Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2008., 11:29   #1
Mamin sin

za koga se to kaze da je mamin sin? kakve karakteristike su tipicne za mamine sinove? i kada je stvarno vrijeme da taj mamin sin odraste i krene u svoj zivot kao muskarac??
Leylah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 11:49   #2
Mamica mu je na prvom mjestu...mamu pita za sve savjete...živi s njom iako ima 30g.mama se vozi naprijed-cura otraga...uf dalo bi se raspravljati o tome...i nabrajat do sutra... nego zašto te zanima???
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 11:51   #3
Quote:
pikastar kaže: Pogledaj post
Mamica mu je na prvom mjestu...mamu pita za sve savjete...živi s njom iako ima 30g.mama se vozi naprijed-cura otraga...uf dalo bi se raspravljati o tome...i nabrajat do sutra... nego zašto te zanima???
dobradobra
Leylah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 12:09   #4
he he. Mama mu nosi veš u kupatilo jer si sam ne zna uzeti gaće hehe
vusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 12:34   #5
Quote:
vusa kaže: Pogledaj post
he he. Mama mu nosi veš u kupatilo jer si sam ne zna uzeti gaće hehe
ups, pa i to mi poznato...
Leylah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 12:35   #6
znam ja primjer


jos uvijek ljetuje s roditeljima iako je davno presao 20u.. mama mu maze ledja kremom i donosi sokic na slamcicu bio je to neki njemacki mamin sin

krajnje pravo vrijeme da sin prestane bit mamin ili tatin je sa zavrsetkom puberteta .. ako tad nece, nece nikad
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 12:46   #7
eh pa kako od maminog sina napravit jednog ozbiljnog odraslog muskarca??
Leylah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 12:59   #8
Ubit mamu
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 13:16   #9
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Ubit mamu
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 13:25   #10
Pa preduvjet bi da je to tip koji je počeo raditi (svejedno da li poslije srednje ili faksa) i dalje živi sa starcima. Pošto ovakvih ipak ima dosta, ali nisu mamini sinovi, teba navesti još neke pokazatelje.
- takav uredno pita "Mama, što ima za jesti"
- mama mu i dalej kupuje gaće, potkošulje i čarape (a često mu bira i ostalu odjeću)
- pita mamu do kada mora doći doma
....

Uglavnom, takvi su tipovi previše vezani uz svoje mame i bez njih su izgubljeni - prihvatili su izabrali biti nesamostalni.

Bitno je razlikovati mamine sinove (kojima je mamica/tatica sve na svijetu) od ljudi koji imaju bolesno posesivne mame (ili tate) koji svoju djecu žele držati na uzici cijeli život.
Dado_Dixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 14:01   #11
Quote:
Leylah kaže: Pogledaj post
eh pa kako od maminog sina napravit jednog ozbiljnog odraslog muskarca??
lobotomijom
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 14:11   #12
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
lobotomijom
cruel
Leylah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 14:45   #13
jednom sam bila sa maminim sinom
svaka recenica pocimala je sa "ali moja mama to radi drugacije..."
argh, za ispizdit-onda si budi u vezi sa svojom mamom!
teta-pašteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 14:50   #14
Quote:
Leylah kaže: Pogledaj post
eh pa kako od maminog sina napravit jednog ozbiljnog odraslog muskarca??
a kako od žene koja ima jak majčinski instinkt, i bira muškarce koji su mamini sinovi ,kako od nje napraviti normalnu ženu koja traži muškarca-partnera?..i jedno i drugo je nemoguće..ako to ljudi sami ne prepoznaju u sebi, i nežele živjeti kako su programirani, već postati zreli ljudi..
__________________
..all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.
girlnextdoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 15:37   #15
Quote:
Leylah kaže: Pogledaj post
eh pa kako od maminog sina napravit jednog ozbiljnog odraslog muskarca??
nikako
__________________
Locco
bobby-j is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 15:45   #16
Sindrom snaha-svekrva tipičan je primjer kombinirane međugeneracijske i međuspolne otuđenosti, koja se može riješiti samo ako između generacija i spolova stvaramo spone zajedništva, a ne kopamo rovove, i ako to shvatimo kao zajednički posao muškaraca i žena. Ako treba nekoga optuživati, onda neka to ne budu svekrve i snahe, roditelji i djeca, muškarci i žene, već odnosi koji su povijesno stvorili takva stanja. Ta misao jedne bake, svekrve i majke doista je jedino rješenje tog zamršenog i sigurno ne samo psihološki, nego i povijesno uvjetovanog međuljudskog problema. Ne optuživanje, nego razumijevanje, ne međusobna, nego zajednička borba, ne neurotsko povlačenje u sebe, nego aktivno angažiranje, ne visoko filozofiranje, nego praktično dogovaranje - to može promijeniti ono što je do takvog stanja u našem životu dovelo.
ovo gore navedeno nije moja osobna umotvorina iako se slažem sa svim u potpunosti, ili što bi ono forumaši rekli: potpisujem
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 23:38   #17
Mamin sin je je svaki i onaj sin koji ima mamu, ili bar živuću mamu. Ona svojim postojanjem i time žto je majka jednog muškarca stvara nevjerojatne posljedice, mjerljive sa težim primjerima zločina u ljudskoj povijesti.

