Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2013., 11:47   #4001
Quote:
Elora kaže: Pogledaj post
Onda ipak ostajem na RC-u, nego jel itko dobio kakvu novu info kad Orijen stiže?
hmm...da, trebalo je ovaj tjedan...

ajde cure koje ste naručile ( hellie mislim) da javite ovdje kad vam se jave da je stiglo. i ja sam isto naručila i ostavila svoje podatke jedno tri puta ali nekako sumnjam da će me nazvat već su se kleli da će biti prošli tjedan pa me nisu ni nazvali da kažu da je odgođeno tak da se ne pouzdam baš u njih.
lilith.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 16:05   #4002
ja sam naručila preko njihovog web shopa. nisam iz trgovine. ali računam da bi trebalo krajem ovog ili sljedeći tjedan biti u trgovinama
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 17:09   #4003
Quote:
lanaxx kaže: Pogledaj post

edit: zvala sam i navodno im stiže za oko mjesec dana...
ovo se felidae je stvarno pišurija..očito je jedna smjena informirana, a druga baš i ne
Miss Bathory is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 22:45   #4004
stigao nam orijen!
poskupio je zadnji put sam ga platila 215 al sada je 249kn. no znala sam da je u zg skuplji pa da se neće održati.
i stigla je acana ali nju još nisam uzela jer kažu da ne bi trebalo biti nestašice više. no, nije tako jeftinija koliko sam očekivala. wild prerie je najjeftinji okus ( piletina) 185kn, pacific 195 i sa janjetinom 205 čini mi se. nadala sam se da će im cijena biti bliža RCu, ali eto i ovo je zgodno čisto za promijeniti okus macama koje papaju orijen. i ipak je mrvu jeftinije od njega.
lilith.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 22:49   #4005
nije puno poskupio. u rijeci je uvijek bio 246 kn a toliko je i u web shopu
ja sam uzela mala pakiranja acane da probaju, tako da imam nešto u rezervi kad opet ponestane orijena
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 23:08   #4006
Hellie jesi li uzela acanu i orijen u skalaru ili?
Elora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 23:10   #4007
Može li mi netko reči gdje u Zg. da kupim Orijen? Dučančić gdje sam ga prije kupovala, sada je zatvoren. Na popisu koji ga drže je i jarunski plac al prije mjesec dana zvala sam taj dučan upravo zbog Orijena al trgovac nikad čuo za tu hranu. Di da tražim?
antonelam1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 23:36   #4008
Tam ne radi muško. Ak cure vele da je stigao, stigao je i k njima. Ja sam uvijek pričala s curom, samo je rekla da treba dočekat da distributer opet počne uvozit u Hr. Zovi ih opet ak ti oni najviše odgovaraju. Ja još nisam, bezveze sam kupila više Hill'sa, sad bude Orijen čekao. Mislim se i Acanu uzet da joj kombiniram.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 23:37   #4009
Quote:
antonelam1 kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reči gdje u Zg. da kupim Orijen? Dučančić gdje sam ga prije kupovala, sada je zatvoren. Na popisu koji ga drže je i jarunski plac al prije mjesec dana zvala sam taj dučan upravo zbog Orijena al trgovac nikad čuo za tu hranu. Di da tražim?


zar ti nije jednostavnije naručiti u web shopu. mislim da možeš kod njih i podići robu.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 00:40   #4010
Odo ja sutra prvo do Jaruna da vidim jel oni imaju kaj tam pa onda čemo dalje. Što li če mačak reći reči na sve to? Prrr, ili grrr
Ne znam za cure koje rade tam al ja i čiča smo se baš do sita izrazgovarali. Hmmm, veli on, a što je to? Jel proizvođač se tak zove? Ko proizvodi? Jel to hrana?
Nema veze, hvala, doviđenja.
Nadam se da če sutra biti tamo da malo produbimo konverzaciju
antonelam1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 10:14   #4011
Jarun nema. Ženska veli da to njima nije isplativo. Gledala je na kompu, nema ni jedan njihov dučan. Kak to hoda prek weba, Jel plačanje virmanom znači da moram u banku prvo novce uplatit il kak? Ispričavam se jelte, na neznanju.
antonelam1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 11:36   #4012
Quote:
antonelam1 kaže: Pogledaj post
Jarun nema. Ženska veli da to njima nije isplativo. Gledala je na kompu, nema ni jedan njihov dučan. Kak to hoda prek weba, Jel plačanje virmanom znači da moram u banku prvo novce uplatit il kak? Ispričavam se jelte, na neznanju.

imaš i opciju plaćanjem pouzećem. ako nemaš baš iskustva s internet kupovinom odaberi tu opciju. to ti dostavljač donese paket i ti lijepo platiš kešom i nema zavrzlama.
a ovo drugo, možeš u banku platiti ili ako imaš internet bankarstvo ili preko moba onda im tako uplatiš i opet nema problema
lilith.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 16:06   #4013
Quote:
antonelam1 kaže: Pogledaj post
Jarun nema. Ženska veli da to njima nije isplativo. Gledala je na kompu, nema ni jedan njihov dučan. Kak to hoda prek weba, Jel plačanje virmanom znači da moram u banku prvo novce uplatit il kak? Ispričavam se jelte, na neznanju.
Bože, svašta... I ovi se očito igraju gluhog telefona ko i oni u veterinarskima s Felidaeom...
Ništ, onda najbolje prek neta i bok.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 12:22   #4014
I onda se čude što im se slabije prodaje pa ne možeš ni mačke stalno prebacivati sa hrane na hranu, pogotovo ove koje su izbirljive i kojima je problem išta uvaliti.



