob Burton


CANBERRA, Apr 30 (IPS) - For the last month, a government inquiry has been busy picking its way through an Australian building company's internal documents, investigating why an asbestos diseases fund for affected workers and consumers is facing bankruptcy.

The probe highlights the continued health toll from the presence of asbestos in homes in Australia, decades after its domestic use and sale were banned. It is also worrisome in light of the fact that the heaviest use of asbestos today is in the Asia-Pacific region, including countries such as India and Thailand.

''Nobody knows with any confidence how many people will die because of asbestos. It is appalling that companies and governments allowed so much asbestos to be used for so long,'' said Ken Fowlie, a lawyer representing unions before a government inquiry into an asbestos disease compensation fund created by a major building products company.

The Australian company in question is James Hardie Industries Ltd, which until the mid-eighties was Australia's largest manufacturer of asbestos products -- from brake linings to asbestos cement sheeting for houses.

Some of its products containing the fibres so valued for their heat-resistant properties - but which cause deadly diseases such as mesothelioma - were exported to Malaysia and Indonesia during the 1970s. Mesothelioma is a cancer that has been diagnosed among patients some 20 to 40 years after exposure to asbestos.

Behind the firm's commercial success, the compensation claims against it were also mounting -- and are expected to climb further in coming decades.

The scale was such that in February 2001, James Hardie Industries Ltd established a non-profit trust in Australia, the Medical Research and Compensation Foundation, with 208 million U.S. dollars of assets to cover its liabilities for asbestos-induced diseases.

In its annual report that year, the company stated that the fund ''resolved its future asbestos liability for the mutual benefit of claimants and shareholders''.

Eight months after the foundation was established, Hardie moved its head office to the Netherlands.

According to documents provided to the inquiry, no sooner had the foundation been established than its actuarial adviser advised its directors that liabilities related to asbestos cases had been underestimated by up to 142 million U.S. dollars. More estimates indicate the shortfall could be 497 million U.S. dollars or more.

But Hardie refuses to make additional funds available to the foundation. ''If the situation is now as you have reported, it can only be due to factors not apparent at the time the foundation was established,'' James Hardie chief executive officer, Peter Macdonald, wrote in October 2002 when he rejected a request from the foundation for additional funding.

''James Hardie is not able to make additional funds available to the foundation. The company has no legal basis for such a use of shareholders' money and is, in fact, constrained from doing so under the Corporations Act,'' Macdonald wrote.

Hardie's refusal to provide additional funding is, however, not because the company is financially struggling. Last year, it sold over 800 million U.S. dollars of building products from its manufacturing plants in the Philippines, Australia, Chile and the United States.

However, Hardie's hardline strategy has backfired. The New South Wales government, fearing that many of the 24,000 people forecast to contract asbestos-induced diseases over the next 50 years would be left without access to compensation, established a special commission of inquiry.

In late February, the premier of New South Wales, Bob Carr, told parliament: ''We want to find out what James Hardie knew back in 2001 about the extent of its liabilities and whether the firm underestimated the amount of money it set aside for dust disease claims''.

The company has yet to appear before the inquiry, which is due to report by June 30.

Australia banned the mining of asbestos in 1966 and the domestic manufacture and sale of products using asbestos in the mid-1980s. While countries such as the United States, Australia and Europe have heavily restricted asbestos products, their use and manufacture remains significant in the Asia-Pacific region.

The volume of asbestos used in the Asia-Pacific grew dramatically in the last 30 years to a peak of over a million tonnes. While consumption in Asia has subsequently dropped by almost a quarter, it still remains at a level four times greater than it was in 1960.

The U.S. Geological Survey, which produces authoritative global assessments on the use and production of minerals, states in its 2000 assessment on asbestos that many of the world's largest remaining users are in the Asian region.

''The largest consumers in 2000 were Brazil, China, the former Soviet Union, India, Japan, and Thailand, which accounted for more than 90 percent of world estimated consumption,'' the report said. ''Consumption has increased in India, Indonesia and Thailand during the past couple of years while that of Japan has declined.''

The relatively recent boom in consumption in the Asia-Pacific means that asbestos-related diseases are unlikely to peak for several decades.

