Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2015., 22:36   #2021
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Inače sam iskusan kuhar...kuham već dugo. specijalizirao sam se na jela koja se kreću oko jaja na razne načine i hrenovke, kobasice i tako.....čisto radi znatiželje sam naučio kuhati i grah. e sad bi si trebao napraviti ručak a kupio sam si ono smrznuto povrće na nagovor ..ideja mi je da to stavim na ulje u tavi i da ispečem krumpir i kotlete. Da li je pametno samo to povrće baciti na tavu i to je to ..i koliko ulja da stavim..
Ispeci kotlete, a na tu masnoću baci krumpire ili povrće, ne treba ti jedno i drugo.

Znači, kad ispečeš meso, izvadiš ga pa na tu masnoću:
a) baciš povrće i miješaš dok se ne odledi. Začiniš, poklopiš i svakih par minuta promiješaš dok ne omekša, a onda otklopljeno miješaš dok ne ispari voda. Onda moš ubacit paradajza ili vrhnja i to je to.
b) Kuhaš krumpire desetak minuta, ocijediš (ili oguliš ako si ih kuhao u kori) pa ih baciš na tavu i pržiš. Možeš poklopit, a i ne moraš, to ćeš skužit s iskustvom.

naravno, dok ti je žena kuhala onda si se smijao nama papcima...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 30.06.2015., 08:28   #2022
Rogaland, obavezno to povrće iz leda još smrznuto isperi pod mlazom vode.Zatim ga baci na tavu ili lonac što god. Onaj led ponekad zaudara.
ben2010 is offline  
Old 30.06.2015., 09:58   #2023
Quote:
ben2010 kaže: Pogledaj post
Rogaland, obavezno to povrće iz leda još smrznuto isperi pod mlazom vode.Zatim ga baci na tavu ili lonac što god. Onaj led ponekad zaudara.
Nikada to nisam doživio. To je vjerojatno bila neka greška u proizvodnji ili skladištenju.
Bolje onda da zasmrdi na tavi pa ga baciš nego da ispireš pokvareno.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 30.06.2015., 12:46   #2024
Nikad nisam ispirala i nikad mi led nije smrdio.
BitterSweet is offline  
Old 30.06.2015., 13:24   #2025
Trebala bih pouzdan recept za falafel i hummus.
Narocito za hummus jer toliko razlicitih nacina a ne znam koji je najbolji

Hvala unaprijed
Suntastic is offline  
Old 30.06.2015., 14:23   #2026
Mogu li zalediti borovnice? Mislim, znam da mogu, ali kakav ce biti rezultat toga?

Plan mi je ubacit ih u vrecici u zamrzivac i onda kolicinu koja mi treba takvu zaledjenu ubaciti u shake, jesti s jogurtom i slicno. Hoce li to biti ok?
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 30.06.2015., 14:24   #2027
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Mogu li zalediti borovnice? Mislim, znam da mogu, ali kakav ce biti rezultat toga?

Plan mi je ubacit ih u vrecici u zamrzivac i onda kolicinu koja mi treba takvu zaledjenu ubaciti u shake, jesti s jogurtom i slicno. Hoce li to biti ok?
Hoce, ja tako redovno radim ljeti da bih imala preko zime
Suntastic is offline  
Old 30.06.2015., 14:41   #2028
Ja svo bobičasto voće smrzavam. S tim da su mi finije one sitne borovnice, ove veće su vodenastije, ali ok su..
Gipsyqueen is offline  
Old 30.06.2015., 15:44   #2029
Quote:
Suntastic kaže: Pogledaj post
Trebala bih pouzdan recept za falafel i hummus.
Narocito za hummus jer toliko razlicitih nacina a ne znam koji je najbolji

Hvala unaprijed
Hummus.
Coco_Nut is offline  
Old 30.06.2015., 15:50   #2030
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Grocery store hummus, in its vacuum sealed, plastic tubs, contains preservatives, namely citric acid, which affect the taste. I don’t prefer it,

