Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2012., 19:26   #41
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Ps. mene nekak uvijek strah tak po kioscima jest meso koje nije skroz jako pečeno, vas ne?
Nije ti to kiosk niti prcvarnica, to ti je pravo meso i the highest class hamby

Nemres to usporedjivati s klasicnim hamby kioscima u cijim hamburgerima su one suhe tanke mase neprepoznatljivog sadrzaja. Ovo je vrhunsko meso koje sprema tip koji zna kaj radi. A hamby sam jedva pojela koliko je zasitan i koliko je puno mesa...

Odi probaj pa javi kak ti se svidjelo, stvarno je
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 19:31   #42
Quote:
Nessadha kaže: Pogledaj post
ok, fala a to je tvornica zarulja? i di je onda taj kiosk?
Nije kiosk nego ti je to ex portirnica, nemres fulat, kao sto rekoh, to ti je iza Tomicevog BMW-a.
Ispred portirnice su one male rampe koje bi trebale osigurati naplatu parkinga u njihovom krugu, ali su bile dignute kad smo mi bili.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 19:32   #43
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
pojeo si dva ogromna hamburgera odjednom?
Ne, uzeo sam za van pa sam jurio u Prečko da večeram sa ženom. Ako je putem bio koji radar bit ce to skuplje nego da sam u Nautici jeo. Avio karte included
Inače mislim da bi bez nekih velikih problema maznuo dva komada. Probat cu slijedeci put.
nevven is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 15:16   #44
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Nije kiosk nego ti je to ex portirnica, nemres fulat, kao sto rekoh, to ti je iza Tomicevog BMW-a.
Ispred portirnice su one male rampe koje bi trebale osigurati naplatu parkinga u njihovom krugu, ali su bile dignute kad smo mi bili.
Jučer sam se skoro slupala jer sam vozila i gledala da vidim red za hamburgere .
Danas definitivno moram probat.
tihaluka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 23:22   #45
Quote:
tihaluka kaže: Pogledaj post
Jučer sam se skoro slupala jer sam vozila i gledala da vidim red za hamburgere .
Danas definitivno moram probat.

Sigurno si bila danas jer mi smo veceras poljubili prozor (portirnice ) na kojem je stajalo samo: RASPRODANO
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 23:38   #46
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post

Sigurno si bila danas jer mi smo veceras poljubili prozor (portirnice ) na kojem je stajalo samo: RASPRODANO
Mislim da ih je ovaj topic rasprodao
nevven is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 13:11   #47
Hamburger bar

Evo došao na gablec...bojao sam se tog dana. Nenako sam uvijek znao da će biti lijep dan kada neću biti baš skroz zadovoljan. 12h a nemaju poriluk, mladu kapulu...

Ok daj jedan slabo pečen sa špekom/salsom/svj. sirom za van.

Dolazi skroz pečen sa fetom onog falš sira koji se nije ni otopio.
Ne znam jeli zbog ukupnog dojma ali mi je meso izgledalo manje nego inače.

Da ne serem previše i dalje je to najbolji burger u gradu i nadam se da je ova moja situacija iznimka. Samo da ne nastave stopama 99% ugostiteljskih objekata pa da navabe ljude, stvore ime pa ih počnu jebat.
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
Frank Zappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 13:16   #48
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post

Sigurno si bila danas jer mi smo veceras poljubili prozor (portirnice ) na kojem je stajalo samo: RASPRODANO

dobro da nismo otišli
assi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 15:24   #49
Quote:
Frank Zappa kaže: Pogledaj post
Hamburger bar

Evo došao na gablec...bojao sam se tog dana. Nenako sam uvijek znao da će biti lijep dan kada neću biti baš skroz zadovoljan. 12h a nemaju poriluk, mladu kapulu...

Ok daj jedan slabo pečen sa špekom/salsom/svj. sirom za van.

Dolazi skroz pečen sa fetom onog falš sira koji se nije ni otopio.
Ne znam jeli zbog ukupnog dojma ali mi je meso izgledalo manje nego inače.