In 2000, Trowbridge Deloitte, the actuarial company that advised Hardie in Australia and subsequently the foundation, first estimated that claims would peak in 2004. However, two years later, it calculated claims peaking in 2009 and continuing until 2049.

''The reason that claims continue to mount is that the first wave of disease was those who were exposed to high levels of asbestos in mining, companies that manufactured products and users such as in shipping and power stations. The second wave was those who were exposed to it through things such as washing overalls,'' said Fowlie, a partner with the law firm Slater and Gordon.

With some one-third of Australian houses built before 1985 containing asbestos cement sheeting, the home renovation craze in recent years is potentially exposing many occupants to asbestos dust.

''Now we are seeing the start of the third wave of people often exposed to small amounts, such as kids playing in waste products after building, and those who have renovated their homes and been exposed to dust from cutting cement sheeting,'' Fowlie said. ''We just don't know how many people will be affected.'' (END/2004)
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 16:39   #66

Tu Bodul re:Asbestos,


Sa obzirom da ste sve procitali znadete koje su poslijedice, mogu samo u kratko dodati .
Nema testa da se ustanovi dali imate asbestos zarazu.

Kod mene se je naslo slucajno kada sam radio CT SCAN za kraljeznicu ...da nesto nije u redu sa srcem ili plucima.
I onda sam imao plucne slike.

Uglavnom bolesti su:

**Pluare Plaque/nije u plucima /nego oko pluca u zastitnici.

**Asbestosise fibre /asbestos u plucima, zavisi
koliko ,prouzrokuje dugu bolest i tesko disanje

**Mesothelioma, obicno bolesnik sam primjeti da nije uredu ,
zavisi kada je dijagnostirano 3-9 mjeseci zivota.



**Lijeka nema nego samo Morfijum za manje bolova.

Zadnja posjeta 3/5/04 mojoj doktorici ,ne moze mi garantirati da osim Purale Plaque, ne mogu dobiti Azbestosu ili mesotheliomu.

Obicno od kontacta sa asbestom do dijagnoze traje 15-40 godina.
Zavisi o osobi koliko kome treba nema standarda, jedna zena je samo drzala ploce azbestosa dok ih je otac rezao za kupaonu, nije mnogo ali je umrla od Mesotheliome.

Druga zena je mandure/radnu odjecu od muza samo stresala prije pranja isto je umrla od mesothelijome.

Pusenje igra veliku ulogu sto tezi pusace ,vece su mogucnosti od zaraze.

U mojem znanju azbestos sam dok se ne dira je uredu, ako nije potrgan ili istrosen,isto ako ga se raze ,raspa, drugim rijecima radi prasina.

Cudi me za hrvatsku /ostaje jedna medju posljednjim zemljama koje koriste asbestos za nove poslove.Oni kupuju asbestos iz Rusije, u Australiji se vec dugo ne smije izvadjati i ne ma vise rudnika.

Moje misljenje je da cijevi dok se ne prekidaju i dok se ne buse i trgaju nisu opasne, isto tako i sa krovnim materijalom, ali mi ga u Australiji skidamo ,ali ima ga mnogo ,radi klime cijele kuce su napravljene od asbestosa,kravovi kao i plotovi.

Moj sin ima 30 godina staru kucu i promjenio je plot od asbestusa prije nego postane trgan i mozda opasan.

Nadajmo se da cete biti sretni i ne imati poslijedica sa zdravljem,
pozdrav.



__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2004., 23:37   #67
Azbestoza
Vilko zahvaljujem na odgovorima .
Zaista si temeljito obradio temu, ali nisam pronasao koliki je % oboljelih od ukupnog broja izlozenih azbestu, ili nisam dobro vidio.
Tebi zelim puno zdravlja i da imas sto manje poteskoce u zivotu , a sto vise srece i ljepih trenutaka .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 03:20   #68





CITAJTE SVE O AZBESTOSU NA ZDRAVLJU!!!!!!
STOTINE TISUCA LJUDI UMIRU PO SVIJETU!!!!
DA LI STE VI SLIJEDECI?





ASBESTOS UPDATE






__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 10.05.2004. at 05:56.
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 16:39   #69
18/07/04
Adelaide ,
Tv program 60 minutes:

For generations of Australians, asbestos was part of everyday life — whole suburbs were made of it. The material was cheap, plentiful and easy to use. But it was lethal. Every day more and more Australians are dying from the cancer caused by asbestos dust and fibres. Thousands have already died. And more frightening still, contamination takes only the briefest exposure. It's all thanks to some of our biggest companies, especially the asbestos kings, James Hardie. First they hid the truth, and then they flatly refused to foot all the bill for their deadly legacy.

