Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2015., 23:04   #1
La Vuelta

Vuelta po 70. put počinje u subotu 22.8. ekipnim kronometrom (7,4 km) u Puerto Banusu, a ime konačnog pobjednika biti će poznato 13.9. na posljednjoj etapi u Madridu.
Već prva etapa govori da će biti malo neuobičajena utrka ove godine jer se dio vozi po nekakvom pijesku (plaži?) i već se svi žale.
U 3.357 kilometara ove godine gledati ćemo 6 ravničarskih i 13 brdskih etapa od kojih se devet završava na usponu.
Najteža etapa na programu je poslije prvog dana odmora u srijedu 2.9.
U 138 kilometara od Andorra la Vella / Cortals d´Encamp nagurano je 6 uspona (4. prve kategorije, jedan druge kategorije i jedan van kategorije), uz ukupni vertikalni uspon od 5200 metara! :klap:
Iako se veselim toj etapi, čini mi se malo glupo, ne zbog težine, nego zato što bi ta jedna etapa mogla odlučiti pobjednika jer bi se mogle napraviti ogromne razlike.

Contador propušta jer je vozio Giro i Tour (Majka će biti prvi vozač), ali svi ostali su uglavnom tu: Froome, Nibali , Aru, Quintana, Valverde, Van Garderen...
Od naših nastupa Đurasek.

Sasvim osobno, uz Frooma jedino za Quintanu vjerujem da to može osvojiti. Astana ima jaku ekipu, ali čim je u ekipi 2-3 "zvijezde"... teško. A za Frooma jedino ne znam koliko se uspio odmoriti i koliko će mu faliti Porte. On tvrdi da je spreman i motiviran što se može vidjeti po njegovim izjavama:

Dobro sam se odmorio posle Toura i spreman sam za nove izazove. Imam odlične uspomene sa Vuelte, dva druga i jedno četvrto mjesto, radujem se što ću ponovo biti u prilici osvojiti ovu utrku. Odmah nakon Toura nisam mislio da ću nastupiti, ali dodatno su me motivirali seronje koji su me polijevali pišakom i pljuvali, kao i neki zlobnici sa Forum.hr koji insinuiraju da se drogiram. Tosislave, ovu pobjedu ću posvetiti tebi !
– komentirao je Froome.

Vuelta u brojkama:
3.357 km
44 uspona
13 brdskih etapa
6 ravničarskih etapa
1 individualni kronometar
1 ekipni kronometar



Ove gobine imaju i službenu himnu koju izvodi neka mala koja će nastupiti na sljedećem Eurosongu. [vrlo važno ]

Službena stranica

Live stream bi trebao biti tu, za nas koji nemamo IPTV i satelite.

enđoj

__________________
Since 1999!
Judgement day is here !
Show your tits and I'll judge 'em !
Nipple Twister is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 23:19   #2
Pratit cemo ako ce wudy educirat
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 15:04   #3
prokleti doperi kiša nam sjebali!
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 00:27   #4
Jaka Vuelta, skoro svi bitiniji osim Contadora su tu, čak je i debeli Sagan došao po zelenu majicu.

Danas TTT, dosta ekipa u vrlo malo vremena, 5-6 ekipa u 10-20 sek, mada i TTT je bio prekratak. BMC najbolji, Sky prnuo u rosu.

Quote:
Nipple Twister kaže: Pogledaj post
Već prva etapa govori da će biti malo neuobičajena utrka ove godine jer se dio vozi po nekakvom pijesku (plaži?) i već se svi žale.





Quote:
Sportivo24 kaže: Pogledaj post
Pratit cemo ako ce wudy educirat


Woodgate is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 02:45   #5
Ova prva etapa, TTT se ionako ne ubraja u konačni poredak tako da u stvari utrka počinje tek u nedjelju. Ovo danas je bilo onako, egzibicija za slavu i prestiž pa to sto Sky i Froome imaju vise od minute zaostatka ne znaci ama bas ništa.

Rekao bih da to Froome osvaja, ali bez Portea nisam siguran, upravo suprotno. Astana ima najjači tim, odmornog Arua koji bi to mogao osvojiti, ali samo ako se oni između sebe dogovore jer su tu još i Nibali i poprilično divlji Landa koji od iduće godine vozi za Sky. Moviestar tvrdi da im je vođa Valverde sto je totalni nonsens jer je Quintana pokazao na Touru da jedini može stisnuti Frooma.

