Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2016., 10:44   #41
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
svidja mi se tvoj romanticni preokret na temi. vezano za tvoj upit, ne, vecina, koliko vidim, ne prica o takvom braku. no, ne treba se upotrijebiti mnogo sivih stanica za shvatiti kako je i ova tema za neke (radical ) postala poligon za sukobljavanje medju spolovima. i sada ici secirati svaku nebuloznu i neutemeljenu izjavu bi oduzelo previse vremena jednoj zeni koja mora sada ici na posao. stovise, odvesti se autom do tog posla. i dok bude radila na tom poslu, biti ce sretna i svjesna da to sto radi, u nekim proslim vremenima ne bi bilo moguce, jer kao zena ne bi imala prilike skolovati se do tog obrazovnog nivoa. i to je samo jedna u moru stvari na kojima je zahvalna. a da ne kazemo da znanosti i umjetnosti ne bi mogla ni prici blize od same fantazije.
i u moru izazova kojima se kao drustvo trebamo baviti, neki bi jos uvijek sjekirom odvajali zene i muskarce. no, isto to ce raditi samo na jednom forumhaeru. dalje od toga nece ici. a nije da ne bi...
I ja sam svijetu veoma zahvalan kada se ujutro probudim i uzmem recimo mobitel u ruku, pa se u 5 minuta informiram o svemu što me zanima, za što je prije 20 godina mojim roditeljima trebalo vjerojatno nekoliko dana ili mjeseci.
Ostalom Azzura ja mislim da je upravo tema ovo o čemu govorim. Pričamo o modernim zajednicama pa je i red da se da pojedinačni osvrt u sklopu modernog vremena.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 10:48   #42
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Za prosječnog modernog muškarca brak i veza su smeće, što se čovjek više od toga odmakne tim bolje.
Cijeli post je odličan, a ovo je srž svega. Muškarcu brak danas samo čini štetu, jedina korist su zakoniti potomci, osim toga ništa, samo trošak i muka. Još uvijek mnogi muškarci čisto po inerciji i tradiciji traže ženu da bi se ubračili, no i tu pušu neki novi vjetrovi.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 10:59   #43
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Cijeli post je odličan, a ovo je srž svega. Muškarcu brak danas samo čini štetu, jedina korist su zakoniti potomci, osim toga ništa, samo trošak i muka. Još uvijek mnogi muškarci čisto po inerciji i tradiciji traže ženu da bi se ubračili, no i tu pušu neki novi vjetrovi.
Ne čini brak danas muškarcima štetu, već neuspješan brak i brak sa lošim partnerom. Ali to je u današnje vrijeme toliko učestalo da je cijeli koncept braka usporediv sa sigurnošću uloga u Grčke obveznice. Uvijek će biti ljudi koji će imati odličnu vezu i furati ljubav kroz čitavo vrijeme trajanja odnosa.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 11:00   #44
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Sve je to zbrojeno između ostalog i razlog zašto su veze postale teško sranje, zašto je brak sranje, zašto je rastava braka još veće sranje i zašto ova današnja omladina u sve većoj mjeri živi pod parolom "neću se nikada ženiti", mislim da imaju pravo na to i da pri tome neće pogriješiti, jer normalan čovjek zdrave i razborite pameti se mora upitati zašto bih se ja to danas ženio i preuzeo obvezu i odgovornost za bilo koga, što time dobijem zauzvrat i zašto mi to uopće treba u životu?
Iskreno i ja sam sa 18+ smatrala da je brak sranje i zasto bi se ja udavala da me tamo neka budala gnjavi(i ako sam odrasla u poprilicno dobroj porodici). I fakat sam bila u pravu E,da mi je tadasnja pamet bila deset godina kasnije
P.S. radical, ti si negdje mojih godina, ali ne mozes mi reci da ti se pradjed zenio sa curom koju je izabrao, bez toga da se nisu i clanovi famije izjasnili oko toga, te da je to bilo uobicajeno izmedju dva svjetska rata, te prije. Osim toga,tvoj djed i stari su se zenili u doba socijalizma. tada su svi vec bili ravnopravni,ne?
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 11:03   #45
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
...
