Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2004., 15:24   #61
Quote:
chiquita kaže:
fala winona, baš sam to htjela reći.
htjela sam samo otvoriti jednu raspravu kak se živi ili ne živi sa jednom plaćom, kak se ljudi snalaze, jel im teško ili nije...
a ne koliko ko ima režije, koliko ko troši krumpira, struje, telefona, sapuna, pelena, uložaka tampona, jede li koliko može nauštrb djece itd.itd.
ali očito kao što điđimiđi reče - ova tema ispala disaster.
chiquita kuzim te. Nisi mislila nista lose ovim topicom. Samo znas - oni koji zaista zive lose i bakcu i natezu ( ali im ide nekako) ti se nece ovdje ni javiti.

Neke je sram priznati od kolike svote zive a oni drugi sad rade da bi imali cime otplatiti ratu i nemaju vremena za forume.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 15:28   #62
Quote:
Winona kaže:
Samo znas - oni koji zaista zive lose i bakcu i natezu ( ali im ide nekako) ti se nece ovdje ni javiti.
Neke je sram priznati od kolike svote zive a oni drugi sad rade da bi imali cime otplatiti ratu i nemaju vremena za forume.
E, ova ti je na mjestu!
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 15:31   #63
ja bi jako rado zhivel u dvoje. cisto zato jer ti jedna cela placa od 1800 € ide na stranu, a od jedne zivish cist solidno. ok ja sam skroman i ne treba mi puno ovog skarta od konzuma. no odmori, skijanje i slicno to sve od one 1. place. eto. sad samo trebam naci pogodnu drugu osobu ...
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 15:37   #64
Vecina se na ovoj temi cudi kao pura glisti: "kako oni zive od 4.000,00 kn".
Jebi ga, koliki zive od jedne place i to puno manje.
Pa ako ce i morati prodati stan ako se razvedu, pa sta, cijene nekretninama u Zg samo rastu. Vjerojatno ce ga moci prodati skuplje po kvadratu nego sto su kupili. (Za razliku od Ivanić Grada).
__________________
he he he
Pcela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 15:41   #65
Quote:
Pcela kaže:
Vecina se na ovoj temi cudi kao pura glisti: "kako oni zive od 4.000,00 kn".
Jebi ga, koliki zive od jedne place i to puno manje.
Pa ako ce i morati prodati stan ako se razvedu, pa sta, cijene nekretninama u Zg samo rastu. Vjerojatno ce ga moci prodati skuplje po kvadratu nego sto su kupili. (Za razliku od Ivanić Grada).
To s prodajom ti je veliki zajeb, jer u prvim godinama otplaćuješ skoro isključivo kamatu, tek u drugom dijelu otplate počinješ u većoj mjeri kredit otplaćivati, već je netko na Gospodarstvu analizirao zašto.

A ja sam sasvim zadovoljan trosobnim stanom u Ivaniću po cijeni jednoiposobnog u rubnom dijelu Zagreba. A kako sam gradsko dijete nemam kompleksa od života u prigradskim naseljima koja uostalom imaju i veći komunalni standard od dobrog dijela Zagreba.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 16:12   #66
Quote:
Vojky kaže:
A kako sam gradsko dijete nemam kompleksa od života u prigradskim naseljima koja uostalom imaju i veći komunalni standard od dobrog dijela Zagreba.
ovo je vrlo upitno, dragi moj.
evo ti primjer, blato - 5 minuta busom od remetinca, nema niti kanalizacije niti vode.a rubno je naselje.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 16:20   #67
Quote:
chiquita kaže:
ovo je vrlo upitno, dragi moj.
evo ti primjer, blato - 5 minuta busom od remetinca, nema niti kanalizacije niti vode.a rubno je naselje.
Čuješ, imaš i u Ilici stanova bez zahoda: https://www.forum.hr/showthread.php?threadid=30815 . Govorim generalno za Veliku Goricu, Samobor, Ivanić Grad, Stubičke Toplice - komunalni standard je često viši nego u dosta dijelova Zagreba, a i lakše je upisati dijete u vrtić i sl. Ima par manjih gradova u okolici koji imaju puno bolju lokalnu samoupravu od Zagreba.

