Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2017., 01:58   #1
Odnos starijih prema meni

Ove godine punim 25 godina i ljudi oko mene me tretiraju ko klinca. To me užasno živcira, pogotovo kad mi se netko obraća sa "hej dečko", "hej mladiću" ili "srećo"... Čak ima i onih starijih što su bahati samo zato što sam mlađi, neka njihova ljubomora. Uglavnom živcira me taj odnos sa starijima kao da sam nekakav klinac, a tako se NE ponašaju prema drugim muškarcima koji su moje godište ili koju godinu mlađi ili stariji od mene.
Odrasla sam osoba, a ne nikakav teen da moram trpit neke ljubomorne iskompleksirane starce.
Kako se nositi s time?
Pogubljen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 06:00   #2
Meni komunikacija s ljudima koji su neśto ps i znatno stariji od mene ide puno bolje nego s onima mojom generacijom ili mladima.

I da, znaju mi govoriti mladiću, zlato, srećo, sunce itd. Zaśto bih se ljutio na to? To su uglavnom afirmacijske poruke koje su sasvim ugodne i prigodne.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 10:33   #3
Nije ni čudo da te ne shvaćaju ozbiljno kad iz ovakve stvari radiš problem.
Babe ti imaju šesto čulo za to, osjete da si još balav.
Huorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 13:43   #4
Quote:
Huorn kaže: Pogledaj post
Nije ni čudo da te ne shvaćaju ozbiljno kad iz ovakve stvari radiš problem.
Babe ti imaju šesto čulo za to, osjete da si još balav.
Meni ide na živce njihova isfrustriranost pa kad mi se počnu nešto derat ili kritizirat i ja ne mogu debatirat samo zato jer su stariji, a ja sam kao klinac.
Ja sam odrasla osoba i hoću da me se tako tretira i obraća sa Vi, a ne tu da mi neko na ti govori ko mi je niko i ništa i da mi govore da izgledam mlađe nego što imam godina. Nisam neki hebeni tinejđer, a problemi koji mene muče su moji i držim ih za sebe i ne iživljavam se na nikome već se ponašam smireno i kulturno u bilo kojem okruženju, bilo poslovnom, bilo društvenom mada neki put u sebi gorim zbog nekih stvari, ali se ne iskaljujem na nikome zbog toga kao frustrirani starci.
Pogubljen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 14:18   #5
Kako nebi mogao debatirat? Trebaju ti samo bolji argumenti.
Ako je netko duplo stariji, gotovo uvijek će ti govoriti Ti, sa tim se pomiri. Gotovo svima nam je tako.
Trebao bi imati jak status i pojavu da se to promijeni, drugog načina nema.
Huorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 18:08   #6
Zašto se autor čudi što ga sa 25 tretiraju kao klinca?
Pa danas se oni do 40 ponašaju kao tinejđeri, a mnoge žene tek u tim godinama rode prvi puta i zovu ih 'mlade mame'
Jbt kad sam ja 80 tih godina imala 20 i kusur, naša generacija je odmah morala biti ozbiljna, brak, djeca, gradnja kuće... Mi smo samo do 20 te bili mladi, a onda odmah morali postati ozbiljni.
Autore, nisu drugi isfrustrirani starošću, pa te zato smatraju klincem. Očito se tako ponašaš. Nije 25 godina baš doba tinejđera, odavno si to prošao.
Uozbilji se malo i vidjet ćeš promjene.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 09:26   #7
Quote:
Pogubljen kaže: Pogledaj post
Ove godine punim 25 godina i ljudi oko mene me tretiraju ko klinca. To me užasno živcira, pogotovo kad mi se netko obraća sa "hej dečko", "hej mladiću" ili "srećo"... Čak ima i onih starijih što su bahati samo zato što sam mlađi, neka njihova ljubomora. Uglavnom živcira me taj odnos sa starijima kao da sam nekakav klinac, a tako se NE ponašaju prema drugim muškarcima koji su moje godište ili koju godinu mlađi ili stariji od mene.
Odrasla sam osoba, a ne nikakav teen da moram trpit neke ljubomorne iskompleksirane starce.
Kako se nositi s time?
Lijepo.Objasniš sebi da te boli briga za njihovo mišljenje
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 03:14   #8
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Lijepo.Objasniš sebi da te boli briga za njihovo mišljenje
Sad kad odem u vojsku ću bit iznad svih njih, a još kad odem negdje u rat nitko od njih mi neće bit ni do kurca.
Mene ne zanima politika niti patriotizam, idem radi akcije i adrenalina.
Ali i da i više vrijedim od ovih staraca koji se hvale da su nešto napravili u životu, a ustvari su svi goli k.
Pogubljen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:17.