Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2015., 08:25   #641
U Marićevom prolazu se uskoro otvara Rubelj kebap. Već se hvale s natpisima s telećim šniclama. Vidjet ćemo..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 08:30   #642
nisam dvije godine jeo kebab jer mi je dosadilo da svi u gradu nude istu mjesavinu i umake, bar ovi na koje naletavam od tkalce do vrbana (ili je precko... nebitno). zadnji odlican kebab sam jeo u becu na naschmarktu, kruh vrhunski, meso hrskavo a socno, papricice koje ciste sinuse tako nesto fali u gradu.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 09:15   #643
Kaj nije Rubelj skroz propao?

Kad smo vec kod kebaba, kakav je onaj "pravi" u Lokmi u Tkalcicevoj?
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 09:24   #644
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Kad smo vec kod kebaba, kakav je onaj "pravi" u Lokmi u Tkalcicevoj?
probao janjeci. jednom jestiv, drugi put meso puno koscica - i trebaju ti dva da se najedes.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 09:36   #645
Adi kebab u Puli u Mletačkoj je za preporučiti - piletina
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 10:12   #646
bio u berlinu. prosječni kebab je 3 eura, u tortilji (durum) 3,5 (toga je cijela gomila unutra). i taj je miljama iznad bilo kojeg zagrebačkog. meso je uglavnom u komadima, začinjeno i s finijim umacima a na povrću ne štede. jeo sam i kod mustafe i makar inače ne bih čekao 45 min na kebab, to je još jedan rang više


da mi je 15 milja eura....
bozhena123456789 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 12:14   #647
kakav je to kebab imbis da moraš čekati 45 minuta?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 13:21   #648
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
kakav je to kebab imbis da moraš čekati 45 minuta?
mustafa. dva puta sam čekao po 40-45 minuta. a prošao sam još nekoliko puta ali je bio veći red. kažem, najfiniji kojeg sam jeo tamo ali nije baš da bih ga inače čekao toliko

berlin je grad hipstera
bozhena123456789 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 13:42   #649
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
kakav je to kebab imbis da moraš čekati 45 minuta?
kakav? pravi kebab, od prvoklasnih svjeze ulovljenih pasa lutalica

je, zna bit guzva u razvikanim lokalima, red na naschmarktu nekad zna biti toliki da mozes ostavit nekoga u redu, obavit kompletnu nabavku od sat vremena i doc na red.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 13:56   #650
svejedno mi nije jasno fast food hrana koju dobiješ za 2 minute a čekaš 45 to znači da je u redu 22 čovjeka, ja nebi ni stao u taj red a kamoli toliko dugo čekao
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 14:21   #651
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
svejedno mi nije jasno fast food hrana koju dobiješ za 2 minute a čekaš 45 to znači da je u redu 22 čovjeka, ja nebi ni stao u taj red a kamoli toliko dugo čekao
ni ja, na srecu ima alternativa na svakom koraku. al ima ekipe koja se nabrije pa trpi. ja ni zensku ne cekam duze od 15 minuta
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 15:27   #652
Quote:
bozhena123456789 kaže: Pogledaj post
bio u berlinu. prosječni kebab je 3 eura, u tortilji (durum) 3,5 (toga je cijela gomila unutra). i taj je miljama iznad bilo kojeg zagrebačkog. meso je uglavnom u komadima, začinjeno i s finijim umacima a na povrću ne štede. jeo sam i kod mustafe i makar inače ne bih čekao 45 min na kebab, to je još jedan rang više


da mi je 15 milja eura....
Mustafu sam jeo na Oranienburger strasse, onako arlaukneš DUUURUM!
Ok je, dobar je. Bolji od bilo kojeg ZG.


Na novoj lokaciji red je bio 200m, reko JOQ!

