Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2015., 12:50   #2501
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
On tvrdi da je to "trik"..
Nije mi ovo baš jasno. Kakav trik? Čemu je to trebalo poslužiti?
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 20:28   #2502
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Nije mi ovo baš jasno. Kakav trik? Čemu je to trebalo poslužiti?
Da pustim nešto što mi je u šaci, a što mi je on sam u ruku dao, a ja ga to isto nisam tražila.
Priča je totalno glupa pa to nisam pisala.
Bitno je da je učinio ono što sam opisala u prvom postu na ovoj temi. Ne znam jesam li morala pripomenuti da je bio tada pod utjecajem alkohola..
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 20:40   #2503
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Nije lako sada odlučiti, da. Što ako jednog dana kažem da sam pretjerala i da to nije trebao biti odlučujući faktor..
Ok, ima tu još nekih parametara po kojima bih trebala odvagnuti, ali ovo mi je jedan od bitnijih.
Jer ako jest nasilje, kako kažete, onda je ovo ipak ozbiljnije.




Nema, slažem se. I sama sam mu rekla ako to još jednom ponovi da ću ga sigurno ostaviti na što se ispričavao i rekao da se neće više ponoviti ali sve mi se nekako čini da mu zapravo gotovo da nije žao onako kako bi mu trebalo biti i smatra da to i nije tako loše i strašno.
Više to nismo spominjali i sve je "normalno" a meni je to stalno u glavi pa si mislim pretjerujem li i pridajem li njegovim manama previše pozornosti....
Ili da ga jednostavno pustim da se igra mađioničara sam sa sobom.
Sto bi napravila da te zatvori u sobu na sat-dva i uzme kljuc? Bez nasilja, jednostavno ti ogranici kretanje.

Nije nasilje samo samar. To je najprimitivniji oblik nasilja. Ovo sto je tvoj partner napravio je jako dobro promisljeno i jako sadisticki.

Ja bih radije da me netko osamari (a za to momentalno zovem policiju) nego da se ovako izivljava na meni
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 21:00   #2504
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Sto bi napravila da te zatvori u sobu na sat-dva i uzme kljuc? Bez nasilja, jednostavno ti ogranici kretanje.

Nije nasilje samo samar. To je najprimitivniji oblik nasilja. Ovo sto je tvoj partner napravio je jako dobro promisljeno i jako sadisticki.

Ja bih radije da me netko osamari (a za to momentalno zovem policiju) nego da se ovako izivljava na meni
I ja bih radije da me ošamario, i u tom slučaju odmah bih s njim prekinula, čak i da mi je vjenčanje sutra.

Da me zatvorio u sobu i ograničio kretanje, i uzeo mi ključ isto bih ga ostavila, vrlo vjerojatno.

Ne znam, nekad mislim da sam prestroga prema njemu, a nekad mislim da sam pretolerantna i da se sa mnom može što se hoće. Ne mogu nikako račlaniti sve to i užasno me muči.
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 22:43   #2505
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
I ja bih radije da me ošamario, i u tom slučaju odmah bih s njim prekinula, čak i da mi je vjenčanje sutra.

Da me zatvorio u sobu i ograničio kretanje, i uzeo mi ključ isto bih ga ostavila, vrlo vjerojatno.

Ne znam, nekad mislim da sam prestroga prema njemu, a nekad mislim da sam pretolerantna i da se sa mnom može što se hoće. Ne mogu nikako račlaniti sve to i užasno me muči.
Ovo nije nista drugacije. Nisi nimalo prestroga prema njemu.

Da te osamario, znacilo bi da je izgubio kontrolu nad sobom. Ovo je jos gore jer je jako dobro znao sto radi.

Mozes li zamisliti kako vasem zajednickom djetetu stisne rucicu na isti nacin i kako dijete place od boli i nelagode, a on ne zeli popustiti jer ga taj trik zabavlja? To je moguc scenarij
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 00:17   #2506
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Ovo nije nista drugacije. Nisi nimalo prestroga prema njemu.

Da te osamario, znacilo bi da je izgubio kontrolu nad sobom. Ovo je jos gore jer je jako dobro znao sto radi.

