Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2004., 10:30   #81
Quote:
walter kaže:
Pošto Latin nije mogao pozvati osuđenog nasilnika kao gosta (ne znam da li uopće postoji netko tko služi kaznu zbog toga u RH), Čučić je poslužio svrsi.
Naravno, pošto nije optužen, nije ni kriv, ali jebiga, kome je Rudanica trebala reći da joj se gadi, Latinu? Netko je tome morao poslužiti svrsi.
vidi, ja ne želim sad komentirati konkretan slučaj, nego pojavu, o.k. ?

ja se užasavam društva u kojem je čovjek koji nije nije niti optužen već proglašen krivim. Točka. Što znači da se sutra to isto može dogoditi i nekom nedužnom čovjeku. Točka

osim toga, malo mi je nelogično da osoba koja ima magisterij te je i sama radila vrlo odgovoran posao (ta gospođa) nije u stanju prikupiti dokaze (tipa snimaka na diktafonu i sličnih stvari) o nasilništvu
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 10:30   #82
Hvala Bogu da niti Čučić ne govori u ime svih muškaraca, a niti Rudanica u ime svih žena !
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 10:34   #83
Re: Re: viš' zanimljivo..

Quote:
sunčica kaže:

mene osobno je strah živjeti u društvu gdje se čovjeka tako lako javno medijski doslovno linčuje bez dokaza, suda, porote i PRESUDE.
.
kako bez dokaza?
ulovila ga je Hr policija, bio u pritvoru, dobio zabranu priblizavanja, izgubio skrbnistvo nad djecom... zenu nitko ne trazi niti optuzuje. samo zato jer nije kriv?
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 10:47   #84
Btw, Vedrana Rudan JEST bila zlostavljanja. Valjda zato i zna što govori koliko god potencirala problem da bi mu dala na značenju.
Herostrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 10:51   #85
Quote:
sunčica kaže:
vidi, ja ne želim sad komentirati konkretan slučaj, nego pojavu, o.k. ?

ja se užasavam društva u kojem je čovjek koji nije nije niti optužen već proglašen krivim. Točka. Što znači da se sutra to isto može dogoditi i nekom nedužnom čovjeku. Točka

osim toga, malo mi je nelogično da osoba koja ima magisterij te je i sama radila vrlo odgovoran posao (ta gospođa) nije u stanju prikupiti dokaze (tipa snimaka na diktafonu i sličnih stvari) o nasilništvu
Sunči javi mi se na PM. Ne nosi diktafon.
Dođi didu. Dat će ti dida bombona.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 10:54   #86
Quote:
walter kaže:
Prvo, da li je Rudanica bila žrtva zlostavljanja. Što bi to trebalo značiti, da samo žrtve silovanja imaju pravo pričati o silovanju?
ne... ali tko ili što njoj daje pravo glumiti "borca za zaštitu žena"
što je ona?
tko je ona?
psiholog? doktor? sociolog?
ne... ona je samo jedna u nizu isfrustriranih osoba, koje su skužile kako na relativno jednostavan način doći do što veće zarade... ona time pljuje po svim zlostavljanim ženama i ljudima koji se zaista bore za njihova prava....

Quote:
walter kaže:
Čučić, bio on kriv ili ne, u Latinici je poslužio kao ogledni primjerak nasilnika.
pazi... mogao bi i tebe netko optužiti za nešto, pa da postaneš "ogledni primjerak"... kriv ili ne....

Quote:
walter kaže:
Koliko god vam Rudanica išla na živce, žena poput nje potrebna za gostovanje u ovakvoj emisiji.
da.... da i obrazovani i "normalni" ljudi koji ne podržavaju nasilje i bore se protiv njega odluče promijeniti kanal..... a nasilnici... oni se ionako ne vide u svemu tome.....

Quote:
walter kaže:
I potrebno je da se spomene što više prljavih detalja o nasilništvu u obitelji, da se malo i mi u svojim toplim foteljama pod toplim dekicama sjetimo da nije svima tako lijepo kao nama.
Slažem se, ali tome sigurno neće pridonijeti Vedrana Rudan, jer uz nju i najstravičnije teme zvuče 'ko zajebancija nepismenih laprdala....

