Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2009., 00:34   #101
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
ja ti kazem da jeste tocno..
jer,
- za kradju ili tesku kradju trazi se protupravno prisvajanje - ovdje je upitna namjera oduzimanja zivotinja
- teska kradja nije - jer u stan nije provaljeno, obijeno, nije iskoristeno stanje nastalo požarom i sl. odnosno ne postoji niti jedan pojavni oblik kradje da bi ona postala/prerasla u tesku kradju (u tom stanu zivi i mama koja je otisla s bakom, djedom i tetom, a upitno je i tko je vlasnik toga stana - mama ili ova cura, pa su ovi usli u stan i boravili u njemu uz dozvolu a ne protupravno)
- ako bi prihvatili da je kradja, onda opet ide onako kako sam gore napisala - privatnom tuzbom, jer se radi o bliskim srodnicima i jer je Kazneni zakon to tako propisao
- za oduzimanje tudje pokretne stvari ne trazi se prisvajanje vec drzanje u svom posjedu, sto bi se ovdje mozda i moglo navuci, ali opet je - privatna tuzba u pitanju, jer Kazneni zakon tako kaze
- usput, pitala sam i za pasminu zivotinja zbog eventualno navlacenja po pitanju vrijednosti, ali i to je otpalo, jer je tako cura odgovorila

i nemojte joj sugerirati takvim savjetima, jer ju samo zbunjujete..

ocigledno je da imaju obiteljsku frku..to zna biti gadno, ali se vremenom rijesi..
dodatno stvarati napetosti uplitanjem institucija, zbog zivotinjica kojima zasigurno nece nista nedostajati?
izlagati se trosku angaziranja odvjetnika da bi tuzbom trazila povrat zivotinja?

cudno mi je sto je napisala da su zivotinjice smetale maminom zdravlju pa su ih ipak i unatoc tome odveli sa sobom..
zar nije bilo jednostavnije odvesti mamu, a zivotinjice ostaviti gdje jesu?..
ako im zele nauditi, zasto bi ih odveli sa sobom pa da to ucine tek tada? mogli su ih se rijestiti tih dana dok je vlasnica bila odsutna...
nema mi logike u svemu ovome pa recite vi sto hocete...
ne zele oni njima nauditi, osim sto mi vec 5dana drze macku zatvorenu u wc-u od 1mkvadratno. ne bojim se ja za psa da ce mu nauditi, ali za macku se itekako bojim jer ne bi bio prvi put da otruju ili utope vec odrasle macke. zasto su ih uzeli, ne znam..kaze meni mama da je zato sto bi zivotinje ostale same 1dan, ko da bi za taj jedan dan crkle,kao nije im mogla stavit hrane i vode. a da i nije, ja bi dosla u roku od odma da mi je rekla da planira otici s roditeljima u drugi grad. ali eto u stanju u kojem jest, s njom se ne moze razgovarati a kamoli dogovarati i previse se boji svojih staraca da bi ikako mogla pomoci meni,koja sam joj dijete. meni je vazno da nekako vratim svoje zivotinje, mislim da cu i ja poludit ako mi ih uskoro ne vrate, placem vec 5dana i stojim na mrtvoj tocki sto me izludjuje. Idem u petak u drustvo za zastitu zivotinja mozda oni imaju neki savjet. Ako to ne upali, sto onda da radim?Privatnu tuzbu mogu zaboraviti zbog para, jedino ako upali ovo da zovem policiju dok budem ispred njihove kuce s dokumentima od zivotinja. Ali bojim se da ce se policija opet ograditi od svega, no pa imaju oni vaznijih problema od pasa i macaka.
enigm@21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 00:42   #102
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
ja ti kazem da jeste tocno..
jer,
- za kradju ili tesku kradju trazi se protupravno prisvajanje - ovdje je upitna namjera oduzimanja zivotinja
- teska kradja nije - jer u stan nije provaljeno, obijeno, nije iskoristeno stanje nastalo požarom i sl. odnosno ne postoji niti jedan pojavni oblik kradje da bi ona postala/prerasla u tesku kradju (u tom stanu zivi i mama koja je otisla s bakom, djedom i tetom, a upitno je i tko je vlasnik toga stana - mama ili ova cura, pa su ovi usli u stan i boravili u njemu uz dozvolu a ne protupravno)
- ako bi prihvatili da je kradja, onda opet ide onako kako sam gore napisala - privatnom tuzbom, jer se radi o bliskim srodnicima i jer je Kazneni zakon to tako propisao
- za oduzimanje tudje pokretne stvari ne trazi se prisvajanje vec drzanje u svom posjedu, sto bi se ovdje mozda i moglo navuci, ali opet je - privatna tuzba u pitanju, jer Kazneni zakon tako kaze
- usput, pitala sam i za pasminu zivotinja zbog eventualno navlacenja po pitanju vrijednosti, ali i to je otpalo, jer je tako cura odgovorila

i nemojte joj sugerirati takvim savjetima, jer ju samo zbunjujete..

