Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 23:08   #9621
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Komercijala ili ne, od kada ih je Audi, odnosno VAG preuzeo, prodaja je sve bolja, a i kvaliteta automobila se znacajno poboljsala... Prodaja diktira proizvodnju i to je to... A Huracan i R8 su odlicni automobili, bili oni "komercijala" ili ne...
Pogodio si bit, i uopce mi nije jasno ovih sto se ljute i seru po proizvodacima jer ganjaju profit i ne drze se tradicije ili sta ti ja znam cega.
Lucky-ZG is offline  
Old 20.11.2017., 23:17   #9622
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Kaj bi ti to trebalo znaciti? On moze napraviti vanjski dizajn, kojem se u odredjenoj mjeri trebaju prilagoditi inzenjeri, te se onda dizajn sa koncepata i prototipova prilagodjava inzenjerskim rjesenjima, a na kraju su ekonomisti, odnosno bean counteri koji odlucuju, to moze, a to ne, to je preskupo... Jako puno dijelova mora biti testirano i homologirano, tako da ne cudi da uzimaju vec dostupne dijelove sa polica, a VAG grupacija bome ima ogromnu policu sa dijelovima...

Cisto za primjer, Mclaren F1, na kojem se zbilja nije stedjelo, sjetimo se samo zlatom oblozenog motornog prostora (zlato je najbolji izolator topline), ima straznja svjetla sa VDL Bova Futura, odnosno nizozemskog autobusa (ista svjetla je koristio i TRV), a retrovizore sa Volkswagen Corrada Pagani Zonda ima iste prekidace za klimu kakve mozes naci u MG ZS, odnosno Roveru 45 Lamborghini Diablo, prije nego ih je preuzeo Audi imao je svjetla na podizanje sa Nissana 300ZX Jaguar XJ220 ima retrovizore sa Citroena CX, a isti su upotrebljavani i na par TRV-a, Lotusa i Aston Martina, a straznja svjetla su sa Rovera 200/400 Takvih primjera ima na milijune, hoces od normalnih automobila, sve do super ili po novome, hiper-sportskih...
Ovo sigurno nije točno

zlato je izvrstan vodič topline (kao i struje)
z_k is offline  
Old 20.11.2017., 23:17   #9623
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Pogodio si bit, i uopce mi nije jasno ovih sto se ljute i seru po proizvodacima jer ganjaju profit i ne drze se tradicije ili sta ti ja znam cega.
Je, vec vidim kako ovi iz Lamborghinija citaju nase bljezgarije i mijenjaju proizvodnju... Puca im kuki i za to i za tradiciju, sve dok lovica kapa
Markkonen is offline  
Old 20.11.2017., 23:26   #9624
Pa da , zato mi je ferrari bio i ostao bolji
Amarino is offline  
Old 20.11.2017., 23:30   #9625
Istina, kad su već išli na SUV (sto je ocito pametna poslovna odluka), trebali su dodati dašak luksuza.. Za supersportske modele to uopće nije bitno, tamo je naglasak na drugim stvarima, ali ako ovakav "SUV" neće biti raskošan, tko hoće?
elf123 is offline  
Old 21.11.2017., 01:32   #9626
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Ovo sigurno nije točno

zlato je izvrstan vodič topline (kao i struje)
OK, krivi izbor rijeci, vise je za refleksiju, ali djeluje i kao izolator... I radiative heat transfer, ne znam koji bi bio tocan prijevod... Uz to moze se nanositi u vrlo tankim slojevima, a to znaci da nije tesko, a samim time niti previse skupo... I na kraju krajeva, kada se zagrije, ne hrdja... Jos uvijek se koristi u F1, a obilno se koristi i u svemiru...

Quote:
Amarino kaže: Pogledaj post
Pa da , zato mi je ferrari bio i ostao bolji
Kaj ono kazes?

Ferrari Confirms It's Building An SUV For Some Reason, Probably Money

https://jalopnik.com/ferrari-confirm...n-p-1819289876

Ferrari SUV: brand is "dead serious" about model, says boss

https://www.autocar.co.uk/car-news/n...odel-says-boss
Markkonen is offline  
Old 21.11.2017., 09:13   #9627
I koja je poenta ovog Lamborghini SUV-a ?

Offroad možeš samo zamišljati, a po cesti ćeš voziti najsporiji Lamborghini ?

Osim ako nije nešto kao LM ali ne vjerujem po ovim slikama.
SinnFein is offline  
Old 21.11.2017., 11:41   #9628
Pa, recimo da voziš Lambo ,a ne sjediš na zemlji?
hadzija is offline  
Old 21.11.2017., 13:42   #9629
Aha, to je za one koji su prešli 85-u, pa im se teško sagnuti, a imaju hrpu zelenjave.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 21.11.2017., 13:53   #9630

Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post


Kaj ono kazes?

Ferrari Confirms It's Building An SUV For Some Reason, Probably Money

https://jalopnik.com/ferrari-confirm...n-p-1819289876

Ferrari SUV: brand is "dead serious" about model, says boss

https://www.autocar.co.uk/car-news/n...odel-says-boss
E jbga onda

Ostaju nam Pagani i Koenigseg :klap:
Amarino is offline  
Old 21.11.2017., 15:52   #9631
Quote:
Topla piva kaže: Pogledaj post
Koliko si ih kupio?
Dva, ti?
Jarvis is offline  
Old 21.11.2017., 16:31   #9632
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
I koja je poenta ovog Lamborghini SUV-a ?

