Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2015., 21:45   #5761
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Taj baget na slici uopće ne odgovara opisu i navedenim sastojcima, jel
Slika ne odgovara, ali sastojci da.
Danas uzeli opet. Bogato i fino. (kaze mm)
Ako nekog zanima, mogu pokusati i sliku staviti, danas sam i uslikala, iako ...nije mi neki mob.

Evo ga

__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 15.06.2015. at 22:02.
kajpa is online now  
Old 20.06.2015., 20:13   #5762
Treba se prvo definirati dobra pizza. Često su okrajci tvrdi suhi, mislim da to ne valja, debelo tijesto isto , treba biti što sirovija kada su u pitanju gore sastojci .
akademski is offline  
Old 20.06.2015., 21:48   #5763
Nekidan smo mrknuli miješanu iz pizzupa, naručili i pokupili na putu doma.

Jako fina, ali je nekak majušna.
Ne želim ni pomisliti kakva je mala.

No, nema veze, ljepše mi je mala i fina nego ogromna bezvezna.

Zapazio sam neku pizzeriju u gračanima u centru meridijan 16. Ko fol prava talijanska. Čak imaju i neko mini igralište za klince u lokalu.
Jer netko bio?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 20.06.2015., 22:04   #5764
mi smo bili nedavno u zero zero i pizza je zbilja super!
meni je chello inače vrh, al ovo je definitivno najbolja pizza s drugačijim, tanjim tijestom, koje je vrlo vrlo ukusno i dosta tanje, a nije mlinac! probala sam onu sa 6 sireva i onu neku dimljenu i obje su bile jako fine s dobrim, kvalitetnim sastojcima gore. jest da su te pizze malo skuplje, ali imho vrijede tih novaca! neusporedivo su mi bolje od karijole i dukse pa i nu pizzerije. poslije chella, definitivno moj favorit.

probala sam i pizzu iz o'hare i nije loša, zbilja ne mogu reći to i još je poprilično velika površinski, izlazi na sve strane sa tanjura, no tijesto je mlinac. pretanko za moj ukus, iako je sve ostalo i više nego dobro! tko voli, preporučam!
ma.nx is offline  
Old 27.06.2015., 19:48   #5765
Luca's (Martinovka)

Ugodan ambijent,ljubazno i profesionalno osoblje..i tu nažalost dobra priča staje..Pizza je čisti prosjek,razočaravujuća za lokal koji sebe tretira talijanskim restoranom,sastojci su čak i solidni,nažalost tijesto je pomalo žilavo,a umak od rajčice prekisel..

Spaghetti Pesto genovese.. lijepo servirano,ali prosječnog okusa..nije da sam ga baš nešto jeo po restoranima,al onaj kupovni od Barille je bitno bitno bolji.

Rezime je da odlazak tamo ne bi ponovio..Čisto za usporedbu pizze u NU (čak i kad su lošije) su jedno 5x bolje,a cijene su gotovo identične.
Andre Linoge is offline  
Old 28.06.2015., 07:26   #5766
Quote:
Andre Linoge kaže: Pogledaj post
Luca's (Martinovka)

Ugodan ambijent,ljubazno i profesionalno osoblje..i tu nažalost dobra priča staje..Pizza je čisti prosjek,razočaravujuća za lokal koji sebe tretira talijanskim restoranom,sastojci su čak i solidni,nažalost tijesto je pomalo žilavo,a umak od rajčice prekisel..

Spaghetti Pesto genovese.. lijepo servirano,ali prosječnog okusa..nije da sam ga baš nešto jeo po restoranima,al onaj kupovni od Barille je bitno bitno bolji.

Rezime je da odlazak tamo ne bi ponovio..Čisto za usporedbu pizze u NU (čak i kad su lošije) su jedno 5x bolje,a cijene su gotovo identične.
Žao mi je to čuti, jer mi je Luca's možda i najbolja pizzerija u Zagrebu. Jeo sam tamo desetak puta i uvijek je bilo vrhunski. Kad jedem pizzu idem ili tamo ili u Paesano ili u NU. (Zero Zero i Chello nisam probao, a Kariolu izbjegavam iz ideoloških razloga.)
Emericzy is offline  
Old 28.06.2015., 12:14   #5767
I meni je žao,naime vidio sam njihove pizze na fotkama na foursquareu koje doduše datiraju od prije 3-4 godine i to apsolutno nema nikakve veze s onim što je meni servirano jučer,sad mi je žao što nisam fotkao..Makar lako i za izgled,al okus je ponajprije ostavljao dojam kiselosti.Očito je stvar u promjeni pizza majstora ili je pravi pizza majstor na godišnjem.
Andre Linoge is offline  
Old 28.06.2015., 13:44   #5768
Meni je u Luca's uvijek bila savršena pizza. Ostalo nisam probao.
BigDaddy is online now  
Old 28.06.2015., 13:52   #5769
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
a Kariolu izbjegavam iz ideoloških razloga.)
Odi ipak probaj, savršena je
Ni mi nismo sve ove godine bili u Karijoli, do ovog proljeća.
tweetee is offline  
Old 28.06.2015., 14:31   #5770
Evo da pohvalim i ovdje pizzeriju Maslina u Cvjetnom naselju. Meni je njihova mornarska pizza bila vrhunska poslastica Imaju i pizzu s konjetinom, al nisam još probala.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Old 28.06.2015., 14:36   #5771
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Odi ipak probaj, savršena je
Ni mi nismo sve ove godine bili u Karijoli, do ovog proljeća.
Jeo sam ju ja tamo, bez brige. Znam da je dobra. Ali oni nisu dobri. Kao što ne jedem sladoled i kolače u Orijentu, koji je izvrsna slastičarna, možda najbolja u Zagrebu, tako ne jedem pizzu u Karioli iako je vjerojatno najbolja.

