Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2014., 21:43   #1021
2 muške majice i jedne hlače, 3 ženske majice i dvoje hlace..sve veličine ok, probali smo u A&F u Londonu
platio ukupno oko 260$ i skoro još 50% nameta u Hr
naručio normalno preko A&F, nikakav proxy
bianconero8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 23:50   #1022
Znaš da imaju eu site...

Sent from my HTC One X using Tapatalk
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 17:53   #1023
Vidim sad da ima EU stranica ali koja korist kad opet ide redirect na US site

Može objašnjenje???
bianconero8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 00:32   #1024
Ne salju u hrv

Sent from my SM-T211 using Tapatalk
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 17:24   #1025
Locker

Jel zna neko kakve su cijene u Lockeru u Green Goldu. Mislio sam uzimat obicnu kratku majcu A&F max 200kn, isto tako i onakve athletic kratke hlače max 300. Jel to moguce?
bvlgari85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 18:31   #1026
Neznam, jesi iz zg? Ako nisi trebao bih il mogu možda otic u uto il sri tamo u kvaet pa ti pogledam

Sent from my HTC One X using Tapatalk
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 18:50   #1027
Quote:
swoop91 kaže: Pogledaj post
Neznam, jesi iz zg? Ako nisi trebao bih il mogu možda otic u uto il sri tamo u kvaet pa ti pogledam

Sent from my HTC One X using Tapatalk
Ako ti nije problem navrati, ja ne stignem preko tjedna ic.
bvlgari85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 20:59   #1028
Ako odem javin

Sent from my HTC One X using Tapatalk
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 17:58   #1029
trebo bi malo više informacija oko naručivanja?
dostava nema u hrv?
nemam nikog vani da bi naručio kod njega
kak je kod nas i kolko se lupa carina?
kolko vidim s današnjim danom na official siteu piše da je free shipping za iznos iznad 100$
Lovro005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 23:52   #1030
Citaj stare postove,


Nisam stigao u gg

Sent from my SM-T211 using Tapatalk
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 19:46   #1031
Quote:
Lovro005 kaže: Pogledaj post
trebo bi malo više informacija oko naručivanja?
dostava nema u hrv?
nemam nikog vani da bi naručio kod njega
kak je kod nas i kolko se lupa carina?
kolko vidim s današnjim danom na official siteu piše da je free shipping za iznos iznad 100$

dostave ima u rh, al nazalost dostava ide preko FedEx - RHEA grupa... lupit ce ti 50 posto od ukupne cijene narucene robe gore za carinu tipa na 100 $ robe jos cca 50 $ carina
ujko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 13:53   #1032
Quote:
Lovro005 kaže: Pogledaj post
trebo bi malo više informacija oko naručivanja?
dostava nema u hrv?
nemam nikog vani da bi naručio kod njega
kak je kod nas i kolko se lupa carina?
kolko vidim s današnjim danom na official siteu piše da je free shipping za iznos iznad 100$
Mislim da se već 100x ponavlja ovo pitanje i evo, ja ću sad još jednom rezimirati kako ide, ako se naruči na HR adresu:

1) moraš izvaditi EORI broj u carinskoj ispostavi svog grada kako bi se uopće mogao provesti proces "carinjenja". Za pošiljke vrijednosti do 200€ (tj. cca 210$) zapravo nema carine, ali moraju proći obračun PDV-a i na njih se plaća trošak kurira za posredovanje. O EORI-u čitaj ovdje:
http://www.carina.hr/e_carina/EORI.aspx

2) nakon narudžbe, u začuđujućem roku roba dođe 2-3 dana kasnije u HR i onda ti dođe mail od Fedexa, tj. Rhea grupe da je roba pristigla, gdje ti pošalju obrazac koji moraš popuniti (gdje upisuješ i EORI broj, svoje podatke i opis/vrijednost robe) i kopiraš osobnu obostrano i pošalješ mailom, kako bi izvršili "carinjenje"

3) špeditor nakon zaprimljenog maila obračunava PDV i dodatne troškove "manipulacije i skladišnine" i to ide po ovom pravilu (copy-paste iz njihovog maila):
- ukoliko je roba ukupne vrijednosti do 200 EUR, troškovi skladišta iznose 60,00 Kn + PDV, troškovi manipulacije 40,00 Kn + PDV, te 1,5 % bankovne garancije od ukupnog iznosa davanja (carine i PDV-a)
Znači, evo npr. moja pošiljka od prošlog tjedna koja je bila vrijednosti $197 i dobio sam račun koji je iznosio točno 400 kn (od toga PDV je 270kn + 130 kn za te "dodatne troškove")

4) nakon što platiš račun, pošalješ im potvrdu o plaćenom računu i pošiljka stiže Fedex dostavom jako brzo. i to je to. znači, cijeli proces traje 4-5 dana
(ja sam u nedj naručio, srijedu sam dobio mail s obrascima, u četv račun za troškove, platio i poslao, u petak mi došao paket)