ocigledno je da imaju obiteljsku frku..to zna biti gadno, ali se vremenom rijesi..
dodatno stvarati napetosti uplitanjem institucija, zbog zivotinjica kojima zasigurno nece nista nedostajati?
izlagati se trosku angaziranja odvjetnika da bi tuzbom trazila povrat zivotinja?

cudno mi je sto je napisala da su zivotinjice smetale maminom zdravlju pa su ih ipak i unatoc tome odveli sa sobom..
zar nije bilo jednostavnije odvesti mamu, a zivotinjice ostaviti gdje jesu?..
ako im zele nauditi, zasto bi ih odveli sa sobom pa da to ucine tek tada? mogli su ih se rijestiti tih dana dok je vlasnica bila odsutna...
nema mi logike u svemu ovome pa recite vi sto hocete...
hmm, nemam kaj napisati na ovo, u pravu si, ja sam čitao samo prvi post i još po koji i na temelju njega pisao komentare, slažem se i sa uplitanjem institucija, obiteljske stvari je bolje riješiti privatno nego se izlagati troškovima..

što se tiče krađe, teške krađe i protupravnog prisvajanja stvari, objašnjenje stoji i u pravu si, da se radi o teškoj krađi (provali, prisvajanju stvari veće vrijednosti) onda bi se uredovalo po službenoj dužnosti temeljem prijedloga, a ovako je temeljem privatne tužbe..

priznajem grešku, deep respect kolegice zuba (bez sarkazma)
__________________
Svijet je moja domovina, čovječanstvo je moja obitelja a činiti dobro je moja religija.
Oscaraon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 00:52   #103
Quote:
enigm@21 kaže: Pogledaj post
ne zele oni njima nauditi, osim sto mi vec 5dana drze macku zatvorenu u wc-u od 1mkvadratno. ne bojim se ja za psa da ce mu nauditi, ali za macku se itekako bojim jer ne bi bio prvi put da otruju ili utope vec odrasle macke. zasto su ih uzeli, ne znam..kaze meni mama da je zato sto bi zivotinje ostale same 1dan, ko da bi za taj jedan dan crkle,kao nije im mogla stavit hrane i vode. a da i nije, ja bi dosla u roku od odma da mi je rekla da planira otici s roditeljima u drugi grad. ali eto u stanju u kojem jest, s njom se ne moze razgovarati a kamoli dogovarati i previse se boji svojih staraca da bi ikako mogla pomoci meni,koja sam joj dijete. meni je vazno da nekako vratim svoje zivotinje, mislim da cu i ja poludit ako mi ih uskoro ne vrate, placem vec 5dana i stojim na mrtvoj tocki sto me izludjuje. Idem u petak u drustvo za zastitu zivotinja mozda oni imaju neki savjet. Ako to ne upali, sto onda da radim?Privatnu tuzbu mogu zaboraviti zbog para, jedino ako upali ovo da zovem policiju dok budem ispred njihove kuce s dokumentima od zivotinja. Ali bojim se da ce se policija opet ograditi od svega, no pa imaju oni vaznijih problema od pasa i macaka.
Prvo, žao mi je kaj smo zagušili temu prepucavanjima, česta pravna deformacija uzrokovana nadasve potrebnom potrebom za cjepidlačenjem u pravu...

