Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2013., 00:46   #1
Hepatocelularni karcinom jetre

Mama mi ima ovaj (za doktore neizliječiv) karcinom. Ima 57 g. Otkriven je magnetskom rezonancom, promjer je negdje 15 sa 8 sa 3cm (veličina sony experije).. Doktori u Zg (među njima i Stipislav Jadrijević) su je otpisali. Poslali je kući bez ikakve mogućnosti liječenja.
No, ono što je zanimljivo, i što je doktorima u Splitu VRLO ČUDNO, ona ne izgleda u skladu sa svojom bolesti, tj., nije oronula, štoviše, udebljala se 3kg (s 50 na 53), u licu je je dobre boje (nije žuta prema njihovim pretpostavkama) ...
Toliko im nije jasno da, kad je ima 3 dana bila na splitskim firulama, konzilij od 15 doktura/ica (među njima i Eduard Vrdoljak) je ustvrdio da treba ponoviti sve nalaze, jer smatraju da ipak ima šanse kroz liječenje kemoembolizacijom. No, da bi dr. Vrdoljak počeo s terapijom, treba napraviti ponovno magnetsku, što će vrlo teško odobriti na Firulama, jer smatraju da za mamu nema šanse zbog toga što su prvi rezultati više nego jasni, odnosno da njoj predstoji skora smrt.
Otkad su je ZG doktori otpustili do ovog splitskog konzilija je prošlo oko 15 dana, a u međuvremenu mamu liječimo "alternativnom" medicinom. Konzumira samo (ljekovitu) hranu i tekućinu koju smo našli po raznim internet stranicama. Tu je i terapija tekućinom koja je posebno spravljena samo za jetru (čovjek koji je radi kune se u djelotvornost terapije jer je izliječio mnogo njih koji su trebali biti pod zemljom).
Činjenično je da njoj stanje ne ide na gore (nego čak na bolje), a sad, jel to povezano s tekućinom il ne, ne znamo, al ona je pije već 3. tjedan.

Otvorio sam temu zbog toga, ako tko ima, ili zna nekog tko ima/o/la navedenu bolest, nek ovdje napiše ta saznanja, pogotovo u smislu liječenja. Hvala.



ono što treba napraviti

je drugi doktori()
ŽUŽUL_IMOTSKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 08:53   #2
Mozete MR ponoviti privatno u Suncu npr iako mi stvarno nije jasno kako je moguce da se ne moze/ne zeli/nece pretraga ponoviti kad je cijeli konzilij zakljucio da je potrebno.

Sto se alternative tice i pripravka u koji se netko kune je vrlo opasan i klizav teren.Kako znate sto se tocno u njemu nalazi,na koji nacin se regulira doza,tko kontrolira stanje i tko je odgovoran ako joj od toga moguce pozli? Kako mozete znati da nece biti nekih kontraindikacija s terapijom koju bi trebala primiti i da to moze imati fatalne posljedice. Nemojte zaboraviti da sve sto covjek stavi u sebe jetra mora obraditi.Svako opterecenje u maminom slucaju moze biti opasno i moze kola gurnuti nizbrdo. Forum je pun prica o takvim teskim slucajevima di su ljude poslali doma i onda su ti ljudi umjesto da potraze studije ili druga misljenja u drugim klinikama vani ili kod nas odlazila kod takvih tipova koji su se kleli u vlastite metoda a stvari su u pravilu zavrsavale tuzno nerijetko i u agoniji.
Budite pametni i ne upustajte se u ne provjerene i od znanosti priznate stvari.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 10:10   #3
Tražili smo druga mišljenja, osim S. Jadrijevića, i ostala 2 najbolja doktora su pogledali nalaze i rekli da nema ni grama šanse. Nema tog doktora u svijetu od amerike do japana koji bi je operirali jer bi to značila smrt jer nemaju s čime premostiti jetru do krvnog sustava kad bi odstranili tumor. Čak smo jučer poslali CD snimku nalaza magneta doktoru u njemačkoj.

