Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2015., 10:56   #1
Afganistan, Pakistan (zbirno)

Ne znam postoji li vec ovaka tema, pa ako postoji molio bi moderatore da premjeste moj post na odgovarajucu temu.

Ovdje bi htio prvo navesti problem blastfemije u ovim drzavama.

Quote:
Masa linčovala ženu zbog rasprave s mulom

Hiljade ljudi izašle su jučer na ulice Kabula zahtijevajući pravdu za ženu koju je masa linčovala lažno je optuživši da je spaljivala stranice Kur'ana. Muškarci i žene svih godišta nosili su transparente s okrvavljenim licem Farkunde, 27-godišnje učiteljice vjeronauke, koju je masa svirepo ubila prošle sedmice.
Farkundu su isprebijali, bacili sa zgrade i na kraju udarili automobilom. Njeno tijelo je spaljeno, a ostatci bačeni u rijeku Kabul. Organizatori jučerašnjeg skupa kažu da je na ulice izašlo oko 3000 ljudi koji su uzvikivali "Pravda za Farkundu" i "Smrt ubicama".
Farkunda se raspravljala sa mulom (vjeroučiteljem) o njegovoj praksi prodaje hamajlija ženama u džamiji. Tokom rasprave ona je optužena da je spalila Kur'an, što su čuli okupljeni ljudi, nakog čega su počeli da je tuku. Njen otac je rekao policiji da se ona žalila da žene bacaju novac na hamajlije koje prodaju mule.
Zanimljivo kako Kabul ima 3 milijuna stanovnika a na prosvjede je izaslo 3000 ljudi.

Kako izvrsiti pritisak na ove zemlje da ukinu ovaj zakon?
Mislite li kako je rijesenje izbacivanje iz UN-a ili sprjecavanje pristupa odredenim fondovima?
Je li ovakva smrtna kazna postoji propisana u Kur'anu i Hadisima?
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 01:55   #2
Evo članak i video:
Mob Beats Afghan Woman To Death Before Burning Her Body And Dumping It In a River Because She Set Fire To a Koran

Kako će izbacivanje iz UN riješiti ovakve stvari? Brutalnim ubojicama u ime Alaha UN i fondovi znače manje od prdca nakon tanjura graha.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 16:42   #3
Quote:
PAKISTAN: DJEČAKA POLILI BENZINOM I SPALILI JER JE KRŠĆANIN

Nauman Masih (14) umro je u Lahoreu nekoliko dana pošto ga je skupina mladića pitala koje je vjere, pa su ga, čuvši da je kršćanin, pretukli, polili benzinom i živa zapalili. Uspio se otrgnuti i baciti u gomilu pijeska da ugasi vatru, njegovi drugovi zvali su policiju, prebačen je u bolnicu, ali nije se uspio spasiti, nego je izdahnuo u mukama.
Taj napad, prenosi agencija Fides riječi dominikanca o. Jamesa Channana, "pokazuje mrznju koja kruži društvom. Treba nam ozbiljan napor za dijalog i slogu među vjernicima različitih religija".

Tri tjedna ranije je u Šeikupuri grupa Pakistanaca uhvatila Sunnyja Masiha (17) i bacila ga u užarenu peć, ali je preživio.
Iz muslimanskih krugova se tvrdi da je to pravedna osveta za dvojicu muslimana koje je kršćanska gomila linčovala u ožujku pred jednom od dviju crkava u Lahoreu koje su bile uništene atentatima u kojima je poginulo nekoliko desetaka kršćana, uključujući i djecu. U studenome je skupina od oko 400 ljutih ljudi bacila u peć i žive ispekla kršćanski bračni par.

boze sacuvaj europu od ovakvih ljudi.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 21:24   #4
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
boze sacuvaj europu od ovakvih ljudi.
I onda Obama kaže da je borba protiv islamofobije njemu na prvom mjestu u 2015. Gdje je borba protiv krščanofobije? Mislim da sam upravo izumio ovu riječ.

