Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2017., 00:29   #61
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
I jedan savjet, ako mozda uskoro upoznas nekog novog zanimljivog, nemoj se bas zalijetat prebrzo u vezu. Mozda ce ti se cinit neki decki super nakon ovog tvog, treba se to sve slegnuti, a i faks je jos tu.
Izvrstan savjet. Budi malo sama, malo nauči voljeti sebe i biti dobro sama sa sobom bez ikakvoga priljepka.
Ranjiva si i sama pa da ne zakačiš kakvu novu budaletinu.

Sve ostalo će proći. Najteže si obavila. Prekinula toksičan odnos. Sve duševne i tjelesne boli zbog raskida, stresa, samoće i sumnje... sve će proći. Neki dani budu teži,neki lakši, neki plačni, neki ravnodušni sve dok ne prođe. Znaš na svakaj se čovjek nažalost navikne pa i na zlo i onda mu je teško to prekinuti.
Bilo bi dobro kada bi sada mogla otići malo mami tamo gdje živi. Bar tjedan dana, malo promijeniti okolinu.
Želim ti puno sreće a svi ponekad zapnu sa nekim budaletinama. Svima se dogodi. Nekima kraće, drugima dulje. Ništa strašno i nepromijenjivo. Još si jako mlada i stigneš se punop puta zaljubiti. Pravi frajer tek treba doći.
Sad se naspavaj, otiđi negdje na kupanje, čitaj dobre i zabavne knjige, možeš li odi par dana i na more i ne daj se Floki
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 00:30   #62
Ne ne branim ga nikako, napisala sam skroz realnu situaciju i samo odgovaram na pitanja forumaša. Svjesna sam ja itekako našeg odnosa.

Točno ovo što pišete, svaki put bi obećao da ga birtija neće vidjet neko vrijeme pa po starom jedno piće, dva, tri, deset. Moja molbe i riječi mu kroz jedno uđe kroz drugo izađe i uvijek govori znam znam upravu si sve sta kazes, bit ce to bolje, necu ovako, necu onako. Zna da ga nikad neću ostavit, da ga uvijek dočekam raširenih ruku i slično i zato se tako ponaša. Kao i sada, hladno sve sam u pravu, al jbg eto tako je kako je i pruži mi ruku jer misli da ću ga zvati i molit i ispričavat se. Voljela bih da mu mogu pomoći no on smatra da mu ne treba pomoć i da sam zabrijala. I što je najgore od svega sve oko sebe vidi i ovaj je pijanac i onaj, a on ne znam šta, svetac.
Trenutno sam ponosna na sebe jer sam uspjela reći mu to sve u lice bez da pustim suzu iako sam se lomila jer me boli to sve što sam trpila u želji da se smiri.
mala fatalna 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 00:37   #63
Mogu vam se svima samo od srca zahvalit i reći da mi puno znače sve vaše riječi, savjeti i iskustva. Znam da će bit teško, pokušaćat ću obnovit stara prijateljstva, posvetit se svojoj velikoj ljubavi-životinjama i nadat će boljim danima.
Hvala vam do neba <3
mala fatalna 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 00:40   #64
Stisni zube i nedaj se zajebavat.Ako te tko od vaših zajedničkih kolega bude pokušao nagovarat da mu se vratiš steraj ga u 3pm.Pripremi se sad na taj otpor i nemoj popustit ma kakva god obečanja da dobiješ,jer ako upadneš u klopku teško da češ se izvuč.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 00:41   #65
Eh da, tesko ti jer ti je to prva veza. Ti jos nisi nikad prekidala vezu i to ti je sve novo. Definitivno si i u soku mozda i trenutno niti nisi svjesna svega. Moglo bi te odrapit posteno kroz par dana, tako da budi spremna.
Sad ces se morat borit sama sa sobom i tim emocijama koje su zasigurno jos uvijek prrisutne i nece izmaglit za dva dana.

Mozda nisi ni svjesna, ali sama sebi si ucinila veliku uslugu. Bolit ce sigurno, ali ce i proci i tad ces osjetit radost zivljenja ponovno i srecu, kad ces udisat svjezi zrak, jer ovaj dosad je bio jako zagusljiv i smrdljiv.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 00:54   #66
Nije čak problem njegovo društvo već i moje frendice koje kažu to se može rješiti, bar te ne vara kao što je mene moj i slično.

