Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2004., 17:47   #81
Image zdrava pluca


Plucna Emphysema


Image rak na plucima
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2004., 17:58   #82

Azbestosne bolesti images


Pleural plaque na plucima


Mesothelioma on plaque pluca


Image pleural mesothelioma /preseceno


Asbestos plaque
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2004., 09:03   #83
zvod iz debate poslije 60 minutes programa!

James Hardie's nightmare continues
Sunday, July 18, 2004

"I've already lost a brother to this asbestos, I've got another brother that is suffering. I'm suffering, my family is suffering."


James Hardie's latest attempt to sort out the nightmare of its asbestos legacy has backfired. The company, once the biggest producer of asbestos in Australia, wants the NSW Government to take more responsibility and shareholders to provide more money for future claims. But will the money be enough? Under the proposal, which would need court approval, James Hardie is still seeking to limit its future liabilities. Unions and victims were quick to respond, calling for a boycott of James Hardie products and a targeting of directors, including removal of the entire board. Ross Greenwood reports.



--------------------------------------------------------------------------------
"In 1948 in the shadow of the Hamersley Ranges a town was born, Wittennell."

ROSS GREENWOOD: In 16 years the message has barely changed.

"One of my brothers just died recently. My dad died of it and I've got it myself and my other brother has got it as well."

ROSS GREENWOOD: This from Business Sunday's 1988 award-winning story on asbestos victims at CSR's Wittenoom, and this week former James Hardie workers. ..

BERNIE BANTON: I've already lost a brother to this asbestos, I've got another brother that is suffering. I'm suffering, my family is suffering.

ROSS GREENWOOD: James Hardie was Australia's largest asbestos miner, and this week it said it will turn to shareholders to help fund future liabilities to victims. But there are conditions, which rather than sooth situation, only directed more anger at the company.

GREG COMBET, SECRETARY, ACTU: There are claimants here who were kids exposed to asbestos products, the wives of people who were working in James Hardie operations or in other industries like the electricity industry, for example, where asbestos was used. Women who were cleaning the overalls of their husbands, people exposed at many different levels in the community. And here's this mob, this James Hardie clears out to the Netherlands with all the assets.


ROSS GREENWOOD: It was that move overseas three years ago and the $296 million fund that it left behind that has caused the most anger. The inquiry in to James Hardie's asbestos fund found a potential $1.3 billion shortfall.

PAUL BASTIAN, MANUFACTURING UNION: We've certainly being calling and will be calling for the banning of holding offers by the CEO Peter McDonald and other senior board members. We also believe that the fund directors need to be removed and replaced, and certainly out of this exercise we will be demanding that ASEC undertake an investigation of the actions of both the directors of James Hardie and in the fund in relation to this scandal.

ROSS GREENWOOD: This was Hardie chief executive Peter McDonald on Business Sunday in 2001, when the company moved offshore:

PETER MCDONALD: And I believe the structure we've put in place is close to an ideal structure for James Hardie to ensure that its future growt,h and future profits earned overseas, can be returned profitably and tax effectively, to its 90 per cent Australian shareholders.

ROSS GREENWOOD: The company says it will tap shareholders, but only if the State Government comes to the party and only if its liability is capped. So while unions and victims try to lift the corporate veil and gain access to Hardie's overseas assets, James Hardie is trying to manage its liability.

PETA SPENDER, CORPORATION LAW EXPERT, ANU: It's been a very bold ascertain of the corporate veil and about the fact that the shareholders are not liable for the debts - particularly the parent company is not liable for the debts of the subsidiary. It's a very bold ascertain, which is based probably in law, it's probably accurately technically correct in law, but it tends to cut a little bit across public morality.

ROSS GREENWOOD: Landmark cases for quarantining of assets of liabilities include Patrick Corporation, which set up new subsidiaries with labour hire companies during the docks dispute, and Christopher Skase's collapsed Quintex group, with a Queensland court decision suggesting subsidiaries must act in their own interest and not necessarily that of their parent company. But now the unions are piling on the pressure, legally, morally, and commercially.

PAUL BASTIAN: The council assisting the inquiry has made two recommendations. One is that limited liability be removed in such cases, which we would certainly support. The second is that there should be some consideration to chapter 11 type bankruptcy laws in Australia. We would certainly say that in this instance, where we were to oppose any attempt to voluntary wind-up or liquidate James Hardie Australia, where there are clearly assets to meet their obligations held both in the Netherlands and the US.

ROSS GREENWOOD: In the US in the 1980s the largest asbestos companies originally used bankruptcy laws to limit their liability despite the companies being otherwise completely solvent.

