Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2014., 15:51   #5201
Quote:
sugababe156 kaže: Pogledaj post
Ja svom od malena dajem sirovo meso (uz Hills, Orijen i TOTW) i puno je življi kad mu dam sirovo meso i nije zadovoljan ako ga ne dobije svaki dan. Ako te strah parazita, možeš prethodno zamrznuti meso. Barem je tako meni veterinar preporučio.
Procitah negdje da nije dobra kombinacija sirovo+suha, bez obzira je li sirovo bilo zamrznuto jer se navodno pojavljuju neki zelucani problemi, razvijaju se bakterije u zelucu... Ne mogu se vise sjetit gdje sam na to naletjela, pa ako neko zna vise o tome nek nam napise... Ja svojima uvijek kuham, mada je domaca perad, a ne iz supermarketa. Da mogu hranila bi ih iskljucivo sirovim, al nemam ni vremena ni novca, pa ovako dok jedu i dehidrat i konzervice, dobit ce samo kuhano...
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 16:23   #5202
Moj ima 7 godina, jako rano smo ga kastrirali i nikad nikakvih problema.
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 00:49   #5203
Quote:
sugababe156 kaže: Pogledaj post
Moj ima 7 godina, jako rano smo ga kastrirali i nikad nikakvih problema.
Mislim da nema to veze s kastracijom... Rekoh, ne znam sigurno, al znam da sam procitala negdje, a ja sam ti "malo" panicna kad su mi mice u pitanju pa se drzim toga, samo kuhano za njih... Da imam financijske mogucnosti i nekoga ko ima puno kokica na selu, prebacila bi ja njih potpuno na sirovo, tko ima vremena i novca i tko je dobro proucio kako izbalansirati takav obrok, veeeliki
Budem i ja jednog dana!! :-D
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 10:01   #5204
Samo sam htjela reći da se možda bezveze mučiš kuhajući im. Meni je logičnije da jedu sirovo meso kakvo jedu u prirodi. A i mace koje hodaju po vani tu i tamo ulove nešto sirovo, a doma jedu dehidrat. Ne znam kako onda itko tko pušta mace van može hraniti te iste mace dehidratom. Moj više ni neće kuhano nego samo sirovo, a ako pogledaš koliko u mesnici koštaju jetrica i pileći vratovi - to je čak i jeftinije nego neki jeftini dehidrat. Ja sam svog hranila Hill'som i preko ljeta sam testirala neku jeftinu hranu kad sam ga na tjedan dana ostavila kod staraca. Tu jeftinu hranu je toliko brzo pojeo (Hill's te kilaže mu traje mjesec dana) da ga je moja mama ostatak tjedna morala hraniti samo sirovim mesom.
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 10:30   #5205
Pa moji izlaze oko kuce, najvise na pola sata - sat, decko ne zna lovit jadnicak, a cura sto ulovi redovno ostavi pred vratima bez da pojede... Ne mogu 100% tvrditi da ne jedu svoj plijen, al i ako da, nije svaki dan sigurno, sad zimi npr. izadju dva put dnevno po pet min obavit sto imaju i odmah su na vratima kuce. Ma nisam ni sama vise pametna, sto manje riskiram, mirnija sam ;-)

A sto se tice da je sirovo najprirodnije za njih tu se 100% slazem, zato i rekoh kad budem u mogucnosti prebacit cu ih samo na sirovo
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 12:09   #5206
Quote:
sugababe156 kaže: Pogledaj post
Samo sam htjela reći da se možda bezveze mučiš kuhajući im. Meni je logičnije da jedu sirovo meso kakvo jedu u prirodi. A i mace koje hodaju po vani tu i tamo ulove nešto sirovo, a doma jedu dehidrat. Ne znam kako onda itko tko pušta mace van može hraniti te iste mace dehidratom. Moj više ni neće kuhano nego samo sirovo, a ako pogledaš koliko u mesnici koštaju jetrica i pileći vratovi - to je čak i jeftinije nego neki jeftini dehidrat. Ja sam svog hranila Hill'som i preko ljeta sam testirala neku jeftinu hranu kad sam ga na tjedan dana ostavila kod staraca. Tu jeftinu hranu je toliko brzo pojeo (Hill's te kilaže mu traje mjesec dana) da ga je moja mama ostatak tjedna morala hraniti samo sirovim mesom.
Joj ja se ne usudim ovo kupljeno u trg. centru davati sirovo. Znam da sam paranoična, al oni prepravljaju datume roka trajanja, zamrzavaju pa odmrzavaju i sl. i ne usudim se. Kad imam domaće kad sebi pripremam jelo dam i njima to sirovo, al ovo kupovno bome obradim termički makar na minuta. Znam da se u srcima na taj način gubio dio taurina i sl. al ja sam tako mirnija.