...pravno, sve smo ti rekli ovdje gore, na tebi je da odlučiš... sada kada malo gledam širu sliku vidim da je tu više riječ o obiteljskim stvarima nego o nekoj krađi, probaj to mirno riješiti s njima, mislim da će ti dati psa i mačku bez puno problema, ako ne daju, uvijek možeš policiju pozvat da naprave zapisnik, ali nadam se da neće doći do toga..
__________________
Svijet je moja domovina, čovječanstvo je moja obitelja a činiti dobro je moja religija.
Oscaraon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 11:36   #104
Quote:
Oscaraon kaže: Pogledaj post
Prvo, žao mi je kaj smo zagušili temu prepucavanjima, česta pravna deformacija uzrokovana nadasve potrebnom potrebom za cjepidlačenjem u pravu...
sve jasno,
nije ni meni cilj prepucavanje,
ali,
tim cjepidlacenjem se izvuku neke vrlo bitne sitnice koje u pravilu mijenjaju sliku dogadjaja koja bude opisana,
u pravilu cujemo samo jednu /subjektivno opisanu/ stranu
time se mijenjaju mogucnosti rjesavanja odredjene situacije, dobiju se razlozi zasto netko nesto nije poduzeo itd. itd.

moja prof. deformacija je da nikome ne vjerujem na prvu loptu i bez pojasnjenja..
gdje bih stigla da se "upecam" na svaku suzu i svaku oduzetu micu macu
(uzgred, mica mace volim i imam, da ne bi bilo zabune)

u ovom slucaju pomaze jedino razgovor, koliko god oni medjusobno nisu spremni na njega..
ovdje ima i dubljih problema, ali to nije predmet ovoga topica..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 17:40   #105
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
......moja prof. deformacija je da nikome ne vjerujem na prvu loptu i bez pojasnjenja..
gdje bih stigla da se "upecam" na svaku suzu i svaku oduzetu micu macu
(uzgred, mica mace volim i imam, da ne bi bilo zabune)...
Ovo potpisujem!
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 19:32   #106
Question Pokretna imovina-životinja, smještaj i briga

Poštovani molila bi za savjet..

Kao što se vidi radi se o životinji,verovatno se to tretira kao pokretna imovina.

Naime pre šest (6) godina sam udomila-prihvatila životinju i smestila je kod sebe doma.
Životinja ima vlasnika,na njegovo je ime!
Kada sam je udomila, na žalost nismo podpisali nikakav ugovor o udomljavanju!

"Vlasnik" je to biće posjetio 5 puta,na nju nije u ovih 6 godina potrošio-uložio za izdržavanje ili bilo što,više od 1000kn!

Sada nakon toliko vremena,odjednom za životinju bivanje kod mene "nije adekvatno" i "preti" mi sa odvozom životinje.Sada (kada bi je odvezao ) bi on nekome plaćao za njen smeštaj!

Ja tu životinju volim,naućile smo biti skupa,dobro joj je,zdrava je i u odlićnoj formi za svoje godine (mišljenje strućnjaka).Svako odvođenje iz okoline u kojoj je bi bio stres za nju.

Da napomenem da bi za smeštaj i brigu u bilo kojem pansionu,dotićni morao plaćati mjesećno minimum,zaista minimum:1.250kn!
Što znaći za proteklo vreme bivanja bi morao platiti:

82.500kn

Tu nije uračunat veterinar i dodatni troškovi oko zdravlja životinje.

Izračunala sam koliko sam samo za hranu bez stacionara uložila u proteklom vremenu:

42.975kn
..tu je i cjena moga rada sa životinjom,5 kn dnevno i to iznosi:

9.125kn.

Zanima me sledeće:

1...da li može životinja iz vlasništva preći u posjed?
Da bude moja?Kako,nakon koliko vremena?

2...da li dozvoliti da je odvede?
Kako sprećiti?

3...ako je odvede,kako doći do novaca koje sam uložila u nju?

Šta da poduzmem?

Moram još reći da ja nisam na toj životinji "zarađivala",ona je kod mene u mirovini i ništa ne radi!

Unapred hvala za odgovor i oprostite na dugaćkom postu ali ne ide drugaćije!
Hvala.


p.s.Životinja nema nikakvu tržišnu vrednost..,ni kao klaonićka roba,prestara je!
_________________
Nikada nije kasno za novi poćetak.
__________________
Budi to što jesi!
wlenarsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 12:42   #107
Nakon 3 god posjedovanja pokretne stvari (životinje se smatraju pokretnim stvarima, koliko god nama ljubiteljima životinja to grubo zvučalo) stječe se pravo vlasništva. Ali mi se čini da ovdje nije o tome riječ, obzirom da je vlasnik posjećivao i, ako sam dobro shvatila, potrošio nekih 1000 kn u tih 6 godina.

