Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2015., 22:17   #961
Obuzeo me danas neki čudan osjećaj u želucu i onda sam shvatio da je to glad, pa sam krenuo prema ugostiteljskom objektu Krčma kod Marka.
Iako nisam imao rezervaciju niti pismenu molbu ili barem preporuku rektora Sveučilišta u Zagrebu, te sam došao totalno na blef jesti hranu u restoran za vrijeme ručka, primili su me srdačno i potvrdili da imaju hrane.

Naručio sam ćevape i bili su fantastični kao i uvijek.
Teta konobarica je imala genuine borosane na nogama
A onda je došao cigo i ponudio mi ako hoću kupiti ribičke štapove. Rekao sam da već imam, pa mi je onda ponudio parfeme

Nakon toga ničim izazvan sam osjetio potrebu da zveknem nešto slatko i uočio još jedan ugostiteljski objekt-restoran u blizini pod imenom Sevdah.
Onako na blef bez rezervacije i usred bijela dana sam ušao unutra i naručio baklavu usred bosanskog restorana.
I kaže čovjek meni može, sad ću donijeti. I ja gledam jel se zajebava, kad ono stvarno nosi baklavu..
Bila je odlična, njam, njam, za svaku preporuku..
Prostor je super, jako velik, odvojeni prostori, široki, lijepo uređeno, ma super..

Sramežljivo sam pitao da li možda imaju još dvije baklave da mi spakiraju za van, iako nisam vjerovao da bi imali sveukupno tri baklave srijedom, ali reko idem okušat sreću, i kaže čovjek pa naravno da imamo.

Bio sam u šoku. Još jedan restoran koji ima hranu!

Odlučio sam da odsad idem samo u restorane koji imaju hrane.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 01.07.2015., 22:22   #962
pinz
tweetee is offline  
Old 01.07.2015., 22:30   #963
:klap:

a jesi njuber, mogao si skoknut do zelendvora na sok i janje!
vladjan1901 is offline  
Old 01.07.2015., 23:04   #964
Idi u klintona, pinz, suze mi cure od smijeha
body halleck is offline  
Old 01.07.2015., 23:48   #965
pinz mada moram primjetiti da si možda danas imao nevjerojatnu sreću
Krkimir is offline  
Old 02.07.2015., 00:01   #966
pinzgauer :klap: Nego da li si kupio parfeme?
Andre Linoge is offline  
Old 02.07.2015., 10:27   #967


Savjetujem svima da posjete restorane s hranom
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 02.07.2015., 10:34   #968
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post


Savjetujem svima da posjete restorane s hranom
Ja savjetujem svima da gablec jedu u restoranu s dobrom hranom.

Ako vam to nije važno, nego je bitno da ima, eno vam Šime kod Kvatrića -- kod njega uvijek ima jela koje ne valja. I McDonalds isto uvijek ima.
Emericzy is offline  
Old 02.07.2015., 12:11   #969
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Savjetujem svima da posjete restorane s hranom
eh, mi starija generacija ne razumijemo mladenački hipsteraj, da je druženje važnije od hrane, uzbuđenje kad ideš negdje i neizvjesnost dali će uopće biti nešto za jesti nam ne predstavlja ništa, besmisleno nam je uopće razmišljati hoćeš li naći mjesto iako nisi rezervirao...
Izgleda da nas je pregazilo vrijeme

Zadnje uređivanje Krkimir : 02.07.2015. at 12:32.
Krkimir is offline  
Old 02.07.2015., 19:07   #970
Daviš majstore, daviš...
shtifke is offline  
Old 03.07.2015., 08:46   #971
Prijavljujem jedno negativno iskustvo u Umamiju u Tkalči. Zagorjeli wok, potpuno bezukusan, bez soli i sočnosti
Da ne spominjem da je tanjur bio poluprazan
Nažalost Umami se pretvorio u pravi turist trap. Neće me više vidjeti...