Mozes li zamisliti kako vasem zajednickom djetetu stisne rucicu na isti nacin i kako dijete place od boli i nelagode, a on ne zeli popustiti jer ga taj trik zabavlja? To je moguc scenarij
Da me ošamario, ne bih ni trena dvojila, i prekinula bih odmah s njim.

Ti tvrdiš da je ovo još i gore jer je to napravio svjesno. Možda i jest gore, ali nekome tako ne zvuči. Ono, stisnuo te za ruku, pa što?!

Zato mislim da sam prestroga. Veza nam već neko vrijeme nije kako treba biti, a ovo me sad dodatno bacilo u preispitivanja jesam li prestroga, tražim li mu manu, je li to bezazleno, pretjerujem li ja, i tako nekakve stvari.

U neku ruku osjećam se nekako bezveze, kao bezvrijedno jer više to nismo spomenuli, osim jednom, kada se ispričavao i to kad sam mu ja jutro kasnije to spomenula, nije on to počeo sam. On vjerojatno misli da smo mi to riješili, ali nismo, u mojoj glavi nismo. Ja se i dalje lomim..

Ne mogu zamisliti da to napravi našem djetetu, i sad i nakon svega dajem ruku u vatru da on to ne bi učinio. A ne bih smjela dati ruku u vatru, očito. Ne znam niti sama...
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 11:22   #2507
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Da me ošamario, ne bih ni trena dvojila, i prekinula bih odmah s njim.

Ti tvrdiš da je ovo još i gore jer je to napravio svjesno. Možda i jest gore, ali nekome tako ne zvuči. Ono, stisnuo te za ruku, pa što?!

Zato mislim da sam prestroga. Veza nam već neko vrijeme nije kako treba biti, a ovo me sad dodatno bacilo u preispitivanja jesam li prestroga, tražim li mu manu, je li to bezazleno, pretjerujem li ja, i tako nekakve stvari.

U neku ruku osjećam se nekako bezveze, kao bezvrijedno jer više to nismo spomenuli, osim jednom, kada se ispričavao i to kad sam mu ja jutro kasnije to spomenula, nije on to počeo sam. On vjerojatno misli da smo mi to riješili, ali nismo, u mojoj glavi nismo. Ja se i dalje lomim..

Ne mogu zamisliti da to napravi našem djetetu, i sad i nakon svega dajem ruku u vatru da on to ne bi učinio. A ne bih smjela dati ruku u vatru, očito. Ne znam niti sama...
Zasto tebe brine sto ce itko reci? Zasto bi se uopce morala opravdavati? Nisi sretna u vezi i gotovo. Ne moras se ti udati jer ste vec dugo skupa

Mislis da ce dijete vise postovati od tebe?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 11:29   #2508
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
On tvrdi da je to "trik"
Da pustim nešto što mi je u šaci,
Priča je totalno glupa pa to nisam pisala.
bio tada pod utjecajem alkohola..
Teško je nešto decidirano tvrditi (priča je itekako bitna bez obzira što je glupa) meni se iz opisa ne čini da te htio namjerno povrijediti ali boldano bih smatrala problemom.
Druga je stvar što se ti dvoumiš (tko zna iz kojih još razloga) i ako prekineš tu vezu, ovaj događaj će biti samo povod a ne i glavni uzrok.
A što se tiče ovoga, ti znaš najbolje jel pije i kakav je kad pije.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 15:31   #2509
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Zasto tebe brine sto ce itko reci? Zasto bi se uopce morala opravdavati? Nisi sretna u vezi i gotovo. Ne moras se ti udati jer ste vec dugo skupa

Mislis da ce dijete vise postovati od tebe?
Ne brine me što će tko reći, već se mišljenja razlikuju. Recimo, ispričala sam to jednoj prijateljici koja mi je rekla da to jest nasilje i da ga ostavim, a druga mi je pak rekla da to nije u redu, ali ona recimo ne bi prekinula tu vezu radi toga. Rekla mi je da bi se ona s dečkom posvađala. Što ja imam od toga da se s njime svađam..
Što je učinjeno, učinjeno je, sad je pitanje što ću ja s tim svim učiniti, a sama ne znam što bih, kako je ispravno.