Da, muškarci su izgubljeni, a da jasno kažemo i zašto.. zato što i dalje imaju obvezu da rade i stvaraju, da se njihov uspjeh mjeri u BROJKAMA a ne u osjećajima i apstraktnim stvarima, kao i zbog činjenice kako su odgajani da se brinu o obitelji, o ženi i djeci i za njih skrbe. Naravno pošto se žene danas jako dobro brinu o sebi, ili bolje rečeno za sebe, ili ih se bar tako odgaja u poslijednje vrijeme, zbrojeno sa činjenicom da se i država i njezini zakoni jako dobro brinu za žene (da ne ističem kako su na strani žena) bar kad o obitelji pričamo, sasvim je razumljivo da su muškarci pogubljeni. Kako i ne bi bili kada ne vide računicu u svom životu kada se o vezama i obitelji radi.
Da naravno, ti koji improviziraju, pokušavaju improvizirati sa krpom i metlom u ruci kako bi ženama udovoljili i uklopili se u koncepciju modernog muškarca kojeg su opet iscrtale žene, ali ja vidim da u toj ulozi imaju jako malo uspjeha, bar toliko dugo dok žena ne odluči da joj je dosadno pa digne sidro.. obično se tada malo zamisle i propituju svoje odabire u životu. Za prosječnog modernog muškarca brak i veza su smeće, što se čovjek više od toga odmakne tim bolje. Generacija mojih roditelja dobro je šljakala, i moja također ukoliko je imala sreće da se spoje dvije jedinke sličnih svjetonazora, današnji mladi punoljetni ljudi niti vide smisao niti ga realno imaju...
ne udovoljavaju ženi nego ritmu današnjice
moj muž jednako improvizira metlom i krpom kao i ja jer oboje radimo, oboje skrbimo za dijete, oboje vozimo, oboje smo odgovorni za funkcionalnost naše male zajednice
ako muškarac danas smatrada se radi o svjetonazorskom izazovu ako se prihvati metle i krpe onda su mu metla i krpa jedine partnerice od koje će ga nečemu podučiti
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 11:19   #46
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Iskreno i ja sam sa 18+ smatrala da je brak sranje i zasto bi se ja udavala da me tamo neka budala gnjavi(i ako sam odrasla u poprilicno dobroj porodici). I fakat sam bila u pravu E,da mi je tadasnja pamet bila deset godina kasnije
P.S. radical, ti si negdje mojih godina, ali ne mozes mi reci da ti se pradjed zenio sa curom koju je izabrao, bez toga da se nisu i clanovi famije izjasnili oko toga, te da je to bilo uobicajeno izmedju dva svjetska rata, te prije. Osim toga,tvoj djed i stari su se zenili u doba socijalizma. tada su svi vec bili ravnopravni,ne?
Moj djed je imao 32 godine (u to vrijeme stari momak) koji se oženio sa curom 16 godina mlađom od sebe, njoj je bilo 16 i trebao je dozvolu roditelja jer je bila premlada. On ju je izabrao tako mladu i zelenu, jer je bio pametan...

Quote:
baja kaže: Pogledaj post
ne udovoljavaju ženi nego ritmu današnjice
moj muž jednako improvizira metlom i krpom kao i ja jer oboje radimo, oboje skrbimo za dijete, oboje vozimo, oboje smo odgovorni za funkcionalnost naše male zajednice
ako muškarac danas smatrada se radi o svjetonazorskom izazovu ako se prihvati metle i krpe onda su mu metla i krpa jedine partnerice od koje će ga nečemu podučiti
Muškarac koji ne želi, ne voli ili što već, kada se o metli radi, ne bi trebao čistiti već pronaći alternativan posao u kućanstvu. To je pravo na slobodu izbora, i nekakva težnja da se pronađe kompromisi u braku, tako mislim da i ona ne bi trebala nabijati žuljeve na svoje nježne ručice ako se bavi masažom i nježne ruke su joj važne u svom poslu. Ako se oboje žele hvatati metle i vole žuljeve i smatraju ih poželjnima, svaka čast. Te koje pokušavaju preodgojiti muškarce i nešto im dokazivati ja osobne ne dotičem izoliranim štapom.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 11:42   #47
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post


Muškarac koji ne želi, ne voli ili što već, kada se o metli radi, ne bi trebao čistiti već pronaći alternativan posao u kućanstvu. To je pravo na slobodu izbora, i nekakva težnja da se pronađe kompromisi u braku, tako mislim da i ona ne bi trebala nabijati žuljeve na svoje nježne ručice ako se bavi masažom i nježne ruke su joj važne u svom poslu. Ako se oboje žele hvatati metle i vole žuljeve i smatraju ih poželjnima, svaka čast. Te koje pokušavaju preodgojiti muškarce i nešto im dokazivati ja osobne ne dotičem izoliranim štapom.