Slično ti je i u okolici Splita - Solin je od malog prigradskog naselja postao lijepo uređen i kvalitetan gradić.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 16:29   #68
Quote:
margarita kaže:
ljudi pa koja vama banka daje takve nenormalne kredite i koliko vam kamate zaribaju na to?

ovdje moras prvo biti odobren za ukupnu sumu - i rata NIKAD ne smije biti veca od 1/3 primanja
Kako ovo nije Gospodarstvo, pogledaj recimo www.zaba.hr pa ćeš vidjeti kredite, uvjete i sl. Kamate su ti otprilike 6,5-7,5%, možeš s kreditom ići do ukupnih primanja minus 1700 kuna, ali ti obično treba i dodatna hipoteka i naravno par jamaca, ne brini osigura se banka ovdje i puno više nego vani...

Stvar je naravno prioriteta kod ljudi - stanovati u skupom kvartu je za ljude koji ili imaju jako dobre prihode ili imaju ušteđevinu ili su spremni sve tome podrediti. Bilo je na Forumu i priča o ljudima koji su se odlučili na izgradnju kuće - i onda recimo 10 godina nisu išli ni na ljetovanje, ni na zimovanje, ni u kazalište - jer bi sve išlo u kuću. I sada imaju svojih 150 kvadrata (ako se nisu rastali u međuvremenu).

Ono što ti Hrvati jako lako zaborave - to su troškovi amortizacije, održavanja, grijanja i sl. Zato grade kuće od 300 kvadrata, za koje ti treba 2500 kn mjesečno za grijanje, kupuju automobile dvije klase iznad (i onda zaborave da uz kredit treba plaćati i gorivo i održavanje i osiguranje) i još puno sličnih primjera.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 16:50   #69
Zato ja kazem-sad cu malo generalizirat -da Hrvati imaju megalomanstvo u krvi...glavno je da je veliki tutac u garazi, a kako ce ga punit, i hoce li imat za kruh, e, to je vec neka druga prica...
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 20:50   #70
žao mi je što su određeni ovdje stekli krivi dojam o meni.
ja se ne osjećam megalomankom.
ne osjećam se ni snobom, jer ne živim u rubnom dijelu grada nego bliže centru, a centar je širok pojam.
ne osjećam se jadno što toliko odvajamo za ratu da bi živjeli u svojih 50 kvadrata niti ikome sjedim na grbači niti ikome jadikujem, a ponajmanje tu na forumu.
od samoga početka planiranja zajedničkog života vidjela sam da nema vajde raspravljati s drugim bračnim parovima unedogled o uvjetima i načinima života, jer svatko živi svoj život i zna kako je njemu najbolje, pa prema tome niti ne napadam nečije stavove niti ih smatram ludim i bolesnim (kao neki).
pozdrav,
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 21:51   #71
Zivim bas onako kako zelim!
 
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 08:20   #72
Chiquita, nisam ja megalomanstvo spomenula zbog tebe, vec sam se osvrnula na Vojkyijev zadnji post. I, na cinjenicu da u RH ima jako puno ljudi kojima je veliki auto cilj-po mogucnosti mercedes-da bi drugima, a valjda i sebi dokazali tko zna sto. A, u isto vrijeme hodaju u dronjcima, ali vazno da je auto u garazi...I, nisu samo auti u pitanju...prosecite malo gradom....koliko je ljudi napravilo ogromne kucerine i sad zive u dvije-tri sobe sa na bas prevelikom naznakom da ce se ostatak srediti...
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 08:22   #73
Quote:
lela77 kaže:
Chiquita, nisam ja megalomanstvo spomenula zbog tebe, vec sam se osvrnula na Vojkyijev zadnji post. I, na cinjenicu da u RH ima jako puno ljudi kojima je veliki auto cilj-po mogucnosti mercedes-da bi drugima, a valjda i sebi dokazali tko zna sto. A, u isto vrijeme hodaju u dronjcima, ali vazno da je auto u garazi...I, nisu samo auti u pitanju...prosecite malo gradom....koliko je ljudi napravilo ogromne kucerine i sad zive u dvije-tri sobe sa na bas prevelikom naznakom da ce se ostatak srediti...
ma znam lela
inače pušem i na hladno.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 09:12   #74
Quote:
Winona kaže:
stanite malo na loptu. Zena ima pravo na svoju privatnost i prozivati je da napise na netu sve svoje troskove te prihode i rashode je prije svega neukusno.

