Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 08:36   #561
Quote:
MissDilemma kaže: Pogledaj post
Sto to ima veze s time sto sam ja pohvalila morgenov post. Ima da svakakvih ljudi samo u osnovi covjek nije OTOK, covjek je drustveno bice i zapravo tesko podnosi samocu.
Ima veze jer si okarakterizirala nešto kao pozitivno. A nekome to ne mora nužno biti pozitivno. Banalni primjer, ali imaš i one koji se dobrovoljno povuku iz društva i odu u npr. pećine i tko zna kamo, raditi na sebi, pisati i što sve ne. Da, malo je takvih, ali ima i njih. Samo zato što većina nije otok, ne znači da nema i onih kojima baš to odgovara. Generalizirati i kategorički osuđivati ljude jer tebi ne odgovara njihov životni stil je stvarno primitivno.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Old 21.09.2017., 10:57   #562
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Ima veze jer si okarakterizirala nešto kao pozitivno. A nekome to ne mora nužno biti pozitivno. Banalni primjer, ali imaš i one koji se dobrovoljno povuku iz društva i odu u npr. pećine i tko zna kamo, raditi na sebi, pisati i što sve ne. Da, malo je takvih, ali ima i njih. Samo zato što većina nije otok, ne znači da nema i onih kojima baš to odgovara. Generalizirati i kategorički osuđivati ljude jer tebi ne odgovara njihov životni stil je stvarno primitivno.
Ja nikoga ne osudjujem. To mi nije namjera uopce, ja mogu drumforcea samo zaliti a ne osudjivati. U kojem postu si ti iscitala moju osudu? Da sama uvidim ako je tako zvucalo pa cu se ispraviti jer zaista mi nije namjera covjeka osudjivati.
A zasto za nesto sto se dobro dogadja u necijoj obitelji gdje se ljudi slazu, vole i pomazu jedni drugima te su zahvalni sto se imaju ne bih napisala da je to pozitivan post?
Drumforce je pisao da ne zna voljeti, te da ne voli zene i djecu- kako za to reci da je pozitivno kad nije?
MissDilemma is offline  
Old 21.09.2017., 13:30   #563
Quote:
MissDilemma kaže: Pogledaj post
Ja nikoga ne osudjujem. To mi nije namjera uopce, ja mogu drumforcea samo zaliti a ne osudjivati. U kojem postu si ti iscitala moju osudu? Da sama uvidim ako je tako zvucalo pa cu se ispraviti jer zaista mi nije namjera covjeka osudjivati.
A zasto za nesto sto se dobro dogadja u necijoj obitelji gdje se ljudi slazu, vole i pomazu jedni drugima te su zahvalni sto se imaju ne bih napisala da je to pozitivan post?
Drumforce je pisao da ne zna voljeti, te da ne voli zene i djecu- kako za to reci da je pozitivno kad nije?
Ok, u redu, isprike. Tako mi je jednostavno zvučalo.

A za drumforce-a se nadam da ga to što je sam stvarno ispunjava. Jer ako to nije autentično što priča, e onda će samo nizbrdo.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Old 21.09.2017., 23:51   #564
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
A za drumforce-a se nadam da ga to što je sam stvarno ispunjava. Jer ako to nije autentično što priča, e onda će samo nizbrdo.
Naravno da nije autentično. Jedno je kad ne želiš, drugo kad ne možeš. Ovi koji ne žele brak i djecu, uglavnom nemaju potrebu naglašavati koliko silno to ne žele i da mrze suprotni spol. Jer jednostavno ne vole tu instituciju i dicu, ne znači da ne vole ni suprotni spol. Nadalje, netko tko ne želi brak i dicu, nema potrebu ispoljavat mržnju i silu u borbi protiv toga, kad ga jedostavno to trenutno ne zanima..Ljudi koji ne žele dicu, uglavnom nemaju potrebu svima u svojoj okolici pričati kako istu ne žele, jer ih ta tema uopće ne zanima i imenica DIJETE im nije uopće u rječniku. Često nemaju ništa protiv djece, ali svoju ne žele.
Zatim, suludo je tvrditi da nemaš nikakav seksualni poriv, a onda komentirat da ne možeš zavarat roditelje da si gay (da ti se skinu s vrata s potomcima), jer da znaju da ga muškarci ne privlače. Kako? Jesu vidoviti ili vide da ispoljava te seksualne nagone i frustracije na druge načine?