A što nam drugo preostaje kad su je svi prekrižili? Bez ikakvog liječenja su je otpustili doma na umiranje. Znamo da se hvatamo za (puknutu) slamku, al nemamo izbora.

Da još pojasnim što se tiče nje. Znači, ona je provela prvo 25 dana na odjelu za neurologiju na firulama. Obavila je SVE moguće nalaze i zadnja pretraga magnetom je otkrila tumor, odnosno začepljenje tih žila vratarki oko jetre. U tih 25 groznih dana na firulama, bilo je milijun dijagnoza, a magnet čak nisu htjeli ni obaviti jer ju je doktor mislio poslati u toplice zbog njene slabije kretnje. I na kraju kad smo ga stisnuli sa svih strana, propisao joj je magnet i to se, nažalost, pokazalo.

Nalaze je, uz biopsiju rađenu u Merkuru, očitao Jadrijević i ostali i dijagnoza je onakva kakvu sam opisao. Kopije smo nalaze privatno pokazivali još nekolicini doktora, u globalu zaključak je sličan.

Da prepričam do kraja navedeni konzilij.
Mama (sa nevjestom) je ušla u njihovu dvoranu. Kad su je vidjeli, očekujući polumrtvu osobu pred sobom, potpuno se iznenadili. Toliko da je doktorica na temelju njene crvene boje konstantirala da se našminkala, što je mater odlučno negirala, pa se doktorica na to ispričala.
Prema nalazima, utvrdili su, ona bi trebala biti mrtva jer jetra uopće nebi trebala dobivati dovoljno krvi, kisika i što već. Al očito da jetra radi.
I sad, dr. Vrdoljak je rekao, po njenom izgledu da možda ima šanse kroz kemoembolizu, al treba obaviti MR(doslovno je rekao bez toga ne dolazi) jer on treba znati odakle započeti liječenje.

Što se tiče MR, to je 1 začarani krug (nitko nije nadležan). Svatko valjda želi da netko drugi prepiše MR, al ugl, mi se nadamo da će kroz idući tjedan to obaviti.
ŽUŽUL_IMOTSKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 12:36   #4
znam kako se osjecate bila sam na vasem mjestu i alternativa jebila najdebilnija odluka u mom zivotu za koju sada zalim dq sam mamu u to pustila umjesto da sam joj organizirala najbolju dostupnu palijativu i poslala upite na jos mjesta.
Probajte poslati upite u Dana Ferber institut u Hustonu.Indirektno sam upoznata s iskzstvom osobe koja je navodnovisestruko potvrdjeno iscrpila sve mogucnosti,a oni su im predlozili jos petvarijanti od kojih je jedna bila predlozena studija u Njemackoj.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 21:42   #5
ugl, prvi magnet je snimala 18.10., a drugi 25.11. Rezultati drugog su bolji. Tumor se smanjio u nekom postotku! Protok krvi je veći! Onkolozi u ST su ostali ugodno iznenađeni. Dr. Vrdoljak joj rekao da je prezadovoljan rezultatima i njezinim stanjem i da je JEDINI !! slučaj takve bolesti gdje pacijentovo stanje ide ka boljem. Danas je trebala ići na kemoembolizu, no dr. Vrdoljak je rekao da tu metodu treba kombinirati sa SORAFENIBOM (nexavara). Problem je što taj lijek ne postoji u Hrvatskoj, odnosno, iako je registriran za liječenje hepatocelularnog karcinoma 2008.godine, NIJE na listi lijekova HZZO-a.
I sad, doktor je rekao da će se zauzeti za njezin slučaj (i njemu je to izazov), da će tražit od HZZO taj lijek. U slučaju da ne odobre, lijećit će je kemoterapijom. Poslali su je kući i rekli da čeka njihov poziv sa Onkologije, dokad, neznamo.