Zasto Joza stalno spominjes kulturoloske standarde ? Pa nekome je dosta posuditi na vikend jednu video kazetu a nekome nista ispod premijere u kazalistu nije dosta. Pa to su tako razlicite stvari da je besmisleno usporedjivati.



nista ti ne duguje. Ni nama.
Nitko ,apsolutno nitko na ovom forumu ne osporava nikome pravo na privatnost iz jednostavnog razloga što činjenica da netko, u ovom slučaju Chiquita,postavlja temu ,znači da automatski virtualna javnost ulazi u nečiju privatnost ,u ovom primjeru u privatnost gospođe Chiquite kao i u privatnost svakoga od nas koji se svojim odgovorima uključuju u ovu temu.

Nikoga ne prozivam samo mi se čini da je tema naopako postavljena najblaže rečeno ,bez elemenata koji bi nam predočili stvarno stanje.Tražiti mišljenje od javnosti kako preživiti sa 4000kn bez specifikacije troškova i elemenata sadržaja života kojeg netko želi voditi je po meni u najmanju ruku diskutabilno i vodi virtualnoj egzibiciji u smislu da se nešto napiše samo da se napiše ili da istakne odnosno pohvali vlastiti poduzetnički angažman sa konzumacijom pohvala kojima netko hrani vlastiti ego,ne mislim da se ovo odnosi ni na tebe ni na Chiquitu već je to generalna ocijena o osobama koji na takav način postavljaju temu.
Dakle moja kritika ide u smjeru načina postavljanja teme i ni na kraj pameti mi nije voditi bilo kakve personalne bitke u ovom virtualnom svijetu.Osnovnu stvar koju ističem u bilo kojem obliku ljudskog organiziranja je molim bez svađanja i etiketiranja,pokušajmo argumentirano raspravljati koliko je god to moguće.

Što se tiče teškog života i prisustva na forumu o kojima Winona i Teah imaju usklađena mišljenja mislim da dodiruju obrise licemjerstva jer proizlazi da na forumu mogu sudjelovati samo bogate osobe i opet mi nije jasno koji je socijalni minimum te ponavljam kulturološki standard potreban da bi se bez grižnje savjesti moglo koristiti blagodatima interneta ili što se nas tiče foruma.

Unaprijed se zahvaljujem na korektnim i točnim podacima...
Veli Jože is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 09:56   #75
Quote:
Veli Jože kaže:
Nitko ,apsolutno nitko na ovom forumu ne osporava nikome pravo na privatnost iz jednostavnog razloga što činjenica da netko, u ovom slučaju Chiquita,postavlja temu ,znači da automatski virtualna javnost ulazi u nečiju privatnost ,u ovom primjeru u privatnost gospođe Chiquite kao i u privatnost svakoga od nas koji se svojim odgovorima uključuju u ovu temu.

Nikoga ne prozivam samo mi se čini da je tema naopako postavljena najblaže rečeno ,bez elemenata koji bi nam predočili stvarno stanje.Tražiti mišljenje od javnosti kako preživiti sa 4000kn bez specifikacije troškova i elemenata sadržaja života kojeg netko želi voditi je po meni u najmanju ruku diskutabilno i vodi virtualnoj egzibiciji u smislu da se nešto napiše samo da se napiše ili da istakne odnosno pohvali vlastiti poduzetnički angažman sa konzumacijom pohvala kojima netko hrani vlastiti ego,ne mislim da se ovo odnosi ni na tebe ni na Chiquitu već je to generalna ocijena o osobama koji na takav način postavljaju temu.
Dakle moja kritika ide u smjeru načina postavljanja teme i ni na kraj pameti mi nije voditi bilo kakve personalne bitke u ovom virtualnom svijetu.Osnovnu stvar koju ističem u bilo kojem obliku ljudskog organiziranja je molim bez svađanja i etiketiranja,pokušajmo argumentirano raspravljati koliko je god to moguće.

Što se tiče teškog života i prisustva na forumu o kojima Winona i Teah imaju usklađena mišljenja mislim da dodiruju obrise licemjerstva jer proizlazi da na forumu mogu sudjelovati samo bogate osobe i opet mi nije jasno koji je socijalni minimum te ponavljam kulturološki standard potreban da bi se bez grižnje savjesti moglo koristiti blagodatima interneta ili što se nas tiče foruma.