Idem tamo gdje imam dojam da ljudi nastoje dati dobru uslugu i da im je drago da sam im mušterija. U Karioli i u Orijentu vlasnici se ponašaju kao da je korištenje i plaćanje njihove usluge privilegij.
Emericzy is offline  
Old 28.06.2015., 15:09   #5772
Pozdrav, jel bio tko u zadnje vrijeme u Oro Goro ?! Može komentar, preporuka ?! Hvala
techno is offline  
Old 28.06.2015., 15:20   #5773
Quote:
techno kaže: Pogledaj post
Pozdrav, jel bio tko u zadnje vrijeme u Oro Goro ?! Može komentar, preporuka ?! Hvala
Ambijent mi se jako sviđa, ali pizza mi je premasna i preslana, tijesto dosta debelo i žedna sam već nakon dva zalogaja. Ni malu pizzu ne mogu pojesti do kraja. Nije loše, ali "pregurmanski" za moj ukus
Maialis is offline  
Old 28.06.2015., 15:23   #5774
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Jeo sam ju ja tamo, bez brige. Znam da je dobra. Ali oni nisu dobri. Kao što ne jedem sladoled i kolače u Orijentu, koji je izvrsna slastičarna, možda najbolja u Zagrebu, tako ne jedem pizzu u Karioli iako je vjerojatno najbolja.

Idem tamo gdje imam dojam da ljudi nastoje dati dobru uslugu i da im je drago da sam im mušterija. U Karioli i u Orijentu vlasnici se ponašaju kao da je korištenje i plaćanje njihove usluge privilegij.
Zanimljivo, u Karijoli nisam nikad imala takav dojam, štoviše. Feferone nam nikad nisu naplatili, jednom nas počastili (doslovno: izlazimo, dođemo platit, veli ona "u redu je". Mi mislimo da smo krivo skužili, veli ona "ne, ne, u redu je". Zašto??? "Pa stalno ste tu.")

Ko za vraga, poslije toga smo prorijedili dolaske, zakoniti se zaleti tu i tamo, ja sam over & out s pizzom

U Orijentu me gazda obično zapričavao Al nikad mu se nije zalomila veća kuglica
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Old 28.06.2015., 16:02   #5775
Mi bili samo jednom i to u toj novoj Karijoli i nisam dobila takav dojam temeljem ponasanja osoblja, bili su kak treba. Vlasnici nemam pojma tko su.
tweetee is offline  
Old 29.06.2015., 08:37   #5776
Samo da se nadovežem na svoj post o Lucas'u,sad mogu potvrditi da mi je pizzu pripremila kuharica,a pizza majstor je konobario tako da očito nisam imao sreće.
Andre Linoge is offline  
Old 03.07.2015., 23:21   #5777
pala je jedna s pršutom iz Kuhinje dobar pršut i dosta ga ima, puno mocarele i rikule, manje čeri paradajza nego inače, odlično tijesto dobro pečeno a svejedno rahlo i mekano
pojeo pola, nisam mogao više... ako ima neko da je jeo istu takvu u Karijoli pa više nije navraćao jer su mu se zamjerili, neka dođe ovdje pa će se riješiti trauma
Krkimir is offline  
Old 04.07.2015., 00:33   #5778
Odi u Staru Volovcicu na brusket s pršutom pa javi dojmove.
I pizzu smo probali. Vrlo solidno za takvo, široj publici nepoznato mjesto. (kvartovski lokal)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Old 04.07.2015., 01:27   #5779
hvala na prijedlogu, ali dok je Kuhinje nemam namjeru ići nigdje drugdje
Krkimir is offline  
Old 04.07.2015., 22:00   #5780
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Odi u Staru Volovcicu na brusket s pršutom pa javi dojmove.
I pizzu smo probali. Vrlo solidno za takvo, široj publici nepoznato mjesto. (kvartovski lokal)
Tamo sam jednom zgodom super roštilj pojeo, a dotad nisam nikad čuo za to mjesto.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.