Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2015., 20:22   #361
Toklarija... ajme, grozno. Tako prevariti ljude, užas.
Opis restorana Monte je wow! Možda jednom, ako dobijem extra povišicu
Za Lanternu mi je drago čuti, bila sam na jednom tjednu restorana tamo negdje krajem 2013. i hrana je bila odlična. To i Ninu u Banjolama će se kad-tad posjetiti
Bakerella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 01:11   #362
Mi smo u Ninu prestali odlaziti prije više godina jer više nismo mogli podnijeti lošu poslugu i čekanje koje traje i traje... bilo čekanje hrane, bilo čekanje računa.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 09:42   #363
Marenda jučer u bistro Retia kod tvornice cementa. Brdo domaćih njoki, preko tega šugo od kokoši i hrpa zelene salate.

https://www.facebook.com/pages/Maren...57433904496037

Dress code - za muške trliš, za ženske konobarski kostim, bijele najlonke i borosane
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 09:49   #364
I još jedna preporuka (ali ne samo za marende), bio sam tamo u ponedjeljak a sigurno ću još puno puta:

http://konoba-pulipineta.com/index.php/hr/

Prava domaća hrana, njoki, fuži, pljukanci.
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 20:25   #365
Nikad cula ali lipo slike izgledaju. Znan za Pina u Zminju.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 20:31   #366
Pitala twitica na preporukama neke ok restorane u Istri. Ja volim ovaj topik pa tu pisem.

Moji favoriti, koji rade cijele godine, vode ih ok ljudi i jela sam u njima.

Viking Limski kanak
Trost Vrsar
Malo selo kojem se tu puno pisalo
Kod Pjera u Momjanu
Orka Rovinj
Danijela Veleniki
Istarska konoba Buici
Vodnjanka Vodnjan


Nadopunim kad se sjetim. Ili ako. Nisu bas jeftini, ali dobijes vrijednost za novac. Pitajte ako znam. Ne idem na moju zalost po ciloj Istri.

Preporucujem toplo i Monte, ako volite taj tip.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 23:42   #367
Evo, da se ne izgubi i ova recenzija

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=899
Bakerella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 06:57   #368
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Pitala twitica na preporukama neke ok restorane u Istri. Ja volim ovaj topik pa tu pisem.

Moji favoriti, koji rade cijele godine, vode ih ok ljudi i jela sam u njima.

Viking Limski kanak
Trost Vrsar
Malo selo kojem se tu puno pisalo
Kod Pjera u Momjanu
Orka Rovinj
Danijela Veleniki
Istarska konoba Buici
Vodnjanka Vodnjan


Nadopunim kad se sjetim. Ili ako. Nisu bas jeftini, ali dobijes vrijednost za novac. Pitajte ako znam. Ne idem na moju zalost po ciloj Istri.

Preporucujem toplo i Monte, ako volite taj tip.
Tnx Maremonti Od navedenih smo bili samo u Vikingu i Vodnjanki pa ostale pišem u tekicu

U Vikingu nam je sve bilo fino, osim što su Jakobovu kapicu (unutar porcije miješanih školjki )poslužili prelivenu nekim kečapom il paradajzom i upropastili je - šteta nikad nigdje nisam tako dobila posluženu Jakobovu (već na druge prefine načine), ne znam jel to mora tako biti kod njih, no po mom ukusu nikako nije i šteta je fine školjke.

Vodnjanka u Vodnjanu je bila teški dizaster i poslužila nam splačine kad smo jednom naišli ljeti na ručak prije više godina i nikad više se nismo vratili. Znam da je hvaljena, kažu da varira, al varirati do nejestivog... ne znam kako si to neki restoran može priuštiti. Moooožda jedino odem probati Bumbarsku tortu.

Ostalo sve moramo isprobati
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 09:00   #369
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Vodnjanka u Vodnjanu je bila teški dizaster i poslužila nam splačine kad smo jednom naišli ljeti na ručak prije više godina i nikad više se nismo vratili. Znam da je hvaljena, kažu da varira, al varirati do nejestivog... ne znam kako si to neki restoran može priuštiti.
Imam identično iskustvo s njima. Mogu mi je sad hvaliti koliko hoće, ja tamo više ne grem.

Prije par dana jeo sam u Poreču u novom talijanskom restoranu "La Bottega Del Buon Gusto". Vlasnici su dva lika sa Sardinije, jako ljubazni i uslužni. Sam prostor i nije nešto ali nema veze.

Link (pravdaju se da su tek otvorili pa nemaju stranicu): http://www.tripadvisor.com/Restauran...ec_Istria.html

Bilo nas je nekoliko, bez nekog dogovora uzeli smo svi različito pa malo i probali jedan od drugoga. Jelo se slijedeće (ocjene od 1 do 5):

- Carbonara (čista petica, nekako mi je to jelo prejednostavno ali ovo je stvarno bilo vanredno)
- Špageti sa ribljom ikrom (moja ocjena 4, samo zato jer je mrvu bilo preslano)
- Školjke mix (ocjena 4, mix pedoći, kanastrele i jedna kapesanta, jako lijepo posluženo u čudnoj posudi sa domaćim kruhom, prepečenim)
- Pasta marinero (to sam ja naručio, ocjena 4+, pašta frutti di mare jako dobro spremljena, neobična dvobojna tjestenina, školjke, meso rakova, jedan veliki škamp i jedna velika kozica preko svega).