Juice of 2 lemons

hm.

kakav god 'cup' imali, meni to zvuci kao previse limuna.

ja dodam i mrvicu vode
gmit is offline  
Old 30.06.2015., 18:13   #2031
Hvala, cure, za borovnice.

suntastic, ja ovako radim falafel.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 30.06.2015., 18:30   #2032
volim falafel, ali nisam baš ljubitelj prženja. da li bi se te okruglice mogle peći u pećnici? jer i meso znam "pohati" u pećnici i bude skroz fino.
volim čokoladu is offline  
Old 30.06.2015., 19:01   #2033
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
volim falafel, ali nisam baš ljubitelj prženja. da li bi se te okruglice mogle peći u pećnici? jer i meso znam "pohati" u pećnici i bude skroz fino.
Sve kaj pržiš možeš ispeć u rolu, samo kaj to više nije isto jelo.

Jebiga, ja sam radil neki uvrnuti turski fišburek s ribom i cimetom, i to se prži u dubokom ulju. Jest da je masno, ali to je šarm tog jela. Iz rola je bilo bez veze.

Tak da, ono, ak ti paše - samo deri.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 30.06.2015., 19:45   #2034
Planiram pozvati prijatelje na večeru i pripremiti irski gulaš s kroketima od krumpira i toplu brzinsku pitu od marelica za desert. Pitanje: ima li netko nekakvu ideju za maštovito predjelo?
__________________
Riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve...
sheena0512 is offline  
Old 30.06.2015., 23:12   #2035
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Sve kaj pržiš možeš ispeć u rolu, samo kaj to više nije isto jelo.

Jebiga, ja sam radil neki uvrnuti turski fišburek s ribom i cimetom, i to se prži u dubokom ulju. Jest da je masno, ali to je šarm tog jela. Iz rola je bilo bez veze.

Tak da, ono, ak ti paše - samo deri.
znam da to nije baš to, ali pohala sam i meso, i tikvice u pećnici i bilo je i više nego ok. ma probam, pa šta bude. pojest će se
volim čokoladu is offline  
Old 01.07.2015., 00:16   #2036
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
znam da to nije baš to, ali pohala sam i meso, i tikvice u pećnici i bilo je i više nego ok. ma probam, pa šta bude. pojest će se
A bože moj - bit će manje masno, pa ako kako kome paše...

Meni s godinama masno sve manje i manje paše.

Čak i u hrani...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 02.07.2015., 12:54   #2037
Hvala za recepte, pravim ovaj vikend pa cu javiti rezultate

Sto se tice pecnice, i ja 90% hrane tako spremam, moze i falafel.
Naravno sve je puno ukusnije pohano, przeno ali...
Suntastic is offline  
Old 02.07.2015., 15:27   #2038
Na k-plus pekmezu od marelice na etiketi piše- nakon otvaranja potrošiti u 5 dana!! Koje su to sad fore? Od kad se pekmez treba potrošiti u roku od 5 dana?!
Crveni is offline  
Old 02.07.2015., 19:23   #2039
Quote:
Crveni kaže: Pogledaj post
Na k-plus pekmezu od marelice na etiketi piše- nakon otvaranja potrošiti u 5 dana!! Koje su to sad fore? Od kad se pekmez treba potrošiti u roku od 5 dana?!
Od tada otkad smo u tržišnoj ekonomiji...

Više uopće ne gledam datume. Ajde sad sam pogledo. Maslac na kojemu sam danas kuhao izašao je 05. 06...

Jebate, voda ima trajanje 6 mjeseci ili godinu dana?! Halo?! Voda?! Kaj ne bi bilo dobro da je Bog otisnuo datum proizvodnje kad je ju je stvoril - ak je već nije našel gotovu?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 02.07.2015., 20:44   #2040
Aha ok, to oni stave datume zbog nekih besmislenih pravila.
Crveni is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.