EDIT: A takvih ljudi je sve više i više u Europi. Eto u Engleskoj nedavno sasjeckali dječaka s mačetama pred kafićom. Prošle godine također, osmorica skočili na osamnaestogodišnjaka i srezali ga s noževima i mačetama ispred njegova doma.
Brundlefly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 23:12   #5
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Ma kakav UN i sve te udruge oni pričaju samo kada Australci takvima zabrane ulaz u zemlju onda se jave sve te udruge za ljudka prava , međutim dok oni imaju koristi i dok profitira vojna industrija za koju treaju ovakvi slučajevi onda od toga ništa.Inače Pakistan je ekonomski i u svim mogućim smjerovima jako vezan za Kinu , čak je kineski jezik postao kao izborni već u nekoliko velikih pokrajina tako da uz neko obrazovanje u koje se tamo jako ulaže + neke druge stvari ipak dođe do napretka ili u najmanju ruku ovi koji putuju u Europu će tamo tražiti spas....
Quote:
Brundlefly kaže: Pogledaj post
I onda Obama kaže da je borba protiv islamofobije njemu na prvom mjestu u 2015. Gdje je borba protiv krščanofobije? Mislim da sam upravo izumio ovu riječ.

EDIT: A takvih ljudi je sve više i više u Europi. Eto u Engleskoj nedavno sasjeckali dječaka s mačetama pred kafićom. Prošle godine također, osmorica skočili na osamnaestogodišnjaka i srezali ga s noževima i mačetama ispred njegova doma.
imas linkove za ovo? Posalji na pp ako nije problem da ne idemo puno od srzi teme.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 23:20   #6
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
imas linkove za ovo? Posalji na pp ako nije problem da ne idemo puno od srzi teme.
Teenager hacked to death with a machete outside a pub was trying to protect group of girls

Nažalost ne mogu nać link za priču osamnaestogodišnjaka kojeg su osmorica izmasakrirali noževima i mačetama pred domom.
Brundlefly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 08:44   #7
Quote:
Brundlefly kaže: Pogledaj post
Teenager hacked to death with a machete outside a pub was trying to protect group of girls

Nažalost ne mogu nać link za priču osamnaestogodišnjaka kojeg su osmorica izmasakrirali noževima i mačetama pred domom.
Sto se tice ovog slucaja, malo potrage dovelo je do toga da pocinitelj nije porijeklom iz afganistana ili pakistana niti je izgleda musliman pa da je pocinio ubojstvo iz kristianofobije. Radi se o 44godisnjem Ewen Anthony Reynoldsu.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 14:42   #8
Quote:
Brundlefly kaže: Pogledaj post
I onda Obama kaže da je borba protiv islamofobije njemu na prvom mjestu u 2015. Gdje je borba protiv krščanofobije? Mislim da sam upravo izumio ovu riječ.

EDIT: A takvih ljudi je sve više i više u Europi. Eto u Engleskoj nedavno sasjeckali dječaka s mačetama pred kafićom. Prošle godine također, osmorica skočili na osamnaestogodišnjaka i srezali ga s noževima i mačetama ispred njegova doma.
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
Sto se tice ovog slucaja, malo potrage dovelo je do toga da pocinitelj nije porijeklom iz afganistana ili pakistana niti je izgleda musliman pa da je pocinio ubojstvo iz kristianofobije. Radi se o 44godisnjem Ewen Anthony Reynoldsu.
Quote:
Brundlefly kaže: Pogledaj post
Teenager hacked to death with a machete outside a pub was trying to protect group of girls

Nažalost ne mogu nać link za priču osamnaestogodišnjaka kojeg su osmorica izmasakrirali noževima i mačetama pred domom.
A možda je bolje i da ga nisi našao kad već ni ne čitaš ono što linkuješ. Ko zna šta je na tom linku, možda još veća tvoja sramota...
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 20:41   #9
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
Ne znam postoji li vec ovaka tema, pa ako postoji molio bi moderatore da premjeste moj post na odgovarajucu temu.

Ovdje bi htio prvo navesti problem blastfemije u ovim drzavama.



Zanimljivo kako Kabul ima 3 milijuna stanovnika a na prosvjede je izaslo 3000 ljudi.

