Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2017., 17:51   #1
Toliko se psihički loše osjećam da imam osjećaj da će mi pozliti

Već jako dugo vremena sam potpuno psihički slomljen,svaki dan se pojavi neki novi razlog zašto mi je depresija veča,prije sat vremena dogodilo mi se nešto,što mi se nikad u životu nije dogodilo,postoje neke stvari koje sam planirao napraviti danas,i nakon što se to izjalovilo iste sekunde sam počeo osječat neku mučninu u želecu kao da sam prugutao kamen od 5 kila,jednostavno se više nemogu nosit sa ovim svojim životnim križem kojeg imam od dana kad sam se rodio,sve što se događa oko mene bilo malo,veliko,bitno,ili nebitno,apsolutno sve mi sugerira da če mi život i dalje bit nesretan,najrađe bi se bacio pod auto samo da mi ove patnje konačno završe jer što god se događa nakon smrti nemože biti gore od onoga što mi se događa sad,razmišljam i o odlasku na psihijatriju još danas jer stvarno više nemogu izdržat,osječam kao da ču za dvije minute počet povračat
hasta96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 18:05   #2
Quote:
hasta96 kaže: Pogledaj post
Već jako dugo vremena sam potpuno psihički slomljen,svaki dan se pojavi neki novi razlog zašto mi je depresija veča,prije sat vremena dogodilo mi se nešto,što mi se nikad u životu nije dogodilo,postoje neke stvari koje sam planirao napraviti danas,i nakon što se to izjalovilo iste sekunde sam počeo osječat neku mučninu u želecu kao da sam prugutao kamen od 5 kila,jednostavno se više nemogu nosit sa ovim svojim životnim križem kojeg imam od dana kad sam se rodio,sve što se događa oko mene bilo malo,veliko,bitno,ili nebitno,apsolutno sve mi sugerira da če mi život i dalje bit nesretan,najrađe bi se bacio pod auto samo da mi ove patnje konačno završe jer što god se događa nakon smrti nemože biti gore od onoga što mi se događa sad,razmišljam i o odlasku na psihijatriju još danas jer stvarno više nemogu izdržat,osječam kao da ču za dvije minute počet povračat
Što te konkretno nagnalo na ovakvo razmisljanje? Teško da mozes dobiti nekakvu pomoć ako barem djelomično ne kažeš što te pati. Možda onda netko ponudi dobro rješenje i izlaz iz problema
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 18:07   #3
Probaj ovdje
http://www.tesa.hr/


A mozes i meni na PM
Frater111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 18:22   #4
Quote:
wawrinka1 kaže: Pogledaj post
Što te konkretno nagnalo na ovakvo razmisljanje? Teško da mozes dobiti nekakvu pomoć ako barem djelomično ne kažeš što te pati. Možda onda netko ponudi dobro rješenje i izlaz iz problema
Samoća,depresija,ankioznost,sramežljovost,ružnoča, manjak samopouzdanja,beznađe,bezvoljnost,tuga,bol,plakanj e,manjak ljubavi,manjak sreće,ponižavanje koje cijeli život doživljavam od svih,
hasta96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 19:00   #5
Quote:
hasta96 kaže: Pogledaj post
razmišljam i o odlasku na psihijatriju još danas
Nemoj razmisljati nego idi psihijatru/psihologu. Istresti se na forumu moze biti dobar ispusni ventil za trenutno olaksanje, ali pravu pomoc mozes dobiti samo od strucne osobe.
ESKat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 19:38   #6
Quote:
hasta96 kaže: Pogledaj post
Samoća,depresija,ankioznost,sramežljovost,ružnoča, manjak samopouzdanja,beznađe,bezvoljnost,tuga,bol,plakanj e,manjak ljubavi,manjak sreće,ponižavanje koje cijeli život doživljavam od svih,
Kao prvo, ako imas bilo kakve suicidalne misli moras se javiti doktoru opce prakse ili nekom privatnom psihijatru. Ludo bi bilo da si ucinis nesto lose jer se tvoji problemi daju rijesiti. Uvijek u zivotu postoji izlaz za probleme!
Kao drugo ti nisi nista ruzniji, nit si vise samrezljiv, niti imas manje srece od ostatka populacije. Nisi ni usamljeniji.

Cini mi se da imas dva osnovna problema:
1. Manjak samopouzdanja
2. Manjak samopostovanja

Samopuzdanje je vjestina nastupa u socijalnim situacijama i mora se vjezbati. Nemoj misliti da dolazi samo od sebe. Izadi van, budi pristojan, pozdravi, nasmijesi se...Cvrsto primi ruku, pitaj ljude kako su, pusti ih da pricaju o sebi, nasmijesi se... Baci foru, komentiraj vremensku prognozu, nasmijesi se... Bilo sto! Guglaj da dobijes sto vise ideja. Kad to izvjezbas osjecati ces se puno bolje, porasti ce ti samopostovanje i postati ces ljudima privlacan.