@Krko to ti je brending.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 23:38   #653
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
@Krko to ti je brending.
nije, nego hipsteraj
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 06:45   #654
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Adi kebab u Puli u Mletačkoj je za preporučiti - piletina
Mislim, dođeš u Pulu i jedeš kebab?
Drugo, taj Adi mi izgleda neuredno, kad god prođem tamo virnem i vidim one šarene pločice i plastike, ne volim to. Plus što vječito netko u bijeloj kecelji stoji ispred i puši

Neki dan se ja zeznem i odem pojesti kebab u Jerusalem (Pula, kod tržnice, 100 metara dalje od tog Adija). Došao s terena, umoran, Kod Pjera nije više bilo marendi pa rekoh da probam i to čudo. Lik je nastupio kao da mi sprema obrok za pamćenje (u stvari i bio je takav). To nešto došlo je na stol. Lepinja od jučer a ono unutra od prošle godine. Zagrizao sam, ispljunuo u salvetu, platio i otišao. Pa više vrijedi maneštra 10 metara dalje kod Pjera nego 100 tona kebaba.
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 07:57   #655
Quote:
bodulas kaže: Pogledaj post
Mislim, dođeš u Pulu i jedeš kebab?
Drugo, taj Adi mi izgleda neuredno, kad god prođem tamo virnem i vidim one šarene pločice i plastike, ne volim to. Plus što vječito netko u bijeloj kecelji stoji ispred i puši

Neki dan se ja zeznem i odem pojesti kebab u Jerusalem (Pula, kod tržnice, 100 metara dalje od tog Adija). Došao s terena, umoran, Kod Pjera nije više bilo marendi pa rekoh da probam i to čudo. Lik je nastupio kao da mi sprema obrok za pamćenje (u stvari i bio je takav). To nešto došlo je na stol. Lepinja od jučer a ono unutra od prošle godine. Zagrizao sam, ispljunuo u salvetu, platio i otišao. Pa više vrijedi maneštra 10 metara dalje kod Pjera nego 100 tona kebaba.
Kebab jedem prosječno jednom godišnje pa mi je ovaj u Adiu odličan izbor za takvu frekvenciju konzumacija. A mislim da bi i tebi bio itekako bolji izbor od tog Jerusalema
Naime, na godišnjem obično, između ostalog, pojedem i ono što ne jedem cijele godine poput kebaba, kupovnih narezaka kao mortadelu s maslinama (inače klopamo naše domaće kobasice, čvarke i sl.).
Što se Adia tiče, preporučio ga je frend iz Pule pa znam da se u tu preporuku mogu pouzdati, a unutra gledam posude s hranom i nisam primijetila nikakvu prljavštinu. To što ekipa puši, božemoj, svi puše, nisu zato kužni

Što preporučuješ kod Pjera? Nešto bez brašna? Prošle godine smo mislim probali jetrica s palentom i bila su puna brašna.

Jedeš li u Furii?

Slobodno baci preporuku za marende
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 16:26   #656
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Slobodno baci preporuku za marende
Odgovorit ću u pripadajućoj temi (preporučite restoran, mislim da je to ok).
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 15:58   #657
Gdje u Samoboru pojesti dobar kebab?
sun888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 10:48   #658
Da li netko zna gdje u Rijeci ima kebaba??
mikimiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 12:46   #659
U Samoboru je kebab odličan u Petar Pan-u.
anchy87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 15:58   #660
Quote:
bozhena123456789 kaže: Pogledaj post
bio u berlinu. prosječni kebab je 3 eura, u tortilji (durum) 3,5 (toga je cijela gomila unutra). i taj je miljama iznad bilo kojeg zagrebačkog. meso je uglavnom u komadima, začinjeno i s finijim umacima a na povrću ne štede. jeo sam i kod mustafe i makar inače ne bih čekao 45 min na kebab, to je još jedan rang više


da mi je 15 milja eura....
Tako sličan sam ja nedavno u Munchenu pojeo za 3,5 eura.
No nisam išao ni u jedan od tih s natpisom Imbis, već u Bosporus kebap hous.

Meso su pravi komadi a ne pašteta, ne špara se ni na mesu, ni na povrću, ni na umacima, a ljuti umak je vjerojatno najbolji koji sam ikad probao, nije neki gotovi mix, već ga redovito spravljaju sa friškim paričicama i začinima.

I ovaj je miljama iznad zagrebačkih, ali iskreno, i gore ima puno ovih paštetara. Kod nas je ponuda sve lošija iz dana u dan, i kebab ću pojest samo kad nema niš drugo u blizini...
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:45.