Da ne serem previše i dalje je to najbolji burger u gradu i nadam se da je ova moja situacija iznimka. Samo da ne nastave stopama 99% ugostiteljskih objekata pa da navabe ljude, stvore ime pa ih počnu jebat.
jesi ti bio na pravom mjestu?

i zakaj nisi vratio kada si dobio krivo?

i kmeeeeeeeee, pa nije valjda da su se vec pokvarili?!
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 09:50   #50
Quote:
jesi ti bio na pravom mjestu?

i zakaj nisi vratio kada si dobio krivo?

i kmeeeeeeeee, pa nije valjda da su se vec pokvarili?!
Vjeruj mi bio sam na pravom mjestu.
Jer sam bio na gablecu i već sam kasnio natrag u firmu a opet to je odličan burger, samo nije to to što je bilo. Otići ću još jednom tamo drugi tjedan pa javim.

Još jednom zajebu i vraćam odustajem.
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
Frank Zappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 21:57   #51
Mjesto zločina: Hamburger bar Rougemarin

Kolegica i ja, potaknute zanimljivim recenzijama na forumu i onime što se činilo kao jednostavan put od radnog mjesta do mjesta zločina (damn you misleading Google maps ) produžile do Rougemarina danas poslije kraja radnog vremena.
Dočekalo nas je malo dvorište usred zelenila s drvenom terasicom i ljubazan nasmiješeni konobar. (Nismo morale zvoniti i ipak su malo unaprijedili poslovanje od "prozorčića", očito.) Prvi plus. Iako priznajem da je bilo pomalo smiješno, jer smo bile valjda jedine osobe tamo mlađe od 50. Apparently, terasica je popularno kvartovsko okupljalište za starije građane, no to ima i nekog šarma.
Naručile smo hamburger i radoznalo pitale za priloge. Prvi minus - ni spomena o gorgonzoli i džemu od smokve, a ja se baš ponadala. Nije da me čudi, sumnjam da puno ljudi to naručuje pa se valjda nije održalo, ali zvučalo je kao jako zanimljiva varijanta. (Kolegici je pak zvučalo kao nešto što nikad ne bi poželjela probati. Sto ljudi, sto različitih ukusa, jel, ali lijepo je kad je ponuda šarolika. )
Naručile smo običan burger (za mene bez majoneze) i stigla su dva divna mirisna tornjića s rajčicom, salatom, umakom, vratinom i još pokojim detaljem koji nisam zabilježila. Drugi plus za dojam.
Moram reći da sam jako zadovoljna dobivenim: stvarno fino pecivo s malo sezama na vrhu iza koga se mogu sakriti klasična premekana i ljepljiva hamburger-peciva. Mirisan umak od rajčice sa začinima, blago dimljeni okus vratine i prefini odmjereno pečeni hamburger. Sve u svemu - pravo malo zadovoljstvo.
Popile smo kavu u miru i za svaki slučaj s kuharom provjerile moguće varijante za sljedeći put - nažalost, definitivno nema gorgonzole - no osim toga nemam pravu zamjerku. Doduše, bilo bi lijepo da je negdje bliže centru, jer sumnjam da ćemo ovamo često zalaziti s obzirom da lokaciju, no definitivno ćemo se vratiti kad nas opet uhvati želja za dobrim hamburgerom.
__________________
'We take this small box and shut the furies up in it, they're furious and can't get out, they say let us out and we'll be kind. We gods can do that sometimes, quieten the furies, we can't do everything, we don't exist, people make us up, they make up the furies and how they bite.'
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 22:28   #52
i ja danas u rougemarinu
otisla provjeriti jesu li se pokvarili...
nisu!

@samotna - opcija gorgonzola je bila trenutna inspiracija chefa i nije u stalnoj ponudi

ja danas uzela specijal dana
travnicki sir, svjezi krastavci, kapari, zelena salata, rajcica
osjetila sam i ruzmarin u ponekom zalogaju, meso prefino kao i prvi put, pecivo ovaj put - njihovo (savrseno, zapeceno, hrskavo, a mekano )
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 19:56   #53
Hamburger Bar RougeMarin

Pisalo se naveliko već na Gdje ste zadnji put vani jeli? o ovom mjestu (odovud pa na dalje, možda bi se moderatorima dalo nešto isprebacivati u ovu temu; zaslužuju ju ). Danas sam bila drugi put, pa sam odlučila pokrenut temicu za njih, da se ne izgube tamo u GSZPVJ

Prvo prekrasno iznenađenje je terasica koja se pojavila između kioskića gdje se naručuju hambići i ružne zgradurine, tako da se može sjesti u debeli hlad ogromnog drveta i fino, pristojno popiti cugicu i pojesti hamburger, bez da se osjećaš neugodno zbog sirote djece koja igraju nogomet i njihovih roditelja, ili sjedenja na klupici. Svaka pohvala za to!

