Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2004., 23:46   #81
Daj molim te, muž ti je, po navodima iz ovog topica, pijanac, eventualno narkoman, i lopov u svakom slučaju, koji ti želi zlo, i mrzi tvoj uspjeh. Tvoj savjet samoj sebi, koji ne žliš poslušati, šta god to značilo, jest da pričekaš svoje vrijeme. Kad još dodaš ona tvoja razmišljanja o nobles narkomanima u Splitu, o testiranju svoje depresije, o posjeti Busha i tvom bolovanju zbog toga...
Reci ti meni, šta da ja zaključim iz toga?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 00:18   #82
Quote:
walter kaže:
Daj molim te, muž ti je, po navodima iz ovog topica, pijanac, eventualno narkoman, i lopov u svakom slučaju, koji ti želi zlo, i mrzi tvoj uspjeh. Tvoj savjet samoj sebi, koji ne žliš poslušati, šta god to značilo, jest da pričekaš svoje vrijeme. Kad još dodaš ona tvoja razmišljanja o nobles narkomanima u Splitu, o testiranju svoje depresije, o posjeti Busha i tvom bolovanju zbog toga...
Reci ti meni, šta da ja zaključim iz toga?
Ne. Muz bi mi lako mogao postati pijanac ako ovako nastavi, narkoman vjerojatno nije, lopov ?? - ako to znaci da od mene ukrade svoju jaketu i mobile koji je meni dao i da ih svojim frendovima onda da.
Sebe poslusati mnogi ne mogu..
Ja sam vidjela narkomane koji su dolazili po metadon u ambulanti u Splitu, dvojicu, bili su cak stovise zgodni i lijepi.. dobro obuceni i sa rodieljima..
Nikad nisam vidjela jednog takvog narkomana u Londonu a zivim u centru Londona gdje je leglo takvih. Ovi ovdje imaju svi neke kraste po licu, oprali se nisu nikad, spavaju po ulicama i smrde, mrsavi su ko cackalice i iskidani.. Oni isto dolaze po metadon, tj cekaju u redu pred specijaliziramom bolnicom gdje prodjem svako jutro kad idem na posao.
Pomalo opisano u pjesmi Amsterdam a mozda ce i Afrodita iz NY moci to malo bolje opisat..
A ti da si ovu pricu cuo u nekoj od Stulicevih pjesama tebi bi to bilo cool..hocu reci .. pristrasan si.. sumnjam da se uopce mozes stavit u moju kozu..
Uostalom prodji po postovima u dijaspori i vidjet ces da je ljudi sa razmisljanjem slicnim mojim jako puno.
Ja sam vidjela uzduz i poprijeko i Hrvatsku i Englesku i mnoge druge zemlje i vjeruj mi Hrvatska je jos uvijek "nezagadjena"..
Testiranje depresije? Ne razumijem ovo ali reci cu ti da sam za to isla u Harley Street, gdje ljudi iz cijelog svijeta dolaze da potraze strucnjake, i ja sam bila kod jednog takvog.
Nakon par seansi mi je rekao da nisam depresivna ali da ocito mrzim zivot u velegradu i da je najbolje da se odselim negsdje na more. Cak mi je rekao da sma trebala studirat psihologiju a ne kompjutere.
Tamo sam isla na counceling posto sam bila napadnuta na ulici u sred bijelog dana blizu vec pomenute bolnice za narkomane.
To da mi je muz rekao da ce sa uzivanjem spiskati sve sto sam stvorila je tocno, da li to znaci da mrzi moj uspjeh ne znam, to si ti zakljucio.
Sto se tice mog bolovanja to radi 80% radnika u UK, cura koja je samnom u timu nije dosla na posao vec 6 tjedana jer je bole ledja