A što ako ni jedan ne voli mesti? Koja je onda alternativa ukoliko recimo nemaju za/ne žele imati čistačicu?

Mi u braku imamo podjelu poslova, al trenutno sam ozljedila ruku na poslu i imam otvorenu ranu, pa će muž oprati suđe što je inače moj posao. I kaj sad, neš ti drame. Isto bi ja napravila da je suprotna situacija.

Ja ne volim apsolutno ništa od kućanskih poslova raditi, osim kuhanja.
Prezirem pranje zadoda, usisavanje i pranje suđa. Sve poslove koji ne nude neku mogućnost inovacije nego su svaki put ponavljana radnja ne mogu smisliti. Pa ipak to napravim da ne bi živjeli u svinjcu.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 11:53   #48
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Moj djed je imao 32 godine (u to vrijeme stari momak) koji se oženio sa curom 16 godina mlađom od sebe, njoj je bilo 16 i trebao je dozvolu roditelja jer je bila premlada. On ju je izabrao tako mladu i zelenu, jer je bio pametan...
U mom kraju bi mu rekli nesto drugacije No, ja sam kontinentalac, sta's

Mi se u stvari slazemo- mozes ti bukvi pricati koliko god hoces da je hrast, ona ce i dalje biti bukva. Ako spojis ljude koji se ne zele prilagodjavati i uciti- veza je fucked up. A to nema veze ko vozi auto, a ko pere ves.
No, moderni brak nije feministicki manifest, niti je tradicionalni onaj gdje zena ( kus! ) ne izlazi iz kuhinje... tu ste negdje fulali
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 12:09   #49
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
...
Muškarac koji ne želi, ne voli ili što već, kada se o metli radi, ne bi trebao čistiti već pronaći alternativan posao u kućanstvu. To je pravo na slobodu izbora, i nekakva težnja da se pronađe kompromisi u braku, tako mislim da i ona ne bi trebala nabijati žuljeve na svoje nježne ručice ako se bavi masažom i nježne ruke su joj važne u svom poslu. Ako se oboje žele hvatati metle i vole žuljeve i smatraju ih poželjnima, svaka čast. Te koje pokušavaju preodgojiti muškarce i nešto im dokazivati ja osobne ne dotičem izoliranim štapom.
mi se podjednako gnušamo metle al' koga briga
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 12:11   #50
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
A što ako ni jedan ne voli mesti? Koja je onda alternativa ukoliko recimo nemaju za/ne žele imati čistačicu?

Mi u braku imamo podjelu poslova, al trenutno sam ozljedila ruku na poslu i imam otvorenu ranu, pa će muž oprati suđe što je inače moj posao. I kaj sad, neš ti drame. Isto bi ja napravila da je suprotna situacija.

Ja ne volim apsolutno ništa od kućanskih poslova raditi, osim kuhanja.
Prezirem pranje zadoda, usisavanje i pranje suđa. Sve poslove koji ne nude neku mogućnost inovacije nego su svaki put ponavljana radnja ne mogu smisliti. Pa ipak to napravim da ne bi živjeli u svinjcu.
Pa je u tome ne vidim nikakvog problema, ili se trebaš prisiliti da to napraviš ili spremiti novce za čistačicu, ili da ti mama dođe vikendom i pere školjku i prozore...
Mislim da se također njemu ne da okopavati vrt, krečiti, popravljati lustere, igračke, raditi namještaj za dječju sobu, bacati smeće, stavljati veš na pranje, možda kuhati ili prati suđe nakon jela... Poanata je da kućanstvo funkcionira i da svatko radi određeni dio posla, poželjno da se podjeliti onako kako vama paše i ne raditi frku oko toga..

Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
U mom kraju bi mu rekli nesto drugacije No, ja sam kontinentalac, sta's

Mi se u stvari slazemo- mozes ti bukvi pricati koliko god hoces da je hrast, ona ce i dalje biti bukva. Ako spojis ljude koji se ne zele prilagodjavati i uciti- veza je fucked up. A to nema veze ko vozi auto, a ko pere ves.
No, moderni brak nije feministicki manifest, niti je tradicionalni onaj gdje zena ( kus! ) ne izlazi iz kuhinje... tu ste negdje fulali
Moje poimanje braka je, kao što sam već rekao, dogovorni odnos (po mogućnosti temeljen na ljubavi i zajedničkim interesima) gdje su striktno odvojene financije, podjela imovine u slučaju rastave, dogovorena briga o djeci i kućanskim poslovima, gdje su izražene osobne slobode i gdje partneri u svako vrijeme mogu dogovorno izaći iz zajednice ako to žele, bez osvrta na druge i bez krivnje zbog toga. No tu se naravno umiješala država i ženski interesi da ti kažu e ne može kako ti hoćeš nego može onako kako kaže zakon. A zakon je nepravedan, zastario i nefleksibilan.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 12:20   #51
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Moje poimanje braka je, kao što sam već rekao, dogovorni odnos (po mogućnosti temeljen na ljubavi i zajedničkim interesima) gdje su striktno odvojene financije, podjela imovine u slučaju rastave, dogovorena briga o djeci i kućanskim poslovima, gdje su izražene osobne slobode i gdje partneri u svako vrijeme mogu dogovorno izaći iz zajednice ako to žele, bez osvrta na druge i bez krivnje zbog toga. No tu se naravno umiješala država i ženski interesi da ti kažu e ne može kako ti hoćeš nego može onako kako kaže zakon. A zakon je nepravedan, zastario i nefleksibilan.
I o cemu mi onda pricamo? To sto si ti napisao je moj pojam modernog braka,a to nema veze sa zastarijelim zakonom i zenskim interesima, koji su onda na strani tradicionalnog braka, gdje zena nema sopstvene izvore prihoda i time je zakon stiti da ne ostane na cesti.
Ili sam ja to negdje pogresno skuzila
P.S. Azura
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 12:27   #52
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
I o cemu mi onda pricamo? To sto si ti napisao je moj pojam modernog braka,a to nema veze sa zastarijelim zakonom i zenskim interesima, koji su onda na strani tradicionalnog braka, gdje zena nema sopstvene izvore prihoda i time je zakon stiti da ne ostane na cesti.
Ili sam ja to negdje pogresno skuzila
P.S. Azura
Kako nema, ovo gore je primjer skladnog odnosa, za skladan odnos ne trebaju ti zakonu, kada se ljudi dogovore tu ne trebaju sudovi i slično. No obično nije tako, obično odnosu budu jako narušeni s vremenom i obično tu svatko koristi oružje koje ima na raspolaganju. I od tud problemi i nepravednosti oko skrbništva, alimentacije, obezbjeđivanja prihoda, stana, podjela imovine i slično... Niti jedan čovjek ne bi odbio brak kao sretnu zajednicu, ono čega se ljudi užasavaju je loš brak i posljedice koje izlaze iz njega. Da će ti brak biti dobar za to ne postoji nikakva garancija, zapravo je mnogo veća vjerojatnost da će biti loš i više sličiti na zatvor i kažnjavanje, i od toga ljudi bježe...Ewo recimo imaš tekst o Bradu i Angelini gdje je ova dobila skrbništvo nad djecom i iživljava se na na ocu tako da mu je dopustila da na Božić vidi djecu od 8-12 sati kako bi im donio poklone. Zamisli koliko je ova poruka zastrašujuća za muškarce, i koliko ova poruka daje moć ženama da manipuliraju brakom i djecom.. dakle uz to što su ti djeca praktički oduzeta, ti si isključen iz njihovog odgoja, uskraćena su ti, ovisiš o odluci majke kao skrbnice, a u sito vrijeme prisiljen si plaćati pozamašnu alimentaciju.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 12:29   #53
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Pa je u tome ne vidim nikakvog problema, ili se trebaš prisiliti da to napraviš ili spremiti novce za čistačicu, ili da ti mama dođe vikendom i pere školjku i prozore...