Danas su imali klasični hamburger, klasični čizburger i specijal: prepečeni mladi luk, senf i zelena salata. I dragi i ja smo odlučili uzeti to s mladim lukom, ali smo umjesto senfa zamolili kečap (zato što im je kečap savršen ), došlo relativno brzo, hamburger se unatoč dobrom starom hrvatskom običaju nije smanjio od posljednji put kad smo bili tamo, meso i dalje savršeno (činimise, možda pogrešno, da je ipak bilo malo pečenije nego zadnji put - možda previše prigovora i traženja "malo bolje pečeno"? ja ću sljedeći put svakako tražiti da bude manje pečeno nego danas), za to pecivo bi se čovjek udao, koliko je dobro, prepečeno kako treba

Ovo s mladim lukom je bilo savršeno, iako nisam baš osjetila da je bio prepečen - možda sam krivo shvatila da je trebao biti preprečen?

I dalje je to savršen hamburger. Držim fige da to mjesto što dulje preživi!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 19:21   #54
irudati ovo mi je u susjedstvu, iđen prvon prilikon pać uslikat teno okaćit slike.

tnx za info.

grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 20:42   #55
e da... ja sam u transu od finoce zaboravila reci da sada imaju terasu
i velika piva je 10kn (ozujsko i staropramen)
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 22:35   #56
Drago mi je čuti za terasu, a još više da su ostali odlični!
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 09:11   #57
Quote:
i velika piva je 10kn
O da, sada je to savršeno mjesto za afterjob pivo i grickalice
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
Frank Zappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 21:54   #58
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Danas su imali klasični hamburger, klasični čizburger i specijal: prepečeni mladi luk, senf i zelena salata. I dragi i ja smo odlučili uzeti to s mladim lukom, ali smo umjesto senfa zamolili kečap (zato što im je kečap savršen ), došlo relativno brzo, hamburger se unatoč dobrom starom hrvatskom običaju nije smanjio od posljednji put kad smo bili tamo, meso i dalje savršeno (činimise, možda pogrešno, da je ipak bilo malo pečenije nego zadnji put - možda previše prigovora i traženja "malo bolje pečeno"? ja ću sljedeći put svakako tražiti da bude manje pečeno nego danas), za to pecivo bi se čovjek udao, koliko je dobro, prepečeno kako treba

Ovo s mladim lukom je bilo savršeno, iako nisam baš osjetila da je bio prepečen - možda sam krivo shvatila da je trebao biti preprečen?

I dalje je to savršen hamburger. Držim fige da to mjesto što dulje preživi!
Bili i mi isti dan Mi uzeli klasik čiz za van.
Dok smo čekali, gledali smo kako konobar iznosi burgere gostima na terasi (možda i vama ) i poslije doma zaključili da ljepše izgledaju na tacni nego kad se upare u foliji i pecivo splasne.

I mi primijetismo da je meso bilo jače pečeno nego prošli put, ali ostalo je baš na granici tj. nije bilo prepečeno u smislu suho. I mi zaključili da moramo tražit manje pečeno
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 09:17   #59
Bio ja jučer, meso prepečeno za nas koji volimo medium, ovo je bilo žešće od well done... Ali sve pohvale hamburgeru, odličan je. Nema biranja priloga, tj. nitko ništa ne pita koji prilog se želi u njega nego samo da li cheeseburger ili obični. Jedino ako se nešto posebno inzistira, ja sam tražio da stave mladi luk. Travničkog sira im, kaže, nestalo. Tako mi reče mlada dama koja nas je posluživala.

Uglavnom, ambijent isto odličan, sjeli na terasu, pojeli, popili svaki nekoliko Staropramena i onda nas potjerala glupa kiša, a taman smo već polako opet ogladnili i mislili maznuti po još jednog...

Netko je gore napisao da je pivo 10 kn, Staropramen od pola litre je 13 kn, a hamburger je 25 kn.

Definitivno se vraćam tamo prvom prilikom.
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 14:27   #60
Prekjučer meso ružičasto u sredini, a bez posebnih zahtjeva.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:40.