Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2004., 19:12   #1
Kemoterapija - kako je izdržati? - pitanja, savjeti, iskustva...

Jel ima tko iskustav s lošom krvnom slikom nakon kemoterapije?
Vjerojatno postavljam glupo pitanje...
Na koji način se nože poboljšati ista što prije? Iskustva?
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 21:28   #2
ne znam je li vrijedi i za poslije kemo terapije, ali opcenito znam da je dobro jesti kupine, vino od kupina, spinat. sjecam se da kad sam bila mala i stalno problemi s krvnom slikom, pa me mama tjerala da to jedem.
charlize is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 17:54   #3
osim gore nabrojanog:
kiseli kupus
blitva
med+cimet jedna kasicica ujutro jedna navece i drzati da setopi u ustima (grozan okus, ali za zdravlje i zeljezo )
ima i neki napiatak NONI, mnogi ljudi su ga poslije kemoterapije koristili
__________________
:cheer:
Lampica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 17:57   #4
cikla. puno cikle.
jest da je gadna ko vrag, ali sirova cikla s limunom ili narancom, u ogromnim kolicinama. Krvna slika se od toga jako lijepo popravi, vjeruj mi na rijec.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 08:02   #5
Za sve o chemotherapy kao i poslijedicima, pitanja i odgovori ,
na slijedeci Link.
jedino je problem sta je na engleskom!Chemotherapy/Treatment

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 09:54   #6
Quote:
VILKO kaže:
Za sve o chemotherapy kao i poslijedicima, pitanja i odgovori ,
na slijedeci Link.
jedino je problem sta je na engleskom!Chemotherapy/Treatment

Hvala Vilko, proučio sam već to. Sad me interesiraju iskustva drugih...
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2004., 09:50   #7
Ja preporucam pripravak od soka od cikle, soka od mrkve i meda. I to vise puta na dan. Ja sam koristila one Biota sokve.

Krv, ne da mi se popravila nego mi nikad prije nije bila bolja

Takodjer kopriva je dobra (caj ili svjeza) i opcenito cajevi od kadulje, taheebo, zeleni caj...

I jesti puno voca i povrca.

Bilo bi dobro iz prehrane izbaciti satkiše, alkohol i kavu.

I vazno je puno se kretati na svjezem zraku, pogotovo planinskom. Kazu da planinski zrak podize leukocite.
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2004., 03:46   #8
pa ovak.. sve su ti vec zapravo rekli
uglavnom, kupinovo vino mene je uvijek vadilo van.. a jos i fino nemos fulat s tim
dalje, ciklin sok.. u pm bljutavo no pomogne..
takodjer i med (ne obican, vec onaj 'stvrdnuti'.. ne sjecam se imena na zalost.. pitaj u ljekarni)
no opet, za svaku osobu je bilo drugacije.. meni su gore stvari pomagale sam tak a mnogima opet ne..
jebiga, testiraj
cyberhrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 22:10   #9
Kemoterapija

Nakon 12-to tjedne kemoterapije završen mi je prvi ciklus terapije. Sada je na redu drugi dio koji bi trebao trajati 1 godinu.
U tom dijelu terapije ja bi trebo uzimat 2 vrste tableta.
Svakodnevno 6-mercaptopurin (6-MP) u dozi od 90,5 mg, te jedanput tjedno metotreksat(MTX) u dozi od 36,2 mg.
Sada mene zanima dali neko ima iskustva s gore navedenim ljekovima, koje su nuspojave,...?
cvio14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 00:45   #10
u cijelom tom procesu (prije i kasnije) od srca ti preporučam konzumiranje aloa vere jer će te ona usput čistiti od otrova koje će tvoje tijelo upiti od svih tih kemoterapija i lijekova ...

poznajem gospođu koja je nakon kemoterapija bila toliko puna otrova da joj kod frizera kosa nije htjela primat farbu ... nitko nije vjerovao što je kasnije ta aloa vera učinila ...
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 15:54   #11
KEMOTERAPIJA pomoć za održavanje krvne slike

Quote:
MacGregor kaže: Pogledaj post
u cijelom tom procesu (prije i kasnije) od srca ti preporučam konzumiranje aloa vere jer će te ona usput čistiti od otrova koje će tvoje tijelo upiti od svih tih kemoterapija i lijekova ...

poznajem gospođu koja je nakon kemoterapija bila toliko puna otrova da joj kod frizera kosa nije htjela primat farbu ... nitko nije vjerovao što je kasnije ta aloa vera učinila ...

Da se nadovežem na ovo inznad, ******

upozoren si već za reklamiranje iznimnih preparata od iznimnog distributera
malo odmora, a ako ne upali ... permanentni odmor

polly

Zadnje uređivanje polly : 14.01.2008. at 12:20.
stipe_5 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 31.03.2005., 10:34   #12
Moram se nadovezati, ta gospođa je sretna što je u periodu kemoterapije imala kosu, a ne biti zbedirana što nije kosa primala boju....