Da, gotovo sigurno da sam potisnula osjećaje i da će kad tad krenuti, ali samo da ga ne vidim i super, uspjet ću ja zapravo ja ni ne znam za ništa osim što mi je on pružao jer mi je prvi i jedini jer sam s njim otkrila ljubav i sve je bilo divno dok on nije postao kako kaže muškarac i sada ismijava sebe kakav je prije bio. Ne mora mi obećavati, na svojoj sam koži osjetila da ništa od toga neće biti i da su to samo manipulacije. Otvaram oči i čitat ću ove postove još danima =)
mala fatalna 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 01:19   #67
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
Nije čak problem njegovo društvo već i moje frendice koje kažu to se može rješiti, bar te ne vara kao što je mene moj i slično.
ovakve frendice zapravo rade najveću štetu

da bi opravdale bivanje u vlastitom sranju naravno da će i tebe obeshrabriti da se iz svojeg sranja izvučeš
ljudi često i nesvjesno ne gledaju blagonaklono na one koji se usuđuju učiniti ono što bi i oni sami htjeli, ali ne uspijevaju...

osim toga, ovo da te ne vara svakako je provjerena istina :klap:

zato bolje dobro prouči pametne savjete pametnih i iskusnih ljudi s foruma
Murron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 01:26   #68
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
Nije čak problem njegovo društvo već i moje frendice koje kažu to se može rješiti, bar te ne vara kao što je mene moj i slično.

Da, gotovo sigurno da sam potisnula osjećaje i da će kad tad krenuti, ali samo da ga ne vidim i super, uspjet ću ja zapravo ja ni ne znam za ništa osim što mi je on pružao jer mi je prvi i jedini jer sam s njim otkrila ljubav i sve je bilo divno dok on nije postao kako kaže muškarac i sada ismijava sebe kakav je prije bio. Ne mora mi obećavati, na svojoj sam koži osjetila da ništa od toga neće biti i da su to samo manipulacije. Otvaram oči i čitat ću ove postove još danima =)
Bio sam u nekoj slicnoj situaciji, nisam bio zadovoljan s vezom i odlucio sam to promijeniti. Tokom cijelog tog procesa sam zakljucio da sam veliki problem tu ustvari ja kakav sam. Cijela moja okolina mi vise nije odgovarala i to sam odlucio promijeniti.
Prekinuo sam dosta "prijateljstava". Nakon nekog vremena je sve sjelo na svoje, promijenio sam se dosta i samim time sto sam se promijenio sam poceo privlaciti neke druge ljude.
Bitno je da sada radis na sebi, ne dopusti okolini da utjece na tvoje misljenje, shvati sto zelis, pronadji se i nakon nekog vremena ces poceti i upoznavati nove drugacije ljude.
snake1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 09:05   #69
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
Nije čak problem njegovo društvo već i moje frendice koje kažu to se može rješiti, bar te ne vara kao što je mene moj i slično.

Da, gotovo sigurno da sam potisnula osjećaje i da će kad tad krenuti, ali samo da ga ne vidim i super, uspjet ću ja zapravo ja ni ne znam za ništa osim što mi je on pružao jer mi je prvi i jedini jer sam s njim otkrila ljubav i sve je bilo divno dok on nije postao kako kaže muškarac i sada ismijava sebe kakav je prije bio. Ne mora mi obećavati, na svojoj sam koži osjetila da ništa od toga neće biti i da su to samo manipulacije. Otvaram oči i čitat ću ove postove još danima =)
Run, Forest, run! I ne osvrći se.

Prvo ispričaj svojima, obavezno! Tvoja mama to mora znati, prije svega to nije tvoj problem, nego njegov i nemaš razlog pokrivati ga. .osim toga, skrivajući si mu i ti dodatno dala vjetar u krila da se nastavi ponašati ružno prema tebi. Nauči postavljati granice, trebaće ti u životu. Shvati da ti nisi njemu ništa dužna.
I ne možeš mu ništa pomoći dok ne shvati sam. U ovom slučaju -samo se skloni. Najbolje od svih koji te uvjeravaju da nisi u pravu.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 11:17   #70
Draga moja,
Napravila si veliki korak i svaka čast na tome.
Obnoviti stara prijateljstva i posvetiti se hobijima je dobar plan. Raspitaj se imaš li u svojoj blizini nekakvu volontersku udrugu za zaštitu životinja.

Ipak... budi oprezna... bojim se da u tebi još tinja mala nada da će se on ostaviti alkohola. Da ćete tada moći sa smješkom na licima odjahati u suton i živjeti sretno do kraja života.