Al da, najbolja je sirova prehrana (s time da treba znati izbalansirati sve što im treba)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 13:48   #5207
U Metrou imaju na akciji batak i karabatak (smrznuto, 10 kg) za 12-ak kn/kg.
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 15:01   #5208
Tak je nedavno u plodinama bio smrznuti batak/zabatak cekinov za 12 ili 14 kn/kg. uzela sam 3 kg i kad sam dosla doma vidjela da je to vec smrznuto skoro godinu dana i rok trajanja je bio jos 10ak dana. Uglavnom, micek je to nerado jeo, ne bih rekla da je bilo pokvareno vec jednostavno nije mu smekalo fino tak da svakako pazite kod kupovine na veliko.
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 15:46   #5209
Ma ja imam domace svjeze meso, al me isto strah frisko davat... Mozda mi vi date hrabrosti :-D
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 18:23   #5210
Ne znam, ja se tu sluzim nekako svojim common sensom. Vecinu mesa uzimam po mesnicama/na placu i drzim da je to bolje od mesa iz supermarketa. Tu i tamo uzmem i u recimo Lidlu al gledam da je zemlja porijekla HR. Gledam kak maci pase i ono sto sam priimjetila je da je to jedna fina guzica i ako mu nes ne smeka nece to pojest i ja tamo vise necu kupovat. Macke su vrlo pazljive i nece svasta pojest, za raZliku od psica.
Moj savjet ti je da se ukljucis u sirovo hranjenje bez straha. I meni je trebalo neko vrijeme da se odvazim i uhodam, takodjer sam na pocetku prokuhavala ali zbilja u vecini slucajeva nije potrebno.
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 19:00   #5211
A jel ih hranis samo sirovim ili kombiniras s komercijalnom hranom?
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 19:14   #5212
Quote:
V e n t u s kaže: Pogledaj post
A jel ih hranis samo sirovim ili kombiniras s komercijalnom hranom?
U teoriji samo sirovim a u praksi imam vrecu Orijena pa kad ne stignem mesarit dajem mu Orijen al to se svede na cca 6-7 dana mjesecno. Kako god odlucis sirovo i dehidrat se ne smiju mjesati u istom obroku, ja drzim da razmak bude 10ak sati kad prelazim s jednog na drugo.
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 19:42   #5213
Mislim da vam je i cekinovo smrznuto mljeveno i pileće i pureće sada na akciji po centrima, 10 kn je taj podložak.

Quote:
V e n t u s kaže: Pogledaj post
Ma ja imam domace svjeze meso, al me isto strah frisko davat... Mozda mi vi date hrabrosti :-D
Ako je domaće, znaš kad je zaklano, odležalo 24 sata u zamrzivaču stvarno nemaš frke. Ja čak kad je zaklano taj dan pa dok se čisti meso znam svojima dati, ono friškije ne može biti od toga. Neće im ništa biti, u prirodi tako klopaju.
Mene jedino po trg. centrima pati to što muljaju pa mi se ne riskira. Da znam da je friško, da nije zamrzavano, da nisu prepravljali datume dala bi im.

Usput moji su miceki sada već stari pa malo više pazim nego kad su bili mladi, prije se nisam toliko opterećivala.

Quote:
Ninaaaaaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Ne znam, ja se tu sluzim nekako svojim common sensom. Vecinu mesa uzimam po mesnicama/na placu i drzim da je to bolje od mesa iz supermarketa. Tu i tamo uzmem i u recimo Lidlu al gledam da je zemlja porijekla HR. Gledam kak maci pase i ono sto sam priimjetila je da je to jedna fina guzica i ako mu nes ne smeka nece to pojest i ja tamo vise necu kupovat. Macke su vrlo pazljive i nece svasta pojest, za raZliku od psica.
Moj savjet ti je da se ukljucis u sirovo hranjenje bez straha. I meni je trebalo neko vrijeme da se odvazim i uhodam, takodjer sam na pocetku prokuhavala ali zbilja u vecini slucajeva nije potrebno.
Da, po mesnicama bi trebala biti malo bolja situacija nego u trg. centrima iako bude priča da se i tu namuljava, al ajde njima više vjerujem nego ovima po centrima.