Također me rastužilo kad sam vidjela da se Kiša u staroj Vlaškoj zatvorila. Bilo mi je fora mjesto, kriza je na žalost i njih sustigla
VK Girl is offline  
Old 03.07.2015., 08:54   #972
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Također me rastužilo kad sam vidjela da se Kiša u staroj Vlaškoj zatvorila. Bilo mi je fora mjesto, kriza je na žalost i njih sustigla
Nije im dugo trebalo. A taman je ta stara Vlaška nekako počela dobivati svoj špancir-ugođaj... Šteta.
Emericzy is offline  
Old 03.07.2015., 14:17   #973
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Obuzeo me danas neki čudan osjećaj u želucu i onda sam shvatio da je to glad, pa sam krenuo prema ugostiteljskom objektu Krčma kod Marka.
Iako nisam imao rezervaciju niti pismenu molbu ili barem preporuku rektora Sveučilišta u Zagrebu, te sam došao totalno na blef jesti hranu u restoran za vrijeme ručka, primili su me srdačno i potvrdili da imaju hrane.

Naručio sam ćevape i bili su fantastični kao i uvijek.
Teta konobarica je imala genuine borosane na nogama
A onda je došao cigo i ponudio mi ako hoću kupiti ribičke štapove. Rekao sam da već imam, pa mi je onda ponudio parfeme

Nakon toga ničim izazvan sam osjetio potrebu da zveknem nešto slatko i uočio još jedan ugostiteljski objekt-restoran u blizini pod imenom Sevdah.
Onako na blef bez rezervacije i usred bijela dana sam ušao unutra i naručio baklavu usred bosanskog restorana.
I kaže čovjek meni može, sad ću donijeti. I ja gledam jel se zajebava, kad ono stvarno nosi baklavu..
Bila je odlična, njam, njam, za svaku preporuku..
Prostor je super, jako velik, odvojeni prostori, široki, lijepo uređeno, ma super..

Sramežljivo sam pitao da li možda imaju još dvije baklave da mi spakiraju za van, iako nisam vjerovao da bi imali sveukupno tri baklave srijedom, ali reko idem okušat sreću, i kaže čovjek pa naravno da imamo.

Bio sam u šoku. Još jedan restoran koji ima hranu!

Odlučio sam da odsad idem samo u restorane koji imaju hrane.
Nakon Markovih ćevapa, mogao si u Sevdahu komotno krknuti još jedan ručak, a tek onda baklavu.. Ja bih najvjerojatnije tako napravio..
Henry Miller is offline  
Old 03.07.2015., 15:10   #974
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Prijavljujem jedno negativno iskustvo u Umamiju u Tkalči. Zagorjeli wok, potpuno bezukusan, bez soli i sočnosti
Da ne spominjem da je tanjur bio poluprazan
Nažalost Umami se pretvorio u pravi turist trap. Neće me više vidjeti...

Također me rastužilo kad sam vidjela da se Kiša u staroj Vlaškoj zatvorila. Bilo mi je fora mjesto, kriza je na žalost i njih sustigla
Znam osobno gazdu, pa priznajem odmah da sam malo subjektivan, ali ne sjecam se fakat da sam ikad pojeo nesto lose tamo. Znam iz prve ruke da imaju nekih manjih problema s osobljem trenutno (traze novog kuhara), ali gazdi je jako bitno da odrze kvalitetu i kontrolira koliko stigne(trenutno otvara Umami 2 u Vrbanima, pa mu je teze pratiti sve). Ja bih ti preporucio da im das jos jednu priliku, ali s nekim drugim jelom (taj defaultni wok im je fakat najdosadnije jelo ..inace je gazdi jako stalo do gostiju i normalna stvar mu je ponuditi besplatno drugo jelo, ako se netko iz opravdanih razloga pozali. ..i da, slobodno mozes traziti sol: i meni je malo neslano za moj ukus tamo, ali tako ih vecina ljudi trazi.