Inače za sve koji su imali nedoumice ko ja da li se smije mačkama davati termički obrađena svinjetina, smije se. Čitala sam koješta po netu, od toga da virus prživljava termičku obradu pa nadalje. Imala sam lagane živčane slomove jer mi se micko ko zavraga baš odlučio dan poslije češati ko luđak po glavi i sva sam se isprepadala jer je to jedan od simptoma lažne bjesnoće.

Uglavnom evo:

Hills i/d - konzerva

Ingredients

Water, Pork Liver, Pork By-Products, Chicken, Wheat Flour, Chicken Fat (preserved with mixed tocopherols and citric acid), Corn Starch, Brewers Rice, Dried Beet Pulp, Chicken Liver Flavor, Dicalcium Phosphate, Calcium Carbonate, Powdered Cellulose, Guar Gum, Potassium Chloride, Taurine, Choline Chloride, Iodized Salt, Vitamin E Supplement, DL-Methionine, Thiamine Mononitrate, Ascorbic Acid (source of vitamin C), Zinc Oxide, Ferrous Sulfate, Niacin, Beta-Carotene, Manganous Oxide, Pyridoxine Hydrochloride, Calcium Pantothenate, Vitamin B12 Supplement, Riboflavin, Biotin, Vitamin D3 Supplement, Folic Acid, Calcium Iodate.


RC Gastrointestinal - konzerva

Ingredients

Water sufficient for processing, chicken, chicken liver, corn four, chicken by-product, rice flour, pork plasma, powdered cellulose, fish oil, potassium chloride, sodium silico aluminate, natural flavors, sodium tripolyphosphate, carob gum, taurine, calcium sulphate, carrageenan, hydrolysed yeast, choline chloride, vitamins [DL-alpha-tocopherol acetate (source of vitamin E), l-ascorbyl-2-polyphosphate (source of vitamin C), thiamine mononitrate (vitamin B1), niacin supplement, biotin, D-calcium pantothenate, riboflavin supplement (vitamin B2), pyridoxine hydrochloride (vitamin B6), vitamin B12 supplement, folic acid, vitamin D3 supplement], trace minerals [zinc proteinate, zinc oxide, ferrous sulfate, copper sulfate, manganous oxide, sodium selenite, calcium iodate], marigold extract (Tagetes erecta L.), magnesium oxide


Eto očito se obrađena svinjetina smije davati ako je ima u gastro hrani koja je za mace koje povraćaju i imaju proljev. Jest da moj micko baš zbog svinjetine prošli tjedan danima imao proljev i rigao, al eto smije se davati. Njemu očito smeta, sad smo uz račiće od kojih ima eksplozivne smrdljive kakice stavili na popis zabranjenih namirnica i svinjetinu, ne želim ga opet gledati kako prvo ode na wc i iscjedi se i onda nakon toga bude rigoleto (ovo nije vezano za nikakve boleštine, jednostavno mu ne sjeda na želudac).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 13:54   #4015
da,i RC Hepatic je isto svinjetina,što je mene ful začudilo,ono svinjetina i bolesna jetra ne idu zajedno,ali eto.....treba ipak malo istražiti
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 15:26   #4016
A ono meni i proljev/povraćanje i svinjetina ne idu zajedno, ali eto ipak gastro hrane sadrže svinjetinu. Znači bitno je da se dobro skuha, pogotovo iznutrice.

Na netu ima toliko oprečnih mišljenja i savjeta da mi je muka kad nešto guglam za njih.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 15:32   #4017
prvo smrznut, pa poslije skuhat, pa si mirna. iako ne znam što ostane nakon svog tog kuhanja.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 15:58   #4018
Ma svinjetinu ja više ne dajem. Moj micko je prase, on će pojesti i ono što mu ne paše, tako mi uredno pojede konzervice sa račićima pa kasnije sere ko grlica.

Htjela sam vas pitati šta dajete macama kad vam ne kakaju redovito? Ja sam ovome davala danima puretinu i rižu, sada zadnjih dana samo puretinu i fino se od proljeva prešaltao na zatvore pa mi ne kaka po 2 dana u zadnje vrijeme. Danas sam mu dala mrvu maslinovog ulja u hrani, ne usudim se pretjerivati da mi ne krene opet povraćati. I davala sam mu jogurte i lgg kapsule pa imam dojam da ga i to zatvara pa sam i to prestala zadnjih par dana.


edit: a što se tiče kuhanja, čitam jedan od linkova koje ste mi bile dale i za suhu hranu piše ovo:

While canned food is not 'fresh', per se, dry food undergoes a harsher processing. It has been cooked at very high temperatures for a long period of time. The extensive cooking required to remove most of the water from the food (70% moisture -> 5-10% moisture) significantly alters the biological value of the protein sources and damages other vital nutrients.


Tako da sve je to sranje kako god okreneš.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 26.04.2013. at 16:29.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 17:46   #4019
Quote:
Elora kaže: Pogledaj post
Hellie jesi li uzela acanu i orijen u skalaru ili?
naručila sam preko web shopa. ali još mi nije stiglo mogla sam tako i u skalaru kupiti koliko će trebati da dođe
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 00:02   #4020
Ja sam Orijen naručila iz Ivanićgradske, Pet shop No1, tip mi garantira da mi stiže doma u ponedeljak

Zadnje uređivanje antonelam1 : 27.04.2013. at 00:12.
antonelam1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:24.