Ugl, zadovoljan sam s ovim, znači ipak ima šanse, al postoje neke mrežne strukture koje koče čovjeka u ozdravljenju. Činjenično je da se ona bolje kreće. Može prevalit 100 m bez držanja (prije mogla samo po kuhinji malo), sama podiže štrik s robom, opere suđe, spremi kruh i te neke sitne poslove po kući. Još uvijek se ne može sama tuširati, al bolje išta neg ništa. Da se sporazumijemo, njen život još uvijek visi o koncu, al eto...
ŽUŽUL_IMOTSKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 23:34   #6
Nexavar nije na bolnickoj HZZO listi lijekova za maminu indikaciju, no postoji kvaka.Naime, svaki lijek van liste kojeg predozi onkolog i on prodje kao prijedlog na bolnickom povjerenstvu se financira s bolnickog prorcuna. To je dosta grbava varijanta jer bolnicki proracuni su banana (radi se o skupom lijeku), a opet zbog debilnih odredbi ne mozete sami kupiti taj lijek (potreban je recept lijecnika s kojim poslije mozete potrazivati novac od bolnice) i lijeciti se u bolnici. Ponekad se ljudi uspiju dogovoriti s dr pa se lijece u sivoj zoni.
Treca varijanta je po meni najbolja i mogucevas nista nece kostati.Treba vidit da li postoji interes proizvodjaca (podruznica u RH) da donira potrebne doze. To bi trebalo vidit s Vrdoljakom. Mozete i vi okrenut brojeve i raspitati se.Ne rijetko su ovakve varijante zanimljive farmi iz interesa da HZZO prosiri indikacije na svojoj listi
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 05.12.2013. at 23:40.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 14:45   #7
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Nexavar nije na bolnickoj HZZO listi lijekova za maminu indikaciju, no postoji kvaka.Naime, svaki lijek van liste kojeg predozi onkolog i on prodje kao prijedlog na bolnickom povjerenstvu se financira s bolnickog prorcuna. To je dosta grbava varijanta jer bolnicki proracuni su banana (radi se o skupom lijeku), a opet zbog debilnih odredbi ne mozete sami kupiti taj lijek (potreban je recept lijecnika s kojim poslije mozete potrazivati novac od bolnice) i lijeciti se u bolnici. Ponekad se ljudi uspiju dogovoriti s dr pa se lijece u sivoj zoni.
Treca varijanta je po meni najbolja i mogucevas nista nece kostati.Treba vidit da li postoji interes proizvodjaca (podruznica u RH) da donira potrebne doze. To bi trebalo vidit s Vrdoljakom. Mozete i vi okrenut brojeve i raspitati se.Ne rijetko su ovakve varijante zanimljive farmi iz interesa da HZZO prosiri indikacije na svojoj listi

Shvaćam. Svakako bi bilo dobro kontaktirati proizvođača jer je i njemu u interesu, pošto nije registriran kao lijek.

Što se tiče nje, i doktori su pomalo zbunjeni, u tome je caka. Da jedna takva bolest da ne progresuje. On je sam rekao da će tražiti od hzzo taj lijek i da će učinit sve da ga dobije. Ne želim imati negativan stav prema doktoru, al pretpostavljam da će to zatražiti iz profesionalnih razloga usavršavanja. Jer ako pogledamo o njemu na webu, spada među najbolje svjetske onkologe (među 50), a ovo je najvjerojatnije slučaj na kojem može obogatiti svoje znanje. Možda ispadne pozitivan slučaj na kojem će graditi liječenje svih oboljelih od ove bolesti u Hrv i šire.
ŽUŽUL_IMOTSKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 14:52   #8
Dobro je da ste došli do tako iskusnog i dobrog liječnika koji vam želi u svemu pomoći. Koliko pacijentica ima godina?