GREG COMBET: At the first starting point is the Carr Government has to just tell James Hardie to get lost with its request to limit its liability, and I think Bob Carr seems to have suggested that he thinks they ought to get lost, so that is a good start.

But the next phase with this is really for the New South Wales Government to receive the report of this commission of inquiry, to look carefully at the recommendations. The Howard Government will also need to look at the recommendations because I'm sure that they will go to the issue of the Commonwealth corporations law. And the Commonwealth Government also needs to take steps to get into place as quickly as possible a treaty with the government in the Netherlands, so that any judgements found against directors and against James Hardie entities in Australia can be enforced in the Netherlands.

ROSS GREENWOOD: The decision by unions to ban Hardie's products on building sites is the first direct commercial threat the company has faced over its exposure to asbestos. Under normal circumstances a company would simply cap its exposure, and then move on with business. But the problem with this debilitating disease is that there are very many healthy people walking around today who won't discover they have contracted the diseases until more than a decade's time, and their need for compensation may be far greater than any estimates made today.

Ella Sweeney is one example of a passive victim of asbestos, a nurse, she contracted the illness while taking a short cut through part of her hospital that was being renovated. What she thought was dust was asbestos.

ELLA SWEENEY: It came as a shock more than a surprise, it was devastation. Number one, I didn't even know what it was so I had to look it up, which was, as I say, devastation to the family as well. And secondly then the anger kicked in, and I thought hang on a minute, here I'm here working in a hospital, helping people, trying to hopefully save their lives and extend their lives, and here this very same place has taken my life away.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2004., 04:55   #84
Asbestos victims left short

26nov04

MORE than 700 asbestos disease victims face reduced payouts after James Hardie's compensation fund applied for provisional liquidation yesterday.

The fund has a potential shortfall of more than $1 billion and asbestos victims directed their anger at James Hardie for not providing a "no strings attached" cash injection to save the foundation.
Medical Research and Compensation Foundation managing director Dennis Cooper said he regretted taking the step to apply for provisional liquidation.

But he said there was no choice because the fund's balance sheet was decidedly sick.

"The greatest anguish that the foundation has felt in making this decision has been the continuation of payments to current claimants. That's been agonising for us," Mr Cooper said.

"But in terms of our directors' duties we have had to take the action that we have taken."

In theory, the foundation has enough money to last until next April, but the directors could be breaching their duties if they continue to make compensation payouts in full and run down the pool of funds to zero.

Once the foundation's money runs out, it will be faced with a shortfall of well over $1 billion.

That longer-term funding crisis is the subject of negotiations between James Hardie and unions.

Yesterday, the foundation filed papers with the NSW Supreme Court to apply for provisional liquidation.

It is now up to the court to decide whether to appoint a provisional liquidator, which could potentially reduce payments to some claimants, to make the funds last longer.

A hearing has been set down for next Thursday.

Mr Cooper said that situation could still be avoided if James Hardie provided unencumbered, free money to keep the foundation operational.

In a last-ditch effort to save the foundation, a former James Hardie subsidiary known as ABN 60 on Wednesday night transferred $31.5 million into its bank account.

James Hardie and ABN 60 both asserted the money was given unconditionally, that is, the money was dropped into the bank account without the foundation having to first agree to anything.

Mr Cooper said the foundation would send the money back.

He said the foundation's legal advice was that to accept the money would mean the foundation would lose its ability to sue James Hardie in the future, because it remained under the original conditions of a document signed when the money was locked away in 2001.

James Hardie chairwoman Meredith Hellicar said resolving the short-term crisis was not as easy as simply writing a cheque. She said such a move would first require shareholder approval.

"I think we have been completely clobbered by particular statements," Ms Hellicar said. - AAP

==========================================
James Hardie je mudro prebacio svoje proizvode u USA i Niderland !

Nateze se po sudu kuda su nestali novci za kompenzaciju zrtva
od AZBESTOZE....u slijedecih 20-40 godina ocekuje se preko 25.000 koje ce umrijeti SAMO U AUSTRALIJI...a da ne govorimo o drugima koji imaju Azbestoz related bolesti koje su veoma bolne i traju i do 20-25 godina.


Od Mesotholiome se umre u 6-9 mjeseca.

Od AZBESOZISE se muci sa disanjem i osobe zive na kisiku i jedva hodaju....moze trajati 20godina i vise dok ne umres.

Od Pleural plaque....se kalcificira Plaque i stisce /ne dozvoljava plucima da se normalno dise...isto plaque /ali ne cesto mogu se okrenuti u mesotheliomu/.

