Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2005., 17:25   #61
Quote:
violent_femmes9 kaže:
Ti ocito nisi svjestan da radis budalu od sebe.
Čuj, radije nemoj davati paušalne izjave o stvarima u koje se očito ne kužiš. Znam iz iskustva da kemoterapija pomaže samo kod nekih (blažih) oblika malignih bolesti tipa dojka, testisi i sl., a kod nekih drugih (a to su uglavnom c. probavnog sustava) ne samo da nema više od 20-30% efekta kod recimo gušterače - čak i Gemzar i 5FU i cisplatina i druga sranja, nego ti 'dugoročno' (jer to na žalost ne traje predugo) uništava čak i zdravi dio organizma tako da ti ruši imunitet, a da i ne govorim o tome kakve nuspojave i mučninu izaziva, a korist je next-to-nothing! To je samo 'liječenje', bolje rečeno: suzbijanje simptoma bolesti, ali ne i uzroka, a taj je neravnoteža metabolizma u organizmu, što je i izazvalo maligni proces. Tumor je samo posljedica tog PROCESA!
Odi si na Rebro pa ih pitaj, ali off-the-record koliko koristi kemoterapija i tko se je IKAD i kako 'izliječio' pa ćeš vidjeti što će ti reći - ali u 4 oka - ako su imalo iskreni!... Ali nisu oni krivi za to, jasno, već bolest koja je prestrašna.
Samo mi nemoj kakati da radim budalu iz sebe jer na žalost imam i previše iskustva poznavajući mnoge meni bliske i manje bliske ljude koji su imali tu nesreću! i nije im bilo pomoći s kemoterapijom. Ne dao ti Bog takvog iskustva!
Johnny 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2005., 17:54   #62
Moja preporuka je da , za ublazavanje kemoterapije , koristis marihunanu i njene preparate .

Ne utjece na jetru i nikakvom obliku , tako da moze biti i supstitucija za alkohol ako trazis nacin kad si vani da malo promjenis stanje svijesti.

Ukoliko ne zelis pusiti iz zdrastvenih razloga (iako par tankih joinita na dan nista ne znaci s obzirom na tvoje zdrastveno stanje) , postoje na internetu recepti za pripremanje kolaca , maslaca i sl. od kanabisa i njegovih derivata.


Slobodno se informiraj na netu i iz drugih izvora sto se tice marihunane i ublazavanja simpotoma kemoterapije.
Ono , u principu te relaxira, povecava apetit i sl.

Sto se ovisnosti tice , ovisnost o marici je vrlo mala , te je psihicke prirode (kao kava i secer npr.) .Cigareta tj.duhan izaziva puno vecu ovisnost koje je i fizicke naravi (nikotin).

Znaci ako budes rolao pljuge nemoj stavit duhana ili vrlo malo.


Evo , nadam se da ce probat moj savjet , te ti zelim brzo ozdravljenje.
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2005., 18:31   #63
Quote:
Johnny 99 kaže:
Čuj, radije nemoj davati paušalne izjave o stvarima u koje se očito ne kužiš.
Ti si ocito budala.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2005., 21:55   #64
Ovo što i kako pišeš najbolje govori tko si i kakva si ti sama!

U krajnjoj liniji nisam bitan ja uopće - ako želiš pomoći kome ovdje, pomozi kad si tak jako pametna, umjesto da vrijeđaš kao zadnja uličarka.
Forum bi trebao služiti da se argumentirano o nečemu govori, a ne da se ljude naziva imenima, bez ikakvog argumenta.
To je nešto za moderatore...

Ovakve ljude kao što si ti inače ignoriram (ima ih na žalost jako puno u ovoj našoj zemlji).
Odustajem od ovog, nema smisla. Nadam se da sam barem donekle prenio ono čemu sam na žalost svjedočio i dan danas čujem svaki dan...
Johnny 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2005., 22:58   #65
Quote:
Johnny 99 kaže:
Ovo što i kako pišeš najbolje govori tko si i kakva si ti sama!

U krajnjoj liniji nisam bitan ja uopće - ako želiš pomoći kome ovdje, pomozi kad si tak jako pametna, umjesto da vrijeđaš kao zadnja uličarka.
Forum bi trebao služiti da se argumentirano o nečemu govori, a ne da se ljude naziva imenima, bez ikakvog argumenta.
To je nešto za moderatore...

Ovakve ljude kao što si ti inače ignoriram (ima ih na žalost jako puno u ovoj našoj zemlji).
Odustajem od ovog, nema smisla. Nadam se da sam barem donekle prenio ono čemu sam na žalost svjedočio i dan danas čujem svaki dan...
Upravo sam dirnuta tvojom nesebicnom brigom za ljude koji imaju problema sa zdravljem.

Medjutim, nekako mi se cini puno opasnijim ispaliti ovako nesto: "Ne uzimajte kemoterapiju, ništa ne koristi", nego reci nekome da je budala.