Međutim, mislim da alkohol nije jedini njegov problem...
Ako izuzmemo alkoholizam iz priče, lik je i dalje teški krkan.

Netko tko te častio nazivima kao što su šugo, smeće i kujo, nema prema tebi ni zrno poštovanja.
Tvrdi kako se boji da neće moći imati djece zbog alkohola, a u isto vrijeme bez pardona najavljuje da će te ostaviti ukoliko dođete u tu situaciju, a u tebi bude problem.
Ti bi se s takvim likom zavjetovala "u dobru i u zlu, u zdravlju i bolesti"? Misliš da bi on svoj zavjet ispunio?
Misliš da bi on, ako se ostavi alkohola, odjednom smatrao kako je ok da vikendom izađeš u grad? Da bi ti mogla sjesti s prijateljicma na piće dok on "jadan" sjedi doma?

Isto tako, s obzirom da ne smiješ ni prismrdit njegovom mobitelu, ne bih baš dala ruku u vatru da te ne vara.

Malo razmisli o tome kakva je on osoba. Nemoj baš svaku njegovu manjkavost karaktera pripisivati alkoholizmu.
trlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 12:17   #71
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
Jesam, sve sam mu to objasnila jer mi je to struka i sam kaže da se boji da neće moć jednog dana imat djecu zbog alkohola, ali njemu je to sve smješno. Usput kaže da danas sutra ako nećemo moći imat djece zbog mene da će me ostavit.
Wow, super. Čini se da je britkog uma taj tvoj bivši.
Osim što je alkoholičar, on ima i kompleks da je Apolon.

Rok trajanja ovoj vašoj vezi je davno istekao. Crtu si trebala podvući kod prve uvrede/omalovažavanja/posprdnog komentara na tvoj račun.
Zašto nisi?
Nauči se poštovati, a kasnije i voljeti.
Nitko se ne mijenja toliko da od smeće si postane kvalitetan partner. Pored činjenice da je ovisnik i danguba.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 12:27   #72
Djelovanje alkoholnog pića čini čovjeka bezbrižnijim,opuštenijim, rješava ga nesigurnosti, straha i osamljenosti - čini ga sretnijim. Čini ga sretnijim sve do neke granice kada povremeno, ilitiga tzv. ''rekreativno'' uživanje alkohola polako skreće na put tame, odnosno kroničnog alkoholizma.

Quote:
Fizička ovisnost je praćena pojavom porasta tolerancije,pojavom apstinencijskih smetnji i povlačenjem istih ponavljanim uzimanjem sredstva. U psihološkoj ovisnosti radi se o psihološkoj potrebi i pobudi za sredstvom u kriznim situacijama, pri čemu uzimanje sredstva provocira ponavljanje željenog osjećaja. Pri tome veliki postotak alkoholičara gubi kontrolu nad količinom popijenog alkohola.
Za sve one koji su u vezi sa alkoholičarem/alkoholičarkom, bez obzira u kojoj je fazi alkoholizma ta osoba, moraju znati sljedeće - alkoholičar će u nekom trenutku svog alkoholizma razviti sljedeće modele ponašanja:

- alkoholičar najprije izgubi uobičajeni ritam dolaska kući
-gubi se mogućnost razgovora o svakodnevnim (obiteljskim) problemima (o djeci, planiranju budućnosti ili nekih budućih događaja i sl.)
- postaje izrazito netolerantan prema ženi, a kasnije i djeci
- umjesto razumijevanja i pažnje, počinju se javljati iskrivljeni stavovi i verbalna agresija kod rješavanja lakih osnovnih obiteljskih pitanja
- mogući su nekontrolirani seksualni ispadi prema ženi (u ekstremnim slučajevima zabilježeni su seksualni ispadi prema ženskoj djeci)
- česte promjene raspoloženja - od nagle euforije do brzog prelaska na depresivnost
- povremeni osjećaji krivnje i izražavanje kajanja za počinjene postupke (ovo je obrazac ponašanja kada žrtve nečijeg alkoholizma odluče da će ipak alkoholičaru pružiti novu šansu, jer se on možda ipak opametio - međutim, ovakvo ponašanje je čisto tu zbog djelovanja kroničnog alkoholizma na mozak). Obećanja su najčešće lažna!
- alkoholičar je uvijek u pravu, a u isto vrijeme sumnjičav prema postupcima partnera i djece
- povremeno potkupljuje djecu da bi ''dokazao'' svoju dobrotu ili razbio vezu s drugim roditeljem; potkupljivanje žene je u početnim fazama alkoholizma manipulatorski pokušaj isposlovanja oprosta
- svi kućni poslovi i obaveze prelaze na drugog partnera i djecu (potomci doslovno ostaju bez jednog roditelja; izostanak očinske ili majčinske figure tijekom tinejdžerske faze može ostaviti velike posljedice)
- dolazi do postupnog gubitka osnovnih higijenskih navika;
- ugroza javnog reda i mira
- u kasnijim stadijima alkoholizma svaljuje svu krivnju na partnera
- postupno dolazi do gubitka kontakta sa partnerom i djecom;
- postaje nekritičan, neodgovoran
- agresivne manifestacije ljubomore (razbijanje po kući, manično trošenje zajedničkog novca)
- u obitelj unosi neizvjesnost, napetost i strah (emocionalni, financijski, socijalni)