Ja idem dva puta godisnje na test za disanje i imam CT scan, jer se najbolje vidi plaque sa High resolution.

Lijeka nema...koment specijaliste, potvrdjeno da bolove iza pluca imam radi kalcifikacije pleural plaque.

Prognoza sa malo srece ostati ce plaque na mjestu i kalficitirati ce se jos vise....ako se ne otvore i predju na trbuh?

Nekada sam pisao koliko je umiralo ...prekinuo sam moji prijatelji koje znadem su skoro svi umrli od Mesotheliome...ostalo nas je dosta koji znademo sa Azbestoznim posljedicima ...a koliki niti ne znadu?...misle pijem pusim i imam problem radi toga?

Dijagnoza se vecinom postavi kada je netko imao /kao ja MRI /CT scan za druge bolesti i onda se pokaze nesto krivo sa plucima ...i uzima plucni X-ray i poslije CT scan.

Sirom sveta umrece na stotine hiljade ljudi godisnje od posljedica AZBESTOZE.....mnogi ne ce niti znati.



__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2004., 10:16   #85
o vilko, ti si još živ

daj utrni više s tim bolestima, gudi je davno rekao da ćeš nas sve nadživjet, a kak si počeo, još će ispast da ima pravo
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2004., 10:44   #86
Quote:
alexxx kaže:
o vilko, ti si još živ

daj utrni više s tim bolestima, gudi je davno rekao da ćeš nas sve nadživjet, a kak si počeo, još će ispast da ima pravo
Ovdje je Forum "ZDRAVLJE"...a ne MOTEL ,koji ste vi nekoji unistili,i rastjerali oko 50-70 osoba.

pozdrav,

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2004., 12:22   #87
jel zna ko koliko su opasne azbestne mrezice na kojima se zagrijavaju tikvice i sl. u laboratoriju
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 14:00   #88
Quote:
gnjavež kaže:
jel zna ko koliko su opasne azbestne mrezice na kojima se zagrijavaju tikvice i sl. u laboratoriju

Da li radite u laboratoriju?

Ja sam dok sam radio kao nadglednik odstranjivanja azbestusa nosio u laboratorij da ispitaju da li je materijal azbestos.

Ja sam svoju mrezicu za na gas rijesio prije 20-25 godina.

Danas koliko ja znadem se upotrebljava teflon fibre ili Zetex(TM).

A i tehnika se je promjenila da nema potrebe zagrijavati na vatri i na pokrivacu sa mrezicom /ili se ja varam?

Znadem da kada sam pisao Plivi za savjet o mojoj bolesti azbestozi da su znali manje nego ja i da sam ja licno dao linkove za informaciju.
Kada sam trazio informaciju da li netko u hrvatskoj vodi registraciju o "zrtvama Azbestoze ", nisu mi znali odgovoriti.

Na forumu su se iz mene ismijavali do pred godinu dana kada nije izaslo van koliko je kod vas bolesnih i umrlo i koliko umire.

Ja ne bi koristio "nista azbestozno".
Lako je naci na internetu sve samo je na engleskom i ima toga previse, mozda oko 30 miliona artikla.

Asbest in home

Nadam se da sam sta pomogao.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 14:23   #89

Quote:
Baka kaze:
19/8/2003
Motelaši će se smijati ali:
"Novi list" ponedjeljak 18.kolovoza 2003,str.9
Nadnaslov: Podatak udruge oboljelih od azbestoze šokirao članove odbora za primjenu standarda međunarodne organizacije rada
Naslov: U VRANJICU SVAKIH 20 DANA JEDNA ŽRTVA AZBESTA IZ TVORNICE SALONIT
Podnaslov: U slučaju Salonita krše se međunarodne konvencije o adekvatnom označavanju proizvoda i informiranju radnika, zaštitinim mjerama vezanim uz odjeću, nerizičnom odlaganju otpada,kao i informiranju i edukaciji radnika koji rade s azbestom.
Članak započinje rečenicom da svakih 20 dana umire jedna osoba...

Zezali se mi s Vilkom, ali azbestoza je tu, kod nas , u susjednom dvorištu i nitko o tome ništa ne govori....