Ako nisi budala, zasto te smeta moje misljenje? Ja sam ionako zadnja ulicarka (istina, znam ponesto o citostaticima - svakako puno manje od Rijecanke koja ti je rekla isto sto i ja, i uz to i POJASNILA neke stvari, a kojoj si odgovorio da pojma nema. Voljela bih ti vidjeti izraz lica kad bi shvatio sto je ona po profesiji.).

A ti si specijalista onkolog, jel tako?
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 01:37   #66
Imam jedno pitanje - da li je od Twinlaba, Immunity booster doovoljan kod kemoterapije ili treba nešto još jače?
Admin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 23:56   #67
Zašto se ove ljekove ne smije pit s mlijekom i zašto ih moram pit navečer?
cvio14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 22:45   #68
Kako izdržati kemoterapiju - savjeti, iskustva....

Završila sam prvi ciklus AC kemo terapije i ostalo mi ih je još 5. Kako ih preživjeti što lakše? Povraćala sam 3 dana i osjećala se kao sjena. Nema mirisa koji mi ne smeta, sva hrana mi se gadi. Iduće se užasno bojim. Silno želim izdržati, ali sama pomisao na još jednu ubije volju za životom u meni.
Zita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 23:25   #69
Postoje neke injekcije/tablete koje se uzimaju prije kemo, a smanjuju/ublažavaju mučnine nakon kemo.
Pitaj svojeg liječnika o njima. Kako se zovu, zaista ne znam.

Puno sreće ti želim i držim fige.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 09:38   #70
Jedne se zovu zofran! A postoje neke druge koje su bolje i skuplje naravno, ali ne znam kak se zovu. Mislim da počinju nekek sa n! A tablete ti se ne isplati uzimati, jer nema koristi kad povratiš! A zar ti ne bi trebali davati u bolnici ili gdje već te injekcije? Ja mislim da je škvadra na Rebru to dobivala dok je bolnica imala tih injakcija, a kad je nestalo onda su se morali sami snalaziti!
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 18:45   #71
meni su davali injekcije Zofrana, medjutim alergicna sam na njega.
dobijala sam Reglan u zamjenu, blazi al meni dovoljan.

sutra pocinjem s novom kemo, ne znam sta ce mi davati,
ali nekad davno sam pila Kytrill tablrte, ili tako nesto. pomagalo je.

za vrijeme terapije pomazu slani stapici, provjereno
__________________
...zavist valja i zasluziti...
d-moll is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 21:50   #72
Meni su dali Reglan i ništa mi ne pomaže. Malo su pomogli Torocan čepići, ali tek nakon nekoliko sati. Zofran sam kupila, nisam od njega povraćala, ali mi je i dalje bilo mučno.
Pijem sok od cikle, mrkve, jabuka i meda za krvnu sliku, no odvratan je, od mirisa mi se povraća.
Trošim i tablete za jetru kako bih joj pomogla da se što prije riješi tih otrova, a i noni sok.
Silno, silno me strah kako su izdržati još 5 terapija, kada mi je već prva bila preteška. Ubijaju me mirisi. Posebno miris vlastita tijela koje smrdi po citostaticima danima poslije.
Zita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 22:28   #73
Sa starim sa mprošao taj put. Koristili smo reglan (ništa koristi) i zofran (puno bolji). Poprilično ga je skršila kemo ali izdržao je i evo sad je sve ok već dvije godine.
Ustraj i izdrži - smao nemoj klonuti duhom!
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 22:34   #74
Zita, drži se.
I probaj jedan mali trik što se tiče mirisa. Kad dišeš na usta, onda manje osjetiš miris. Barem dok piješ sok, ne diši na nos.
A možda da si nabaviš aromaterapijske lampe i da si biraš mirise prema raspoloženju? Recimo, ja si u kadu svaki puta nakapam neko drugo eterično ulje (nakapam ga ili u bademovo ulje ili u morsku sol). Naranča, limun, pačuli, lavanda... Što se tiče kemoterapije, tu baš nisam od pomoći, ali u svakom slučaju čitat ću te i savjetovati kad god budem znala i mogla.
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 23:13   #75
E čaos!
Zofran ti je super,Torekan pomaže,Reglan tak tak. Sve ti ovisi o organizmu.Što više tekućine da što prije izlučiš citostatik van, no na žalost miris ti ostaje dosta dugo a okus će se unormalit. Što više povrća, noni nemre škodit ali isto tako nije baš neka ludnica.Drži se, i držim fige
Cobalt Chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 21:16   #76
Pogledaj ove mailing liste, naći ćeš
korisnih savjeta i iskustava. "Iz druge ruke" (savjeti su
za EP/BEP - Etopozid, Bleomicin, Cisplatin ili Carboplatin,
ali vrijede i općenito za kemo):
- bolje je primiti kemo dozu kroz duže vrijeme, dakle sjedi/leži
pod infuzijom radije šest umjesto dva sata, ako možeš birati
- pij što više vode - jako važno
- što god uzimala protiv mučnine, uzmi ranije - preventivno
- imunitet bi ti mogao biti slabiji - kontroliraj leukocite, čuvaj se
infekcija, neki tvrde da je dobro izbjegavati svježe voćke/povrćke
- kad se grliš s milima i dragima, izbjegavaj kontakt kožom - budi
sebična sa svojim citostaticima
- ne uzimaj ni vitamine, ni npr. sok od grejpa, a pogotovo tablete za
jetru bez dogovora s liječnikom, jer puno toga utječe na vrijeme
zadržavanja citostatika u tijelu - te otrove uzimaš jer ti trebaju
i ne želiš ih prebrzo izbaciti (ipak, pij vode da ih se dovoljno
brzo riješiš)
- možda bi trebala izbjegavati klopu koju inače voliš, puno ljudi kaže
da im je čulo okusa i mirisa ludovalo, nekad drage stvari ogadile bi
im se za vrijeme terapije ali i poslije; opet, neki su preživjeli kemo
na sladoledu, ili na ljuto začinjenoj hrani, eksperimentiraj!