Quote:
walter kaže:
Pošto Latin nije mogao pozvati osuđenog nasilnika kao gosta (ne znam da li uopće postoji netko tko služi kaznu zbog toga u RH), Čučić je poslužio svrsi.
cilj NE opravdava sredstvo.... nikada.....

Quote:
walter kaže:
Naravno, pošto nije optužen, nije ni kriv, ali jebiga, kome je Rudanica trebala reći da joj se gadi, Latinu? Netko je tome morao poslužiti svrsi.
Svome mužu. Ona ionako mrzi sve muškarce... poslužio bi i on svrsi.... jer je muško.....

Quote:
walter kaže:
Zlostavljanje je, na neki način, i kad se muž ne sjeti godišnjice. To je psihičko zlostavljanje koje je teško dokazati.
nije... al' nije ni ljubav..... nego zanemarivanje.....

Quote:
walter kaže:
I ne omalovažam JA tom rečenicom nasilje u obitelji, nego ga omalovažava svekoliko pučanstvo, zbog takvih rezultata ankete.
Kao što je biti vjernik bilo maltene zabranjeno pedesetak godina, pa su svi preko noći postali katolici, tako se i sad konačno nazire nekakav obračun protiv nasilja u obitelji, pa su sve žene odjednom žrtve zlostavljanja.


Quote:
walter kaže:
Mi smo tako liberalna zemlja što se takvih stvari tiče.
Zlostavljanje žene imaju par izbora: Pobjeći glavom bez obzira ili pokušati ubiti zlostavljača. I sve dok par žena ne ubije nasilnika, i ne samo njega, nego i svoju djecu, i ne dobije medijski prostor za svoju verziju, ovdje će stvari ostati onakve kakve jesu.
pa jebote.... to se događa par puta mjesečno.... i opet ništa...
mislim ja de se stvari neće promijeniti dok se ne promijeni razmišljanje ljudi te dok naši dragi hrvati i hrvatice ne shvate pojam "pravo čovjeka" i činjenicu da se on odnosi na žene, kao i na muškarce, kao i na djecu.....
__________________
sajmon sez FORMAT C:
------ FJBG dužnost: Službeni FJBG TRAVAR i DRUID -------
Vodič "Grlom kroz računalo" za obične korisnike - by FJBG

"navodno da je guzi neki pekar ona obozava mjesit tjesto ipod njegovih jaja" - Pajcek, 29.01.2004.
big_lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 11:24   #87
Re: Latinica i LJubomir Čučić - katastrofa!

Quote:
ALL ALONE kaže:
Da li je netko gledao večerašnju latinicu? Potpuno ludilo: Čučić plače pred cijelom nacijom i očekuje sažaljenje, pri tome laže ko pas svima u oči, i Latin ga pušta da govori...Potpuna katastofa i skandal. Pa gdje mi to živimo? Tko sve može doći na TV i prodavati nam muda pod bubrege? Kreten je maltretirao ženu i sada hoće da ga žalimo, tak da može nastavit političku karijeru jednog dana? Koje su vaše impresije? Ja sam luda od ljutnje i zgadio mi se do kraja taj naš prototip hrvatskog nasilnika...
LATINOV POSAO JE DA GA DOVEDE.

Stvar perspektive gledatelja je - hoće li ga doživjeti kao pokajnika ili kretena šizoidnog.

Latin je profesionalac.
Na TV može svatko za koga urednik- autor emisije procijeni da u cilju rasvjetljavanja nekoga problema može biti na TV-u.
TV je medij kao i ostali ,čiji je između ostaloga zadatak - govoriti o SVEMU aktualnome , pa i o tome što se nama ne svidja/svidja.

Impresija(moja) od prije,ne od emisije - je da šiziki Čučiću treba odsjeći testise.