Mislim da se također njemu ne da okopavati vrt, krečiti, popravljati lustere, igračke, raditi namještaj za dječju sobu, bacati smeće, stavljati veš na pranje, možda kuhati ili prati suđe nakon jela... Poanata je da kućanstvo funkcionira i da svatko radi određeni dio posla, poželjno da se podjeliti onako kako vama paše i ne raditi frku oko toga..



Moje poimanje braka je, kao što sam već rekao, dogovorni odnos (po mogućnosti temeljen na ljubavi i zajedničkim interesima) gdje su striktno odvojene financije, podjela imovine u slučaju rastave, dogovorena briga o djeci i kućanskim poslovima, gdje su izražene osobne slobode i gdje partneri u svako vrijeme mogu dogovorno izaći iz zajednice ako to žele, bez osvrta na druge i bez krivnje zbog toga. No tu se naravno umiješala država i ženski interesi da ti kažu e ne može kako ti hoćeš nego može onako kako kaže zakon. A zakon je nepravedan, zastario i nefleksibilan.
Pa o čemu ti pobogu pričaš? Koji zakon meni kao muškarcu uvjetuje kako i kada ću se ja rastati?
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 12:38   #54
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Pa o čemu ti pobogu pričaš? Koji zakon meni kao muškarcu uvjetuje kako i kada ću se ja rastati?
Ako se ne uspiješ dogovoriti sa ženom diktira ti kako ne. Recimo ona će biti skrbnica o djeci, ti ćeš ih dobiti vikendom, ona ima pravo ostati u vašem stanu, ima pravo i na uzdržavanje, ima pravo i na zaštitu, ti nemaš pravo na ništa od toga osim da dva dana tjedno vidiš djecu.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 12:42   #55
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Da će ti brak biti dobar za to ne postoji nikakva garancija, zapravo je mnogo veća vjerojatnost da će biti loš i više sličiti na zatvor i kažnjavanje, i od toga ljudi bježe...Ewo recimo imaš tekst o Bradu i Angelini gdje je ova dobila skrbništvo nad djecom i iživljava se na na ocu tako da mu je dopustila da na Božić vidi djecu od 8-12 sati kako bi im donio poklone. Zamisli koliko je ova poruka zastrašujuća za muškarce, i koliko ova poruka daje moć ženama da manipuliraju brakom i djecom.. dakle uz to što su ti djeca praktički oduzeta, ti si isključen iz njihovog odgoja, uskraćena su ti, ovisiš o odluci majke kao skrbnice, a u sito vrijeme prisiljen si plaćati pozamašnu alimentaciju.
Jbt, pa dozivotnu garanciju ne dobijes ni za perilicu, a kamoli za ljude(mislim, ako ja to moram napisati, onda stvarno)
Iskreno, zaboli me za Angelinu i Brada, ako cu na osnovu njih dvoje odredjivati svoj zivot.
Prije moze nekog ustrasiti ovakvo piskaranje, a i ti imas previse strahova da bi mogao to jasnije gledati. Mozda je bas taj tvoj strah od toga da ces biti povijedjen i razlog zasto moras sve odvojiti ravnom crtom. Ja, i ako sam u stvarnom zivotu bila vise iznevjerena, barr od ljudi sa kojima sam bila u ljubavnoj vezi i sad u braku, ne gledam sve to toliko strasno. To su samo ljudi... mi svi imamo svoje strahove i probleme, uzas je kad ih ne mozemo kontrolisati
Reality: moj muz, kod razvoda, ima poprilicne sanse da dobije djecu. Ima veca primanja, krace radno vrijem, vise dana odmora... a fakat se o njima nije nikad brinuo, mislim, na spavanje ih ne moze staviti. Sta mislis koliko je to zastrasujuce? Ako bi htio, mogao bi mi unistiti zivot... mogla ih i ja vidjati djecu vikendima, dok bi nam djeca rasla kao divljac. Mislis da bi to bilo dovoljno dobro, da se izjednaci moc?
Ali mi ne govorimo o razvodima, vec o samim brakovima i vezama.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 13:03   #56
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Jbt, pa dozivotnu garanciju ne dobijes ni za perilicu, a kamoli za ljude(mislim, ako ja to moram napisati, onda stvarno)
Iskreno, zaboli me za Angelinu i Brada, ako cu na osnovu njih dvoje odredjivati svoj zivot.