Također, alkoholičar teško može opstati na radnom mjestu (u kasnijim fazama alkoholizma) pa neminovno obitelj ostaje bez jednog prihoda. Zabilježena je također i pojava kleptomanije, prodaje dragocjenosti (zlato, narukvice, lančići i sl.).

S fizičkog aspekta, dolazi do ubrzanog starenja i propadanja kože, demencije, moguće epilepsije, raznih psihoza, depresije. Alkoholičari u kasnijoj fazi često razmišljaju o samoubojstvu.

Zašto ovo pišem? Zato da nitko nikad ne pomisli da je život sa alkoholičarom lagan, da će se kad tad problem izliječiti jerbo je on mlad, ima vremena. Vremena nema, svaki alkoholizam je problem koji može voditi u nepovrat. Dame i gospodo, okončajte svoje otrovne veze na vrijeme i spasite se užasa! Takav život nikome ne treba, niti ga je zaslužio!
Prokhorov is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:49   #73
Quote:
trlica kaže: Pogledaj post
...

Ako izuzmemo alkoholizam iz priče, lik je i dalje teški krkan.

Netko tko te častio nazivima kao što su šugo, smeće i kujo, nema prema tebi ni zrno poštovanja.
Tvrdi kako se boji da neće moći imati djece zbog alkohola, a u isto vrijeme bez pardona najavljuje da će te ostaviti ukoliko dođete u tu situaciju, a u tebi bude problem.
Ti bi se s takvim likom zavjetovala "u dobru i u zlu, u zdravlju i bolesti"? Misliš da bi on svoj zavjet ispunio?
Misliš da bi on, ako se ostavi alkohola, odjednom smatrao kako je ok da vikendom izađeš u grad? Da bi ti mogla sjesti s prijateljicma na piće dok on "jadan" sjedi doma?

Isto tako, s obzirom da ne smiješ ni prismrdit njegovom mobitelu, ne bih baš dala ruku u vatru da te ne vara.

Malo razmisli o tome kakva je on osoba. Nemoj baš svaku njegovu manjkavost karaktera pripisivati alkoholizmu.
bolna istina. teško je curi uvidjeti i priznati na kako lošeg čovjeka je potrošila vrijeme i emocije, ipak je to i njezin neuspjeh i pogreška.