Sva je pašta definitivno domaća i jako ukusno. Pili smo Kozlović Malvaziju, nakon 3 butelje gazda je častio jednu.
Desert je bilo nešto kao puding, zaboravio sam kako se zove ali jaaaako preslatko, nije mi pasalo. Pošto je restoran talijanski tražio sam Sorbetto ali ga nisu imali.
Nisam ja plaćao pa ne znam koliki je ceh bio ali po jelovniku cijene su vrlo razumne, od 50 do 100 kuna za jedno jelo, zavisi što uzmeš.
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 12:14   #370
Quote:
bodulas kaže: Pogledaj post
Imam identično iskustvo s njima. Mogu mi je sad hvaliti koliko hoće, ja tamo više ne grem.
Znači nismo jedini.

Quote:
bodulas kaže: Pogledaj post
Prije par dana jeo sam u Poreču u novom talijanskom restoranu "La Bottega Del Buon Gusto".
Što imaju na jelovniku osim tjestenina? Nešto bez brašna?
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 23:07   #371
Ima i mesnih jela, nama očito (bez ikakvog dogovora) nisu bila interesantna, svi smo naručili morsko (osim Carbonare).
Jednostavan restoran, jednostavna jela, svidjelo mi se i ponovit ću.
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 23:22   #372
Volim tijesto (naravno), ali moram izbaciti gluten pa zato pitam imaju li meso ili ribu (bez tijesta ) ili su pica&pašta restoran.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 23:50   #373
U pizza & pasta restorane baš i ne zalazim tako da ovaj sigurno nije takav. Nisam proučavao jelovnik do detalja, kad sam našao što mi se jede zaklopio sam i naručio. No, uvjeren sam da ćeš pronaći nešto za sebe
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 00:22   #374
Quote:
bodulas kaže: Pogledaj post
U pizza & pasta restorane baš i ne zalazim tako da ovaj sigurno nije takav. Nisam proučavao jelovnik do detalja, kad sam našao što mi se jede zaklopio sam i naručio. No, uvjeren sam da ćeš pronaći nešto za sebe
Valjda će i web neki napraviti... alergična sam na mjesta koja imaju fb samo
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 08:07   #375
Ipak imaju web, ne znam zašto mi je konobar rekao da nemaju?

http://www.labottegadelbuongusto.hr/
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 11:20   #376
Quote:
bodulas kaže: Pogledaj post
Ipak imaju web, ne znam zašto mi je konobar rekao da nemaju?

http://www.labottegadelbuongusto.hr/
Nisam ni tražila kad si rekao da nemaju.
A pošto ne vidim ništa na hrvatskom na tom linku (možda sam ćorava ), onda kao da i nemaju web...
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 16:11   #377
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Nisam ni tražila kad si rekao da nemaju.
A pošto ne vidim ništa na hrvatskom na tom linku (možda sam ćorava ), onda kao da i nemaju web...
Ček malo, restoran u Hrvatskoj koji nema web na hrvatskom? Svašta. Jasno je da im "domaći" nisu ciljana publika...
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 16:51   #378
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Ček malo, restoran u Hrvatskoj koji nema web na hrvatskom? Svašta. Jasno je da im "domaći" nisu ciljana publika...
Ja ne vidim da negdje ima kliknut na hr verziju stranice
I to me, zapravo, ljuti. To bi valjda značilo da su i vlasnici Talijani te da su toliko bahati/bezobrazni/zapravoneznamkakotoopisati da nemaju verziju weba na službenom jeziku države u kojoj su otvorili restoran.
Itekako ima domaćih gostiju s dovoljno dubokim džepom da si svaštanešto priušte, ali valjda nisu poželjni u tom restoranu? Diskriminacija?
Well, u takvoj situaciji ne bih ni ostavljala svoje novce u tom restoranu da su ne znam kako dobri
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 17:11   #379
a bas steta kaj te talijanski tak smeta da ne bi ni probala kakva su im jela

A imaju kolko hoces jela bez glutena


Inace, podrucje je dvojezicno, vlasnici su talijani, ciljani gosti koji surfaju po netu su im ocito uglavnom stranci , domaci bu ionak nabasali tam ili slucajno ili zbog preporuke tak da ne kuzim zakaj je to sad takav problem kaj nemaju stranicu na hrvatskom pogotovo
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 17:27   #380
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
a bas steta kaj te talijanski tak smeta da ne bi ni probala kakva su im jela

A imaju kolko hoces jela bez glutena


Inace, podrucje je dvojezicno, vlasnici su talijani, ciljani gosti koji surfaju po netu su im ocito uglavnom stranci , domaci bu ionak nabasali tam ili slucajno ili zbog preporuke tak da ne kuzim zakaj je to sad takav problem kaj nemaju stranicu na hrvatskom pogotovo
Ne smeta me talijanski. Smeta me što nema ništa drugo osim talijanskog. Bilo bi pristojno da ima hrvatski, a engleski bi bio bonus. Meni i engleski dovoljan.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.