link
Ljudi su generalno premoreni, rade ko stoka a tretirani su kao nadnicari u doba Austro Ugarske. O ovome isto mozes procitati dosta na dijaspori.
I na kraju Bush, ja placam tax u ovoj jebenoj zemlji i placam ga dosta, zeljela bih da se dio tog novca da za izgradnju stanova siromasnih, da se unaprijedi zdravstvo i socijalna skrb.
No moj novac ide za bombe u Iraku i ja pretpostavljam da u jednom demokratskom drustvu imam pravo demonstrirati zbog toga
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 00:35   #83
Ona007 žao mi je zbog svega što prolaziš. Nadam se da ćeš stati i pribrati se i krenuti naprijed u jednom (brojkom: 1) smjeru, ma koji on bio...
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 06:27   #84
Quote:
walter kaže:
Daj molim te, muž ti je, po navodima iz ovog topica, pijanac, eventualno narkoman, i lopov u svakom slučaju, koji ti želi zlo, i mrzi tvoj uspjeh
a ti si jos uvijek s njim jer je tako bolje za tvoje dijete. za tvoje dijete je dobro da zivi s covjekom koji loce, krade stvari iz kuce, mozda se drogira. za tvoje dijete je dobro da nauci da je ok dolazit doma pred zoru pijano, da je ok da krade iz vlastite kuce. djeca nisu budale. djeca kuze. kolko god nevino, naivno i neiskvareno izgledala kad te pogledaju onim velikim okama.

i zakaj te strah upustit se u raspravu s magic? zato kaje zena u pravu. zato sta je bila u paklu i izvukla se van iz njega. i zato sto je zivi dokaz da se moze prezivjeti i bez muza koji radi vise stete nego koristi.

a ti ne zelis dokaze da se moze bez njega. ti zelis da ti netko kaze kako da izdrzis s njim. da spasis brak. radi djeteta.

ti zelis da se frajer promijeni za 18o° i postane sve sta sada nije, a sta bi ti da on bude. i onda cete zivjet sretno ever after.

daj, take it or leave it. il ga prihvati ovakvog kakav je (al onda snosi posljedice svoje odluke) il se pokupi i odi ca. ne moras ni ic. skupi njegove stvari jednog od dana kad ga ne bude kuci (sto nesh morat dugo cekat) i ostavi pred vratima. il poduzmi nesto. nemoj samo kukat po forumu kak je tebi tesko. nitko odavde nece doc, uzet tvog muza na jednomjesecnu dresuru i vratit ti ga dobrog divnog krasnog. i prestani tako pazljivo kreirati sliku sebe kao zrtve. da ja odjednom odlucim provoditi doma par sati kolko spavam, to bi znacilo da mi je doma pakleno lose, kad se tako trudim pobjec. a posto ne zivim sama, to nije samo moja odgovornost.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 10:18   #85
Quote:
alica kaže:
a ti si jos uvijek s njim jer je tako bolje za tvoje dijete. za tvoje dijete je dobro da zivi s covjekom koji loce, krade stvari iz kuce, mozda se drogira. za tvoje dijete je dobro da nauci da je ok dolazit doma pred zoru pijano, da je ok da krade iz vlastite kuce. djeca nisu budale. djeca kuze. kolko god nevino, naivno i neiskvareno izgledala kad te pogledaju onim velikim okama.

i zakaj te strah upustit se u raspravu s magic? zato kaje zena u pravu. zato sta je bila u paklu i izvukla se van iz njega. i zato sto je zivi dokaz da se moze prezivjeti i bez muza koji radi vise stete nego koristi.

a ti ne zelis dokaze da se moze bez njega. ti zelis da ti netko kaze kako da izdrzis s njim. da spasis brak. radi djeteta.

ti zelis da se frajer promijeni za 18o° i postane sve sta sada nije, a sta bi ti da on bude. i onda cete zivjet sretno ever after.