Ja bih na tvom mjestu pozvala se da je sklopljne ugovor o ostavi (ugovor kojim si se obvezla primiti stvar, čuvati je i vratiti kada ju vlasnik zatraži, čl. 725.- 735. Zakona o obveznim odnosima ). Po tom ugovoru imaš pravo na naknadu opravdanih troškova i naknadu eventualne štete. Naknadu za trud možeš tražiti samo ako ste ugovorili. Izbacila bih cifru koliko je to za svih ovih 6 godina (hrana, veterinar, smještaj) i predložila da mi isplati sve to ili proda životinju za te novce. Kako mi iz posta ne djeluje da je vlasniku pretjerano stalo do životinje, vjerujem da će ju radije prepustiti tebi. Ako ti pristane isplatiti novce, mislim da nema načina da ga spriječiš da uzme životinju natrag.

Vrlo je važna činjenica ja nisi životinju "uporabljavala" jer prema ugovoru o ostavi ni nemaš to pravo.

Nadam se da sam pomogla. Voljela bih da netko pametniji i iskusniji nešto napiše, jer ja nisam 100% sigurna u ovo što pišem.
Ljiljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 12:50   #108
Hvala za odgovor,koristan je ali nadam se da će netko još konkretnije znati odgovoriti i ovdije napisati.
Ovo,vlasništvo, nakon tri godine je i meni u glavi "zvonilo" ali nisam bila sigurna.
Mislim da ni jedan sudac ne bi vlasniku presudio životinju nazad..,barem se nadam.
Naime ako se vlasnik pojavi i hoće odvesti životinju,neću mu dopustiti,pozvala bi policiju,napravio bi se zapisnik, pa neka me tuži i tako bi se postupak pokrenuo,barem mislim!?
__________________
Budi to što jesi!
wlenarsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 12:59   #109
ajme wlenarsi, daj malo zivni, odi kod vet-a reci da si izgubila knjizicu, otvori novu na svoje ime i amen. Prebaci i čip na svoje ime, kaj kompliciraš.
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 15:53   #110
Jesi se uopće pokušala s njim dogovoriti kako sam ti predložila ili na neki drugi način? Nije valjda da ste se dogovorili da ti "uzdržavaš" životinju, pa da ne misli da ti išta duguje.

Uglavnom, ja ti savjetujem da ga pozoveš da ti plati koliko si izračunala. I kada on to ne učini, imaš pravo zadržanja životinje dok ti ne isplati. Eto ti pravnog razloga da životinja ostane kod tebe, barem još neko vrijeme.

Ako on pokrene postupak, mislim da će on dobiti sudski spor jer je on vlasnik. Bez obzira koliko bi sudac možda i bio na tvojoj strani- zakon je zakon. Mislim da nisi postala vlasnicom životinje na temelju dosjelosti.

S druge strane, to je moje pravno viđenje ovog problema, moguće je da nisam u pravu. Uvijek ti preostaje da poslušaš noklicu
Ljiljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 16:23   #111
Quote:
noklica kaže: Pogledaj post
ajme wlenarsi, daj malo zivni, odi kod vet-a reci da si izgubila knjizicu, otvori novu na svoje ime i amen. Prebaci i čip na svoje ime, kaj kompliciraš.
noklica mojaaaa..he,he..
..
na žalost nije pas u pitanju nego konj!

tu se ne može ništa "bespravno" ..nije ni pošteno niti želim,želim da se taj..napuhanko odrekne životinje o kojoj ne brine,koju je mućio i iskorištavao (treninzi,okot..).."skine nama sa dnevnog reda",kužiš?!


p.s....konj nema nikakve oznake na sebi ( kobilarna,ergela isl.),mislim da ni ćip..tako da mi se tvoja ideja poćela sviđati..samo da saznam protokol kod obeležavanja konja!?

Quote:
Ljiljan kaže: Pogledaj post
Jesi se uopće pokušala s njim dogovoriti kako sam ti predložila ili na neki drugi način? Nije valjda da ste se dogovorili da ti "uzdržavaš" životinju, pa da ne misli da ti išta duguje.

Uglavnom, ja ti savjetujem da ga pozoveš da ti plati koliko si izračunala. I kada on to ne učini, imaš pravo zadržanja životinje dok ti ne isplati. Eto ti pravnog razloga da životinja ostane kod tebe, barem još neko vrijeme.