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 15:16   #9
nepunih 57g i nikad u životu nije bila u doktora do sada.
ŽUŽUL_IMOTSKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 01:24   #10
Quote:
ŽUŽUL_IMOTSKI kaže: Pogledaj post
Shvaćam. Svakako bi bilo dobro kontaktirati proizvođača jer je i njemu u interesu, pošto nije registriran kao lijek.

Što se tiče nje, i doktori su pomalo zbunjeni, u tome je caka. Da jedna takva bolest da ne progresuje. On je sam rekao da će tražiti od hzzo taj lijek i da će učinit sve da ga dobije. Ne želim imati negativan stav prema doktoru, al pretpostavljam da će to zatražiti iz profesionalnih razloga usavršavanja. Jer ako pogledamo o njemu na webu, spada među najbolje svjetske onkologe (među 50), a ovo je najvjerojatnije slučaj na kojem može obogatiti svoje znanje. Možda ispadne pozitivan slučaj na kojem će graditi liječenje svih oboljelih od ove bolesti u Hrv i šire.
Lijek je registriran za indikaciju samo nije na listi HZZOa za tu indikaciju, meni nije iskreno jasno zašto jer je Nexavar lijek prvenstveno za hepatocelularni ca jetre pa za ca bubrega za koji je na listi HZZO. Sve što je registrirano može se koristiti za liječenje. Moguće je koristiti i off lable, ako postoje objavljene studije koje dokazuju učinkovitost. Što se registracije lijekova tiče, to više sada i nije neki problem u Hrvatskoj, jer smo ulaskom u EU zapravo preuzeli i sve registrirane lijekove unutar nje, osim ako naša organizacija za hranu i lijekove nešto eksplicitno ne zabrani.

Ipak, toplo bih vam savjetovala da ponovite phd njenog tkiva negdje u inozemstvu. S obzirom na atipično ponašanje tumora, moguće je da je došlo do krive dijagnoze. S obzirom da je čeka onkološka terapija smatram da je to od izrazite važnosti. Napišite zahtjev za preuzimanje na revers uzoraka tkiva na patologiji Merkura u svrhu ponavljanje phd (drugo mišljenje) i odaberite neku drugu kliniku i ponovite phd. Može to biti i Rebro ili Firule al moja preporuka je da učinite to u nekoj od većih klinika vani čisto zbog većeg iskustva. Gdje je veća fluktuacija ljudi, veća je mogućnost da je takav slučaj već viđen.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 08:49   #11
ne vjerujem da bi pristala na nove pretragu ovdje, a kamoli u inozemstvu, a nismo ni financijski potkovani za vani. Strah je i potencijalne kemoembolize (KE ubuduće). Bude li se osjećala loše nakon nje, rekla je da neće ići. Jesu li u prvoj dijagnozi pogriješili, neznam, al mislim da to nije toliko bitno jer je trenutno stanje ovakvo kakvo jest. Drugim riječima, Vrdoljak je drugom magnetskom dobio svježe podatke njenog stanja, na temelju kojih će je (pokušati) (iz)liječiti. Ona je uvjerena da joj trenutna (alternativna) terapija pomaže, i to je najbitnije. Provela je mjesec dana u bolnici i to ju je toliko dotuklo psihički i fizički. Hvala Vam na prijedlozima. Poslao sam Bayeru upit/zamolbu, ne vjerujem da će odgovoriti, a kamoli dati.
ŽUŽUL_IMOTSKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 09:50   #12
mislim da me niste shvatili, phd se radi iz vec uzetog uzorka tkiva koji se nalazi na Merkuru.Mama nigdje ne mora.PHD je zapravo najvaznija pretraga jer kaze tocno o kakvom tumoru se radi a o tome ovisi terapija. Zato treba biti 100% siguran u dijagnozu jer kriva terapija ubija.
Ponavljanje PHD nije skupa pretraga u odnosu na korist.
Koliko je vazna opisat cu vam jedan slucaj supruga gospodje koja me kontaktirala. Muz joj se srusio u kupaoni, zavrsio u bolnici, radili MR, kazu tumor, phd punktata kaze susp. glioblastom.Odradio 30 zracenja cekao da krene kemo s Temodalom, zeni vrag nije dao mira i poslala uzorke u Ameriku s ostalim nalazima. Zenu su zvali u dva u jutro da supruga pod hitno skine sa zracenja i slucajno ne ide na kemo jer nema tumor vec je imao mozdani udar, i sad covjek ima bolesne a k tome i ozracene zile, ne znam kako je i jeli ziv....hocu vam reci ljudi grijese a ponekad stvari izgledaju kao jedno, a drugi s vise iskustva ce vam rec da nije.
Svima s ovakvim neobicnim i atipicnim stanjima a s malignom dijagnozom od tad uvijek preporucujem ponavljanje phd iz vec izuzetog tkiva.
Svako dobro vam zelim i da mama ovo pregrmi
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 10:33   #13
Na stranicama poliklinike Bates piše:

Uterobrush + aspiracija endometrija + PHD = 950
Aspiracija endometrija + PHD 850
Biopsija, Ablacija polipa + PHD = 850

jel to to?

meni su ovo sve novi pojmovi pa zato mislio da bi ona morala ponovno na biopsiju, a vidim da se Vi kužite u to sve. Hvala na željama i savjetima
ŽUŽUL_IMOTSKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 17:30   #14
Quote:
ŽUŽUL_IMOTSKI kaže: Pogledaj post
Na stranicama poliklinike Bates piše:

Uterobrush + aspiracija endometrija + PHD = 950
Aspiracija endometrija + PHD 850
Biopsija, Ablacija polipa + PHD = 850

jel to to?

meni su ovo sve novi pojmovi pa zato mislio da bi ona morala ponovno na biopsiju, a vidim da se Vi kužite u to sve. Hvala na željama i savjetima
To je izuzimanje uzorka tkiva kojeg onda oni šalju na neku od bolničkih patologija da naprave PHD. Dakle u cijenu je uračunato i izuzimanje uzorka tkiva i izrada PHDa kojeg oni plate bolnici. No ovo je ginekološko iz vašeg primjera što ste našli.
Mama to ponavljanje PHD može mislim čak i besplatno dobiti tako da njena dr. napiše uputnicu za PHD drugo mišljenje ako će raditi ponovnu analizu kod nas (Rebro ili Firule npr)
Ponovna PHD ili patohistološka analiza se radi tako da se uzmu predmetna stakalca na revers na Merkuru kako sam vam opisala i onda drugi patolog to gleda pod mikroskopom i radi bojenja kojima detektira o kojim stanicama se točno radi, da li su maligne ili ne i ako jesu kojeg tipa. Nije svaka maligna stanica ista po tvorbi. Zapravo je ovaj podatak najvažniji i presudan u liječenju raka jer sve ovisi o njemu. Onkolog po tom nalazu zna onda kakv protokol liječenja provoditi i koji lijek upotrijebiti.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 23:14   #15
Pozdrav, ja imam 23 god i prosle godine neposredno nakon sta sam napunio 22. zavrsio sam u bolnici zbog bolova u trbuhu(bar sam tada mislio). Prosao sam sve pretrage i ustanovilo se da imam hepatocelularni karcinom jetre. Sreca u nesreci, saznao sam to jer mi je tumor pritiskivao centralnu venu pa sam dobio krvni ugrusak i osjecao bolove(makar je to inace tiha bolest). Jos jedna sreca u nesreci, makar je tumor bio ogroman(60 posto jetre) bio sam operabilan. Operacija je bila jako riskantna po zivot al ocito se redovna fizicka aktivnost i sportski zivot i kolko tolko pozitivan stav isplatio. Odstranili su mi 70 posto jetre i oporavljao sam se dosta dugo. Nazalost ove godine mi se vratilo na plucima i jetri ali sve je to nista spram toga sta je bilo (tockice par cm max). Teskom mukom smo se izborili i uspjeli smo u tome da mi omoguce lijecenje sorafenibom (nexavar). Uglavnom kako kaze moj internist dobro lijek dijeluje ali treba biti strpljiv. Cuo sam i da ima lijekova po istom receptu ko i nexavar i kada im istekne patent mogu se nabaviti puno jeftinije (sada kutija nexavara vrijedi 1000 eura a kada istekne patent 100-200kn) ali nisam siguran kako ni gdje. Slobodno mi se javite ako vas nesto zanima i ako mogu nekako pomoci. pozz
kosarka1271990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 04:48   #16
Thumbs up