Kako izvrsiti pritisak na ove zemlje da ukinu ovaj zakon?
Mislite li kako je rijesenje izbacivanje iz UN-a ili sprjecavanje pristupa odredenim fondovima?
Je li ovakva smrtna kazna postoji propisana u Kur'anu i Hadisima?
Ma kakav UN i sve te udruge oni pričaju samo kada Australci takvima zabrane ulaz u zemlju onda se jave sve te udruge za ljudka prava , međutim dok oni imaju koristi i dok profitira vojna industrija za koju treaju ovakvi slučajevi onda od toga ništa.Inače Pakistan je ekonomski i u svim mogućim smjerovima jako vezan za Kinu , čak je kineski jezik postao kao izborni već u nekoliko velikih pokrajina tako da uz neko obrazovanje u koje se tamo jako ulaže + neke druge stvari ipak dođe do napretka ili u najmanju ruku ovi koji putuju u Europu će tamo tražiti spas....
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 11:47   #10
Inače Pakistan i Kina su još 2014. potpisali megaprojekt u kojem će Kina uložiti u Pakistan 42 milijarde dollara pod nazivom Kinesko-pakistanski ekonomski koridor!
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 12:04   #11
Mislim kako je pakistan imao u planu plinovod koji bi iz rusije isao preko irana do pakistana pa cak i do indije. Naravno taj projekat nikad nije zazivio.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 16:08   #12
Ludost opet u Afganistanu

Tinejdžerke polivene kiselinom jer su se školovale
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 21:01   #13
Ma kako tomože biti -zbirno??????

Zašto se dopuštaju ovakve glupe teme?
Yehudi du Nuvas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 15:51   #14
Pa ovi Talibani nisu normnalni!!!

U Lahoreu ubijeno 72 civila većinom žena i djece nakon što se razneo bombaš samoubojica u parku u Lahoreu.

http://www.telegraph.co.uk/news/worl...in-Lahore.html

Odgovornost su preuzeli Talibani, točnije frakcija Jammatul Ahrar. Njihov glasnogovornik je rekao ciljali smo Kršćane koji su slavili Uskrs. Žena oja koordinira spašavanje unesrečenih Deeba Shahbaz rekla je da je među žrtvama 29 djece.

Viši policijski dužnosnik potvrdio je broj poginulih i dodao da su većina poginulih Muslimani. Jedan medicinski djelatnik rekao je da ima bar tristo ranjenih, te strahuje da bi se broj poginulih mogao popeti, a jedan čovjek koji je doveo svoju ženu i dvoje djece kaže da je eksplozia bila toliko silovita da ih je svih četvero bacila na tlo. Drgi svjedok izavio je da je, nakon što se raščistio dim od eksplozije vido raznešene dijelove tijela i lokve krvi svuda po parku.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 09:26   #15
Quote:
Brundlefly kaže: Pogledaj post
Gdje je borba protiv krščanofobije? Mislim da sam upravo izumio ovu riječ.
.
Vjerovatno jesi, nisam čuo za taj niti ikakav sličan pojam.
Strahote koje kršćani doživljavaju od Nigerije i Egipta do Pakistana su nam posve nezamislive, a medije uopće ne zanimaju, i mene isto zanima zašto nemamo neki medijski pojam za to?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 02:59   #16
Pakistan još uvijek ima nesređenu granicu prema Indiji Kašmir godinama bolna tema za sve tamo,Pakistan je stvoren 1947.god.od većinski muslimanskog dijela Britanske Indije,koliko se meni čini da se radilo da se u jednu državu homogenizira muslimansko stanovnistvo Indije,sastavljen od različiti etnički naroda ali iste religije,danas se u Pakistanu govori više od 50 jezika
__________________
...mineri,padobranci,i djevice griješe samo jednom
Rafael fon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 21:25   #17
Nekako bez paznje prolazi moguci sukob sa nesagledljivim posledicama ako se desi...

Pakistan i Indija ovih dana salju poruke da su spremni da se medjusobno potpuno uniste...I da te atomske bombe nisu pravili bez namere da ih upotrebe...Osim oko Kasmira, imaju nesuglasice i oko nekih reka kao i pitanje obale...

Kasmir je toliko zapetljana stvar da ja iskreno ne vidim resenje...Tu su u igri i Indija i Pakistan i Kina, i niko nema nameru da popusti...Posebno sto je dio Kasmira Paksitan `poklonio` Kini, a Indija ga smatra diom svoje teritorije...