usput, kod alkoholizma, iz nekog razloga i više nego kod drugih ovisnika, uobičajeno je poricanje problema. nikada ne priznati. toliko je često da je zapravo pravilo, i vjerojatno je direktno uvjetovano djelovanjem alkohola na mozak. mislim da su oni i sami uvjereni da im piće nije problem, pa onda tako uvjeravaju i sve oko sebe. a onda i laži oko svega ostalog postanu normala.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:17   #74
Prokhorov, gotovo većina stvari je točna.
Često se desi da ga prijatelji zovu pa ne ruča kako treba, dođe kasno pa još očekuje večeru, no nejde kući kako njegovi ne bi vidjeli da je popio nego mene.
Kada mu pričam o mojim obiteljskim problemima kaže da ga opterećujem, da ne želi to slušat jer ima dovoljno svojih problema, a meni ionako ne može pomoći.
Pošto ne voli koncerte, šetnje, kina, putovanja ništa s njim ne dogovaram, jer je sklon obećavati kad popije.
Često koristi frazu da je depresivan, a vjerujte nema razloga biti jer je uvijek imao sve što je poželio, više nego drugi (ne mislim samo na materiju: podrška obitelja, brižni roditelji i sl.)
Govori mi da ja moram naučiti tko je muško u ovoj vezi, a usprkos tom ne pomaže mi oko ničeg pa čak ni fizičkih poslova oko kuće. On želi živjeti na stanu i ne želi kositi travu, ložitit peć i slično stvari.
Primjetila sam da je bolji kada popije 10 piva nego 3,4... onda je sklon svađi, vrijeđanju i slično...kasnije valjda nije u mogućnosti jer dok ja obavim higijenu on već spava.
Mrzim jutra koja sam dočekivala u smrdu alkohola, mrzim sram kad dođe k meni i smrdi po alkoholu pa molim Boga da moja mama ne primjeti, molim ga samo da prođe kroz kuću da nitko ne osjeti. Mrzi to sve i mrzim pomalo sebe jer sam zavoljela takvog čovjeka koji mi je pružio sve najbolje, ali i sve najgore. Sve je bilo divno dok je bilo ono dječje, sada kada bi trebalo biti još lakše i bolje, meni je teže i gore. Čupam ga, skrivam, opravdavam, a zajedno s njim tonem.
mala fatalna 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:23   #75
Počeo je s manipulacijama sinoć, od tuge do bijesa.
Lajka naše stare slike, objave, šalje tužne tekstove, moli da dođem da me vidi na 10min, da popričamo. Jedna od njegovih rečenica je: Ja sam glup sta sam se javio, cure decke ostavljaju radi prijevara i mnogo vecih stvari, a ti izmisljas tu meni i jebes me u mozak, poslje ce ti biti kasno. . Tu me blokirao i kasnije opet odblokirao.
Također jedna od njegovih poruka sinoć: znam ja jako dobro sta je.... il imas nekog, ili mislis nesto sa nekime.... ili hoces malo akcije u svome zivotu... nema veze... hvala sta si me ostavila mozda si mi uslugu napravila. Noc.
Rekla sam da mislim onda tako, ako mu je lakše i da mi više ne piše jer mu neću odgovarati. =/
Jadna su mi ta brisanja s fejsa i blokiranja, ali ne želim kontakt, nisam spremna na to i lakše mi je kad nije na mojoj listi prijatelja
mala fatalna 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:26   #76
Ovo je vec mucno za citati i postavlja se pitanje sto s tobom nije u redu da si jos uvijek u blizini ovakvog covjrka?
Procitaj si zadnji svoj post nekoliko puta, molim te!
Covjek ti radi pakao od zivota, ponizava te, iskoristava, emotivno zlostavlja, al ti jos uvijek pronalazis razloge zasto biti s njime.

Pretpostavljam da ti je tako lakse. Jer odluka je TVOJA!
I ako si fakat odlucila trpit takvu osobu u svom zivotu, mislim da u potpunosti gubis kredibilitet zaliti se i kritixirati ga, jer ste zapravo isti.
Bolesni i jedno i drugo, odbijate se lijecit i jedno i drugo.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:55   #77
mala fatalna 16, dobro si mu odgovorila. Nemoj se opravdavati niti upuštati u rasprave s njim.
Žao mi je što si odrasla u sredini u kojoj se ovakvi međuljudski odnosi smatraju prihvatljivima.

Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
Nije čak problem njegovo društvo već i moje frendice koje kažu to se može rješiti, bar te ne vara kao što je mene moj i slično.
Frendice su ti u banani.
Nađi nekakav hobi ili volontiraj negdje i nađi tamo normalniju ekipu jer ovakvo razmisljanje meni nije normalno. Čini mi se da nije ni tebi s obzirom da si otvorila temu.
trlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:02   #78
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
Počeo je s manipulacijama sinoć, od tuge do bijesa.
Lajka naše stare slike, objave, šalje tužne tekstove, moli da dođem da me vidi na 10min, da popričamo. Jedna od njegovih rečenica je: Ja sam glup sta sam se javio, cure decke ostavljaju radi prijevara i mnogo vecih stvari, a ti izmisljas tu meni i jebes me u mozak, poslje ce ti biti kasno. . Tu me blokirao i kasnije opet odblokirao.
Također jedna od njegovih poruka sinoć: znam ja jako dobro sta je.... il imas nekog, ili mislis nesto sa nekime.... ili hoces malo akcije u svome zivotu... nema veze... hvala sta si me ostavila mozda si mi uslugu napravila. Noc.
Rekla sam da mislim onda tako, ako mu je lakše i da mi više ne piše jer mu neću odgovarati. =/
Jadna su mi ta brisanja s fejsa i blokiranja, ali ne želim kontakt, nisam spremna na to i lakše mi je kad nije na mojoj listi prijatelja
Blokiraj ga da ti ne može slati te poruke

Prošla sam slično i shvaćam mehanizam. U tebi vjerojatno još uvijek čuči nada da će on shvatiti što je izgubio i promijeniti se. To bi dokazalo da te ipak voli i da si bitna.