Aseksualni ljudi ne mrze niti jedan spol, niti tvrde da ne žele brak i djecu. Dapače, znaju se upariti sa jednako aseksualnim ljudima i imati djecu na druge načine (kad i ako ih požele). Nije nimalo neobično imati brak bez sexa. Postoje ljudi koji prakticiraju taj oblik zajednice, jer nemaju potrebu za sexom, a imaju potrebu za drugim ljudskim bićem, jer su socijalna bića. I ne urlaju deklarativno kako nikad u niti jednom periodu života neće imat nikakvu vezu ni s jednim spolom. Također, irelevantno je spominjati da si ružan i da šta će ti jednako ružna žena, ako si aseksualan i ne želiš brak i dicu. Jer iz toga vrišti da bi rado neku ljepoticu, al ga takve ne žele...nažalost, isčitavam da je lik obični luzer, koji je nesposoban uhvatit se u koštac sa životom, nego si ko malo dijete ufilmava da čim nešto ne može, on to zapravo i ne želi. Vrh svega je bijeg, jer ne zna kako pogledat oči u roditeljima i reći: Ne, nisam gay, ne nisam playboy, ne nisam usamljeni geek koji pokušava naći ženu, jednostavno imam poremećaj u kojem smatram da su SVE žene (i muškarci?) gubitak "energije, vremena i love".

Bez ikakve namjere da uvrijedim, nego da pojasnim koliko ovo nije normalno, kažem: ako je netko gay, njegove roditelje ne bi trebalo bit briga sve dok je sretan i dok u određenim godinama teži nekakvom stabilnijem partnerstvu. Da je playboy isto ne smatram da je to razlog za očaj njegovih roditelja. Playboyi ugl imaju brojne veze i vezice, a rjeđe se odluče za brak npr. kasnije u 40-ima, iako može propast, jer previše vole svoju slobodu. Da je aseksualan, isto smatram da roditelje ne bi bilo briga sve dok im je dite sretno sa svojim izborom. I aseksualne osobe mogu ostvariti neki oblik partnerstva bez sexa. A kad kaže da ne želi nikad ni gay ni hetero brak, jer sve koje bi ga htjele su ružnije od njega i samim tim on ne želi to sebi natovarit na vrat i da u 30-oj priča priču kako se nikad neće skrasiti u nikakvom partnerstvu, jer ne želi trošiti resurse na žene, iskreno, zvuči malo ka psihopat.

Ovdje ljudi dođu na temu misleći da se javija neki lik koji je neženja i ne voli tradiciju i ne želi imat dicu, pa ne vide što je tu strašno, pa mu daju thumbs up i požele sreću u borbi za zločestim, sebičnim i staromodnim roditeljima, a ne ulaze dublje u priču. Ne znajući d+ je lik sam rekao da je izrazito ružan, bakteriofob i da se sramoti rečenicama da su NE MOGU i NE ŽELIM istoznačnice. Zato bi bilo lipo da muškarac u 30-ima stisne muda koliko ih ima i prvo bude iskren prema sebi, a onda prema svijetu. Najlakše je pobjeći i lagat napaćene forumaše

EDIT: MissDilemma -hang in there!
TheAria is offline  
Old 22.09.2017., 11:08   #565
Koliko još gluposti mislite nadrobiti?
Da, ružan sam, aseksualan, asocijalan, mizantrop, strojevi su mi draže društvo od ljudi, možda sam i psihopat i ne želim ženu ni djecu nikad.

Znam ja da imate anegdotalne primjere isto takvih ljudi koji su ipak upareni, no to ništa ne znači kad ja NEĆU to.
drumforce is offline  
Old 22.09.2017., 11:14   #566
Pa NEMOJ.
Nama tak svejedno oš' neš'
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Old 22.09.2017., 11:22   #567
Quote:
MissDilemma kaže: Pogledaj post
Ja sam vec jednom napisala da je rekao kako se u dogledno vrijeme ne namjerava skrasavati s ikakvom vezom, brakom i imati djecu sto posto sam sigurna da nitko ne bi preispitivao zasto je to tako.
Da je to prezentirao na način: "Ne vidim se u braku i ne želim imati djecu, a roditelji me tlače", ova tema bi završila na prvoj ili drugoj stranici, jer nikome ne bi bilo zanimljivo. Ni prvi ni zadnji koji se neće oženiti i odbija imati dicu. Svi bi se samo obrušili na roditelje i rekli da su tipični balkanjerosi i ubacili negdje kako sigurno žele da ovaj stvara male Hrvate i katolike, a njemu savjetovali da bježi u naprednije zemlje i tema bi zamrla.
Ovako uz sve njegove upadice koliko je ružan, da zna da može imati partnerstvo sa ružnom ženom, ali s takvom ne želi širiti svoje ionako loše gene, da su mu SVE žene samo gubitak vremena i resursa i fora: Čim nešto ne mogu imati, znači da ni ne želim, stoga su NE MOGU i NE ŽELIM istoznačnice-ova tema je sve življa i ova trakavica će se provući i u 2018. ne zaključaju li je.

Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
A ovo za ružnoću je krajnje mutavo jer ja znam dečke za koje bi mnogi rekli da su zastrašujuće ružni i svi su upareni. Sve je u stavu.
Pa možda zato što iako svi imamo neke parametre univerzalne ljepote (prirodno je da čovjekovom oku više paše simetrija lica), to nema nikakve veze sa kemijom i privlačnosti. Može Brad Pitt imat savršeno proporcionalno lice zlatnog reza, ali ne znači da je svim ženama automatski privlačan kao njihov tip muškarca.
Da je tako, svi ružni i neatraktivni ljudi bi umrli sami kao djevci. A RL nas uči da se spajaju mladi i stari, debeli i mršavi, bogati i siromašni, ružnjikavi i ljepuškasti. I većinu tih ljudi većinom spaja kemija, pa zaljubljenost i na kraju ljubav je ipak daleko dublja od Drumforceove (odbijam mu tepati) ružne face i neatraktivnih crta lica. Ljubav ne pita ni spol ni rasu ni godine ni oblike tijela ni naobrazbu itd.

Vidimo to svaki put kad na ulici sretneš par i promisliš: što takav lik radi s takvom ženskom (i obratno), a samo oni znaju što ih je privuklo jedno drugome i kako je iz zaljubljenosti došlo do prave ljubavi-ne sigurno zato što netko ima savršeno isklesano lice ili tijelo
TheAria is offline  
Old 22.09.2017., 11:35   #568
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Pa NEMOJ.
Nama tak svejedno oš' neš'
Onda čemu priče o prekrasnosti braka?
drumforce is offline  
Old 22.09.2017., 11:45   #569
Zato što nisi rekao da ne želiš brak, jer ti ta institucija ništa ne znači (garantiram ti da te 90% foruma ne bi doživilo, big deal što netko u 21.stoljeću ne viruje u brak), nego si se obrušio na cijeli jedan spol i misliš da će ti to proći i da ćeš dobiti tapšanje jer su sve žene samo gubitak resursa i vrimena popraćeno uz hrpu drugih gluposti koje si natipka.

Nisam nikad čula aseksualnog muškarca da kaže kako su mu žene i dica gubitak vrimena i novca. Uglavnom zato što te dvije stvari nemaju nikakvu pveznicu. Jednako kao što netko ko ne može imati dijete ili je gay pa ne želi imati klasičan brak, nema potrebu govoriti da ne želi dicu ili da mrzi žene.

Be real, a ne traži samilost sa nepotpunim i neiskrenim postovima!
TheAria is offline  
Old 22.09.2017., 11:48   #570
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Onda čemu priče o prekrasnosti braka?
Pa valjda je govorila sa svog stajališta. Ti govoriš sa svog. Ako ne želiš, onda nemoj. Kraj priče.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Old 22.09.2017., 11:48   #571
Ne vidim zašto bi te to diralo...
Osim ako nisi na čisto sam sa sobom.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Old 22.09.2017., 11:49   #572
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Pa možda zato što iako svi imamo neke parametre univerzalne ljepote (prirodno je da čovjekovom oku više paše simetrija lica), to nema nikakve veze sa kemijom i privlačnosti. Može Brad Pitt imat savršeno proporcionalno lice zlatnog reza, ali ne znači da je svim ženama automatski privlačan kao njihov tip muškarca.
Da je tako, svi ružni i neatraktivni ljudi bi umrli sami kao djevci. A RL nas uči da se spajaju mladi i stari, debeli i mršavi, bogati i siromašni, ružnjikavi i ljepuškasti. I većinu tih ljudi većinom spaja kemija, pa zaljubljenost i na kraju ljubav je ipak daleko dublja od Drumforceove (odbijam mu tepati) ružne face i neatraktivnih crta lica. Ljubav ne pita ni spol ni rasu ni godine ni oblike tijela ni naobrazbu itd.