Quote:
kosarka1271990 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ja imam 23 god i prosle godine neposredno nakon sta sam napunio 22. zavrsio sam u bolnici zbog bolova u trbuhu(bar sam tada mislio). Prosao sam sve pretrage i ustanovilo se da imam hepatocelularni karcinom jetre. Sreca u nesreci, saznao sam to jer mi je tumor pritiskivao centralnu venu pa sam dobio krvni ugrusak i osjecao bolove(makar je to inace tiha bolest). Jos jedna sreca u nesreci, makar je tumor bio ogroman(60 posto jetre) bio sam operabilan. Operacija je bila jako riskantna po zivot al ocito se redovna fizicka aktivnost i sportski zivot i kolko tolko pozitivan stav isplatio. Odstranili su mi 70 posto jetre i oporavljao sam se dosta dugo. Nazalost ove godine mi se vratilo na plucima i jetri ali sve je to nista spram toga sta je bilo (tockice par cm max). Teskom mukom smo se izborili i uspjeli smo u tome da mi omoguce lijecenje sorafenibom (nexavar). Uglavnom kako kaze moj internist dobro lijek dijeluje ali treba biti strpljiv. Cuo sam i da ima lijekova po istom receptu ko i nexavar i kada im istekne patent mogu se nabaviti puno jeftinije (sada kutija nexavara vrijedi 1000 eura a kada istekne patent 100-200kn) ali nisam siguran kako ni gdje. Slobodno mi se javite ako vas nesto zanima i ako mogu nekako pomoci. pozz
što reč...svaka čast ...da, ovo je tihi ubojica...kakvo ti je danas fizičko stanje, u smislu kretanja...to novo što se vratilo, jel to povezano s HCC ili? puno sriće!
ŽUŽUL_IMOTSKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 04:57   #17
što se tiče matere, zovu kući s onkologije, pitaju za stanje. Rekli su da bi tribala dobit taj lijek na kućnu adresu direktno iz amerike, da doktor čini sve u tom smjeru. Njezino psih-fizičko stanje je zadovoljavajuće. Na gore ne ide, to je sigurno, a ako je prije mogla 150 m (u početku je mogla samo oko stola), sad može i 200m sama (još uvijek je sporija od Usaina Bolta)
ŽUŽUL_IMOTSKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 11:44   #18
To bi bilo super jer je lijek stvarno ucinkovit, zalosno sta nasa sugava drzava nije stavila na listu pa se ljudi moraju uz sve te zdravstvene probleme time mucit. Da to je hepatocelularni sta se vratilo, sekundarizam. Na pocetku terapije nexavarom sam imao osip po rukama i nogama toliko da sam se jedva kretao, umor me hvatao cesto (sada samo kod promjene vremena) i razrijedile su mi se dlake na tijelu ( kosa, obrve itd..) ali sam i onda pokusavao trenirat i plivat i tak kolko god mi tijelo dozvoljava(mozda malo i pretjerivao). Danas, kako se tijelo navikava na taj lijek, sve se polako vraca i smanjuju se nuspojave i redovno idem u teretanu, plivat, trcat i tak (jedino su ruke i stopala osjetljiviji) tako da se nemam sta zalit nego bit strpljiv i cekat i nadat se da vrijeme svoje napravi. Ajde bas mi je drago, nadam se da ce sto prije vasa mama dobit te lijekove i zapocet terapiju. Sretno!
kosarka1271990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 16:27   #19
Quote:
ŽUŽUL_IMOTSKI kaže: Pogledaj post
Mama mi ima ovaj (za doktore neizliječiv) karcinom. Ima 57 g. Otkriven je magnetskom rezonancom, promjer je negdje 15 sa 8 sa 3cm (veličina sony experije).. Doktori u Zg (među njima i Stipislav Jadrijević) su je otpisali. Poslali je kući bez ikakve mogućnosti liječenja.
No, ono što je zanimljivo, i što je doktorima u Splitu VRLO ČUDNO, ona ne izgleda u skladu sa svojom bolesti, tj., nije oronula, štoviše, udebljala se 3kg (s 50 na 53), u licu je je dobre boje (nije žuta prema njihovim pretpostavkama) ...
Toliko im nije jasno da, kad je ima 3 dana bila na splitskim firulama, konzilij od 15 doktura/ica (među njima i Eduard Vrdoljak) je ustvrdio da treba ponoviti sve nalaze, jer smatraju da ipak ima šanse kroz liječenje kemoembolizacijom. No, da bi dr. Vrdoljak počeo s terapijom, treba napraviti ponovno magnetsku, što će vrlo teško odobriti na Firulama, jer smatraju da za mamu nema šanse zbog toga što su prvi rezultati više nego jasni, odnosno da njoj predstoji skora smrt.
Otkad su je ZG doktori otpustili do ovog splitskog konzilija je prošlo oko 15 dana, a u međuvremenu mamu liječimo "alternativnom" medicinom. Konzumira samo (ljekovitu) hranu i tekućinu koju smo našli po raznim internet stranicama. Tu je i terapija tekućinom koja je posebno spravljena samo za jetru (čovjek koji je radi kune se u djelotvornost terapije jer je izliječio mnogo njih koji su trebali biti pod zemljom).
Činjenično je da njoj stanje ne ide na gore (nego čak na bolje), a sad, jel to povezano s tekućinom il ne, ne znamo, al ona je pije već 3. tjedan.
Otvorio sam temu zbog toga, ako tko ima, ili zna nekog tko ima/o/la navedenu bolest, nek ovdje napiše ta saznanja, pogotovo u smislu liječenja. Hvala.
ono što treba napravitije drugi doktori()
Definitivno vrlo neobično.
Imali kakvih pomaka u riješavanju problema?
Inače ako možete i želite možete napisati nalaze (PHD ,MRI ,AFP i druge) jer me baš interesira slućaj.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 00:50   #20
hvala na interesu.... pomozite ako možete

ona je dobro koliko može biti....što se tiče pokretljivosti, otkad je došla doma, sigurno je bolje 60-70% danas nego tada. Još je više samostalnija (hodanje, oblačenje, presvlačenje...).
5.1. će bit 4 mjeseca otkad je primljena na splitske firule. I danas čeka taj lijek koji bi navodno trebao stići na kućnu adresu.
Iza nove godine, neznamo točno kada, će obaviti nove preglede u Zagrebu, (iskreno se i u najvećoj vjeri nadam da ćemo tada dobiti službenu potvrdu poboljšanja njezinog stanja).. Zadnji tjedan je malo muči želudac, od čega, neznamo. Osjeća nekakvu bol, danas je manje bolilo nego jučer. U licu dobro izgleda, nije nimalo žuta, štoviše, crvena je.

Mi smo svjesni svega, već sutra može otići nepovratno na gore, al ovo je, po mom skromnom sudu, definitivno slučaj koji zaslužuje pažnju i nadam se da će takav ostati.

Sutra ću objavit njezine nalaze pa možete vidjeti. hvala još jednom.
ŽUŽUL_IMOTSKI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:01.