__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 14:29   #90
Quote:
alexxx kaže:
a ja ne vidim da je vilkec igdje odgovorio covjeku koji mu je preporucio ayur vedu.
ak je to od zamora od azbestoze , sori.

a vilim fakat DAVI s azbestozom.

da je pol vremena koje je ulozio u hranjenje slike sebe kao bolesnog covjeka, sad bi bio sretan nonic.
ja necu rec da njemu nije nish.
al mi imamo nasu brankicu koja je sa stavom ´´bit ce sve u redu jer mora da bude´´ progurala neke jako ruzne stvari. njoj

vilime, da si prvo vilko a tek onda bolesnik bilo bi ti puno lakse.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 18:29   #91
da, ja sam zla. zloća koja prosijava iz citiranog posta je tolika da zbilja ne znam kako si ga pročitao i preživio. tolko sam zla da bih pobila sve stare bolesne ljude. humani odstrel. konja ubiješ da se ne pati, zašto ne bi i čovjeka. stari ljudi nikome neće falit kad umru. treba ih pobit da se na njih ne troši državni proračun, da ne kukaju zbog malih penzija, da ne zauzimaju prostor na kojem se mogu podić nova kina, kazališta, koncertne dvorane. be my guest, citiraj me s rukom u gaćama.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 22:36   #92
Quote:
VILKO kaže:
Da li radite u laboratoriju?

Ja sam dok sam radio kao nadglednik odstranjivanja azbestusa nosio u laboratorij da ispitaju da li je materijal azbestos.

Ja sam svoju mrezicu za na gas rijesio prije 20-25 godina.

Danas koliko ja znadem se upotrebljava teflon fibre ili Zetex(TM).

A i tehnika se je promjenila da nema potrebe zagrijavati na vatri i na pokrivacu sa mrezicom /ili se ja varam?

Znadem da kada sam pisao Plivi za savjet o mojoj bolesti azbestozi da su znali manje nego ja i da sam ja licno dao linkove za informaciju.
Kada sam trazio informaciju da li netko u hrvatskoj vodi registraciju o "zrtvama Azbestoze ", nisu mi znali odgovoriti.

Na forumu su se iz mene ismijavali do pred godinu dana kada nije izaslo van koliko je kod vas bolesnih i umrlo i koliko umire.

Ja ne bi koristio "nista azbestozno".
Lako je naci na internetu sve samo je na engleskom i ima toga previse, mozda oko 30 miliona artikla.

Asbest in home

Nadam se da sam sta pomogao.

mrezice su azbestne, i sluze nam za zagrijavanje raznih posuda.laboratorij je star i nemamo izbora nego raditi sa mrezicama.nitko nam nista nije rekao jeli to opasno niti nas upozoravao
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 02:56   #93
Quote:
gnjavež kaže:
mrezice su azbestne, i sluze nam za zagrijavanje raznih posuda.laboratorij je star i nemamo izbora nego raditi sa mrezicama.nitko nam nista nije rekao jeli to opasno niti nas upozoravao

============
Uopce me ne cudi vas odgovor!
ako ste citali dobar dio sta sam pisao hrvatska uvaza od Rusije sanduke sa "azbestosom" na kojima je "mrtvacka glava znak"...
opasnost.

Isto hrvatska je ostala jedna od malo zemlja koja nije potpisala zabranu upotrebe azbestosa.

Sve sta vam mogu preporuciti je da pogledate koliko su istrosene mrezice.

Azbestos kao azbestos nije opasan dok: se ne dira ili je unisten i lete cestice...nazalost veoma mnogo je bio upotrebljavan u kucnoj izgradi u modernim zgradama ,skolama...ali kod vas u hrvatskoj se gradi vise sa ciglom i zbukom.

U americi kada je bila katastrofa sa SEPTEMBER 11, TWEEN TOWER....prasina se je sirila kilometrima , zgrada je radjena dobar dio od azbestosnih ploca....20-25 godina od sada mnogi ce biti "zrtve".

Ne mogu sada naci , u "tween tower 'zgradi je bilo upotrebljeno 550 hiljada tona asbestosnog materijala

September 11...azbestost prasina!!!!!

Lokacija azbestosne prasine" tween tower"
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 07.12.2004. at 03:34.
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 02:29   #94
26/12/04


BHP compani ce morati staviti na stranu $240 miliona za isplatu
zrtava od mesotheliome.procitajte clanak od Vilka na strani 4 , 1/2/04.
.

Ukratko za vrijeme Brodogradilista proslo je 20.000 osoba u 37 godina kroz brodogradiliste.
Koliko se znade do sada je umrlo od mesatheliome 200 osoba, a koliko osoba je otislo iz Whyalle i za njih se ne znade?

Doktori ocekuju da ce u slijedece 20-30 godina umreti od mesotheliome 800 osoba....koja svaka zrtva treba dobiti isplatu/familija/...$250.000 do $300.000.
To je svota $240 miliona za one koji umru.