Prije moze nekog ustrasiti ovakvo piskaranje, a i ti imas previse strahova da bi mogao to jasnije gledati. Mozda je bas taj tvoj strah od toga da ces biti povijedjen i razlog zasto moras sve odvojiti ravnom crtom. Ja, i ako sam u stvarnom zivotu bila vise iznevjerena, barr od ljudi sa kojima sam bila u ljubavnoj vezi i sad u braku, ne gledam sve to toliko strasno. To su samo ljudi... mi svi imamo svoje strahove i probleme, uzas je kad ih ne mozemo kontrolisati
Reality: moj muz, kod razvoda, ima poprilicne sanse da dobije djecu. Ima veca primanja, krace radno vrijem, vise dana odmora... a fakat se o njima nije nikad brinuo, mislim, na spavanje ih ne moze staviti. Sta mislis koliko je to zastrasujuce? Ako bi htio, mogao bi mi unistiti zivot... mogla ih i ja vidjati djecu vikendima, dok bi nam djeca rasla kao divljac. Mislis da bi to bilo dovoljno dobro, da se izjednaci moc?
Ali mi ne govorimo o razvodima, vec o samim brakovima i vezama.

Nemoj molim te prebacivati lopticu na neke moje strahove, jer to sa temom nema veze. Meni brak lijepo šljaka. Ovdje govorimo o lošim brakovima i općenito perspektivi zašto bi se ljudi ubračivali.
Tvoj muž neće dobiti djecu, jer da si i alkoholičarka naša je praksa toliko poštena prema ženama da će ti dodijeliti dijete kako bi se lakše nosila sa svojom ovisnošću. I to je apsurd apsurda ali i konkretan primjer. Tako da govoriti da to nije ništa strašno kada se desi je u istoj razini kao reći da nije ništa strašno ako muškarac ženu koji put ćusne preko gubice.. Razvlačenje preko sudova je realnost mnogih rastava, i kao što sam rekao, ljudima koji se vole i podržavaju ne treba ni brak, ni papir, ni uokvirena diploma koječega, jer znaju složiti prioritete u životu. Zakon postoji za one koji to ne znaju, ne mogu ili ne žele. A nije fer da najprije zakon, pa i globalni trend doprinose tome da ljudi zaziru od bračne ili bilo kakve druge zajednice jer u istoj ne vide smisla i bilo kakvu pozitivnu računicu. Isto tako još je gore reći da ne postoji alternativa i da bi tako trebalo biti, jer to nije istina niti bi se tako trebalo razmišljati.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 14:01   #57
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Jbt, pa dozivotnu garanciju ne dobijes ni za perilicu, a kamoli za ljude(mislim, ako ja to moram napisati, onda stvarno)
Iskreno, zaboli me za Angelinu i Brada, ako cu na osnovu njih dvoje odredjivati svoj zivot.
Prije moze nekog ustrasiti ovakvo piskaranje, a i ti imas previse strahova da bi mogao to jasnije gledati. Mozda je bas taj tvoj strah od toga da ces biti povijedjen i razlog zasto moras sve odvojiti ravnom crtom. Ja, i ako sam u stvarnom zivotu bila vise iznevjerena, barr od ljudi sa kojima sam bila u ljubavnoj vezi i sad u braku, ne gledam sve to toliko strasno. To su samo ljudi... mi svi imamo svoje strahove i probleme, uzas je kad ih ne mozemo kontrolisati
Reality: moj muz, kod razvoda, ima poprilicne sanse da dobije djecu. Ima veca primanja, krace radno vrijem, vise dana odmora... a fakat se o njima nije nikad brinuo, mislim, na spavanje ih ne moze staviti. Sta mislis koliko je to zastrasujuce? Ako bi htio, mogao bi mi unistiti zivot... mogla ih i ja vidjati djecu vikendima, dok bi nam djeca rasla kao divljac. Mislis da bi to bilo dovoljno dobro, da se izjednaci moc?
Ali mi ne govorimo o razvodima, vec o samim brakovima i vezama.