Generacije Australijanca su upotrebljavale asbestos produkt u izgradnji kuca...cijela naselja su izgradjena od asbestosa.
Materijal je bio jeftin i izi za raditi sa...ali je bio i ostao je "smrtonosan".
Svakim danon sve vise Australijanca umiru od raka kojemu je uzrok asbestosna prasina i fibre.

Vilkov koment ;ovdje ne govorimo o industrijskoj opasnosti nego o svakodnevnoj kucnoj opasnosti, bilo kod rusenja ili renovacije ,ili samo malo prasine od strane od susjeda....


Tisuce su umrle (po statistici od kada se prati svake godine od Mesotheliome umre oko 600-700 osoba), a umreti ce veoma mnogo u slijedecih 40 godina.

Tragedija je da se je znalo 1930 za opasnost, a nije se objavilo sve do oko 1970-1980... a i sami ljudi kao i uvijek sa pusenjem i alkoholom , misle nece mene...dok se ne dogodi nekome u familiji ili muzu ili zeni.

James Hardie, je odvojio $138 milijona dollara ,sta je nista , povukao se je i otvorio novi pogon u americi ,gdje im ide jako dobro.
Momentalno se obecaje da ce James Hardie, doplatiti za ostetu nesto vise , u bilo kojem slucaju , radi se na tome da je i sada veoma tesko dobiti ostetu, a i sta koristi kada umres vecinom prije nego se dobije.

Po cijelom svijetu se dogadja isto firme imaju bolje advokate i mogu se povlaciti po sudu dokle zele, a vi niti nemate prilike dokazati gdje i kako ste dobili asbestozu.

Zalosno ,ali istinito.


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 17:52   #70
Tata od moje prijateljice godinama boluje od azbestoze.
Od kada je otisao u penziju stanje mu se popravilo, skoro pa zdrav covjek. Jedino je svako malo bio na pretragama koje nisu pokazivale pogorsanje. Inace u pocetku mu se manifestiralo "samo" na bronhijima. Morao je koristiti neka cuda za disanje. Prije mjesec dana zavrsio je hitno u bolnici zbog problema sa plucima. Nakon svega dva dana srce mu je prestalo raditi i jedvo su ga uspjeli spasiti. Nakon toga jetra...
U ponedeljak su mu pravili biopsiju pluca, jetre i zeluca, rekli su da ce nalazi biti gotovi za 2 tjedna...
U srijedu su doktori pozvali suprugu i kcer...
Vise nista nemogu uciniti osim da mu daju morfij, ima preko 50 metastaza. On nista nezna, zbog morfija nema bolove i poceo je jesti neku specijalnu hranu (astronaut menü). Bili smo mu u petak u posjeti i ja sam se sokirala , u ovih mjesec dana smrsavio je 25 kg. No on je sretan jer nezna istinu! Vjeruje da nema bolove jer mu je bolje i moze jesti
Ima 63 godine...
SuzA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 08:50   #71
pleureal mesotheliom

Moj otac (59 g.) ima dijagnosticiran pleureal mesotheliom, od sutra krece na prvu kemoterapiju (carboplatina+vepezit). Da li netko zna kako se pri liječenju pleureal mesotheliom pokazao citostatik GEMZAR (GEMCITABIN).
Otac je trideset godina radio u brodogradilištu koje se nalazi 20 metara od tvornice SALONIT u Vranjicu.
fudofudo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 17:07   #72
Re: pleureal mesotheliom

Quote:
fudofudo kaže:
Moj otac (59 g.) ima dijagnosticiran pleureal mesotheliom, od sutra krece na prvu kemoterapiju (carboplatina+vepezit). Da li netko zna kako se pri liječenju pleureal mesotheliom pokazao citostatik GEMZAR (GEMCITABIN).
Otac je trideset godina radio u brodogradilištu koje se nalazi 20 metara od tvornice SALONIT u Vranjicu.