A gdje je za bolesne sta bi trebali dozivotno isplacivati medikalne potrebe i lijecenje i ostetu ...te bolesti nisu smrtne ali zahtjevaju veliku medikal brigu mnoge godine.
Za to nije odvojen novac ...to ce biti problem dokazivati i navlaciti se po sudu...zrtve se ocekuje ce kostati $500.000 dollara po osobi.

Australian Union je izjavio da zrtve se javljaju dnevno najmanje po jedna.
Union isto zahtjeva da se osnuje komisija za dust/prasine bolesti
od Azbestoze, koja treba brzo rijesavati azbestosne probleme, a ne cekati da pacijent umire i onda se uzima njegova izjava na smrtnom krevetu, jer se znade da nece dugo...i za to familija treba dobrog advokata koji se mora boriti sa advokatima od bogatih firma.

BHP compani je izjavila da oni imaju pripravljen fond za isplatu i da ce isplacivati slucajeve koji su od brodogradilista....gdje to ostavlja nas koji smo dobili u zeljezari???

Spomenuo sam prije James Hardie ,koji je zatvorio u Australiji i prebacio svu proizvodnju u USA i Niderland....i potrosio /prebacio novac za ostetu....zavrsio je sud u Australiji moraju biti spremni isplacivati zrtvama ...a ocekuje da ce ih biti u slijedecih 40 godina veoma mnogo ,jer se je u australiji mnogo gradilo sa azbestosnim plocama.
Oni moraju odvojiti $4.5 billion dollars za isplatu.

I James Hardi i BHP Co.Ltd. izjavljuju da nisu znali za opasnost sa azbestusom ...dok je dokazano da je medikalna struka ih upozorila 1920.

Jedno vas podsjecam "Hitler je 1939 "isplacivao mirovinu zrtvama azbestusa"....jer se je znalo da su zrtve.

Kao sta sam mnogo puta kazao izlazi van sve vise jer se ne moze vise lagati.
Ali sjetite se slucaja u Canadi ,gdje je vlada promjenila zakon da se ne moze isplacivati kompenzacija ako je bolest prije 1993 godine....i onda mi kazite gdje je pravda ...jedna od najbogatijih zemlja ne moze placati zrtvama????CITAJTE stranicu 1 ,post 3/8/03.

Do slijedeceg pisanja.

Ostajmo ujedinjeni u borbi za zrtve Azbestosnih bolesti, i pravo onih koji umiru od mesotheliome.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 14:54   #95
May 16, 2005
Paying for Asbestos
By ARLEN SPECTER
Washington

FOR over two decades, Congress has wrestled unsuccessfully with the difficult problem of asbestos. Now, with Congress about to produce legislation that will compensate Americans hurt by asbestos without clogging the courts and causing undue economic hardship, Dick Armey, a Republican and the former House majority leader, has led a huge and misleading advertising campaign to defeat the bill.

The bill, which Senator Patrick J. Leahy, the ranking Democrat on the Judiciary Committee, and I introduced last month with broad bipartisan support, would use a $140 billion trust fund to pay asbestos victims in a no-fault program similar to workers' compensation. Workers exposed to asbestos would be paid based on severity of injuries without proving in court who would be liable under existing tort laws, eliminating the high costs of litigation. Unlike current law, under which those who have been exposed to asbestos may be compensated for potential future injuries, damages can be collected only on proof of existing harm. These and other provisions are the result of 40 bargaining sessions over the last two years among manufacturers, the A.F.L.-C.I.O., insurers and trial lawyers.

But in radio ads that have run in 15 states, Mr. Armey says the bill would levy $140 billion in new taxes to create a federal trust fund for asbestos victims. He knows better. Manufacturers, which are liable for asbestos injuries, and their insurers have offered to create the $140 billion trust fund to avoid further liability. The bill is explicit that the federal government would pay nothing into the fund.

Mr. Armey also asserts that the fund would set aside billions of those tax dollars as payoffs to trial lawyers. In fact, the bill caps lawyers' fees at 5 percent, compared with current contingent fees of 33 percent.

What Mr. Armey didn't tell his radio listeners was that, as reported by the Washington newspaper Roll Call, the lobbying firm that he works for has received nearly $1 million from Equitas, a British insurer that has fought to stop this legislation. Posing as a disinterested spokesman on behalf of the public interest, Mr. Armey is instead just another paid lobbyist spreading disinformation.