Offroad možeš samo zamišljati, a po cesti ćeš voziti najsporiji Lamborghini ?

Osim ako nije nešto kao LM ali ne vjerujem po ovim slikama.
Prema ovome, izgleda da neće biti loš ni na offroadu.







Neka bude bolji od Macana gdje dobiješ Daciju Duster u paketu da te izvlači iz rupa, dobro je.

__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 21.11.2017., 16:54   #9633
Aston Martin Vantage

















__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 21.11.2017., 18:44   #9634
Ono nije vidjelo off road-a kod Urusa.
Bilo koji Lambo će proći onim cestama.
Aston dobar unutra, ne sviđaju mi se farovi.
hadzija is offline  
Old 21.11.2017., 19:04   #9635
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
I koja je poenta ovog Lamborghini SUV-a ?

Offroad možeš samo zamišljati, a po cesti ćeš voziti najsporiji Lamborghini ?

Osim ako nije nešto kao LM ali ne vjerujem po ovim slikama.
Poenta je u tome da se ljubiteljima Lamba obezbjedi automobil za svaki dan. Jer obicni Lambo je sezonski automobil na neki nacin, neces ga voziti tokom zime ili kise i sl. Neces ga voziti ni kada ides do prijatelja sa porodicom ili ides u pozoriste, na neku veceru za bogate guzonje ili slicno.

Eh sad, sa SUV Lambom, imas svoj omiljeni brend za svaki dan.

Realno, ima smisla. To sto je nama cudno je druga stvar.
__________________
Mazda CX-5 2.5, Toyota Corolla 1.8, Ford Mustang 3.7 V6, Mazda 626 2.0, Audi A6 2.7 V6, Pezo 307 1.6, VW Jetta 1.8T, Dodge Stratus 2.4, Kia Ceed 1.4, Reno Clio 1.4, Rover 400 2.0D, Audi 80 1.8
El Mariachi is offline  
Old 21.11.2017., 19:20   #9636
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Poenta je u tome da se ljubiteljima Lamba obezbjedi automobil za svaki dan. Jer obicni Lambo je sezonski automobil na neki nacin, neces ga voziti tokom zime ili kise i sl. Neces ga voziti ni kada ides do prijatelja sa porodicom ili ides u pozoriste, na neku veceru za bogate guzonje ili slicno.

Eh sad, sa SUV Lambom, imas svoj omiljeni brend za svaki dan.

Realno, ima smisla. To sto je nama cudno je druga stvar.














Markkonen is offline  
Old 21.11.2017., 19:38   #9637
A nasao si nekoliko experata u voznji.

Svi znamo kako izgleda prosjecni vlasnik Lamba. Vidjam ih ponekad i ovdje, sve uplaseni golobradi beta muskarci koji su se obogatili na nekoj prevarantskoj aplikaciji za mobitel ( ili preko youtube kanala)a u voznji ih plasi i sam zvuk motora ili stare prdonje koji jedva sjednu u automobil i onda gmizu 40 u zoni od 60.

Jedini izuzetak bi mozda bili vlasnici Lamba koji dolaze iz svijeta utrka ili poneki malo ludji glumac, kakvi su bili u 60tim, mada ih danas nema mnogo.
__________________
Mazda CX-5 2.5, Toyota Corolla 1.8, Ford Mustang 3.7 V6, Mazda 626 2.0, Audi A6 2.7 V6, Pezo 307 1.6, VW Jetta 1.8T, Dodge Stratus 2.4, Kia Ceed 1.4, Reno Clio 1.4, Rover 400 2.0D, Audi 80 1.8
El Mariachi is offline  
Old 21.11.2017., 19:56   #9638
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
sve uplaseni golobradi beta muskarci koji su se obogatili na nekoj prevarantskoj aplikaciji za mobitel ( ili preko youtube kanala)a u voznji ih plasi i sam zvuk motora.
Ja sam razmišljao neko vrijeme napraviti aplikaciju za mobitel koja bi se zvala "Vaga". Nakon instaliranja aplikacije pojavila bi se poruka tipa, stavite mobitel na čvrstu podlogu te stnite na njega i ostanite stajati 10 sekundi. Pogledajte kilažu na zaslonu
Mislim da reakcije ne bi baš bile dobre
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 21.11.2017., 20:18   #9639
Sigurno ne bi zaradio za Lambo
__________________
Mazda CX-5 2.5, Toyota Corolla 1.8, Ford Mustang 3.7 V6, Mazda 626 2.0, Audi A6 2.7 V6, Pezo 307 1.6, VW Jetta 1.8T, Dodge Stratus 2.4, Kia Ceed 1.4, Reno Clio 1.4, Rover 400 2.0D, Audi 80 1.8
El Mariachi is offline  
Old 21.11.2017., 20:20   #9640
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
A nasao si nekoliko experata u voznji.

Svi znamo kako izgleda prosjecni vlasnik Lamba. Vidjam ih ponekad i ovdje, sve uplaseni golobradi beta muskarci koji su se obogatili na nekoj prevarantskoj aplikaciji za mobitel ( ili preko youtube kanala)a u voznji ih plasi i sam zvuk motora ili stare prdonje koji jedva sjednu u automobil i onda gmizu 40 u zoni od 60.

Jedini izuzetak bi mozda bili vlasnici Lamba koji dolaze iz svijeta utrka ili poneki malo ludji glumac, kakvi su bili u 60tim, mada ih danas nema mnogo.
Ma jasno sve, ali nije da se ne moze
Markkonen is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.