Za ove ljekove nisam čula, ja sam primala totale druge lijekove, i dr ciklusi su mi bili, pa ne mogu komentirat.
Probaj kupiti Noni-sok, jača imunitet, svakako pročitaj o njemu nešto na net-u

Sretno
__________________
Ako sanjam,nemoj me buditi.
Ako sam budna, ne dopusti mi da zaspim.
Ennia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 10:45   #13
Nemam pojma za ove lijekove, ali rekao bih općenito...

Da, i Noni i Aloe su OK. Ja bih još nadodao konstantno korištenje soka od cikle (npr. Breuss-ove mješanice - ima skoro u svakom većem dućanu i DM-u) jer cikla poboljšava krv, a njena boja ubija zloćudne stanice. I ono što zapravo nije striktno znastveno dokazano, ali se dosta priča o tome, i vjerujem da je to tako, jesti što više povrća, a što manje mesa, odnosno ako je moguće, prijeći na vegetarijansku prehranu i soju. Isto tako, što manje konzumirati životinjske masnoće i šećer! Šećer pogotovo! Nadalje, preporuča se uzimanje E i C vitamina. Mislim da još i D i A, ali nisam siguran. Isto tako, izbjegavati prženu hranu, ono crno od prepečenosti, i jesti što više pirjanog i kuhanog. Uz sve to možda bih preporučio posjet homeopatu.

globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 10:52   #14
Samo informativno REKLAMA!!!!!!!! [/URL]

Zadnje uređivanje polly : 28.03.2008. at 10:34.
stipe_5 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 31.03.2005., 10:51   #15
Slažem se za ciklu, to sam i ja pila, sokove od cikle, neke iz Njemačke (jer ih u to vrijeme nije bilo tu) i pomaže naravno za krvnu sliku.
A što se tiće hrane, neznam, dobro je ako može pojesti bilo šta, ja nisam mogla ništa, al sve zavisi od intenziteta kemot., povraćanja, ostalih nus pojava, moja je bila šokantna, i nema hrane koju bi ja poželjela....
__________________
Ako sanjam,nemoj me buditi.
Ako sam budna, ne dopusti mi da zaspim.
Ennia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 11:25   #16
Quote:
Ennia kaže:
A što se tiće hrane, neznam, dobro je ako može pojesti bilo šta, ja nisam mogla ništa, al sve zavisi od intenziteta kemot., povraćanja, ostalih nus pojava, moja je bila šokantna, i nema hrane koju bi ja poželjela....
Ma to svakako. Ja sam govorio za vrijeme kad se nije pod intenzivnom terapijom, nego nakon kure, kad se vratiš u 'normalu' bez ovih najjačih nuspojava. Za vrijeme kemo dobro je da se gotovo bilo što uspije strpati u usta.

I još jedna preporuka za povraćanje: ne jesti kruške!

I još u vezi povraćanja, ima nekih homeopatskih pripravaka koji jako dobro djeluju protiv tih nuspojava, konkretno povraćanja. Ali nisam siguran koliko dugo ih treba uzimati.

A u vezi leukocita koje treba 'održavati', navodno pomaže svjež zrak i bivanje na većim nadmorskim visinama (1000m i više).

I još nešto glede samog raka (iako ova riječ zvuči ružno, rak nije nepobjediv, niti ga treba smatrati užasno opasnim i ružnim), vrlo važan je imunitet i njegovo održavanje. Tijelo je itekako sposobno samo suzbiti rak, ali mu treba pomoći. U principu kemoterapija djeluje na pogrešan način, ali nažalost to je jedini zasad klasičan postupak, pri kojem se tijelo još više iscrpi i uništi otrovima. Treba podizati imunitet koliko god je to moguće. Tu je još jedan od izvrsnih pomagača: Taheebo (ima i čaj i kapsule) koji je još poznat od pradavnih vremena kao izvrsno sredstvo. Ima još sličnih preparata, teba malo progooglati...
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 11:28   #17
Globus jedno direkte pitanje: Ti to pričaš iz vlastitog iskustva??
__________________
Ako sanjam,nemoj me buditi.
Ako sam budna, ne dopusti mi da zaspim.
Ennia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 11:36   #18
Quote:
Ennia kaže:
Globus jedno direkte pitanje: Ti to pričaš iz vlastitog iskustva??
cura mi je prije cca godinu dana bila na kemo, a ja sam to praktički proživljavao s njom i istraživao. Tako da ovo što pričam, ustvari je iz njenog iskustva.
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 11:51   #19
auch, al vjerujem da je to sve iza Vas, a ono što ne ubije ojača...
pozdrav
__________________
Ako sanjam,nemoj me buditi.
Ako sam budna, ne dopusti mi da zaspim.
Ennia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 11:55   #20
Quote:
Ennia kaže:
auch, al vjerujem da je to sve iza Vas, a ono što ne ubije ojača...
pozdrav
je, iza nas je. nadam se da će tamo i ostati.

nije to ništa tako tragično. ovisi puno o tome kako se prema tom 'problemu' postavi...
globus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.