Thousands of asbestos victims suffering from deadly diseases are uncompensated because of the insolvency of the asbestos-related companies that are prospective defendants. I stand ready to work with responsible critics to resolve any remaining issues. Each month, additional companies join the more than 70 already in the bankruptcy courts. The economy has taken a terrific beating with these bankruptcies and the losses of thousands of jobs. If we can put the finishing touches on this bill, we can produce a triple-win for asbestos victims, companies facing bankruptcy and the economy in general.

Arlen Specter, chairman of the Senate Judiciary Committee, is a Republican senator from Pennsylvania.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2005., 00:49   #96
pozdrav vilko

ako jos pregledavate ovaj forum interesira me vaše mišljenje o jednom clanku na kojeg san nabasao na netu..konkretno citao sam na prijasnjim postovima da su ljudi zgrozeni stavljanjem azbestno cementnih cijevi u vodovodne instalacije..a meni se cini da je nekih 60% svih instalacija pitke vode izvedeno iz ovih cijevi..

clanak se nalazi na:
http://www.chrysotile.com/en/sc%5Fpubli/sr.aspx

a i nesto slican clanak o upotrebi plasticnih cijevi:
http://www.chrysotile.com/en/sc%5Fpubli/alarm.aspx

pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 15.10.2005., 06:32   #97

Ne pisem vise nista o AZBESTOSU ,jer postoje osobe koje nemaju pojma o cemu se radi i koje osobno vredjaju .

samo par Linkova:Bjeli asbestos!

Asbestos proizvodi!

Asbestos novosti!

Odkada nisam pisao prisustovao sam 6 sprovoda od prijatelja iz
malog mjesta ,gdje smo radili u brodogradilistu i zeljezari.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2006., 16:27   #98
Kao sta sam pisao ranije cesto dobim pitanja oko Zdravlja jer sam napisao par tema.
Najmanje jednom mjesecno pogotovo zadnjh 18 mjeseci se javljaju ljudi sve vise prilazem zadnji e-mail.


Original Message-----
From: [email protected] [mailto:[email protected]]
Sent: Friday, 16 December 2005 9:59 PM
To: [email protected]
Subject: Pozdrav

Svaka čast na postovima na forumu.hr o azbestu.
Imam 23 god. ali sam već bila izložena možda u malo većoj mjeri nego drugi i strah me kako to kod nas ljudi olako shvaćaju.Najrađe bi da mogu živjeti vani jer sam i sama mama i radim na tome da to i ostvarim. Ako mogu malo napisati o svojim izlaganjima... Prvo su skidali krov ,prije nekih 10 god. i nisu ih previše dirali da bi prije 5 god. moja mama i ja išle ribati te ploče (ne znajući za opasnost) Sva sreća da sam se sjetila da koristim vodu jer je tad manje prašine...I najnovije je bilo prošle godine kad su moji roditelji (pametni,nema šta) išli piliti te ploče (preko dvadesetak) za cvjetnu ogradu.TAd sam znala malo o tome i dobivala živčane slomove svaki put kad bi pilili,ali su oni rekli... samo još malo.Ja nisam imala kud otići.Radili su to vani,ali nisu mjenjali odjeću ni ništa.To su radili kroz čitavu prošlu godinu,ne odjednom.Prestali su negdje s 11. mj. prošle god ,a ja sam rodila u 3. ove i strah me da nisu te čestice ostale u kući.Moram reći da ih zbog toga mrzim jer sam znala za opasnot,a znali su i oni.Ne mogu im to oprostiti i sad jedino imam strah već dugo vremena od kad sam rodila.I ne spavam noćima kad se sjetim...Ne znam koliko vi znate o tome,koliko to dugo ostaje u zraku... Zvala sam i doktore kojima to nije strašno,jer se azbestoza događa samo onima koji su bili dugo izloženi,ali ja sam previše toga čitala da znam da ne mogu biti sigurna. Tragično je da kod nas ljude to NE ZANIMA ,a svaka druga kuća ima te ploče na dvorištu. Da sam bar to znala prije... Nadam se da ćete odgovoriti jer nemam s kim o tome pričati/pisati.Kako sam već i prije napisala kod nas ljudi nisu zainteresirani. Gabrijela


Moj odgovor!

Gabriela primio sam vas e-mail,

Vi ste jako mladi …..i ako ste nepusac mnogo znaci jer pusac udise 20puta vise nego nepusac!
Nazalost niti ja nisam znao o opasnosti niti mnogi koji su umrijeli.