Sve to i drugo što je dobro znati bi ti trebao i liječnik reći, ali ako
već nisi, svakako i sama proući standardne protokole i alternative. (Npr.
za neke terapije je alternativa 4 ciklusa EP umjesto 3 BEP i dobro je
izbjeći Bleomicin ako želiš smanjiti rizik oštećenja pluća.) Često se
spominje upravo da treba piti puno vode i da to smanjuje rizik od nekih
nuspojava (tinitus, periferna neuropatija).

Neće ti biti lako proći još pet ciklusa, ali možeš - točno znaš unaprijed da će
toliko i toliko trajati i završiti i prestati ćeš se osjećati kao zombi i život
će biti ljepši. (A ako voziš bicikl... postoji i žeMski Tour de France )

Svakako pogledaj one liste na gornjem linku, ima ljudi koji su prošli isto i
njihova iskustva i podrška će ti uz optimizam i znanje najviše pomoći,
a i ljudima koji su s tobom uz ovo.

& :FIGE:
__________________

Zlokotlokrp is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 05:49   #77
Meni su davali reglan, u bolnici, i to mi je bilo dovoljno. Zofran mi je bio prejak, tako da mi je on uzrokovao povraćanja i ostalo čega nakon terapija nije bilo.

Imala sam samo mučnine. Ali nije bilo strašno. Uzimala neke dodatke prehrani, tako da sam na kilaži izgubila tek nekih sedam kila, ali kosa mi je ostala. Malo je opadala, ništa strašno.

Ljudi reagiraju različito. Ne boj se prije vremena. Možda ćeš sve ok podnjeti. Ne brini. Nije to baš taaaako strašno.

Drži se.
taylorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 08:39   #78
Stvar je totalno individualna. Meni ni Zofran ni Reglan nisu pomagali, rigala sam dušu, po dva tjedna nisam mogla jesti, a onda mi je sestra na kemoterapiji preporučila Toracan čepiće i spasila mi život. Kad sam njih koristila, osjećala sam samo blagu mučninu, ali nisam povraćala, niti mi se gadila hrana. Moja lijepa duga plava kosa mi je otpala, ali je narasla brzo... Izdržala sam 6 ciklusa, brrrr.
Zbilja, zašto mi ove informacije moramo dijeliti jedni drugima, umjesto da ih čujemo od naših liječnika?
zazie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 21:40   #79
Quote:
zazie1 kaže:

Zbilja, zašto mi ove informacije moramo dijeliti jedni drugima, umjesto da ih čujemo od naših liječnika?
sigurna sam da mnogi lijecnici daju puno savjeta sto bi nekom moglo pomoc ali lijecnici su takvi : pricaju puno u kratkom vremenskm roku pa ajd ti sve zapamti
ne, stvarno, meni su puno toga nudili ali sam sve zivo ispovracala samo su cepici ostajali unutra i nesto malo ublazili mucnine
nakon prve kemo sam zavrsila na infuziji jer nisam mogla nis u sebi zadrzat
kao sto si i sama rekla, to je vrlo individualna stvar
svako tijelo reagira drugacije na odredjeni citostatik pa tako i na sredstva protiv mucnina i povracanja
zato nije na odmet podijelit iskustva pa makar i neugodna , ako to nekom pomaze prebrodit sve to ...

saljem vam ogroman virtualni zagrljaj da vam da snage, da sto brze prodje ...
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 22:21   #80
Jao, predivni ste. Nisam ni znala da nas toliko ima. Čovjek misli da je sam u tome, posebno kad je teško. Meni je sada dobro, jedino mi je ostalo osjetljivije osjetilo mirisa i djelomični problemi sa hranom. Nikako mi ne paše slatko, već samo kisele stvari, juhe i grožđe, te suhi kruh. Pokušavam u sebe staviti špeka i grožđica što kažu da je dobro za krvnu sliku, ali teško mi to ide.
Sada već spremnije čekam drugu i više je se toliko ne bojim. Hvala na linku, dobro ću ga proučiti.
Danas sam počela i raditi. Tako se osjećam bolje, životnije. Uzimati ću bolovanje dok traje mučnina, ostalo ću nastojati izdržati raditi. Ima li tko iskustva u tom dijelu?
Zita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.