Da li je otac radio blizu Salonit ili ne ne igra ulogu, osobe koje su bile izlozene samo par sati kod rezanja asbestosne ploce su umrle od mesotheliome isto kao i osobe koje su bile u kontaktu po 20 godina ili dulje, znade se da pusaci imaju vecu mogucnost da imaju veci utek asbestosne prasine ,jer to je sta nas ubija.

Da li je pleural mesothelioma dijagnozirana bening ili malignant?
vjerujem da je malignant.

Vjerujem da je mjesto specijaliste da je sve objasnio i kakova je
uloga kemoterapije...i koja je uloga te terapije, da li je to napravio?

Tesko je nekome preko interneta kazati nesto (iako se ne znademo, neugodno), zato postoji doktor general prakse kao i specijalista koji je potreban kazati realisticki sta pacijenta ocekiva i kakove su mu poslijedice zracenja isto i koliko ocekuje postotka od terapije.

Uglavnom u mesotheliomi je samo na zalost jedan resolt ...koji se nekada veoma rijetko moze zategnudi par mjeseca...sve sta se za sada radi je samo TRIAL...operacije ili kemoterapija.

Mislim ako ste citali moju temu da vam je jasna cijela slika, a ako potrazite na internetu cete naci na hiljade strana informacije ,koja vodi samo na jedno.

Ja i sam imam pleural plaque u liningu, i sve zavisi kako ce biti,nekada ne mogu zaspati cijelu noc...veoma rijetko zaboravim ,jer da li ce ostati samo pleural plaque ili jedan dan ...????i tako vec od 1997, bilo bi jos u redu da ne imam i desetak drugih bolesti i kronicne bolove vec 30 godina i da ne moram disati cijelu noc na masini( Apnea) ,sta nema nista sa azbestozom.

Dvojio sam se da li bi pisao ili ne , znadem da sam samo dao razocaranje , ali nazalost to je sve sta mogu kazati,ostalo bi bila laz...i zavarivanje.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 17:17   #73
Quote:
bodul kaže:
Azbestoza
Vilko zahvaljujem na odgovorima .
Zaista si temeljito obradio temu, ali nisam pronasao koliki je % oboljelih od ukupnog broja izlozenih azbestu, ili nisam dobro vidio.
Tebi zelim puno zdravlja i da imas sto manje poteskoce u zivotu , a sto vise srece i ljepih trenutaka .
vilko, čovjek te je nešto pitao.
mislim da nije uredu da vodiš monolog, trebaš voditi dijalog...
ako si već pokrenuo temu, raspravljaj sa sudionicima, a ne sam sa sobom
pusa
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 17:49   #74
Quote:
Studentica kaže:
vilko, čovjek te je nešto pitao.
mislim da nije uredu da vodiš monolog, trebaš voditi dijalog...
ako si već pokrenuo temu, raspravljaj sa sudionicima, a ne sam sa sobom
pusa
Kada bi isao dalje bio bi pre NAPORAN, ne smije se zaboraviti da sam na drugom Forumu bio ispljuvan sta uopce pisem o necim sta nikoga ne interesira, stvari kao Azbestos zanimaju osobe koje su bile izlozene istome ,ili kome je netko umro ili umire od bolesti.

Ja mislim da sam dao dosta informacija koje su bile i ne bile trazene.

Mnoge stvari o azbestosu se niti ne zele znati , znadem mnogo jer sam zavrsio tecaj za Nadziranje odstranjivanja Azbestosa u teskoj industriji, isto sta i sam sam zrtva azbestosa, i zato sta sam bio 18 mjeseci na medikal univerziti stariji student.

Na mnoga pitanja nema odgovor kao na pitanje BODUL, statistike se nisu do nema dugo sakupljale ,dapace mnoge su se ponistile.