Ja sam izgleda jedan od sretnijih koji ne ce umrijeti nego imati problema sa disanjem,idem redovito dva puta na godinu specijalisti ,za testove disanja I imam
Dva puta godisnje CT –scan…sada cu smanjiti na jednom na godinu ,jer imam previse radi kicme Ct-scana i X-ray i MRI.

Ja sam mogao biti izlozen na mnogim mjestima u tvornici zeljeza na asbestos isto kao i busenje rupa kroz ploce isto i azbestosne krpe za zastitu elektricnih ploca i izolacija.

Ja sam poceo u Australiji recimo 1970 raditi i nasli su na x-ray kada sam isao na kontrolu za kicmu kraljeznicu da imam neki problem sa prsima ili srcem …

Uzeli su sliku i odmah kazali da je azbestoza…to je bilo 1997….dakle traje vremena da se razvije i pokaze na slici i nema se simptoma kao sta sam pisao.

Ja sam sada 64 pa sam se malo smirio jer imam mnogo drugih problema imao sam dvije operacije na kicmi,i sav sam istrosen od posla svi zglobovi misicni problemi ,a nemam nista za bolove da mi pomogne.

Da vam pravo kazem dosta osoba mi je pisalo i pitalo o savjetu ili koliko znadem ili sta napraviti.

Na zalost nema lijeka barem ne za sada …tko dobi Mezotholiomu…dodje naglo i umre u 6 mjeseci.

Plural plaque sta ja imam ,ja osjecam kada sam aktivniji smanjenje zraka ali za sada nije lose….ali isto izgleda da cu dobiti asbestozu…to vec malo vise pravi problem disanja.

Nadajmo se da ste bili mozda sretni sta Vam zelim i da ne cete imati poslijedica ….ne mogu vam kazati drugo nista nego to je istina ne moze se znati u najmanje 10-20 godina poslije ,a nekada i dulje .

Probajte ne misliti …ali ja znadem kako je to tesko …vi jos nemate i mozda necete imati.Jedno cu vam kazati ne slusajte “neke savjete kako se lijeci sa biljkama ili bilo cemu ili povisanjem otpora organizma sve su to lazi”,svi zele samo zaraditi novac…na jadnim bolesnim osobama.

Zelim vam od svega srca sve najbolje kao i vasem djetetu.

Vilim Vilko K.
Adelaide Australia

Eto veoma zalosno koliko ce ta mlada zena proci kroz brige i iscekivanja da li ima azbestozu ili ne......a sve radi toga sta se ne upozorava o opasnostima....za koje se znade....suti se i radi toga ce na milioni osoba umrijeti od mezotholiome.....a drugi od azbestoznih bolesti.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 17:04   #99
Salonit i azbest

pozdrav svima koje zanima ova "gadna" tema...evo mogu obavijestit da je u hrv od 1.1.2006 zabranjeno stavljanje u promet i uporaba azbesta te je isti priznat kao otrov u zakonu o otrovima (iako vec od 5 mjeseca 2005). Ovim zakonom se direktno prekida proizvodnja u pogonu Salonit dd Vranjic. Sada dolaze problemi zbrinjavanja radnika te ono najgore sanacija tvornice i ilegalnog odlagalista. inace vise o salonitu i problemu salonita na www.barbarinac.hr
Vilko hvala na postanju mejlova koji su vam poslani...pogotovo iz hrv. Sljedeci korak ce biti upoznati javnost tj. po mogoucnosti cijelu RH sa problemom azbestno-cementnih proizvoda kojih u RH ima na svakom kantunu...
 
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 04:22   #100
Ponekada mi je krivo sta vise ne pisem....nove podatke i novosti, ali necu vise da se sekiram,JER AKO OSOBE MISLE DA PISEM GLUPOSTI STA JE ONDA POTREBA PISATI.

Vecina ljudi ne znadu uopce o cemu se radi nemaju pojma da i ako ne rade u Brodogradilistu ili Solonit dd Vranje, MOGU BITI IZLOZENI AZBESTOZI, negdje je netko na moj koment na Zdravlju stavio koment "kako mozete imati Azbestozu , pa ne radite u Solonit"!

Ponoviti cu:
Azbestos je svugdje, u kuci i okolo kuce u plotovima, u pregradnim zidovima /zavisi o vrsti kuce /a pogotovo u stranim zemljama je u svim vecim zgradama kao skole,kancelarije, tvornice ,bolnice, koristio se je za izolaciju ,I SVUGDJE JE OKO NAS I OPASNOST JE MI GA UDISEMO POGOTOVO AKO JE STARIJI I IDE U PARTIKLE.

