Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2009., 16:15   #1241
je je čitao sam o tome. Ljudi su kupovali čuke radi tritiuma, a kad na kazaljkama standard luminova.

mislim da sam negdje u Zg prije vidio Traser...ali nemam pojima više gdje
Method is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 19:23   #1242
Di se mogu nabaviti Victorinox satovi? U Hrv ako ima ili prek neta ,ali da je neka stranica u europi mislim ipak su Švicarski satovi , a na njihovoj službenoj stranici nemaju satove
Yazo_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 15:22   #1243
victorinox swiss army mogu se nabavit koliko znam u ducanu na splitskom aerodromu ne znam kako se zove mogu se raspitati ali ima ih i na netu. googlaj malo
imperial is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 15:27   #1244
Quote:
Yazo_00 kaže: Pogledaj post
, a na njihovoj službenoj stranici nemaju satove
http://www.swissarmy.com/Timepieces/...ry=timepieces&
Method is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 22:17   #1245
Nesto me zanima, Festina satovi bi kvalitetom spadali gdje?? Recimo u rangu su kojih brandova, ili koji su brandovi u njihovom rangu? Certina, Sector, Citizen, Tissot, Seiko??
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 22:19   #1246
Quote:
OpticaLL kaže: Pogledaj post
Nesto me zanima, Festina satovi bi kvalitetom spadali gdje?? Recimo u rangu su kojih brandova, ili koji su brandovi u njihovom rangu? Certina, Sector, Citizen, Tissot, Seiko??
nažalost niti jedno od navedenih...ispod
Method is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 22:26   #1247
Tak sam i ja mislio... Frend je piknuo neku za 3000kn pa sam mu rekao da je mogao i bolje odabrati.. Meni to onak ofrlji marka.. Ni sim ni tam..
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 11:24   #1248
Quote:
OpticaLL kaže: Pogledaj post
Nesto me zanima, Festina satovi bi kvalitetom spadali gdje?? Recimo u rangu su kojih brandova, ili koji su brandovi u njihovom rangu? Certina, Sector, Citizen, Tissot, Seiko??
Bio bi u rangu Citizen-a. Znam da imaju i zlatne automatice koji mogu koštati i po par tisuća U$.
r2d2111333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 11:36   #1249
Quote:
r2d2111333 kaže: Pogledaj post
Bio bi u rangu Citizen-a. Znam da imaju i zlatne automatice koji mogu koštati i po par tisuća U$.
Ja se s tim ne bih složio.

Citizen je ipak bolji. To što firma ima pokoji možda skuplji ili zlaćani sat, ne podiže nivo komercijalnijih modela.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 14:46   #1250
Festina Chronograph 16169 s Quartz MOS 60 mehanizmom...

Iskustva, i slične stvari me zanimaju
__________________
Kako da ne...
Šeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:37   #1251
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Ja se s tim ne bih složio.

Citizen je ipak bolji. To što firma ima pokoji možda skuplji ili zlaćani sat, ne podiže nivo komercijalnijih modela.
Ne podiže nivo komercijalnih modela, ali podiže cijeli brend. Ionako, po meni, svi ti proizvođači spadaju u isti koš, ako im nisu primarni automatici.
r2d2111333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 17:49   #1252
Sve to stoji, ali po meni ne mozemo u isti kos stavljati quartzeve i mehanicke satove. Oni jesu satovi, ali dvije razlicite vrste. i jedni i drugi imaju prednosti i mane. Tako kad govorimo o quartzevima govorimo samo o njima i obrnuto. Glupo je usporedivati npr. Festina je dobra jer ima par zlatnih satova. Da ok, ali vecinu njihovih proizvoda cine relativno jeftni quartzni satovi. Prema tome kad neko pita kakva je Festina ne mozemo odgovarati, marka je solidna jer ima zlatnih satova, nego svrstati ih po njihovoj kvaliteti vecini proizvoda. "Jedna lasta ne cini proljece". DŽabe i ako je Rolexov mehanizam u Festininom kucistu, taj sat je opet ralativno loš, jer kad kuciste "propadne" neces sam mehanizam nosit na ruci.
Al ok, dosta pametovanja znate sto hocu da vam kazem
imperial is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 17:54   #1253
Quote:
r2d2111333 kaže: Pogledaj post
Ne podiže nivo komercijalnih modela, ali podiže cijeli brend. Ionako, po meni, svi ti proizvođači spadaju u isti koš, ako im nisu primarni automatici.
Certina, Sector, Citizen, Tissot, Seiko i Festina? Nema teoretske šanse!

Tissot i Certina su već ozbiljnije marke;iako meni nije, ali tebi je, imaju u programu UVIJEK i automatice, naravno ETA; čak i chrono automatice; Seiko ima poseban odjel Grand Seiko, koji uopće nije za brkat s ovim ostalim Seikom, jer je čak po nekima i iznad npr. nekih modela Omege! Da li je to onda i dalje Seiko ko brand.... ...da li je zbog toga seiko 5ica postala bolja.....