daj, take it or leave it. il ga prihvati ovakvog kakav je (al onda snosi posljedice svoje odluke) il se pokupi i odi ca. ne moras ni ic. skupi njegove stvari jednog od dana kad ga ne bude kuci (sto nesh morat dugo cekat) i ostavi pred vratima. il poduzmi nesto. nemoj samo kukat po forumu kak je tebi tesko. nitko odavde nece doc, uzet tvog muza na jednomjesecnu dresuru i vratit ti ga dobrog divnog krasnog. i prestani tako pazljivo kreirati sliku sebe kao zrtve. da ja odjednom odlucim provoditi doma par sati kolko spavam, to bi znacilo da mi je doma pakleno lose, kad se tako trudim pobjec. a posto ne zivim sama, to nije samo moja odgovornost.
Vrlo inteligentno sroceno alica, svaka cast na pronicljivosti!
Da stvari crno na bijelo stoje upravo ovako..
Sto se tice magic, ja tu zenu izuzetno cijenim, bas zbog tog prkosa da stoji uspravno bez obzira na sve bure i nevere.
No mi svi zivimo u razlicitim zivotnim sredinama, totalno razlicitim drustvenim okruzenjima pa su i nase reakcije na zivotne probleme velikim dijelom rezultat tih okruzenja.
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 10:28   #86
Evo da vas malo update, danas imam sastanak sa advokatom u vezi poduzimanja koraka prema razvodu..
Muz kao da je nesto osjetio, jucer me nazvao na posao da provjeri oko nekih kvarova u kuci koji su tu mjesecima..
A tek su jucer dosli na red u njegovoj glavi..Give me a break!
Sinoc se pojavio doma uredan i mrtav trijezan..
Pricala sam s mamaom, ona veli, daj samo mu serviraj malo romantike, on ti zudi za romantikom i prkosi a ti to ne znas..
Fakat tocno ali ja ne mogu biti netko drugi..
Bit ce tesko rijesiti ovu zbrku zbog pristrasnosti i raznoraznih vanjskih utjecaja ali idemo dalje
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 10:35   #87
Quote:
Ona007 kaže:
Pricala sam s mamaom, ona veli, daj samo mu serviraj malo romantike, on ti zudi za romantikom i prkosi a ti to ne znas..
Fakat tocno ali ja ne mogu biti netko drugi..
A vidiš, recimo, kakav je tvoj odnos sa majkom? Pričate li? Jer, ukoliko pričate, ukoliko ste si dobri, i ukoliko je situacija takva kakvom si ju opisala, ne bi li majka stala na tvoju stranu? U ovako alarmantnoj situaciji, jer ti si opisala alarmantnu situaciju, sumnjam da bi majka koja želi dobro svojoj kćeri, tlapila o romantici.
Ti veliš da nisi romantična. A ja nijesam pročitao romantičnijeg opisa narkomana, od tvojeg opisa. Romantična si ti bejbe...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 10:40   #88
mene samo zanima kakav je bio prije...tj. zašto si ti tek sad počela uviđati da je on ovakav ili onakav...

ne mogu čitati sev što pišeš, jer pišeš jako loše romane...

ali zašto si tek sad shvatila da vam veza ne valja?
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 10:47   #89
Quote:
Ona007 kaže:

Muz kao da je nesto osjetio, jucer me nazvao na posao da provjeri oko nekih kvarova u kuci koji su tu mjesecima..
A tek su jucer dosli na red u njegovoj glavi..Give me a break!
Sinoc se pojavio doma uredan i mrtav trijezan..
Pricala sam s mamaom, ona veli, daj samo mu serviraj malo romantike,
ne pomaze romantika, pomaze da ga dobro protreses, razvodom, advokatom ili necim trecim da osjeti da je pretjerao i da je out of your life! i tada kad skuzi pocet ce se ponasat ok.
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 11:31   #90
007

Muž se nedolaskom kući i izbivanjem kloni tebe i izbjegava te. Zašto?

Govori da će srušiti tvoje malo carstvo. Financijski. Očito misli da ti je novac ključan u životu i da će te tu najviše povrijediti. Zašto?

Čini mi se da je njegovo ponašanje puko skretanje pozornosti na sebe. Ako ti je imalo stalo do njega i braka (a vidim da je rastava na pomolu) sjedni s mužom i raspravi ove dvije stvari.

U igri su životni prioriteti. Ti bi htjela još malo "zapeti" da bi došla do (svog) raja. On bi htio mirniji život. Ako ćete ostati zajedno morate naći neki dogovor i kompromis.

Imam dojam da je vaša međusobna komunikacija očajna. Tu i tamo par riječi, a opet krivih riječi.

Vaš se brak još uvijek može spasiti, ali uz stručnu pomoć. Morate riješiti prtljagu iz prošlosti a i naučiti vještine kako izbjeći probleme u budućnosti.
 