Froome je na Touru uništio konkurenciju na jednoj jedinoj etapi u Pirinejima, isto je napravio i prije dvije godine, pa ne vidim zasto se to ne bi dogodilo i ovdje.

Šteta sto nema Contadora, on se totalno potrošio ove godine na vrlo zahtjevnom Giru.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 23:09   #6
Zasto nema Kiserlovskog, bio je u svim najavama do dana prije starta utrke?
papaq_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 01:13   #7
Nibali diskvalificiran

Video: https://www.youtube.com/watch?v=C8OQfah8h_0
Woodgate is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 01:38   #8
Daj me nemoj jebat

Ovo je suludo

Ne kužim, kak su mislili da nitko neće skužit. Pa ovo na Touru po Sjevernoj Koreji ne bi prošlo momčadi Kim Jong Una
Tuvix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 09:24   #9
Nibali je car
papaq_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 10:52   #10
Quote:
papaq_ kaže: Pogledaj post
Zasto nema Kiserlovskog, bio je u svim najavama do dana prije starta utrke?
izgleda neki polunesporazum ili stovec ali on je ocekivao ulogu team leadera na jednoj od utrka ( giro, tour, vuelta... ) pa se sada prgave jedan drugom
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 11:58   #11
Jucerasnja etapa je trabala biti lagani uvod u ovogodisnju Vueltu, sa zanimljivim finishem na brdu, a na kraju ispala poprilicno dramaticna. Dogodio se tezak pad u pelotonu, jedan od biciklista izgubio je svijest, sve je to izgledalo poprilicno brutalno kada je hrpa biciklista doslovno pregazila ove na prednjoj strani pelotona koji su pali. Nibali je izgledao kao da je iz rata stigao, u poprilicno losem stanju, sav izubijan, jedno je vrijeme samo bauljao besciljno naokolo. Na kraju je odlicno prosao, nadoknadio veliki zaostatak, Astana mu je tu jako pomogla. Sada cujem da je diskvalificiran, stvarno steta, jucer je stvarno napravio junacki podvig onako se vratiti nakon teskog pada. Tih minutu i pol zaostatka mogao je nadoknaditi.

Razocarao je Cancellara koji je totalno pukao i ima valjda pola sata kasnjenja, ne znam sto se dogodilo Thomasu koji je bio odlican na Touru a vec na prvoj etapi ogroman zaostatak od nekoliko minuta. Schleck ponovno razocarao.

Barem je sada jasno da ce u Astani svi voziti za Arua koji postaje vrlo ozbiljan pretendent za pobjedu. U Moviestaru se jos uvijek natezu tko je voda, svi kazu Valverde sto je suludo, na kraju ce se dogoditi isto sto i na Touru, ni Quintana ni Valverde nece nista osvojiti. Inace, svi pretendenti na pobjedu su zavrsili unutar nekoliko sekundi: Purito, Froome, Valverde i Quintana, tek nesto malo zaostaje Aru, a blizu je i Landa.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 12:25   #12
pojasnite mi video molim vas, ništ ne kužim. kud trebam gledat? jel se netko drži za auto ili?

EDIT: sad vidim, koji lik
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 13:13   #13
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Jucerasnja etapa je trabala biti lagani uvod u ovogodisnju Vueltu, sa zanimljivim finishem na brdu, a na kraju ispala poprilicno dramaticna. Dogodio se tezak pad u pelotonu, jedan od biciklista izgubio je svijest, sve je to izgledalo poprilicno brutalno kada je hrpa biciklista doslovno pregazila ove na prednjoj strani pelotona koji su pali. Nibali je izgledao kao da je iz rata stigao, u poprilicno losem stanju, sav izubijan, jedno je vrijeme samo bauljao besciljno naokolo. Na kraju je odlicno prosao, nadoknadio veliki zaostatak, Astana mu je tu jako pomogla. Sada cujem da je diskvalificiran, stvarno steta, jucer je stvarno napravio junacki podvig onako se vratiti nakon teskog pada. Tih minutu i pol zaostatka mogao je nadoknaditi.

Razocarao je Cancellara koji je totalno pukao i ima valjda pola sata kasnjenja, ne znam sto se dogodilo Thomasu koji je bio odlican na Touru a vec na prvoj etapi ogroman zaostatak od nekoliko minuta. Schleck ponovno razocarao.