Dakle.... jedna te ista ETA 2824 ima isto tako više kvalitativno/cjenovnih varijanti..... A ta ista ETA kucka u satovima od 100tinjak EUR do par1000 EUR.

Ostalo se najbolje vidi pod povećalom/mikroskopom.....


Kao što se najbolje vidi razlika između mojih Casia, Citizena, Tag Heuera; Tissota moje cure, Festine moje sestre.... pod povećalom! Ili još bolje: pitaj urare....


Ujedno pohvala za jednu festinu:



Ima je bratić. Ali ta je i koštala malo više od običnih festina....
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA

Zadnje uređivanje HHmischko : 13.05.2009. at 18:01.
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 17:54   #1254
Quote:
Šeba kaže: Pogledaj post
Festina Chronograph 16169 s Quartz MOS 60 mehanizmom...

Iskustva, i slične stvari me zanimaju
Miyota kao Miyota je relativno kvalitetan mehanizam. OS60 je ok mehanizam dugotrajan (iz iskustva) i do sad nikad nisam imao zamjerke vec nekih 7-8 god. Fercera kao svicarac
Samo po meni problem sa tim satom ce ti biti u kucistu , jer matiran dio ce ti se vrlo brzo i lako isfrizat. Sat kao sat je solidne kvalitete.
imperial is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 17:58   #1255
Quote:
imperial kaže: Pogledaj post
Miyota kao Miyota je relativno kvalitetan mehanizam. OS60 je ok mehanizam dugotrajan (iz iskustva) i do sad nikad nisam imao zamjerke vec nekih 7-8 god. Fercera kao svicarac
Samo po meni problem sa tim satom ce ti biti u kucistu , jer matiran dio ce ti se vrlo brzo i lako isfrizat. Sat kao sat je solidne kvalitete.
To me zanimalo, tih 7-8 godina da sam miran... Hvala, pomoglo mi je puno!
__________________
Kako da ne...
Šeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 21:25   #1256
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
...
Tissot i Certina su već ozbiljnije marke;iako meni nije, ali tebi je, imaju u programu UVIJEK i automatice, naravno ETA; čak i chrono automatice;
....
Nisu mi to ozbiljnije marke, ali su OK i prilagođene hrvatskom standardu.
r2d2111333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 10:34   #1257
Vidio sam da se spominje seiko 5 automatic... ništa mi nije pomoglo, pa me zanima...

kasnio je, dal se to da popravit, da ide točno... koliko je taj sad dobar, malo je stariji, ako je potrebno, mogu stavit sliku... tada negdje 100 maraka (koja gore, dole)... Znam i ja da nije nešto posebno, al ono dal je (kao što mi netko kaže za festinu) solidan?

Bio bi jako ZAHVALAN nas odgovoru...
__________________
Kako da ne...
Šeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 10:52   #1258
Quote:
Šeba kaže: Pogledaj post
Vidio sam da se spominje seiko 5 automatic... ništa mi nije pomoglo, pa me zanima...

kasnio je, dal se to da popravit, da ide točno... koliko je taj sad dobar, malo je stariji, ako je potrebno, mogu stavit sliku... tada negdje 100 maraka (koja gore, dole)... Znam i ja da nije nešto posebno, al ono dal je (kao što mi netko kaže za festinu) solidan?

Bio bi jako ZAHVALAN nas odgovoru...
normalno da se da, vjerovatno treba napraviti servis, ili samo izregulirati sat. Uglavnom, ako si iz Zagreba, javi se gosp Marinoviću u Dežmanovoj 1. Ako trebaš broj, javi se na PM
Method is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 11:17   #1259
Quote:
Method kaže: Pogledaj post
normalno da se da, vjerovatno treba napraviti servis, ili samo izregulirati sat. Uglavnom, ako si iz Zagreba, javi se gosp Marinoviću u Dežmanovoj 1. Ako trebaš broj, javi se na PM
na žalost, iz karlovca sam... ali hvala budem tu našao kojega...
__________________
Kako da ne...
Šeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 10:30   #1260
Quote:
Šeba kaže: Pogledaj post
Vidio sam da se spominje seiko 5 automatic... ništa mi nije pomoglo, pa me zanima...

kasnio je, dal se to da popravit, da ide točno... koliko je taj sad dobar, malo je stariji, ako je potrebno, mogu stavit sliku... tada negdje 100 maraka (koja gore, dole)... Znam i ja da nije nešto posebno, al ono dal je (kao što mi netko kaže za festinu) solidan?

Bio bi jako ZAHVALAN nas odgovoru...
U svakom slucaju treba napraviti servis sata. Ako se ne da izregulirati vjerojatno su se rubini istrosili i treba ih promijenuti. Cudno za kratkorocnu trajnost rubina, ali istinito vidio sam par sluvcajeva sa istim problemom i konacnom dijagnozom . Promjena rubina te dode koliko i vrijedi sat nekih 300-njak kuna.
imperial is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.