Ovo sa dobivanjem dijece nisi u pravu. Kod nas mama uvijek dobije dijecu (ako ih želi naravno) osim kada je stvarno jako problematična. Tipa da se drogira. Čak i ako npr ima šizofreniju koju liječi će dobiti dijecu. Primanja i slobodno vrijeme nema veze s time. Znam to sve jer mi se nedavno kolega s posla rastajao. Živjeli u njegovom stanu, on ima duplo veću plaću, znači sa financijske strane je on bolji kandidat, ali je sud automatski dodijelio dijecu mami. I to je jedna od stvari di su muškarci kod nas jako diskriminirani. Kao tate nemaju nikakva prava, čak i kad su puno bolji kandidati za brigu o dijeci.

Poslano sa mog SM-T535 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 14:40   #58
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Moje poimanje braka je, kao što sam već rekao, dogovorni odnos (po mogućnosti temeljen na ljubavi i zajedničkim interesima) gdje su striktno odvojene financije, podjela imovine u slučaju rastave, dogovorena briga o djeci i kućanskim poslovima, gdje su izražene osobne slobode i gdje partneri u svako vrijeme mogu dogovorno izaći iz zajednice ako to žele, bez osvrta na druge i bez krivnje zbog toga. No tu se naravno umiješala država i ženski interesi da ti kažu e ne može kako ti hoćeš nego može onako kako kaže zakon. A zakon je nepravedan, zastario i nefleksibilan.
Ovo sve jako lijepo zvuči u teoriji,ali misliš li da brak temeljen na ljubavi i zajedničkim interesima na kraju može završiti tako lagano i bezbolno kako ti pišeš ?
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 15:51   #59
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Nemoj molim te prebacivati lopticu na neke moje strahove, jer to sa temom nema veze. Meni brak lijepo šljaka. Ovdje govorimo o lošim brakovima i općenito perspektivi zašto bi se ljudi ubračivali.
Tvoj muž neće dobiti djecu, jer da si i alkoholičarka naša je praksa toliko poštena prema ženama da će ti dodijeliti dijete kako bi se lakše nosila sa svojom ovisnošću. I to je apsurd apsurda ali i konkretan primjer. Tako da govoriti da to nije ništa strašno kada se desi je u istoj razini kao reći da nije ništa strašno ako muškarac ženu koji put ćusne preko gubice.. Razvlačenje preko sudova je realnost mnogih rastava, i kao što sam rekao, ljudima koji se vole i podržavaju ne treba ni brak, ni papir, ni uokvirena diploma koječega, jer znaju složiti prioritete u životu. Zakon postoji za one koji to ne znaju, ne mogu ili ne žele. A nije fer da najprije zakon, pa i globalni trend doprinose tome da ljudi zaziru od bračne ili bilo kakve druge zajednice jer u istoj ne vide smisla i bilo kakvu pozitivnu računicu. Isto tako još je gore reći da ne postoji alternativa i da bi tako trebalo biti, jer to nije istina niti bi se tako trebalo razmišljati.
Zakoni u hrvatskoj nisu za niš i ne štite nikoga. Nisam primjetila da pretjeranu zaštitu imaju zlostavljane žene, kao ni muškarci. Ako dođe do rastave na kraju je sve pitanje toga za koga si se odlučio ubračiti. Ukoliko žena ima imalo ljudskosti u sebi neće zabranjivati ili uskraćivati druženje djeteta i oca. Moji su roditelji bili rastavljeni, ništa sud nije odlučivao nego su se oni međusobno dogovorili što žele i kako će. A ne može se reći da mi je stari pre normalan. Tako da mi nisu ni najmanje jasne žene koje po cijenu svog djeteta i njegovih osnovnih emotivnih potreba idu ulaziti u takve bolesne zabrane. To je dno dna.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 16:00   #60
Mislim da u situaciji razvoda nije nebitna stvar niti respekt i mišljenje prema drugoj strani Također, povrijeđenost ega i "spontanost" mogu imati znatnog utjecaja. Muž i žena koji su ratovali do razvoda, mogu biti normalni kasnije, jer su svjesni oboje da je to bila bolja opcija. Frustrirani međed kojem je u braku bilo dobro, a koji nema dlake na jeziku, vjerojatno će djetetu pokušati objasniti da su majka i baka"ovakve i onakve". Znam za makar jedan primjer ove druge situacije, i iako nisam siguran koliko su baka i ex supruga bile bezazlene, reakcija ex muža je bila poprilično divlja(kurva, vještice, ovo-ono, sve takve priče dok je dijete kod oca)
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.