Vidimo to svaki put kad na ulici sretneš par i promisliš: što takav lik radi s takvom ženskom (i obratno), a samo oni znaju što ih je privuklo jedno drugome i kako je iz zaljubljenosti došlo do prave ljubavi-ne sigurno zato što netko ima savršeno isklesano lice ili tijelo
Pa zato i kažem da pretjeruje s tim naglašavanjem ružnoće. Jer to nema veze i sa čim.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Old 22.09.2017., 11:52   #573
Pa razlog što ne želim je što smatram da je to gubitak vremena, novaca i energije uzevši u obzir ostale moje karakteristike. Bila bi to usiljena, isforsirana veza sa dvoje nezadovoljnih ljudi i još nezadovoljnijom djecom.
To vama možda nije, ali za mene bi to bilo i jest.
drumforce is offline  
Old 22.09.2017., 11:54   #574
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Pa razlog što ne želim je što smatram da je to gubitak vremena, novaca i energije uzevši u obzir ostale moje karakteristike. Bila bi to usiljena, isforsirana veza sa dvoje nezadovoljnih ljudi i još nezadovoljnijom djecom.
To vama možda nije, ali za mene bi to bilo i jest.
Onda dobro. Onda se nemoj forsati, uživaj u miru i tišini i riješen problem.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Old 22.09.2017., 11:57   #575
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Onda dobro. Onda se nemoj forsati, uživaj u miru i tišini i riješen problem.
Nikad ni nije bio problem. Bio je problem što to nisam mogao objasniti roditeljima.
drumforce is offline  
Old 22.09.2017., 12:03   #576
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Nikad ni nije bio problem. Bio je problem što to nisam mogao objasniti roditeljima.
lol ajme stvarno! Uz ove sve razgovore o svrsi braka i djeci, zaboravili na glavno.

Mislim da su ti već ponuđeni neki odgovori koz temu, ako se ne varam. Morala bih sad sve opet čitati.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Old 22.09.2017., 12:07   #577
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Pa zato i kažem da pretjeruje s tim naglašavanjem ružnoće. Jer to nema veze i sa čim.
Ružniji ljudi su često mrgudi i mizantropi. Ima itekako veze s karakterom.
Vjerojatno nisi takva pa ne znaš kako je to.
drumforce is offline  
Old 22.09.2017., 12:17   #578
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Pa zato i kažem da pretjeruje s tim naglašavanjem ružnoće. Jer to nema veze i sa čim.
Znam, shvatila sam što želiš reći. Nadovezala sam se na tvoj komentar

Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Bila bi to usiljena, isforsirana veza sa dvoje nezadovoljnih ljudi i još nezadovoljnijom djecom.
Evo ga, sad je i vidovit

Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Mislim da su ti već ponuđeni neki odgovori koz temu, ako se ne varam. Morala bih sad sve opet čitati.
Ma dali smo mu više ponuđenih rješenja za roditelje, ali on ih ne želi. On je ustrajan da im kaže isto što i nama i da nakon svih nadrobljenih gluposti ga oni prihvate i kažu kako je pametniji od njih sa saznanjem da je brak sa ženom i djetetom zbilja gubitak resursa

Zamisli moment u kojem ti dite starije od 15 g. govori: "Mama i tata, koji ste u braku i imate dijete, ne želim brak i djecu jer smatram da je to gubitak vremena, energije i novca i nikad neću imati nikakvu vrstu partnerstva sa niti jednom ženom, jer smatram da je to vaše gubitak resursa. Molim odobravanje!" i htio bi da su ganuti s njegovim stavom i očekuje onda raznježeno poticanje svake njegovu debilne odluke da do kraja života provede sam, kategorički odbijajući bilo kakvu mogućnost da nekad ipak uđe u suživot s nekim.
TheAria is offline  
Old 22.09.2017., 12:20   #579
Ne moraju roditelji prihvatiti to objašnjenje, kao ni vi, fućka mi se za to.
Želim samo da prestanu gnjaviti s pitanjima.
drumforce is offline  
Old 22.09.2017., 12:35   #580
Da želiš da te prestanu pilati, dao bi univerzalno prihvatljiv govor, a ne bi se durio što ne možeš reći to da je gubitak resursa, a da te svi prihvate.
TheAria is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:37.