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 11:32   #91
Quote:
walter kaže:
A vidiš, recimo, kakav je tvoj odnos sa majkom? Pričate li? Jer, ukoliko pričate, ukoliko ste si dobri, i ukoliko je situacija takva kakvom si ju opisala, ne bi li majka stala na tvoju stranu? U ovako alarmantnoj situaciji, jer ti si opisala alarmantnu situaciju, sumnjam da bi majka koja želi dobro svojoj kćeri, tlapila o romantici.
Ti veliš da nisi romantična. A ja nijesam pročitao romantičnijeg opisa narkomana, od tvojeg opisa. Romantična si ti bejbe...
Kako mislis stala na moju stranu? Opet generaliziras.
Moja majka misli na dane kad je vidjala mog muza da riba pere i cisti, kuha i brine se za malog i kad bi dosao doma, stavio pare na stol i rekao: ovo je za nova kolica za maloga..Moj osmjeh tada bio je njegov svijet, sad vise nije i to se ne moze popravit..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 11:37   #92
Quote:
walter kaže:
A vidiš, recimo, kakav je tvoj odnos sa majkom? Pričate li? Jer, ukoliko pričate, ukoliko ste si dobri, i ukoliko je situacija takva kakvom si ju opisala, ne bi li majka stala na tvoju stranu? U ovako alarmantnoj situaciji, jer ti si opisala alarmantnu situaciju, sumnjam da bi majka koja želi dobro svojoj kćeri, tlapila o romantici.
Ti veliš da nisi romantična. A ja nijesam pročitao romantičnijeg opisa narkomana, od tvojeg opisa. Romantična si ti bejbe...
iskreno ,i moja je tako reagirala,cak i dan danas misli da mozda nije dosla po maloga(unuka) i odvela ga k sebi u Hrvatsku ,mozda bi se ja predomislila....mozda bi se stvari izmedju mene i muza "sredile".
Zna sta sam prosla, bila je kod nas svake godine ,ostajala po mjesec dva kako kada ,zna da tu nije bilo srece ali opet "zbog djeteta".
Savjeti su padali sa svih strana, pokusaj ovo pokusaj ono , budi ovakva i onakva ...ali ne vredi....
I lomila sam se i pokusavla i dvoumila...strah me udarao sa sbih strana ...nije to bila odluka preko noci...

U njeno vrijeme(mamino) nije se tako razilazilo... u braku je 35 godina i znam koliko joj je bilo tesko ...zeljela je sto puta otici ali nije imala kuda ,financijski je ovisila o mom ocu itd itd..
Ja sam imala tu srecu da sam mogla... i ne zalim...
Tennesie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 11:44   #93
Quote:
Ona007 kaže:
Kako mislis stala na moju stranu? Opet generaliziras.
What a fuck?
Ti si curo, ko Ges. Svi su krivi osim tebe same.
Majka ti je savjetovala da uneseš malo romantike, ti si napisala da je to možda i potrebno, ali se ne želiš mijenjati. Što znači da nisi nikad bila romantična? Ne bih rekao. On odlazi u birtiju, ti visiš na internetu i njega kriviš što on odlazi u birtiju. Pa mislim ženo, ne vidim razlike između pričanja sa tobom i pričanja sa zidom. Jesi ti autistična ili nešto? Da li ti je uopće palo na pamet popričati kao odrasla osoba s njim?
Muž ti je bio okej kad je prao i ribao i kupovao kolica za mališana? A šta si ti radila u to vrijeme? Pisala scenarije za sapunice (moj osmijeh je tada bio cijeli njegov svijet)?
Dakle, tom čovjeku je tvoj osmijeh bio cijeli njegov svijet, i odjednom, on se preko noći, ko Gregor Samsa, pretvorio u ogromnog kukca? A ti se nisi mijenjala? Ti si ostala ista neromantična osoba koja radi od jutra do mraka i želi žrtvovati deset godina da bi postigla neku egzistencijalnu sigurnost?
Imaš li ti uopće onu čudnu sposobnost koju neki ljudi posjeduju, da možeš vidjeti nekog osim sebe?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 11:48   #94
Quote:
Tennesie kaže:
iskreno ,i moja je tako reagirala,cak i dan danas misli da mozda nije dosla po maloga(unuka) i odvela ga k sebi u Hrvatsku ,mozda bi se ja predomislila....mozda bi se stvari izmedju mene i muza "sredile".
Zna sta sam prosla, bila je kod nas svake godine ,ostajala po mjesec dva kako kada ,zna da tu nije bilo srece ali opet "zbog djeteta".
Savjeti su padali sa svih strana, pokusaj ovo pokusaj ono , budi ovakva i onakva ...ali ne vredi....
I lomila sam se i pokusavla i dvoumila...strah me udarao sa sbih strana ...nije to bila odluka preko noci...