No, ja sam poznata kao radikalna osoba
Iako, naivce - zavaram na prvi pogled.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 11:28   #88
Quote:
Herostrat kaže:
Btw, Vedrana Rudan JEST bila zlostavljanja. Valjda zato i zna što govori koliko god potencirala problem da bi mu dala na značenju.
Vedrana Rudan

Eventualno je bila zlostavljachica
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 11:30   #89
Quote:
big_lebowski kaže:
[

pa jebote.... to se događa par puta mjesečno.... i opet ništa...
mislim ja de se stvari neće promijeniti dok se ne promijeni razmišljanje ljudi te dok naši dragi hrvati i hrvatice ne shvate pojam "pravo čovjeka" i činjenicu da se on odnosi na žene, kao i na muškarce, kao i na djecu..... [/B]
E, pa vidis, bas zato svi moramo o tomu sto cesce pricati i to svugdje, na TV-u, na ulici, doma (tko i s kim smije), na poslu, u skoli, no... shvatili ste. Do prije par godina nismo znali da u Hrvatskoj ima i pedofila, pa se ipak nesto pomalo odonda cini da se javnost senzibilizira, bilo je cak i nekoliko uspjesno zavrsenih sudskih slucajeva.

Tko je o tomu pozvan nesto reci i tko ima pravo? Mora li to biti strucnjak iz tog podrucja? (a i tko je pravi strucnjak na podrucju zlostavljanja i zastite zrtava takvog zlostavljanja, jer ne mislim da su samo zene i djeca zrtve, koliko god se mi tomu smijali ima i muskaraca koji dobe po p...) Vjerujem da svi mi imamo sto reci o tomu.
A, sto se tice Rudanice, ona je isfrustrirana feministkinja! I to je moja tvrdnja, medjutim to ne znaci da i takva nema sto pametno za reci. Nazalost, ima jedna stvar koju je izrekla jucer a koja je mene osobno potresla: slucaj nedavnih ubojstava kada su zene, tijekom proteklih blagdana u tri slucaja ubile svoje partnere (jednoga je cini mi se ubio sin) zlostavljace!!!
Da, nazalost ako ne pocnemo rjesavati problem, (a moje je misljenje da se problem mora rjesavati na svim razinama drustva, ne samo od strane strucnjaka i tzv. formalnih sluzbi kao sto su policija, sluzba za socijalni rad ili kako se sve to zove jer su one potpuno nezainteresirane za ono najbitnije, a to je PREVENCIJA!) ovo ce eskalirati, pa cemo se ubijati iza svakog ugla, a to onda prerasta u jos vecu traumu i za obitelj i za drustvo!

posebno me iritira kad mi problemima kao sto su nepismenost, nasilje u obitelji, pobacaji i slicno pristupamo s pozicije vatrogasaca. Samo gasimo vatre!!! FUCK! Djecu se jos u skoli mora nauciti da jedan drugoga ne maltretiraju. A propos, problem bullinga se kod nas tek nedugo poceo spominjati. AU, jebote, sjecate li se jos kad ste isli vi u skolu? Zivi opstanak!!! Samo, ja sam odrastala u zajednici u kojoj su ucitelji tih osamdesetih godina jos znali kojemu decku cvaknuti koju cvrgu ako bi ga vidjeli da tuce neku curu na hodniku. E, sad, mozemo mi raspravljati o tomu jel' to eticki ili nije "tuci" klince u skoli. Ali, poanta je u jednoj drugoj stvari: vise se ljudi brinulo o tomu, odgajali su nas i u skoli. A danas nazalost, mnogi to ne cine niti doma.

I, slazem se s Walterom, Cucic je posluzio svrsi, isto kao i Rudmanica. Cijeloj su prici dali jedan ogavan i degutantan ton, kakav treba i imati.
Ono sto je po meni najveci problem je sto zena koja ima dijete/djecu a muz je maltretira je najcesce u pat-poziciji. Nema kud, a na cesti se ne zivi, od jedne place ne znam kako se zivi (to ce vjerojatno bolje ispricati samohrane majke ovdje na forumu), a sigurne kuce?! Koliko sam upucena, premalo ih je, nema ih tko financirati, a nisam sigurna tko od nas bi ili moze udomiti izbjeglu zenu s djetetom koja bjezi od muza nasilnika?!