Neće.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:49   #79
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
Često se desi da ga prijatelji zovu pa ne ruča kako treba, dođe kasno pa još očekuje večeru, no nejde kući kako njegovi ne bi vidjeli da je popio nego mene.
I tako od tebe napravio osobu koja mora trpjeti sva ta njegova sranja.

Quote:
Kada mu pričam o mojim obiteljskim problemima kaže da ga opterećujem, da ne želi to slušat jer ima dovoljno svojih problema, a meni ionako ne može pomoći.
Trenutno je njegov najveći problem kad će i koliko popiti, a nije ni svjestan koliko stvarnih problema ima.

Quote:
Pošto ne voli koncerte, šetnje, kina, putovanja ništa s njim ne dogovaram, jer je sklon obećavati kad popije.
Asocijalnost prema partneru debeli je znak da odnos ima debelih problema.

Quote:
Primjetila sam da je bolji kada popije 10 piva nego 3,4... onda je sklon svađi, vrijeđanju i slično...kasnije valjda nije u mogućnosti jer dok ja obavim higijenu on već spava.
Mrzim jutra koja sam dočekivala u smrdu alkohola, mrzim sram kad dođe k meni i smrdi po alkoholu pa molim Boga da moja mama ne primjeti, molim ga samo da prođe kroz kuću da nitko ne osjeti. Mrzi to sve i mrzim pomalo sebe jer sam zavoljela takvog čovjeka koji mi je pružio sve najbolje, ali i sve najgore. Sve je bilo divno dok je bilo ono dječje, sada kada bi trebalo biti još lakše i bolje, meni je teže i gore. Čupam ga, skrivam, opravdavam, a zajedno s njim tonem.
Čovjek očito nije materijal za zasnivanje zajednice. Sklon je destruktivnom ponašanju zbog svoje ovisnosti. Tvoj prvi i najpametniji korak je udaljavanje od takve osobe (pod udaljavanje mislim da ga nikad više ne vidiš u svom životu, te da ekspresno izbaciš iz svoje glave). Svjesna si da on svoj alkoholizam neće riješiti bez odgovarajuće stručne pomoći - a nju će dobiti tek kada sebi prizna da ima problem i istog prihvati (a to može trajati u nedogled, možda se i ne desiti nikad).
Prokhorov is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:59   #80
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
Počeo je s manipulacijama sinoć, od tuge do bijesa.
Lajka naše stare slike, objave, šalje tužne tekstove, moli da dođem da me vidi na 10min, da popričamo. Jedna od njegovih rečenica je: Ja sam glup sta sam se javio, cure decke ostavljaju radi prijevara i mnogo vecih stvari, a ti izmisljas tu meni i jebes me u mozak, poslje ce ti biti kasno. . Tu me blokirao i kasnije opet odblokirao.
Također jedna od njegovih poruka sinoć: znam ja jako dobro sta je.... il imas nekog, ili mislis nesto sa nekime.... ili hoces malo akcije u svome zivotu... nema veze... hvala sta si me ostavila mozda si mi uslugu napravila. Noc.
Rekla sam da mislim onda tako, ako mu je lakše i da mi više ne piše jer mu neću odgovarati. =/
Jadna su mi ta brisanja s fejsa i blokiranja, ali ne želim kontakt, nisam spremna na to i lakše mi je kad nije na mojoj listi prijatelja



Prvih par dana je najteže izdržat.On ide na te stare izlizane fore i lajkove jer smatra da si toliko glupa i zaljubljena u njega te da češ popustit i popušit ove fore jadnika.Gle sigurno bi najradije htjela da bude on sad pred tobom na koljenima,da se bude promijenio sad kad si ga odjebala i da če bit kao u bajki;vjeruj mi neće se to dogoditi.Želiš li nakon par godina biti u crnoj kronici 24 sata,samo izvoli.Promijeni broj telefona,izbriši profil na fejsu i otvori novi lažni.Daj broj obitelji i osobama koje ti daju podršku,a prijateljice koje ti govore da budeš s njim ti nisu prijateljice nego gamad koja bi te utopila u žlici vode i garant seru po tebi kad nisi u njihovom društvu.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.