A oni koji rade u kancelarijama pogotovo u zapadnim zemljama neka si ne misle da ne mogu biti zrtve...vecinom provod zraka je bio izoliran sa azbestusom, isto kao i elementi grijanja i sa vrijemenom pocinje se pomalo otrgavati sitne cestice.
Prije sam naveo slucaj u Kanadi u Air liniji kancelariji, gdje su dvije zene dobile mesotheliomu, i umrle.

Nabrajao sam slucajeve gdje su zene tresle i prale radnu odjecu i dobile mezotheliomu.

Osobe koje su kao mladjije pomagale rezati azbestosnu jednu ili dvije ploce od azbestosa za preuredjivanje kuce/kupaonice i poslije 25 godine umrle od mesotheliome.

U New York kada je bila katastrofa sa SEPTEMBER 11, TWEEN TOWER....prasina se je sirila kilometrima , zgrada je radjena dobar dio od azbestosnih ploca....20-25 godina od sada mnogi ce biti "zrtve".

Ne mogu sada naci , u "tween tower 'zgradi je bilo upotrebljeno 550 hiljada tona asbestosnog materijala.

September 11...azbestost prasina!!!!!
http://www.whitelung.org/psalerts/wtc.html

http://immuneweb.org/911/

Lokacija azbestosne prasine" tween tower"
http://www.chrysotile.com/en/sc_publi/alarm.aspx

ALI JE DOBRO sta je Hrvatska zabranila upotrebu od 1/1/2006, ali jos uvijek ima starih djelova i to je samo zabrana od sada.

Najveci problem sta vas ocekuje je sta mi po cijelom svijetu prolazimo, kako otkloniti bes opasnosti Asbestos koji postoji.

Pisao sam i o tome kako se odstranjuje ,radnici ne nose zastitnu opremu ,ne paze kako rade ,cestice lete svugdje, azbestos se ne prenosi/prevaze sigurno trebao bi biti "zamotan i posebno oznacen i zakopan sa posebnom mjest", medjutim ljudi i sami nestrucnjaci skidaju i bacaju ga polag ceste ili bilo gdje ,jer da se odpela na mjesto gdje je za ozbestos otpatke treba platiti veliki ulaz i po kolicini.

Azbestos je svugdje i u kucnim apliancima, nekim pecima za grijanje.

To je veoma komplex problem za koji osobe ne zele cuti dok nije kasno i one obole.

I samo jedno onima koje "ocrnjuju i izrugiraju se od mene".

Postoje samo tri bolesti od Azbestoze i one se ne mogu lagati jer se vide na X-ray ili CT-scan.

1/Mesothelioma od koje se nakon dijagnoze umre u roku 6-12 mjeseci ,ako ne i prije.

2/Pleural plaque lininga pluca.

3/Azbestoza

Ovaj clanak ne opisuje trganje nokata i pristica na licu , koje izgleda vise brine citaoce Zdravlja.

Jos jedno u Hrvatskoj kao i po cijelom svijetu se je skrivalo kada su ljudi umirali od AZBESTOZE/mezatholiome ili poslijedica....dijagnoza je bila rak pluca ...pa zar su i lagali?

Vi ne znadete koliko ima po cijelome svijetu asbestosa ugradjeno i u upotrebi ,a jos manje koliko ima bolesnih ljudi.

A tekar sta sve tvornice koje su odgovorne rade da ne isplate ostetu ...pokazao sam slucaj iz Kanade kako je vlada promjenila zakon da se ne moze traziti osteta ako si se zarazio prije (ne sjecam se godine)... oko blizu 2000, a da se azbestoza pokaze treba 15-30 godina.
Nasao sam podatak;
It must go through what used to be called Workers' Compensation; but in addition to changing the name of that body, the present Harris government has enacted legislation to remove the rights of workers to any compensation for diseases contracted before 1993.


U Australiji firma koja je proizvodila preko 60 godina Azbestosni materijal posebno ploce za gragevinarstvo ...je bila prodana Amerikancima ...jer oni su experti kako ne platiti ostetu.

Krajem 2005 James Harvey compani je bila na Australijskom sudu pristala da odvoji 5 biliona dollara...stime ako joj drzava dozvoli da te novce otpisuje od poreza...i GLE SADA DRZAVA JE IZJAVILA DA ONA TO NE MOZE DA BI IZGUBILA PREVISE DOBITAK....a sto o zrtvama koji su bolesni i koji umiru ?

Za sada se ne znade sta ce biti ,ali ocekujemo da ce UNIONI svih struka se ujediniti i traziti podrzak ljudi i onda traziti od drzave sta pripada bolesnicima
.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:06.