Najlakse je nama koji sa svojih sigurnih i ugodnih pozicija ovako komentiramo stvari koje nas se zapravo ne doticu. Ja bih voljela da su vise prostora u emisiji dali žrtvama koje su prolazile kalvariju zivota s nasilnicima, a ne sto smo uglavnom slusali Cucica koji je svojim biranim, uglancanim frazama pokusao izaci iz rupe u koju je sam upao!
Nisam gledala cijelu Latinicu, ali trebalo bi napraviti emisiju u kojoj ce biti rijec o tomu komu se te zene mogu obratiti, gdje se skloniti, kojega odvjetnika kontaktirati, kako srociti tuzbe i slicno...
__________________
"…il peut y avoir de la honte d'être heureux tout seul."
Camus
Blueberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 11:32   #90
Quote:
Black Hawk kaže:
Sunči javi mi se na PM. Ne nosi diktafon.
Dođi didu. Dat će ti dida bombona.
da, da, dida, dobro bi se ti proveo sa mnom

samo sanjaj
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 11:33   #91
Quote:
magic kaže:
Vedrana Rudan

Eventualno je bila zlostavljachica
gospoja, ne demantiraj moje isklične rečenice jer ću te, u protivnom, kontaktirati na private...a to, vjeruj mi, ne želiš
Herostrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 11:36   #92
Quote:
magic kaže:
Vedrana Rudan

Eventualno je bila zlostavljachica
Cudi me da ti to magic kazes.

zasto sudiš zeni tako, ma sto mi mislili o njoj?

osobno mi je antipaticna, ali licemjerno mi je kada netko tko je popio batina u zivotu, baca kamenje na nju.

zasto tako?

Jer sipa svoj bijes i ludilo?

Znam ja muske idiote koji u Saboru svakodnevno sipaju bijes, pa im se nitko ne ruga.

Ali zena je zeni najveci neprijatelj....zaboravila sam.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 11:37   #93
Quote:
nataniel kaže:
Cudi me da ti to magic kazes.

zasto sudiš zeni tako, ma sto mi mislili o njoj?

osobno mi je antipaticna, ali licemjerno mi je kada netko tko je popio batina u zivotu, baca kamenje na nju.

zasto tako?

Oprosti, ali ja ju osobno poznajem.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 11:38   #94
Quote:
magic kaže:
Vedrana Rudan

Eventualno je bila zlostavljachica
__________________
sajmon sez FORMAT C:
------ FJBG dužnost: Službeni FJBG TRAVAR i DRUID -------
Vodič "Grlom kroz računalo" za obične korisnike - by FJBG

"navodno da je guzi neki pekar ona obozava mjesit tjesto ipod njegovih jaja" - Pajcek, 29.01.2004.
big_lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 11:39   #95
Quote:
magic kaže:
Oprosti, ali ja ju osobno poznajem.
I nisam nishta posebno ruzhno napisala o njoj.

I nije bila nikad zlostavljana.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 11:39   #96
Da ju poznajes ne znam kako - batinanje nema opravdanja.

Kao ni kada moja susjeda TUČE svog nesretnog muža i ja bi joj pičku razbila ispod nosa, zbog toga.

Sorry.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 11:40   #97
A gdje sam ja to opravdala batine?

Samo zhelim da se zna istina. A to je da ona na prichama zlostavljanja samo zgrce pare.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 11:40   #98
Quote:
magic kaže:
I nisam nishta posebno ruzhno napisala o njoj.

I nije bila nikad zlostavljana.
ma daj magic - kada tebe netko cita ovdje ili te vidi na ulici kako si lijepa i šarmantna možda isto pomisli i za tebe.

i za mene su mislili da nikada ne bih šamar popila.

kurca malo.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 11:41   #99
A ti točno znaš što se događalo izmedju njena četiri zida, jel?

Kao i u tvome domu svojevremeno?

I mom?
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 11:42   #100
U ovoj temi Rudanicu treba gledati kroz jucerasnju emisiju a ne kroz njezine brakove ili kolumne. zena je otvoreno rekla da joj se cucic gadi, okrenula glavu od njega i izasla van iz sudija. uopce nije bitno da li je ona zlostavljacica. jucer je odigrala svoju ulogu za moje pojmove korektno jer je C. gad zlostavljac.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:23.