Broj zrtava ce se povecivati posebno u zemlji kao Australija jer su se gradile kuce od azbestos ploca,koji je bio jeftin i lagani za brzu gradnju isto kao i sa obzirom na klimu zadovoljavajuci.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 17:52   #75
Quote:
Studentica kaže:
vilko, čovjek te je nešto pitao.
mislim da nije uredu da vodiš monolog, trebaš voditi dijalog...
ako si već pokrenuo temu, raspravljaj sa sudionicima, a ne sam sa sobom
pusa



Quote:
alica kaže:
a ja ne vidim da je vilkec igdje odgovorio covjeku koji mu je preporucio ayur vedu.
ak je to od zamora od azbestoze , sori.

a vilim fakat DAVI s azbestozom.

da je pol vremena koje je ulozio u hranjenje slike sebe kao bolesnog covjeka, sad bi bio sretan nonic.
ja necu rec da njemu nije nish.
al mi imamo nasu brankicu koja je sa stavom ´´bit ce sve u redu jer mora da bude´´ progurala neke jako ruzne stvari. njoj

vilime, da si prvo vilko a tek onda bolesnik bilo bi ti puno lakse.



gdje si bila onda?
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 22:20   #76
Zelim naici na sugovornike koji imaju stvarno nesto za reci o lijecenju mesothelioma. Vilko, koliko sam procitao o tebi ti si u velikom strahu da ces mozda dobiti mesotheliom. Mozda dobiti mesotheliom i imati ga, je BIGGG DIFFERENCE. Trazim iskustva o borbi s mesotheliomom.
Kakvim su se pokazale kombinacije klasicne medicine i alternativne medicine?
fudofudo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2004., 01:55   #77
sumnjam da kod mezotelioma pomaze alternativna medicina. sorry..
a i klasicna nije bas...
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2004., 07:33   #78
Quote:
fudofudo kaže:
Zelim naici na sugovornike koji imaju stvarno nesto za reci o lijecenju mesothelioma. Vilko, koliko sam procitao o tebi ti si u velikom strahu da ces mozda dobiti mesotheliom. Mozda dobiti mesotheliom i imati ga, je BIGGG DIFFERENCE. Trazim iskustva o borbi s mesotheliomom.
Kakvim su se pokazale kombinacije klasicne medicine i alternativne medicine?




Trazis one koji imaju iskustvo sa borbom sa mesotheliomom?
Na krivom si mjestu ,ti koji su prosli su umrli, obicno se prosjecno zivi /zavisi od kada je dijagnoza postavljena /sest do devet mjeseci.

U azbestos zarazi postoje samo tri dijagnoze.

1/Pleural plaque

2/ Azbestosize

3/Mezothelioma

Ma koliko ti bio srdit ne iskoljavaj na drugima, pitao si i dobio
odgovor, ja znadem najmanje 40 osoba licno koje su umrle od
mesotheliome, jer sam bio do nema dugo aktivan clan zrtava
Azbestosa.

Ljudi umiru na tisuce svake godine, a kada bi se zbrojio cijeli svijet tekar bi onda vidio situaciju.

Sta ti znades kako je zivjeti sa mojom dijagnozom?
Tvoj otac je vjerojatno naglo dobio dijagnozu kao i bolest/to znadem iz iskustva drugih i predavanja na univerziti/.

Kazes ja se bojim, sigurno tko zeli umreti od mesotheliome ?

Ali da znades ima i gorje sa pleura plaque i azbestozom ,zavrsis godinama sa bolovima i na kraju umres bes da mozes disati, za vrijeme pred kraj ljudi ne mogu se micati mnogo isto kao i hodati, sve zavisi razlika je od slucaja do slucaja.

Mozda je bolje umreti od mesotheliome u kratkom vremenu nego se muciti ponekada i 20-25 godina bez zraka.

Jest kukavica sam i bojim se pogorsanja od ovoga sta imam,jer i to mi zadaje dosta problema uz druge bolesti.

Sta si ocekivao odgovor?
Kazao sam ti da je neugodno dati losu vijest bilo kome.
Ja sam vidio moje prijatelje kao i druge koji su umrli ,zato tako i pisem...i ne zavarivam niti sebe niti bilo koga drugoga.

Nema lijeka za mesotholiomu, kao sta sam kazao sve je samo TRIAL, i u mojem misljenju kao i mnogih drugih osoba koje su clanovi grupe "Zrtava od Azbestosa", je isto misljenje , ici kroz muke experimentne operacije i kemoterapije je samo produzivanje muke isto kao i podnasanje poslijedice ,ne isplati se i NE PRAKTICIRA.

Zao mi je za svaku zrtvu ,ali NEMA MOMENTALNO LIJEKA ZA MESOTHELIOMU....a mnogi ce alternativno lijeciti da izvuku novac.


Quote:
u dodatku procitaj slijedece od SuzA, pa me onda ocjenjivaj!