Eto! nadam se da neću opet ovo morat ponavljati!
Zaključak: da, gotovo 40-50% cijene platiš dodatno na te troškove, ali to na kraju krajeva ispadne skoro kao cijena u njihovim official dućanima po Europi. Isplativije je stoga nagurat narudžbu do 200€ (jer preko toga bi se još plaćao i dodatan % na robu te kategorije), nego radit narudžbu od 100$.
A najbolji shopping će biti za vrijeme "summer sale"-a, koji će biti kroz mjesec dana.
__________________
...al' ne zna primitivizam šta je to minimalizam!
diesel_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 23:23   #1033
Quote:
diesel_zg kaže: Pogledaj post
Mislim da se već 100x ponavlja ovo pitanje i evo, ja ću sad još jednom rezimirati kako ide, ako se naruči na HR adresu:

1) moraš izvaditi EORI broj u carinskoj ispostavi svog grada kako bi se uopće mogao provesti proces "carinjenja". Za pošiljke vrijednosti do 200€ (tj. cca 210$) zapravo nema carine, ali moraju proći obračun PDV-a i na njih se plaća trošak kurira za posredovanje. O EORI-u čitaj ovdje:
http://www.carina.hr/e_carina/EORI.aspx

2) nakon narudžbe, u začuđujućem roku roba dođe 2-3 dana kasnije u HR i onda ti dođe mail od Fedexa, tj. Rhea grupe da je roba pristigla, gdje ti pošalju obrazac koji moraš popuniti (gdje upisuješ i EORI broj, svoje podatke i opis/vrijednost robe) i kopiraš osobnu obostrano i pošalješ mailom, kako bi izvršili "carinjenje"

3) špeditor nakon zaprimljenog maila obračunava PDV i dodatne troškove "manipulacije i skladišnine" i to ide po ovom pravilu (copy-paste iz njihovog maila):
- ukoliko je roba ukupne vrijednosti do 200 EUR, troškovi skladišta iznose 60,00 Kn + PDV, troškovi manipulacije 40,00 Kn + PDV, te 1,5 % bankovne garancije od ukupnog iznosa davanja (carine i PDV-a)
Znači, evo npr. moja pošiljka od prošlog tjedna koja je bila vrijednosti $197 i dobio sam račun koji je iznosio točno 400 kn (od toga PDV je 270kn + 130 kn za te "dodatne troškove")

4) nakon što platiš račun, pošalješ im potvrdu o plaćenom računu i pošiljka stiže Fedex dostavom jako brzo. i to je to. znači, cijeli proces traje 4-5 dana
(ja sam u nedj naručio, srijedu sam dobio mail s obrascima, u četv račun za troškove, platio i poslao, u petak mi došao paket)

Eto! nadam se da neću opet ovo morat ponavljati!
Zaključak: da, gotovo 40-50% cijene platiš dodatno na te troškove, ali to na kraju krajeva ispadne skoro kao cijena u njihovim official dućanima po Europi. Isplativije je stoga nagurat narudžbu do 200€ (jer preko toga bi se još plaćao i dodatan % na robu te kategorije), nego radit narudžbu od 100$.
A najbolji shopping će biti za vrijeme "summer sale"-a, koji će biti kroz mjesec dana.
sve si lijepo napisao, ali razlika nije velika ako narucis robu za 100 dolara ili ovaj maximum koj si naveo do 200 €, kada bi preracunali to to bi bilo 10-15 kuna po narucenoj stvari
ujko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 10:26   #1034
Analiza

Samo da se osvrnem na pitanje kvalitete i velicina. Neki dan sam dobio 2 duge majice i 2 polo kratke. Uglavnom, ono sta sam prvo primjetio, dakle sigurno je da su krojevi dosta uži. Primjerice imam polo od prije 3-4 godine, peri-deri kvaliteta, velicina L, i veca je opet od ove koju sam dobio, a ona je XL. Pretpostavka je da kako su proširili po svijet krojeve su morali prilagoditi ostalima. Kvaliteta mi se čini OK, ali to ću znati nakon mnogobrojnih nošenja i pranja. Mislim da je kvaliteta ostala istala, ili je čak malo lošija u odnosu na prije 2-3 godine, ali neupitno jest to da su krojevi dosta uži
prcak2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 10:36   #1035
Kada narucujen sa a&f i hollister europske stranice placam li i carine i gluposti ili samo ono kj pise na stranici, tj. Robu i dostavu? Hvala
hrco1908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 11:15   #1036
Ovisno o iznosu. Ali da, vjerojatno placas.
orangecounty is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 12:07   #1037
kopije na njuskalu

http://www.njuskalo.hr/muske-hlace/k...-oglas-8892156

malo sam gledao sta se prodaju na njuskalu i pogledajte na sta sam naisao. vidi se da je kopija, ali cijena mi nije jasna. ovakav original na a&f stranici dodje oko 50$ u regularnom prodaji, a majstor kopiju prodaje za 630kn. jadno
prcak2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 22:00   #1038
zanima me taj shipping, poslao sam mail hollisterovoj sluzbi odakle salju posiljke za Hrvatsku i odgovorili su mi da se sve posiljke za europu salju iz njihova europskog distribucijskog centra. Onda mi nije jasno zasto se naplacuje carina ako smo u eu a oni vjerojatno salju iz UK, vec sam narucivao iz UK iz Superdry shopa i oni salju preko DHL-a bez ikakvih dodatnih carina i naknada.
jole987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 22:44   #1039
Eu site sa eu cijenama šalje iz eu...
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 22:50   #1040
Nema veze gdje je skladiste, nego gdje je firma registrirana. Ako sam dobro shvatila.


Sent from my iPhone using Tapatalk
orangecounty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:27.