Ako on pokrene postupak, mislim da će on dobiti sudski spor jer je on vlasnik. Bez obzira koliko bi sudac možda i bio na tvojoj strani- zakon je zakon. Mislim da nisi postala vlasnicom životinje na temelju dosjelosti.

S druge strane, to je moje pravno viđenje ovog problema, moguće je da nisam u pravu. Uvijek ti preostaje da poslušaš noklicu
On se od mog maila njemu,uopće ne javlja..

I da, on smatra/želeo bi da ja trebam "uzdržavati" njegovu?,životinju,to je za njega "udomiteljstvo"!
Sve je tvoja/moja obaveza, a konj je njegov!?

To radi sa još jednim konjem i udomiteljem s tom razlikom da će udomitelj dobiti za zahvalu ždrebe.

Da se razumemo, ne trebaju meni novci već želim da nema više nikakva prava nad konjem.

Verovatno grešim ali mi je više do životinje.
__________________
Budi to što jesi!

Zadnje uređivanje Katrin : 22.09.2010. at 01:03.
wlenarsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 17:04   #112
Kužim ja da je tebi do konja, zato i kažem da mu se prijetiš da ti treba isplatiti novce za te godine, što vjerojatno neće htjeti, pa neka ti onda u zamjenu ostavi konja.

I ako tvrdi da je konj njegov, onda ti mora isplatiti troškove i točka (osim ako se niste drugačije dogovorili, a to nisi rekla).

Ne bih ti savjetovala "bespravne" postupke, sigurno ima svjedoke koji će posvjedočiti na sudu da je njegov konj bio kod tebe, a ti ćeš imati papire koji datiraju nakon vaših prepucivanja. Neće toproći na sudu, ako tamo završite.
Ljiljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 17:21   #113
Quote:
Ljiljan kaže: Pogledaj post
Kužim ja da je tebi do konja, zato i kažem da mu se prijetiš da ti treba isplatiti novce za te godine, što vjerojatno neće htjeti, pa neka ti onda u zamjenu ostavi konja.

I ako tvrdi da je konj njegov, onda ti mora isplatiti troškove i točka (osim ako se niste drugačije dogovorili, a to nisi rekla).

Ne bih ti savjetovala "bespravne" postupke, sigurno ima svjedoke koji će posvjedočiti na sudu da je njegov konj bio kod tebe, a ti ćeš imati papire koji datiraju nakon vaših prepucivanja. Neće toproći na sudu, ako tamo završite.
Ma nikakvi bespravni postupci nikako.
Nismo se ništa dogovorili sem da je konj kod mene udomljen.Nikakva prava i obaveze dviju strana..,sve je usmeno.
Imam i ja svedoka/e,posrednika pri udomljavanju konja.
I svedoke koji znaju gde je konj bio sve ove godine i što je najsmješnije.. to su i njegovi svjedoci,svi znaju i to da mi ništa nije plaćao već udomio.

Ma kada skupim dovoljno hladnokrvnosti pozvaću ga da konaćno potpiše ugovor o udomljavanju,verovatnije ču mu poslati mail,tada sam hladnokrvnija i pribranija.
__________________
Budi to što jesi!
wlenarsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 00:53   #114
Odluka o uvjetima i načinu držanja kućnih ljubimaca

Zanima me koliko je Ustavna ova Odluka grada Karlovca o držanju kućnih ljubimaca, posebno ovaj dio u kojem je navedeno ograničenje u broju ljubimaca u stanu:

"Članak 8.
U stambenoj zgradi s više stanova dozvoljeno je u jednom stanu trajno držati:
- u stanu do 30 m2 jednog (1) psa pasmine do 40 cm visine u grebenu i/ili dvije (2) odrasle mačke,
- u stanu iznad 30 m2 jednog (1) psa pasmine iznad 40 cm visine u grebenu ili dva (2) psa pasmine do 40 cm
visine u grebenu i/ili tri (3) odrasle mačke.
U stambenoj zgradi s više stanova dozvoljeno je u jednom stanu trajno držati i veći broj pasa ili mačaka uz uvjet i pismenu suglasnost većine vlasnika ili zakonskih posjednika.
Štenad odnosno mačići mogu se držati u stanu stambene zgrade najduže 3 mjeseca nakon okota.
Nije dozvoljeno u zgradi s više stanova, držanje psa na balkonu ili terasi bez nadzora posjednika. "