Unaprijed se zahvaljujem na korektnim i točnim podacima...
mislim da ću se držati anonimnosti i neću ovdje staviti svoju specifikaciju troškova.
osim toga topik je bio zamišljen da svatko tko želi napiše koju o svom načinu života a ne eksplicitnom trošenju svake lipe.
žao mi je što su neki krivo zabrijali i stekli dojam da matematičkom formulom isprogramiraju svoj, tvoj, babin, tetkin, sestrin i moj život.
to me najmanje zanimalo.
više me zanimala ona ljudska strana - jel vam teško ili nije, ako je da podjelimo muke ako nije da nekoga utješimo.
ali eto, kad si neshvaćen, nema pomoći.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 10:20   #76
Quote:
lela77 kaže:
koliko je ljudi napravilo ogromne kucerine i sad zive u dvije-tri sobe sa na bas prevelikom naznakom da ce se ostatak srediti...
No, da se malo vratimo na temu ovog Foruma - zadužiti se bilo čime toliko da sebi ne možeš priuštiti ni skromno ljetovanje, ni odlazak u kino, ni neku sitnicu, jako je dobar put prema uništavanju veze.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 10:52   #77
Quote:
Vojky kaže:
No, da se malo vratimo na temu ovog Foruma - zadužiti se bilo čime toliko da sebi ne možeš priuštiti ni skromno ljetovanje, ni odlazak u kino, ni neku sitnicu, jako je dobar put prema uništavanju veze.
Apsolutno se tu slažem sa tobom.
Ja sam ti na početku napisala da se još ne usudimo ulaziti u kredite i ostajemo podstanari. Svatko se pokriva sa onolikom dekom kakvu ima.
Drago mi je da si svoje rješenje našao u Ivaniću, ali kod nas to nije moguće, ne zbog nikakve zaljubljenosti u Zagreb već drugih razloga.
Nama bi naprimjer bilo izvedivo rješenje na drugoj strani prema Samoboru, oboje smo se složili da je krasan mali grad u kojem bismo rado živjeli, ali eto trenutno se još ne usudimo na bilo kakve korake prema kreditu.
Radije ćemo još nekoliko godina biti podstanari, ali sretni, nego gladovati i klati se radi nedostatka novca u svojim kvadratima koji bi nam mogli prisjesti.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 11:10   #78
O ovoj temi razmišljam već neko vreme. Ovde (CG) je situacija slična - krenuli su krediti i ljudi jednostavno često nemaju mere. Kao da ono što je na kredit znači i da je džabe. Provozaće novi auto, a posle majku moliti za pozajmicu jer je stigla rata...
Za stanove je još gore jer su veće sume u pitaju. Možete li verovati da je ovde kvadrat od 690 eura za buduću zgradu (tek su počeli zidati) do 1300 eura/m kvadratni. Kamate su 11 do 12%. O visini prosečne plate da ne govorim - mogla bi dići kredit jedino da se udružim sa mužem, a i onda ne neki veliki, jer nisam sklona zaletanju, a sve je od danas do sutra, počev od države.
Na kamatu ode još jedan takav stan...
Zidanje - misaona imenica. Za plac od 400 do 500 kvadrata, ako ćeš da je urbanizovan (to bi trebalo da je normalno, ali...) treba jedna lepa garsonjera. Pa se ne isplati.
U svakom slučaju, mislim da je za mene ovo rešenje stambenog pitanja daleko. Pa, i auto mi je previše...
Mnogo je toga "ako" u planu otplate, a ja nisam sigurna ni šta će sutra biti...
Nevena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 11:17   #79
Quote:
kiki-j-zg kaže:
Apsolutno se tu slažem sa tobom.
Ja sam ti na početku napisala da se još ne usudimo ulaziti u kredite i ostajemo podstanari. Svatko se pokriva sa onolikom dekom kakvu ima.
Drago mi je da si svoje rješenje našao u Ivaniću, ali kod nas to nije moguće, ne zbog nikakve zaljubljenosti u Zagreb već drugih razloga.
Nama bi naprimjer bilo izvedivo rješenje na drugoj strani prema Samoboru, oboje smo se složili da je krasan mali grad u kojem bismo rado živjeli, ali eto trenutno se još ne usudimo na bilo kakve korake prema kreditu.
Radije ćemo još nekoliko godina biti podstanari, ali sretni, nego gladovati i klati se radi nedostatka novca u svojim kvadratima koji bi nam mogli prisjesti.
Odmjereno i normalno razmišljenje za svaku pohvalu.

Želim Vam puno sreće u izlasku iz statusa podstanarstva.
Veli Jože is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 13:18   #80
Quote:
Veli Jože kaže:
Odmjereno i normalno razmišljenje za svaku pohvalu.

Želim Vam puno sreće u izlasku iz statusa podstanarstva.
Hvala!
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:23.