Za Kisu fakat steta, totalno fora mi je bio ugodjaj tamo..cak vise nego hrana
MarkoMh is offline  
Old 03.07.2015., 15:17   #975
Ne znam... ni meni Umami nije sjeo skroz. Kao ok je... ali i porcije su mi znale biti nevelike i cijena je bila nemala (sto ne znaci da je oboje bilo srednje... nego je cijena stremila k visinama, a porcija nizinama), to brdo pojacavaca okusa u onom jelu s kozicama i kozice na prst 1 ruke; pa neka nenormalna glazba unutra na teveu nakalemljenom 30 cm iznad glave nad stolom... jednostavno ne.
U mrskom mi Nokturnu imaju wok s kozicama kojih ima ono... 5 puta vise). I kosta manje od Umamija. A dobar je.
Deedy is offline  
Old 03.07.2015., 15:23   #976
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ne znam... ni meni Umami nije sjeo skroz. Kao ok je... ali i porcije su mi znale biti nevelike i cijena je bila nemala (sto ne znaci da je oboje bilo srednje... nego je cijena stremila k visinama, a porcija nizinama), to brdo pojacavaca okusa u onom jelu s kozicama
pa jel se lokal zove umami ili ne?
gmit is offline  
Old 03.07.2015., 16:30   #977


pizzerija klopizza u koprivnici

na fejsu porucuju gostima da sjednu u neki drugi lokal ako ih smeta

genijalno!
gmit is offline  
Old 03.07.2015., 17:02   #978
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ne znam... ni meni Umami nije sjeo skroz. Kao ok je... ali i porcije su mi znale biti nevelike i cijena je bila nemala (sto ne znaci da je oboje bilo srednje... nego je cijena stremila k visinama, a porcija nizinama), to brdo pojacavaca okusa u onom jelu s kozicama i kozice na prst 1 ruke; pa neka nenormalna glazba unutra na teveu nakalemljenom 30 cm iznad glave nad stolom... jednostavno ne.
U mrskom mi Nokturnu imaju wok s kozicama kojih ima ono... 5 puta vise). I kosta manje od Umamija. A dobar je.
Nisam mjerodavna za dati sveobuhvatni sud jer smo mi odustali nakon prvog i jedinog dolaska, ali sjećam se zašto smo odustali
Čekalo se dugo i to smo bili strpljivo odradili (htjeli smo probati dal imaju zanimljivu klopu) iako je vladao kaos - nisu dobro (ili uopće) uzimali narudžbe, brdo ljudi je čekalo predugo, a hrana je (nama) bila totalno bzvz - loša priprema i loš okus, kao da su djeca kuhala. Komadići mesa su bili žilavi i tvrdi, tj. nedovoljno termički obrađeni.
Imali su male i velike porcije, ako se dobro sjećam, i jedan gost je popizdio kad je skužio da je njegova "velika" i skupa porcija upola manja od male porcije istog jela... bilo je prepirke s konobarem i problema oko plaćanja zbog toga, ne sjećam se više detalja, ali gost je bio u pravu. Neki su odustajali od narudžbe nakon što nisu dočekali dobiti jelo u nekom normalnom vremenu.
A oni su bili očito neorganizirani i u totalnom kaosu. Izgledalo je kao da konobar nema pojma o konobarenju niti je uopće zapisivao narudžbe (a pamtio nije baš ništa), a kuhari nemaju pojma o kuhanju... nikad se nismo vratili...


Quote:
gmit kaže: Pogledaj post


pizzerija klopizza u koprivnici

na fejsu porucuju gostima da sjednu u neki drugi lokal ako ih smeta

genijalno!
To je ono kad tražiš čašu vode iz pipe?
tweetee is offline  
Old 03.07.2015., 18:19   #979
da, takozvana komunalka. dakle, naplaćuju služenje čaše vode iz pipe..
krki, udri sad!

kad veliš "prosim kavu u maloj do übera i čašu komunalke" pol konobara u zg te blijedo pogleda, mam znaš ko je domaći, a ko ne..
DeeJay Dee is offline  
Old 03.07.2015., 19:10   #980
Nda... vrlo mi je vazno ko je domaci, a ko nije.
Puno vaznije je ko dobro radi i ko se zna ponasati, a tu domaci i 'strani' imaju jednake pocetne pozicije.


gmit nisam baaaš siguran da rijec umami ima konotaciju u tom smjeru

A ova naplata vode i pripadajuci magovi drustvenih mreza jednostavno mame otici tamo. NOT
Deedy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.