Meni se dogodilo nekoliko puta da mi micko koji je žderonja i jede sve što stavim pred njega nije htio jesti neka mesa (recimo ova zamrznuta neće baš jesti, pojede tek kad vidi da neće ništa drugo dobiti i to mi je znak da tu nešto ne štima) i prestala sam kupovati neke stvari. Kupim im jetrice, srca i to dobiju, al i to pofurim na par minuta u vreloj vodi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 09:10   #5214
Mislim da je jedno ovo što u Plodinama, Billi i Konzumu bude na akciji jer je staro, a drugo ovo iz Metroa koje se prodaje na veliko i vjerojatno je odmah tako pakirano na veliko i smrznuto. Meni se isto događalo da mačak neće jesti neko meso, ali ovo iz Metroa jede.

A što se tiče ovog da gledaš da je porijeklom iz HR, to stalno muljaju. U Konzumu se znalo naći prepakirano "hrvatsko" meso koje je nekad još uvijek imalo i naljepnicu sa stvarnim porijeklom.
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 00:36   #5215
Quote:
Ninaaaaaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Kako god odlucis sirovo i dehidrat se ne smiju mjesati u istom obroku, ja drzim da razmak bude 10ak sati kad prelazim s jednog na drugo.
A koji je razlog za to?
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 09:34   #5216
Zato što se dehidrirana hrana probavlja puno duže od mokre hrane, a pogotovo od sirove, a nije baš najpametnije da to sirovo stoji u želucu ili crijevima i polako se prerađuje. Njihov probavni sustav je kraći, brže probavljaju baš iz razloga da se ne stigne u organizmu iz mesa razviti nešto patogeno. Ovako daješ šansu da se nešto nakoti i onda veselje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 09:21   #5217
Hmm, zanimljivo! I korisno...

Hvala!
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 20:10   #5218
Imam ogroman problem.

Imam mačku koja je po svemu sudeći alergična na žitarice i ima probavnih problema. Mačka ne voli baš suhu hranu; tu i tamo pojede malo. Ne voli ni sirovo meso (svake prijestupne želi pojesti malo piletine). Ne jede ni mačje paštete.

Hranim ju već duže vrijeme Oasy konzervama, u nedostatku pametnije varijante. Danas sam skužio da u tim konzervama očito nema nikakvih dodanih vitamina, niti taurina. Pretpostavio sam da ima, ali bogami nije navedeno ni na webu, ni na samoj konzervi. Dakle, Oasy trajno križam zauvijek.

Ostaje Schesir, koji je - baš kao i Oasy - pretežno baziran na tunjevini, a to isto nije baš najbolje za mačke. I ovo se već rastegnulo, ali jednostavno nisam mogao pronaći ništa pametnije od Oasy konzervi. E sad, Schesir je 14 kn po konzervi 150g, a ponekad ili cijelu bacim jer mačka ne pojede ništa, ili potrošim dvije dnevno jer je u fazi žderanja. To je... puno novca.

Izgleda da mi otpada Pet Centar, jer im je izbor nikakav. Šećer, žitarice, šećer, žitarice, tuna i tuna.

Ljudi, pomagajte - čime da ja tu mačku hranim i gdje da joj kupim hranu?

Bez žitarica, bez šećera, da ima sve potrebne vitamine, da je u pakiranju 100-150g, da nije pašteta, da ne bankrotiram, i da nije tunjevina u kombinaciji s tunjevinom, tunom, tunićima i prstohvatom tunjka. Stradat će mi mica od toliko tune.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 21:31   #5219
Jesi isprobao grain-free suhe hrane? Tj ne ti nego macka Taste of the wild, Applaws, Canagan...?
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 23:07   #5220
Ja svom nekad skuham sardine pa ih očistim, voli sirova pileća prsa, jetrica, jede krumpir i mrkvu iz juhe, a imam osjećaj i da svako malo jede mačju travu...

Probaj joj dati meso koje ti jedeš (moj sam traži da ponjuška sve što ja jedem), možda nađeš nešto što joj se sviđa.
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:44.