Barem je sada jasno da ce u Astani svi voziti za Arua koji postaje vrlo ozbiljan pretendent za pobjedu. U Moviestaru se jos uvijek natezu tko je voda, svi kazu Valverde sto je suludo, na kraju ce se dogoditi isto sto i na Touru, ni Quintana ni Valverde nece nista osvojiti. Inace, svi pretendenti na pobjedu su zavrsili unutar nekoliko sekundi: Purito, Froome, Valverde i Quintana, tek nesto malo zaostaje Aru, a blizu je i Landa.
Je, prava junačina nema što. Tak bi i ja nadoknadio zaostatak
Tuvix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 14:04   #14
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Šteta sto nema Contadora, on se totalno potrošio ove godine na vrlo zahtjevnom Giru.
Nije šteta, bolje da ga nema ako nije spreman.

Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
izgleda neki polunesporazum ili stovec ali on je ocekivao ulogu team leadera na jednoj od utrka ( giro, tour, vuelta... ) pa se sada prgave jedan drugom
Sa više strana sam čuo da se Kišerlovski skroz razbahatio. Da si je sav postao važan, da je više u shopingu nego što trenira... A rezultati mu ne idu u prilog. Razbahatiš se kad nešto napraviš/osvojiš, ne prije. Nisam hejter, samo kažem što sam čuo.

Nibali je budala
Razumio bi ovaj potez da je bio sam na cesti, ali ono... 30 vozača iza njega i helić s kamerom iznad. Ne kužim što tim ljudima dođe u glavu da idu napravit takvo nešto. Bruka

Jednom je Majka onako iz zajebancije na Touru primio antenu na motoru na sekundu i namignuo u kameru i dobio je neke kaznene sekunde. To je bila fora pa su ga svejedno kaznili. Prije su trebali kaznit motoristu što mu je bio tako blizu ispred njega i ometao ga u vožnji. Ovo što su Nibali i Astana napravili je za ban.
__________________
Since 1999!
Judgement day is here !
Show your tits and I'll judge 'em !
Nipple Twister is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 14:23   #15
Quote:
Tuvix kaže: Pogledaj post
Je, prava junačina nema što. Tak bi i ja nadoknadio zaostatak
Prije svega, biciklisti se smiju držati za auto nekih 10 sekundi, no ovdje je Nibali malo pretjerao. Dakle, ništa čudno, na snimci se ne vidi koliko se dugo on to držao. Ovako od oka, nije mu to puno pomoglo da nadoknadi zaostatak, pa nije se ovako vozio kilometrima, prema ovome sto se vidi, dobio je možda nekoliko sekundi. I to definitivno ne umanjuje ono sto je napravio i koliko je vremena nadoknadio nakon onako gadnog pada gdje je izgledao sav izubijan kao da je doživio bliski susret s medvjedom. Ajde probaj pasti s motocikla dok ideš nekih 45 km/h pa još na tebe nalete drugi biciklisti istom tom brzinom. Onaj jadnik Australac nije se niti digao.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 14:34   #16
Quote:
Nipple Twister kaže: Pogledaj post
Nije šteta, bolje da ga nema ako nije spreman.
Svakako, ali to bi tek bio pravi fight da je i Contador spreman. Još sada bez Nibalija konkurencija se razvodnjava.

Quote:
Sa više strana sam čuo da se Kišerlovski skroz razbahatio. Da si je sav postao važan, da je više u shopingu nego što trenira... A rezultati mu ne idu u prilog. Razbahatiš se kad nešto napraviš/osvojiš, ne prije. Nisam hejter, samo kažem što sam čuo.
Toliko je dobar da niti na poljskom touru nije uspio ništa napraviti, a najavljivao je pobjedu.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 14:43   #17
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Prije svega, biciklisti se smiju držati za auto nekih 10 sekundi, no ovdje je Nibali malo pretjerao. Dakle, ništa čudno, na snimci se ne vidi koliko se dugo on to držao. Ovako od oka, nije mu to puno pomoglo da nadoknadi zaostatak, pa nije se ovako vozio kilometrima, prema ovome sto se vidi, dobio je možda nekoliko sekundi. I to definitivno ne umanjuje ono sto je napravio i koliko je vremena nadoknadio nakon onako gadnog pada gdje je izgledao sav izubijan kao da je doživio bliski susret s medvjedom. Ajde probaj pasti s motocikla dok ideš nekih 45 km/h pa još na tebe nalete drugi biciklisti istom tom brzinom. Onaj jadnik Australac nije se niti digao.
Nemoj ga pravdat, molim te. Nije ni prvi ni zadnji koji je pao i zaostao za pelotonom. Padovi su sastavni dio biciklizma i uvijek izgledaju grdo, ali to nije razlog da se ovako nasmije svima u facu i pravi se pametan. Ovo je smijurija i kao što je netko napisao gore trebalo bi svima banove podijelit na neko vrijeme. Nije dosta što biciklizam ima stigmu doperskog sporta nego se onda još pojave genijalci poput Astane i Nibalija koji misle da se mogu s ovakvim glupostima izvući. I da vozio se puno duže od deset sekundi jer u trenutku kada se kamera odvojila to je trajalo dosta dugo, a ne vidi se da se pustio. Fuj
Tuvix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 14:52   #18
Quote:
Tuvix kaže: Pogledaj post
Nemoj ga pravdat, molim te. Nije ni prvi ni zadnji koji je pao i zaostao za pelotonom. Padovi su sastavni dio biciklizma i uvijek izgledaju grdo, ali to nije razlog da se ovako nasmije svima u facu i pravi se pametan.
Ok, i zbog toga je zaradio diskvalifikaciju što je sasvim u redu i tako treba biti. No nije niti lijepo tvrditi da je na ovaj način nadoknadio izgubljeno vrijeme jer to nije istina. A gotovo svi se drže za auto, no ovoga su puta definitivno pretjerali.