Kada se zme u obzir da su sve ovo nuklerne sile, tu ni Amerika ni Rusija ne mogu bas mnogo uraditi...


https://www.google.com/url?sa=t&rct=...e2NVPv7x9LK2JA
vmro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 16:26   #18
Quote:
vmro kaže: Pogledaj post
Nekako bez paznje prolazi moguci sukob sa nesagledljivim posledicama ako se desi...

Pakistan i Indija ovih dana salju poruke da su spremni da se medjusobno potpuno uniste...I da te atomske bombe nisu pravili bez namere da ih upotrebe...Osim oko Kasmira, imaju nesuglasice i oko nekih reka kao i pitanje obale...

Kasmir je toliko zapetljana stvar da ja iskreno ne vidim resenje...Tu su u igri i Indija i Pakistan i Kina, i niko nema nameru da popusti...Posebno sto je dio Kasmira Paksitan `poklonio` Kini, a Indija ga smatra diom svoje teritorije...

Kada se zme u obzir da su sve ovo nuklerne sile, tu ni Amerika ni Rusija ne mogu bas mnogo uraditi...
Varas se. Ameri tu mogu puno uraditi. Ja ocekujem da se iduce godine desi sirizacija Pakistana.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 17:23   #19
Quote:
vmro kaže: Pogledaj post
Nekako bez paznje prolazi moguci sukob sa nesagledljivim posledicama ako se desi...


Definitivno.,..zaista ne vjerujem kako ovo ''kuhanje'' između Indije i Pakistana prolazi ispod radara na forumu. Tamo itekako postoji velika mogućnost ponovnog rata,a da ne podsjećam da smo najbliže nuklearnom sukobu u 20.st bili baš sa te 2 države i gdje su SAD i Rusi morali intervenirati da ne krenu nicati gljive po tom dijelu Azije. Mnogi misle da je Kubanska kriza bila vrh nuklearnih napetosti,ovdje je bilo još i gore.
__________________
"This is not a peace. It is an armistice for twenty years". His words proved prophetic: the Second World War started twenty years and 64 days later.
Foch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 17:49   #20
Quote:
Foch kaže: Pogledaj post
Definitivno.,..zaista ne vjerujem kako ovo ''kuhanje'' između Indije i Pakistana prolazi ispod radara na forumu. Tamo itekako postoji velika mogućnost ponovnog rata,a da ne podsjećam da smo najbliže nuklearnom sukobu u 20.st bili baš sa te 2 države i gdje su SAD i Rusi morali intervenirati da ne krenu nicati gljive po tom dijelu Azije. Mnogi misle da je Kubanska kriza bila vrh nuklearnih napetosti,ovdje je bilo još i gore.
Danas je bilo i ozbiljno puskarenje, ima i mrtvih vojnika, obe strane se optuzuju da su ovi drugi poceli... https://www.google.com/url?sa=t&rct=...V8APakistanski Pakistanski ministar obrane je prethodno porucio da su spremni zbrisu Indiju sa lica zemlje, samo cekaju neku indijsku `provokaciju`...Naravno, usledio je slican odgvor sa druge strane...

Za mene od svih nuklernih sila, najopasniji i neuracunljiv mi je Pakistan...Mislim sta ako se u vlasti uvuce neki islamista koji bi bacanje atomki smatrao kao Allahov put ka djevicama...

Sa druge strane...Indijski premijer trenutno pokusava da promeni sporazum iz '60 i neke u vezi podele reke Indus. Prema sporazumu Pakistan dobija 81% vode, dok Indija dobija 19%. Od te reke Pakistan egzistencijalno zavisi, ali nevolja je u tome sto jednim delom toka prolazi kroz Indiju. Indija trenutno tamo gradi neke brane i zeli da preusmeri vise vode u Indiju. Za Pakistan to bi prakticno znacilo cin agresije. Rekli su im otvoreno: ako budete dirali vodu, nase nuklearke ce poleteti. Tamo se gadno zakuvava, Kasmir je bolna tacka i jednima i drugima...

Ovo je zaista ozbiljno...
vmro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.