http://www.karlovac.hr/news.aspx?newsID=1271&pageID=47

Ispričavam se ako nisam temu postavila na odgovarajuće mjesto, te molim modove da je premjeste.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 01:52   #115
Neprovediva je. Niti jedan sud neće bez iznimno ozbiljnog razloga (a to nije komunalni prekršaj) dati ovlast za ulazak u stan, koji bi uključivao, tj. morao uključiti: policiju, veterinarskog inspektora, lokalnog veterinara i dva građanina svjedoka. Cijeli cirkus radi jednog psa. Za kojega možeš reći da je ionako privremeno tu. Mačke u dvorištu ionako nitko ne može kontrolirati...

A i inspektori imaju pametnijeg posla uglavnom.

Prijedlog za ocjenu ustavnosti možeš uvijek poslati...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 02:23   #116
Hvala na odgovoru , jer volontiram s udomljavanjem životinja, i uvijek imam više životinja u stanu od propisanih gradskim pravilnikom , a pošto dosta inzistiram da grad provodi svoje obaveze vezane za zbrinjavanje životinja i sterilizaciju samoživućih mačaka, a još ću i žešće inzistirati na tome kad završim sa registracijom Udruge za zbrinjavanje napuštenih uličnih mačaka (program: Uhvati, steriliziraj, vrati na hranilište) pod velikom sam prismotrom tih ljudi i naravno da mi traže propuste i prekršaje, zato me je i interesiralo da li ovu odluku mogu pobiti na Ustavnom sudu ako mi zajašu na vrat zbog broja životinja.

Ili npr. kivni susjed jer mu ne želim dati na besplatno korištenje moj bežični net priključak (jer je bezobrazan čovjek koji mrzi životinje) iz osvete me recimo prijavi komunalnoj ili vet inspekciji da imam u stanu više životinja od broja propisanog gradskim pravilnikom.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 12:17   #117
Quote:
Arvena kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru , jer volontiram s udomljavanjem životinja, i uvijek imam više životinja u stanu od propisanih gradskim pravilnikom , a pošto dosta inzistiram da grad provodi svoje obaveze vezane za zbrinjavanje životinja i sterilizaciju samoživućih mačaka, a još ću i žešće inzistirati na tome kad završim sa registracijom Udruge za zbrinjavanje napuštenih uličnih mačaka (program: Uhvati, steriliziraj, vrati na hranilište) pod velikom sam prismotrom tih ljudi i naravno da mi traže propuste i prekršaje, zato me je i interesiralo da li ovu odluku mogu pobiti na Ustavnom sudu ako mi zajašu na vrat zbog broja životinja.
Piše ti:

U stambenoj zgradi s više stanova dozvoljeno je u jednom stanu trajno držati:

U pravu je svaka riječ bitna. Te životinje nisu trajno kod tebe. A i grad bi trebao biti sretan da ima ljude poput tebe!

Što se Ustavnog suda tiče (www.usud.hr) prijedlog za ocjenu ustavnosti može dati svatko i to bez plaćanja naknade.

Da budemo iskreni, zabranjeno je i stavljanje klima na fasade i zatvaranje balkona...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 14:28   #118
Hvala
Da budem iskrena, dio životinja je u stvari trajno zaostao kod mene jer su bile neudomljive; sljepa kujica, odbačena i spašena uzgojna kuja, mačići koji su prerasli i nisam ih uspjela udomiti ... no znači nitko mi ne može u stvari DOKAZATI da su one trajno kod mene, nego se i dalje "udomljavanju"...
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 15:02   #119
Ucjena

Što se događa sa životinjom nakon prekida veze partnera koji žive skupa? Životinju je jedan partner poklonio drugom, ali mu ne dopušta da je odvede sa sobom iako je ni ne hrani ni ne igra se s njom niti je uz nju sentimentalno vezan? Imam li neka prava na tu životinju, tj. na koji način da je odvedem?
maxy.mrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 12:02   #120
Pas u autu - što se smije što ne

Interesira me kako mogu vozit psa ili mačku u autu?

tražila sam u zakonu o prometu ali nisam našla ništa što bi mi bilo korisno ili mi je mozda izmaklo..

pa ako netko zna i ima točne članke ili sl.

hvala
__________________
We belong to nobody and nobody belongs to us
bourjois_girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.