Sa druge strane, peloton gotovo uvijek čeka one koji su pali, no jučer to nisu mogli jer bi inače ona grupa u bijegu predaleko otišla a oni pojma nisu imali što se iza njih dogodilo.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 16:05   #19
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Prije svega, biciklisti se smiju držati za auto nekih 10 sekundi, no ovdje je Nibali malo pretjerao. Dakle, ništa čudno, na snimci se ne vidi koliko se dugo on to držao. Ovako od oka, nije mu to puno pomoglo da nadoknadi zaostatak, pa nije se ovako vozio kilometrima, prema ovome sto se vidi, dobio je možda nekoliko sekundi. I to definitivno ne umanjuje ono sto je napravio i koliko je vremena nadoknadio nakon onako gadnog pada gdje je izgledao sav izubijan kao da je doživio bliski susret s medvjedom. Ajde probaj pasti s motocikla dok ideš nekih 45 km/h pa još na tebe nalete drugi biciklisti istom tom brzinom. Onaj jadnik Australac nije se niti digao.
Slažem se da ovakva opravdanja nisu potrebna. Prije svega, za držanje za auto mora postojati razlog kojim se moraju moći opravdati sucima. Nikako i ni u kom slučaju se držati za auto ne smije da bi ostvario prednost ili nadoknadio zaostatak. Primjer Rafala Majke koji sam spomenuo je dokaz. Nibali je vozio možda i 50km/h i onda se uhvatio za auto koji ga je odvukao od grupe sa barem 80 km/h. Radi li se o 3, 8 ili 33 sekunde ovdje uopće nije bitno. Bio je u grupi vozača koji su bili u istoj situaciji kao i on.
A što je sa onim vozačima koje je ostavio u prašini? Pa po svakoga od njih je onda trebao doći auto , ne? Zar nisu i oni pali, razbili se, natukli...?

Za ovo nema opravdanja.

Nisam ni prije volio Nibalia (kao i Contadora). Čim naprave nešto bahato, nesportski, nepošteno ne mogu navijati za njih. Za Nibalia osjećam samo susramlje
__________________
Since 1999!
Judgement day is here !
Show your tits and I'll judge 'em !
Nipple Twister is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 17:40   #20
Quote:
Nipple Twister kaže: Pogledaj post
A što je sa onim vozačima koje je ostavio u prašini? Pa po svakoga od njih je onda trebao doći auto , ne? Zar nisu i oni pali, razbili se, natukli...?
Slazem se, diskvalificiran je i to je to.
Nevezano direktno s ovime, prica s autima je pak posebna prica gdje netko mora biti povlasten. Pa je tako uvijek tim sa zutom majicom i najbrzi tim prvi u koloni, i oni su u prednosti nad svima drugima. To se i ne da drugacije rijesiti.

U onoj guzvi s padom auto Astane se uopce nije snasao, na kraju je Nibaliju cini mi se Katusha dala biciklu, dok se Aru (opet mi se tako cini) derao na svog clana u timu jer mu je valjda predugo trebalo da mu dostavi biciklu. Pri tome mi nije jasno zasto Nibali nije dobio taj bicikl?? Nibali je u tim trenucima izgledao kao da je pao s Marsa, osamucen je bauljao naokolo.

Na TdF su kod ovakvih padova zaustavljali utrku.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:22.