U njeno vrijeme(mamino) nije se tako razilazilo... u braku je 35 godina i znam koliko joj je bilo tesko ...zeljela je sto puta otici ali nije imala kuda ,financijski je ovisila o mom ocu itd itd..
Ja sam imala tu srecu da sam mogla... i ne zalim...
A da li si ti i na trenutak pomislila da tvoja i njena situacija nisu iste? Mislim, nek se razvede što se mene tiče, ne znam da li bih ja bio sretniji, njen muž ili ja, ukoliko se na to odluči. Šta ti misliš, da muževi sam tak odu u birtiju lokat? Možda ima i takvih, siguran sam da ima i takvih. Genetski predodređenih. Ali sumnjam da je ovdje takav slučaj.
Biće da muž više voli flašu od svoje žene i djece. Pa koji vam je ...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 12:03   #95
Quote:
walter kaže:
What a fuck?
Ti Da li ti je uopće palo na pamet popričati kao odrasla osoba s njim?
to i mene zanima...

samo za to treba ispuniti jedan važan preduvjet...da ona bude odrasla osoba
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 12:14   #96
Quote:
walter kaže:

Biće da muž više voli flašu od svoje žene i djece. Pa koji vam je ..

:klap: .

vjerojatno ću se suzdržati od svih daljnjih komentara.
"razgovarati" sa osobom koja kao sluša, ali definitivno ne čuje, a
još manje razumije, koja bi mjenjala i svjetski poredak i okolinu, ali sebe Boženedaj ne bi, jer naravno da je savršena, mi se nekak čini gubljenjem vremena.
 
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 12:25   #97
Quote:
Ona007 kaže:
Kako mislis stala na moju stranu? Opet generaliziras.
Moja majka misli na dane kad je vidjala mog muza da riba pere i cisti, kuha i brine se za malog i kad bi dosao doma, stavio pare na stol i rekao: ovo je za nova kolica za maloga..Moj osmjeh tada bio je njegov svijet, sad vise nije i to se ne moze popravit..
Ja bih bila sretna da je moj to chinio....ali nije. Samo je troshio zajednichku lovu.

Grozno je to....ja bih ga ipak pamtila po 'dobrim danima', razgovarala s njim i dala mu shansu...puno ste toga skup proshli.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 13:18   #98
ma zasto trosis nase i svoje vrijeme.po svemu sto pises moze se zakljuciti samo jedno:vise ga ne volis.
mogu shvatiti da pronalazis razne izlike,krivis njega i sve oko njega ali mora doci trenutak kada neke stvari treba priznati.
svi smo se mi,manje-vise,nagutali govana u svojim vezama i brakovima ali sve dok se voli pronalaze se rijesenja.ti mi zvucis kao netko tko je odustao.
stvar je jednostavna:ako ga volis bori se,ako ne, posteno priznaj prvo sebi a onda i njemu.najmanje je vazno sto ce reci tvoja mama ili netko drugi.
sretno!
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 13:26   #99
Quote:
Clea kaže:


samo za to treba ispuniti jedan važan preduvjet...da ona bude odrasla osoba
in general:
zena koja rad, brine o kuci i djetetu i jos pokusava spasiti brak (jednostrano) i vise je nego odrasla. da li koji puta radi greske u koracima? mozda, ali nije od celika!

a on je bezobrazni imbecil (bez obzira koliko prishicki ujeban njezinim uspjehom) koji nije vrijedan njezinog truda. i zato sam protiv da se siciraju njezini stavovi sa ciljem da se dokaze da li uzrok njegovog ponasanja mozda lezi i u njezinim postupcima, fuck that!!!

mozda ima i toga, ali njemu to ne daje pravo da se tako ponasa. jer sto ako se i ona pocne tako ponasati? ima li pravo?
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 13:28   #100
Quote:
magic kaže:
Grozno je to....ja bih ga ipak pamtila po 'dobrim danima',
To i radim, zato i jesam jos uvijek skupa s njim.
Opet kad 'astroloski' pogledamo stvari razlika mene blizanca i njega jarca u brzini donosenja odluka je drasticna..
Meni moji uvijek kazu 'ne lomi stvari preko koljena' ali ja upravo tako reagiram.
Nagla sam, priznam, njemu mora da se dize kosa na glavi kad ja tako odlucim u noci da sutra idem u Pariz pogledat neke kuce koje sam cas prije vidjela na internetu.. njemu je ovakvo nesto nepojmljivo dok dane provodi na ( sigurnom i lose placenom) poslu medju gomilom zena koje pricaju o kelly-noj guzici ili svojim noktima..
On osobno puno je blize tom svijetu nego mom svijetu..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.