Natrag   Forum.hr > Razno > Poruke, želje i komentari > Kutak za banirane

Kutak za banirane Nepošten ban? Žalite se ovdje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2009., 19:47   #1
FAQ (Često postavljana pitanja)

Dešava se poprilično često da moderatori i administratori moraju objašnjavati neke čisto tehničke stvari vezane uz ban. Nitko od vas ne očekuje da znate sve o tome kako kartoni ili banovi rade na ovome forumu, posebno ako Vam je prvi put, međutim mi moramo priznati da je pomalo zamorno objašnjavati stalno iznova iste stvari - zato ću ja ovdje napisati par informacija koje bi Vas mogle zanimati. Padne li mi štogod na pamet naknadno, proširit ću popis, jer ću za sad napisati samo par osnovnih stvari.
  1. Što znači "Imati ban"?
    "Imati ban" znači da vam je zabranjeno pisanje na Forumu - najčešće u trajanju od nekoliko dana. Ban može biti privremen ili trajan, a kakav ban imate i koliko dana ćete ga imati ovisi o tome čime ste ga zaslužili.


  2. Koliko mi traje ban?
    Ako ste ban dobili akumulacijom kartona, onda ćete sa 100, 200, 300 i 400 bodova (tj. kad prijeđete taj broj bodova) odsjediti 3 dana bana. Na 500, 600, 700, 800 i 900 bodova brojka se povećava na 7 dana bana. S 1000 bodova ste automatski dobili trajan ban na Forumu.

    Moguće je da Vam je ban dodijelio moderator ručno, ne koristeći bodove, u tom slučaju Vaš ban može trajati između 1 dana i 2 godine. Vrijeme isteka bana pisat će u poruci u kojoj ćete vidjeti i razlog dobivanja bana.

    Pažnja: Većina kartona će trajati 30-60 dana. Imajte na umu da trajanje kartona nije isto što i trajanje bana!


  3. Piše mi ovdje da mi ban ističe u 19:00, sad je 19:05 i ja još imam ban, zašto?

    Vrijeme isticanja bana nije napisano točno. Računajte da ne ističe u minutu točno, već da se ovo treba interpretirati kao "oko 19:00 sati". Razlog tomu je što Forum pokazuje da ban ističe u 19:00 čak i kad je karton dobiven u 19:11, dakle ističe u 19:11. Nadalje, vrlo je lako moguće da serverski sat po kojem se ravna Forum i vaš sat nisu sinkronizirani u sekundu. Pustite da prođe barem sat vremena od roka u kojem bi Vaš ban trebao nestati da otvorite temu i požalite se ovdje, jer ukoliko to učinite prije tog roka vrlo je vjerojatno da će Vaš ban nestati prije nego što netko od nas uoči vašu temu.


  4. Ban mi je produžen, zašto?

    Najčešći razlog produživanja bana jest - kloniranje. Korištenje klonova nije dopušteno dok Vam bilo koji korisnički račun ima ban. Korisnicima koji koriste klonove tijekom bana na jednom od accounta će dodatni account biti trajno banan, a na originalni se dodaje nekoliko dana bana (najčešće 7-10) za svaki klon koji je korišten. U slučaju kontinuiranog kloniranja unatoč produljenom banu, moderator može procijeniti da je korisnik zaslužio i jaču sankciju (višemjesečni ban, trajni ban ako je pritom bivao izrazito neugodan i grubo kršio pravila).


  5. Otvorio sam temu ovdje, no sad je nema, gdje je nestala?

    Najčešći razlog brisanja tema jest vrijeđanje. Ukoliko ste otvorili temu u kojoj se žalite na neki ban, a uz to ste iskoristili priliku pa ste usput i izvrijeđali moderatora - vrlo je vjerojatno da će Vaša tema biti izbrisana. Ovaj podforum je otvoren zato da pomogne forumašima u komunikaciji s moderatorom kad smatraju da je isti pogriješio, a ne zato da se vrijeđanjem moderatora koji Vam je dao ban "izventilirate". Shvaćamo da je puno ljudi uzrujano kad završi ovdje, posebno ako smatraju da im je učinjena nepravda, no budite realni: nitko se neće osjećati obavezno pomoći Vam nakon što ste ga izvrijeđali, niti će Vam to ići u prilog.

    Drugi česti razlog brisanja jest taj da Vaša tema uoće nije žalba na ban. Dogodi se tu i tamo da netko otvori temu u kojoj poziva druge banirane korisnike na chat, ili općenito komentira postupke moderatora, ili skreće pažnju na postove za koje misli da bi trebali biti kažnjeni. To nisu žalbe na ban i tome nije mjesto na ovom podforumu.

    Treće što mi pada na pamet je opetovano otvaranje tema. Ukoliko ste otvorili temu koju je moderator naknadno zatvorio/izbrisao (s ili bez odgovora), a Vi je otvarate ponovo i ponovo - nove teme će najvjerojatnije biti brisane. Nitko ovdje nije obavezan odgovoriti na žalbu, to je čisto dobra volja ljudi koji volontiraju tu. Dešava se i da se na žalbu odgovori, no forumaš se s tim ne slaže i onda imamo situaciju da dvije strane ponavljaju svaka svoje stajalište i vrte se u krug. Moderatori takve teme zaključavaju, a ponovni pokušaj da se tema otvori završava brisanjem te nove teme. Pretjera li osoba i zainati li se s otvaranjem tema, moguće je i da dobije parcijalni ban na ovom podforumu.

  6. Razlog mog bana nije izričito naveden kao nešto što je na Forumu zabranjeno, znači li to da se moj ban treba poništiti?

    Ne. Osoblje foruma ima Vam pravo dati ban iz bilo kojeg razloga. Zvuči grubo, i vjerujem da Vam se ne sviđa - no tako je. To naravno ne znači da će administratori dozvoliti da se moderator jedan dan digne na lijevu nogu i zbana 20 ljudi jer im nick počinje na slovo "A", ali morate biti svjesni toga da samo zato što nešto nije izričito navedeno kao zabranjeno, ne znači da je dozvoljeno. Taj argument nećemo uvažiti kao razlog za micanje bana.
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.

Zadnje uređivanje Nica : 20.11.2014. at 16:02. Reason: edit
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.