Tata od moje prijateljice godinama boluje od azbestoze.
Od kada je otisao u penziju stanje mu se popravilo, skoro pa zdrav covjek. Jedino je svako malo bio na pretragama koje nisu pokazivale pogorsanje. Inace u pocetku mu se manifestiralo "samo" na bronhijima. Morao je koristiti neka cuda za disanje. Prije mjesec dana zavrsio je hitno u bolnici zbog problema sa plucima. Nakon svega dva dana srce mu je prestalo raditi i jedvo su ga uspjeli spasiti. Nakon toga jetra...
U ponedeljak su mu pravili biopsiju pluca, jetre i zeluca, rekli su da ce nalazi biti gotovi za 2 tjedna...
U srijedu su doktori pozvali suprugu i kcer...
Vise nista nemogu uciniti osim da mu daju morfij, ima preko 50 metastaza. On nista nezna, zbog morfija nema bolove i poceo je jesti neku specijalnu hranu (astronaut menü). Bili smo mu u petak u posjeti i ja sam se sokirala , u ovih mjesec dana smrsavio je 25 kg. No on je sretan jer nezna istinu! Vjeruje da nema bolove jer mu je bolje i moze jesti .
Ima 63 godine

To je sudbina od nas svih koji imamo azbestosne dijagnoze
najgorje se znade /...koliko dugo nam je restrikcija disanja, kada ce i da li ce slijedeci stupanj biti samo nepokretnost i kisik ili,
mesothelioma ili muka godinama sa obrucom "calcifikacije oko pluca", koje ti ne dozvoljava disati ....ponekada mislim da je mesothelioma ako je brza jos najbolji ,makar ne zeljan izlaz.

Tesko je umreti u kratko vrijeme ...a svatko tko misli da je lagano ocekivati daljni razvoj bolesti godinama ne znade sta govori ...
ja znadem kako se osjecam i sta prolazim i kako osjecam ,a da i ne govorim sta me ceka i koliko su duge prosle godine od dijagnoze.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 20.07.2004. at 10:50.
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2004., 10:22   #79
Ispricavam se svakome koga sam povrijedio, radi se o zdravlju i životu, možda nisam izabrao prave riječi s kojim bih objasnio trenutak u kojem se nalazim. Valjda još nisam ni svjestan težine situacije, ni kakav će ishod biti za nekoliko mjeseci, godina.....
Otac je u vrlo dobroj psihickoj i fizickoj kondiciji i nikakav mu napor ne predstavlja pjesačenje, šetnja po uzbrdici, voznja autromobila ( prije par dana vozio je ST-ZGi natrag), nastavio je zivjeti i raditi istim tempom kao i prije dijagnoze. On uopce nema osjecaj "stezanja u prsima", ne ostaje bez daha itd...
Dok mu nisu izvadili cca.2l pleuralnog izljeva imao je poteškoća u disanju.
fudofudo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2004., 15:45   #80
Ponekada je bolje umrijeti od mesotheliome nego od azbestoze,
slijedeci clanak je opis i svedocenje patnje jedne osobe kao i njegove familije.



My Father died of this horrid disease on September 25, 1998. I watched him die for over 25 years. It not only affects the person directly but the families also. You watch your parent struggle to walk across a room, to breath without tubes, not being able to go outside, go to the store, a family gathering. They have to live with the thought that they are a living time bomb and their time is short.

Victoria L. Bell daughter of Everett E. Johnson, SR.



Moj otac je umro od te grozne bolesti septembra 25,1998.
Ja sam ga gledala umirati preko 25 godina.
Nije samo afectana bolesna osoba nego i cijela familija.Vi gledate svojeg oca kako se muci da prede preko sobe, proba disati bez cijevih(sa zrakom), nije sposoban da ide izvan kuce do ducana ili da se sastane sa familijom.
Ti ljudi moraju zivjeti sa osjecajem da su zivotna bomba i njihova
duljina zivota je skracena.
Viktoria L.Bell kcerka od Everett E.Johnson,Senior/stariji.


Vilkov koment;
Vjerujte mi dok nemate Azbestozu..ne znadete taj osjecaj .....pocinje po malo ,a Vi ne znadete kada i sta ce vas slijedece i kako i kada cete zavrsiti.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.