Je li ovo samo uvod u nešto možda još i gore, ili je zaista samo izolirani slučaj..?
Ok, vi ga ne poznajete.. Dečko nije nasilnik, ali ponekad nemam dobar osjećaj. Možda voli kontrolu.. Idemo to tako nazvati.
Voli biti jači.. Ne znam kako da to sve opišem.

Vjerujem da prema djetetu ne bi bio nasilan.

Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Teško je nešto decidirano tvrditi (priča je itekako bitna bez obzira što je glupa) meni se iz opisa ne čini da te htio namjerno povrijediti ali boldano bih smatrala problemom.
Druga je stvar što se ti dvoumiš (tko zna iz kojih još razloga) i ako prekineš tu vezu, ovaj događaj će biti samo povod a ne i glavni uzrok.
A što se tiče ovoga, ti znaš najbolje jel pije i kakav je kad pije.
U datom momentu znao je što radi i znao je da će boljeti, to je siguno.
No meni se više čini i mislim da on sam taj čin smatra da je OK i da nije nasilje. On tako ne razmišlja.
I zato mislim da mu je bilo sutradan malo žao, tek toliko. Više to nismo spominjali i više mu nije žao.

Ovaj incident neće biti glavni uzrok prekida, ako do prekida dođe, slažem se, no bi li tako nešto trebalo biti glavni uzrok za prekid?
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 21:51   #2510
Nisam se dugo javljala. Dogodilo se jos jednom. Odlucila sam da nema natrag, rekla sam mu kako stvari stoje, razgovarali smo, potrazio je strucnu pomoc. Svim zenama zelim poruciti da ne cekaju, djeca sve vide osjete upijaju.ljuta sam na sebe sto nisam prvi put reagirala
megran is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 09:53   #2511
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Dečko nije nasilnik, ali ponekad nemam dobar osjećaj. Možda voli kontrolu.. Idemo to tako nazvati.
Voli biti jači.. Ne znam kako da to sve opišem.
Ako nemaš dobar osjećaj onda se nemoj žuriti u neki brak i imanje djece barem dok ne budeš sigurna jel možda voli kontrolu ili je stvarno voli. Ne razumijem ovo da voli biti jači

Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Vjerujem da prema djetetu ne bi bio nasilan.
Kakvi su njegovi starci? Jesu bili nasilni prema njemu kad je bio mali? Jer ako jesu, velika je vjerojatnost da i on bude takav prema vašoj djeci. Odgoj je kod takvih stvari presudan. Imaš npr frajera koji se tuku međusobno a ne bi ni ton povisili kad je žena u pitanju, ili djeca a kamoli da im nanesu bol i tu nema nekog pravila, jedino to što je naučio u vlastitom domu.

Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
U datom momentu znao je što radi i znao je da će boljeti, to je siguno.
No meni se više čini i mislim da on sam taj čin smatra da je OK i da nije nasilje. On tako ne razmišlja.
Napisala sam ti da je ponekad teško procijeniti je li riječ o nasilju, ali ono što je uvijek najbitnije je- osjeća li se osoba žrtvom. Ako da, onda je nasilje u pitanju. Razumijem da nekima pa tako ni tvom dečku nije jasna granica a bojim se da nije ni tebi kad se raspituješ okolo. Da te udario onda bi znala, to si i napisala, a ovako se može različito tumačiti i tu si neodlučna. Zato kažem- ono što ti osjećaš to je jedino važno.

Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
I zato mislim da mu je bilo sutradan malo žao, tek toliko. Više to nismo spominjali i više mu nije žao.
Mislim da bi trebala to raščistiti s njim a ne zgurati pod tepih i praviti se da nije bitno što se dogodilo a u sebi ključati.

Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Ovaj incident neće biti glavni uzrok prekida, ako do prekida dođe, slažem se, no bi li tako nešto trebalo biti glavni uzrok za prekid?
Svatko ima svoje razloge za prekid i niti jedan nije nebitan bez obzira na tuđu percepciju. Ako ti smatraš da treba biti- onda treba. To je tvoj život i sama odlučuješ o njemu.
Bilo bi zanimljivo čuti i druge razloge jer se nekad stvari tako samo bolje iskristaliziraju.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 10:02   #2512
Quote:
megran kaže: Pogledaj post
Nisam se dugo javljala. Dogodilo se jos jednom. Odlucila sam da nema natrag, rekla sam mu kako stvari stoje, razgovarali smo, potrazio je strucnu pomoc. Svim zenama zelim poruciti da ne cekaju, djeca sve vide osjete upijaju.ljuta sam na sebe sto nisam prvi put reagirala
Ono kad je bacio čekić kraj tebe i dijeteta svom snagom? Dobro da vas nije pogodio, a sad što je tu je, nemoj biti ljuta na sebe nego naprotiv možeš biti ponosna jer si uspjela u onome što većina ne može-da potraži stručnu pomoć.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 12:20   #2513
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ako nemaš dobar osjećaj onda se nemoj žuriti u neki brak i imanje djece barem dok ne budeš sigurna jel možda voli kontrolu ili je stvarno voli. Ne razumijem ovo da voli biti jači
Voli biti "jači" mentalno, najbolji, u tom smislu sam to napisala.
Superiorniji.

Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Napisala sam ti da je ponekad teško procijeniti je li riječ o nasilju, ali ono što je uvijek najbitnije je- osjeća li se osoba žrtvom. Ako da, onda je nasilje u pitanju. Razumijem da nekima pa tako ni tvom dečku nije jasna granica a bojim se da nije ni tebi kad se raspituješ okolo. Da te udario onda bi znala, to si i napisala, a ovako se može različito tumačiti i tu si neodlučna. Zato kažem- ono što ti osjećaš to je jedino važno.
Ne mogu reći da se osjećam nekakvom žrtvom jer me nije iscipelario na podu. Razumiješ.
Ali definitivno ga nekako drugačije gledam. Sve što prije nisam gledala i obraćala pozornost, sada pratim. Pa i najmanju sitnicu.

Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Mislim da bi trebala to raščistiti s njim a ne zgurati pod tepih i praviti se da nije bitno što se dogodilo a u sebi ključati.
Svakako bih trebala ali uopće nemam snage. Znači nemam snage započinjati uopće razgovor.

Zbunjena sam radi još tisuću stvari, ovo je samo točka na i.
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 13:42   #2514
Hvala honey.javljat cu kako ide napredak
megran is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 14:29   #2515
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Voli biti "jači" mentalno, najbolji, u tom smislu sam to napisala.
Superiorniji.
A dobro sad, svi mi ponekad volimo "to biti" manje ili više. Nismo zato nasilnici. Nekad je baš suprotno ali nije tema pa da ne odem u širinu. U svakom slučaju, ako je mentalno dovoljno jak, onda ne spada u kategoriju osoba koje u nedostatku boljih argumenata primjenjuju silu.
Ja bih se malo informirala o pasivnoj agresiji jer mi se čini da bi on mogao spadati pod takve.

Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Ne mogu reći da se osjećam nekakvom žrtvom jer me nije iscipelario na podu. Razumiješ.
Ne.
Postoji i emocionalno zlostavljanje koje je nekad po ispovijestima žrtava i gore od onog fizičkog. Žrtva je žrtva bez obzira kojeg tipa je zlostavljanje.
Kod tebe je ovo izoliran slučaj u tko zna koliko dugoj vezi i zato se tako ne osjećaš, ali te očito strah da se ne ponovi u nekog gorem obliku.

Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Ali definitivno ga nekako drugačije gledam. Sve što prije nisam gledala i obraćala pozornost, sada pratim. Pa i najmanju sitnicu.
To ti nema baš previše smisla. Mučiš se bez veze. Ne znam koliko dugo misliš tako živjeti ali ja ti preporučujem -ni sekundu više.

Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Svakako bih trebala ali uopće nemam snage. Znači nemam snage započinjati uopće razgovor.
Ako nemaš snage za razgovor prije vjenčanja, trebat ćeš je daleko više kasnije.

Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Zbunjena sam radi još tisuću stvari, ovo je samo točka na i.

Imam dojam da bi ti jako željela da je on učinio nešto što se jasnije može protumačiti kao nasilje, pa da to prekineš a da su razlozi neki deseti. Koji god bili i kako god se glupi činili ti razlozi, imaš pravo prekinuti s tipom koji ti ne odgovara i ne trebaju ti dodatne točke na i.
EDIT: i dalje stojim kod ovog što sam napisala

Zadnje uređivanje -honey- : 08.04.2015. at 15:23.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 14:30   #2516
Quote:
megran kaže: Pogledaj post
Hvala honey.javljat cu kako ide napredak
Nema na čemu, samo ti javljaj, baš me zanima koliko su učinkovite te stručne pomoći ali samim tim što je pristao, već mi to djeluje kao kako se kaže -"rješenje pola problema". Sretno
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 11:20   #2517
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Je li ovo nasilje?
Dečko curi svojom šakom stisne njezinu šaku tako da joj se nokti urežu u meso (ruku) toliko da skoro puknu na pola.
I tako drži dok ona ne počne skvičati "pusti, pusti boli me..." i onda ju pusti.
I još se ispriča,banalnim žao mi je neće se ponoviti!
To je sadizam u svom najčišćem obliku.
I ponoviti će se,kad tad.
Ali sljedeći put ne mora biti ruka,može biti i vrat...
Od takvog je trebalo pobječi u nepovrat,jer ne postoje izolirani slučaji tj opravdani.
Zapanjena sam kojim naivitetom žrtve pravdaju zlostavljanje i još ćeš ući u brak s takvim.Ne bih ti htjela biti u koži.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 15:46   #2518
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
I još se ispriča,banalnim žao mi je neće se ponoviti!
To je sadizam u svom najčišćem obliku.
I ponoviti će se,kad tad.
Ali sljedeći put ne mora biti ruka,može biti i vrat...
Od takvog je trebalo pobječi u nepovrat,jer ne postoje izolirani slučaji tj opravdani.
Zapanjena sam kojim naivitetom žrtve pravdaju zlostavljanje i još ćeš ući u brak s takvim.Ne bih ti htjela biti u koži.
Isprike su bile.."oprosti mi nisam pazio", "Žao mi je neće se ponoviti"; "Nisam pazio i glup sam", "sad je gotovo, neće se ponoviti"
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 15:49   #2519
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Isprike su bile.."oprosti mi nisam pazio", "Žao mi je neće se ponoviti"; "Nisam pazio i glup sam", "sad je gotovo, neće se ponoviti"
Na koji nacin tocno mozes paziti kad se namjerno krenes sadisticki izivljavati na nekom tko te moli da prestanes?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 20:58   #2520
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post

Ne mogu reći da se osjećam nekakvom žrtvom jer me nije iscipelario na podu. Razumiješ.
Ali definitivno ga nekako drugačije gledam. Sve što prije nisam gledala i obraćala pozornost, sada pratim. Pa i najmanju sitnicu.
Definicija nasilja je kompleksnija od cipelarenja na podu, to što si opisala je isto vrsta nasilja. Koliko sam skužila, nisi mu dala nikakav povod za to, njemu je to bio, kao što si napisala, trik. Jesi se zapitala što bi bio u stanju napraviti kada bi se primjerice, razljutio na tebe? Bi li bio u stanju nanijeti ti brutalnu bol?

Kažeš da se ne osjećaš kao žrtva. Kako se osjećaš, uznemireno, uplašeno? Jesu li to osjećaji koje bi u tebi trebao pobuđivati netko kome si bila spremna postati ženom?

Spomenula si da je u datom momentu bio svjestan što ti radi i znao je da ti nanosi bol. Molim te, pročitaj to još jednom. Svjesno ti je nanio bol.

Meni bi to (svjesno nanošen je boli) bio valjan razlog za prekid jer znam koje su moje granice.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.