Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2007., 12:55   #101
Quote:
Brančika kaže: Pogledaj post
Uglavnom, imam donji dio badića po kojem se to može napraviti, ne treba me niti mjeriti niti niš, samo recne i šiva, max 10 min posla.
morala sam se nasmijati, jer moja majka uvijek kaze da ju najvise ljute oni koji kazu, to se sam tak i tak napravi, nema tu puno posla

naravno da se to moze napravaviti za 10 minuta ako zelis da to gadno izgleda... ako zelis da ti badic bude korektno napravljen, pretpostavljam da ima vise posla, jer je cijeli badic orubljen, zar ne?! ugl, ne mogu ti pomoci, jer je mama sivala badice za mene i seku, ali mislim da vise to ne radi...
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 16:11   #102
Quote:
lioness kaže: Pogledaj post
naravno da se to moze napravaviti za 10 minuta ako zelis da to gadno izgleda...
Dobro, možda 20 min, ali definitivno ne duže. Znam o čemu pričam jer inače sama sve svoje hlače skraćujem i radim mini popravke, tako da znam da ne treba nauka oko ovoga. Napravila bih si sama, ali nemam mašinu za to.

Ako tko može pomoći, molila bih da mi se javi, hvala!
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 16:41   #103
Joj kako nevolim kad ljudi misle da je dobra šilica zapravo ona brza šilica,a takvih ima k'o pljeve.Razmislite si malo o omjeru vremena i kvalitete koju je moguće postić u tom vremenu.
Još jedna stvar postoji velika razlika u šivanju po krojevima iz Burde i slično i šivanju po mjeri,a razlika se naziva konstrukcija kroja i modeliranje istog.Nijedan dobar odjevni tehničar ili krojač vam neće staviti minimalno dodavanje šavova na kroju jer se to radi samo u industriji pošto se odjevni predmet izrađuje za nepoznatog kupca.Možda će vama biti jako dobro što ste manje potrošili na materijal,ali ako je odj.predmet uništen i ima pogrešku tada ste ga preskupo platili.Za odj.po mjeri se obavezno stavlja dodatak za šav na šavovima za džep 0.5 do 0.7 cm,na ovratniku i vratnom izrezu te pojasnici 1 do 1.5 cm,na dužini odj.predmeta stavlja se minimalno 3 cm,a preporučeno je i više,a sve drugo je dod.za šav 2cm.Tako će izrada prepravaka biti lakša ako trebamo odj predmet proširit ili produljiti,lakše je oduzet ako imamo višak,ali ako nam manjka teško da ima spasa.
Znam da sam dosadna,ali to mi je jednostavno profesionalna deformacija.
Camilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 15:50   #104
Bok svima...evo samo javljam da sam se bio kod krojačice koju je Lanchi preporučila i super je...sašila mi je hlače i stvarno sam prezadovoljan! Odmah je shvatila što želim tako da nije bilo komplikacija...preporučam svima. Hvala Lanchi za broj!
slavonac dado is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 08:17   #105
Evo ja podižem ovu temu. Trebala bi mi jedna krojačica za skratiti dužinu jedne suknje. Suknja je svilena i strah me je da je ne porube ukrivo što bi mi se već znalo desiti.

Hvala!
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 10:34   #106
Trazim krojacicu?!

Cure, jel ima netko za preporucit neku jako dobru krojacicu, htjela bi si sasit haljinu za svadbu.. u zg-u.. hvala
kendi_99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 10:58   #107
anna maricak rizzo u Tkalcicevoj, ima i web adresu, probaj na googleu. zena je stvarno fenomenalna, svi ju hvale
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 12:11   #108
Da li netko zna za nekog krojaca koji radi sitne prepravke na trapericama i da za to ne uzima previse novaca i k tome se nalazi na Srednjacim ili Kneziji u Zagrebu. Draga mi je kod familije i naravno da sam bez nje izgubljen u vremenu i prostoru a trebao bi dati skratiti jedne hlace i pokrpati druge.
Fixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 10:14   #109
šivanje haljina