Mamini sinovi gotovo i ne postoje, postoje samo sposobni ili nesposobni, samostalni i nesamostalni muškarci. Postoje brižni, i manje brižni roditelji. I postoje nabrijane i manje nabrijane snahe/cure.

Zapravo pojam maminog sina i nije toliko vidljiv na njemu, nego je to samo naziv sindroma netrpeljivosti snahe i svekrve.
Gledam koliko se snaha i svekrva ne slaže, koliko ih se mrzi i patološki se ne podnose. S druge strane, zbilja je malo zetova i tastova(punaca) koji se ne podnose. Ili ispada da da su muškarci pametniji u međugeneracijskom odnosu ili nešto treće. u svakom slučaju, vjerojatno bi jedno tastu bilo teže prihvatiti da zet sexa njegovu kćer i pomiriti osjećaje prema svojem djetetu, nego što se bapske koze zakrve oko toga što sineku sad gaće ne kupuje jedna rospija nego druga. hebote, život se svodi oko toga tko bude kupovao gaće i čarape. Žene zbilja treba moći razumjeti.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 00:37   #18
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Mamini sinovi gotovo i ne postoje, postoje samo sposobni ili nesposobni, samostalni i nesamostalni muškarci. Postoje brižni, i manje brižni roditelji. I postoje nabrijane i manje nabrijane snahe/cure.
Zapravo pojam maminog sina i nije toliko vidljiv na njemu, nego je to samo naziv sindroma netrpeljivosti snahe i svekrve.
.
Definitivno nisi u pravu. Mamini sinovi svakako postoje i to uopće nema veze sa netrpeljivošću snahe i svekrve. Mamini sinovi postoje iako taj sin nema curu ni ženu, dakle nema te navedene netrpeljivosti.
vusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 01:03   #19
Vusa, slažem se s tobom. Veky je napisao lijep post, no nažalost nema baš previše veze s temom.
Mamini sinovi nisu mit, oni zaista postoje, nažalost.

Ne bih čak u tu kategoriju trpala one koji već imaju 30, a žive s mamom/obitelji, jer kod nas, nažalost, dosta ljudi ne može odseliti od kuće zbog financijskih (ne)prilika, a uostalom, ako ima mjesta, ako je kuća od više etaža, zašto bi se selio?

Mamin sin je onaj koji se za apsolutno sve konzultira s mamom i kome mama obavlja većinu stvari koje bi čovjek trebao sam obavljati već tamo negdje poslije 15.

S time da žena (majka) uopće ne mora biti posesivna rospija. U normalnih žena, instinkt je da se čovjek (sin) zna brinuti sam za sebe te da bude samostalan.
Druga je stvar što on to neće. Sada, jeli to zbog komoditeta ili bolesne vezanosti za majku , u svakom slučaju, nije normalno.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 01:09   #20
Quote:
pikastar kaže: Pogledaj post
Mamica mu je na prvom mjestu...mamu pita za sve savjete...živi s njom iako ima 30g.mama se vozi naprijed-cura otraga...uf dalo bi se raspravljati o tome...i nabrajat do sutra... nego zašto te zanima???
__________________
Geloof niet in iemand die zegt "Ik hou van je", geloof iemand die in traanen vraagt "Hou je van me?"
_Leona_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.