Ako su te ljudi ponizavali, a ti si to dopustao time sto si ih pustao i dalje u svoj zivot, onda su ti narusili samopostovanje. Ljudi koji drugima uzimaju samopostovanje su toksicne pijavice koje svoje vlastite nedostatke projiciraju na druge i potebno ih je udaljiti iz zivota. Kad to naucis ciniti, narast ce ti samopostovanje i postati ces privlacan ljudima koji doista zasluzuju biti pored tebe i pruziti ti ljubav. Ovako im nedas prostora.

Dakle, imas dva rijesenja na gore navedene probleme:

1. Vjezbanje socijalnih vjestina.
2. Ucenje rezanja toksicnih ljudi iz zivota.

Zadnje uređivanje Blackheartgirl : 20.01.2017. at 19:52.
Blackheartgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 21:53   #7
Quote:
hasta96 kaže: Pogledaj post
Samoća,depresija,ankioznost,sramežljovost,ružnoča, manjak samopouzdanja,beznađe,bezvoljnost,tuga,bol,plakanj e,manjak ljubavi,manjak sreće,ponižavanje koje cijeli život doživljavam od svih,
reci nam malo više, ne može biti toliko loše da nema rješenja...
lady38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 22:07   #8
Quote:
lady38 kaže: Pogledaj post
reci nam malo više, ne može biti toliko loše da nema rješenja...
pa u drugom postu sam naveo što me muči,i vjeruj mi itekako može bit tolko loše
hasta96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 22:17   #9
Imala sam i sama problem u pocetku bolesti. Bilo je to da mi se povracalo i isto sam mislila da trebam kod psihijatra iako nisam otisla na vrijeme i zao mi je zbog toga jer je prijeslo u jacu psihozu ali eto. Svakako ti savjetujem da odes ili da odes na onaj link povise postan.
__________________
Jedan čovjek sa vjerom jači je od tisuću ljudi sa interesom. n.a.
sunčani cvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 15:36   #10
Otidji kod svog lijecnika opce prakse, reci koji te problemi muce i on ce ti dati uputnicu za psihijatra.
Nemoj se mislit hoces neces, uradi to
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 10:25   #11
Quote:
Blackheartgirl kaže: Pogledaj post
Kao prvo, ako imas bilo kakve suicidalne misli moras se javiti doktoru opce prakse ili nekom privatnom psihijatru. Ludo bi bilo da si ucinis nesto lose jer se tvoji problemi daju rijesiti. Uvijek u zivotu postoji izlaz za probleme!
Kao drugo ti nisi nista ruzniji, nit si vise samrezljiv, niti imas manje srece od ostatka populacije. Nisi ni usamljeniji.

Cini mi se da imas dva osnovna problema:
1. Manjak samopouzdanja
2. Manjak samopostovanja

Samopuzdanje je vjestina nastupa u socijalnim situacijama i mora se vjezbati. Nemoj misliti da dolazi samo od sebe. Izadi van, budi pristojan, pozdravi, nasmijesi se...Cvrsto primi ruku, pitaj ljude kako su, pusti ih da pricaju o sebi, nasmijesi se... Baci foru, komentiraj vremensku prognozu, nasmijesi se... Bilo sto! Guglaj da dobijes sto vise ideja. Kad to izvjezbas osjecati ces se puno bolje, porasti ce ti samopostovanje i postati ces ljudima privlacan.

Ako su te ljudi ponizavali, a ti si to dopustao time sto si ih pustao i dalje u svoj zivot, onda su ti narusili samopostovanje. Ljudi koji drugima uzimaju samopostovanje su toksicne pijavice koje svoje vlastite nedostatke projiciraju na druge i potebno ih je udaljiti iz zivota. Kad to naucis ciniti, narast ce ti samopostovanje i postati ces privlacan ljudima koji doista zasluzuju biti pored tebe i pruziti ti ljubav. Ovako im nedas prostora.

Dakle, imas dva rijesenja na gore navedene probleme:

1. Vjezbanje socijalnih vjestina.
2. Ucenje rezanja toksicnih ljudi iz zivota.
Ovo si super napisala! Bas sam i ja trazila odgovore na takva pitanja.
Mislim da autora muce još neki drugi problemi, ali svakako je rad na samopostovanju i samopouzdanju kamen temeljac zadovoljne licnosti.

Što ako su toksicne licnosti bas one koje ne mozes odrezati? Npr roditelji?
CantStandYa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.