zanima me da li netko od vas ima neku super šnajdericu kojoj možeš donijeti sliku haljine i da ona sašije identičnu, a da ne košta kao haljine u ducanima???
ili mozda ako netko zna dal možeš doći u dućan nekog naseg dizajnera i traziti ga /ju da ti sašije opet istu takvu haljinu sa slike i da ne košta kao ostale haljine u dućanu?
nadam se da nisam zakomplicirala pitanje previše
Foxy lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 11:12   #110
e, i mene to zanima...ja tražim krojačicu baš za haljinu za vjenčanje,bit ću kuma! ništa mi ne znači ako žena odlično šiva hlače i košulje, masu sam se puta tu zaribala, jer se ispostavilo da haljinu ne zna, zato me zanima ako je netko šivao haljinu?? i još nešto, koliko je otprilike vremena za haljinu potrebno, ajde neki minimum barem? svadba je za 2 i pol tj, malo je već knap, jel?
tammyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 11:20   #111
vidim da su svi odusevljeni tetom koju je Lanchi spomenula pa da te pitam dal ona siva i haljine?
dovoljno rano sam se bacila u potragu za dobrom krojacicom jer stvarno zelim kvalitetnu haljinu, koju cu moc nosit vise puta... uf uf koji problemi

i da vas pitam-ove krojacice sto sivaju za nebo, m.vujicu i sl. su puno skuplje ili s u male razlike u cijeni od ovih koje sivaju doma?

p.s. svida mi se salon elegance-ima kakvih iskustava u zadnje vrijeme?
Foxy lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 10:45   #112
Quote:
Lanchi kaže: Pogledaj post
Bok cure!
Imam savrsenu krojacicu..inace mi ne stoje ni jedne hlace koje nije ona sasila..radila je za dugo za I-gle a sad siva doma,super cijene (Nebo,Leonarda Boban i jos neki ne sjecam se..tako sam je i upoznala) saljem broj ak neko treba,u centru je
i mene bi zanimalo kontakt broj za ovu krojacicu
rondelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 15:06   #113
Strukiranje hlaca?!

Mmmmda... problem mali imam
pošto sam visok dosta i imam noge jače jer se sportom bavim primoran sam uzimat traperice veličine 36/36 možda čak i 36/38 (38 dužina naravno)...
e sad problem je u tom ešto mi je u guzici i sve okej to ali u struku su mi pun qrac široke hlače? kad stavim remen onako ispadaju neki djelovi iz remena sve naborano bude lalal you got the picture...
znate li gdje bi to mogao sredit? ako se uopće može? neki krojački obrt koji to radi? gdje?
hvala
mmmmdaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 15:09   #114
pa mislim da ti to bilo koi obrt radi
sam ovisi kak je to zašiveno
jer se ne može prekrajat ak ima nešto, ne znam kak da ti objasnim, neakav malo čvrši i drugačiji prošiv
a odfuraj pa pitaj
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 15:12   #115
morao bi jedne Levisove i jedne Tom Taylor... dobro budem probao...
možda nekto zna negdje na trešnjevci jel ima koji dobar? preporuke neke?
mmmmdaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 15:16   #116
probaj
ne znam koi je dobar, možda ti neko odgovori
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 16:09   #117
Quote:
mmmmdaa kaže: Pogledaj post
Mmmmda... problem mali imam
pošto sam visok dosta i imam noge jače jer se sportom bavim primoran sam uzimat traperice veličine 36/36 možda čak i 36/38 (38 dužina naravno)...
e sad problem je u tom ešto mi je u guzici i sve okej to ali u struku su mi pun qrac široke hlače? kad stavim remen onako ispadaju neki djelovi iz remena sve naborano bude lalal you got the picture...
znate li gdje bi to mogao sredit? ako se uopće može? neki krojački obrt koji to radi? gdje?
hvala
Odes kod krojacice,objasnis joj ovo isto,mislim da bi ona trebala znati sto za raditi
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 18:01   #118
okej znači sljedeće pitanje je jer zna nekto neku dobru na Trešnjevci da ne moram ić tamo u zapizdinu negdje u Sesvete ili slično...
mmmmdaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 11:12   #119
Quote:
mmmmdaa kaže: Pogledaj post
okej znači sljedeće pitanje je jer zna nekto neku dobru na Trešnjevci da ne moram ić tamo u zapizdinu negdje u Sesvete ili slično...
Sad vec previse trazis
Ja ne znam
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 11:42   #120
Ako smanjiš u struku hlače, hoćeš ih onda uopće moći ''prevuč'' preko guzice??
xdjevojcicax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:49.