Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2013., 23:51   #241
molim vas info, dali kod privatnika nešto platite ako se pokaže da ništa ne treba raditi tj, na pregledu zubar kaže da ne vidi ništa sumnjivo na tom zubu zbog kojeg sam išla i ništa ne radi. Naplatio mi je 90 kn. Dali je to uobičajeno?
Idem dugo kod tog zubara i prije (dogodilo se dvaput) mi nije to naplaćivao
Lorca Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 15:19   #242
Da malo podignem, valjda ima netko da mu se dogodilo da mu zubar (privatnik) nije morao ništa raditi? Jel se to plaća i koliko?
Lorca Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 19:23   #243
Ovisi o tome naplaćuje li pregled i konzultacije ili ne. To je slobodan izbor, ali ga mora imati u cjeniku. Mi npr imamo tu stavku ali su u praksi pregledi i konzultacije sa specijalistima ipak besplatni
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 23:21   #244
Hvala na odgovoru.
Lorca Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 11:39   #245
Novosti!!!

Važno!!!

U Domu zdravlja ubuduće besplatan popravak zubi (od 01. 04. 2013.).


http://www.slobodnadalmacija.hr/Spli...7/Default.aspx

Novi pravilnik!;

http://www.hkdm.hr/novosti/738/PRAVI...NOG-OSIGURANJA

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...03_38_710.html
Portafolia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 01:39   #246
Dize mi se kosa na glavi od ovakvih gluposti i dezinformacija. Rijec je o osobnom sukobu jednog ravnatelja i HKDM-a/HZZO-a koji standardno strucni i temeljiti novinari prenose kako njima pase, a onda ih slijede 'revoltirani' dobri gradjani koji zele stati na kraj organiziranoj mafiji sto uzima zadnju kunu iz usta siromasnom puku.
Ako ukljucite ... sto ... imate u glavi, shvatit cete da drzava nema prebijene pare i nema teoretske sanse da ce platiti sve usluge primarne zastite. Necu ponovno ulaziti u obrazlaganja zasto je hzzo-ovih 13 kn mjesecno debelo premalo za misticnu bijelu plombu i zasto zdravstveni sustav u ovoj banana drzavi jedva funkcionira.
E da, zaboravih jednu sitnicu...doticni skuplja jeftine predizborne bodove te se uvlaci odredjenim vladajucim strukturama...ali to je tema za neki drugi pdf, npr politiku.
A vi dragi moji, budite pametni.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije

Zadnje uređivanje Juji : 12.04.2013. at 21:07. Reason: neprimjeren ton
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 11:12   #247
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Dize mi se kosa na glavi od ovakvih gluposti i dezinformacija. Rijec je o osobnom sukobu jednog ravnatelja i HKDM-a/HZZO-a koji standardno strucni i temeljiti novinari prenose kako njima pase, a onda ih slijede 'revoltirani' dobri gradjani koji zele stati na kraj organiziranoj mafiji sto uzima zadnju kunu iz usta siromasnom puku.
Ako ukljucite ono nesto sto mozda imate u glavi, shvatit cete da drzava nema prebijene pare i nema teoretske sanse da ce platiti sve usluge primarne zastite. Necu ponovno ulaziti u obrazlaganja zasto je hzzo-ovih 13 kn mjesecno debelo premalo za misticnu bijelu plombu i zasto zdravstveni sustav u ovoj banana drzavi jedva funkcionira.
E da, zaboravih jednu sitnicu...doticni skuplja jeftine predizborne bodove te se uvlaci odredjenim vladajucim strukturama...ali to je tema za neki drugi pdf, npr politiku.
A vi dragi moji, budite pametni.
Gle, mene kao građanina sa 'nečim' u glavi ne zanima ništa osim mojih prava.

Ovaj novi pravilnik nije dezinformacija!!! , možda u glavama onih koji imaju neke svoje interese pa negiraju 'crno na bijelo'.

Pravilnik vrijedi dok ne dođe novi.
Portafolia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 17:16   #248
A onda odi u dom zdravlja pa traži da ti naprave sve besplatno; nakon toga se javi, može? Želim ti sreću...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 18:00   #249
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
A onda odi u dom zdravlja pa traži da ti naprave sve besplatno; nakon toga se javi, može? Želim ti sreću...
Hvala . Ako odbiju pružiti usluge uključujući besplatne bijele plombe na sve zube, anesteziju, krunice itd. koje su po pravilniku dužni pružiti, onda ću prijaviti na HZZO i Ministarstvo zdravlja.
Portafolia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 18:47   #250
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
A onda odi u dom zdravlja pa traži da ti naprave sve besplatno; nakon toga se javi, može? Želim ti sreću...
Ne mogu shvatiti ovu izjavu, makar imam ono što treba u glavi i sasvim solidno to koristim.
Ako je pravilnik stupio na snagu 01.04.2013. i u njemu piše da pacijenti imaju pravo na: Ispun kompositni na jednoj aproksimalnoj površini (sjekutići i očnjaci); Ispun kompositni dvoplošni; Ispun kompositni troplošni - što to onda znači? Da li se to još uvijek odnosi samo od 1-3 kao prije?

Naravno, ako su zaista odobrili kompozitne ispune na svim zubima, čudi me da to rade u doba ovakve besparice kada država nema novaca za ništa. I jasno mi je da to znači najjeftiniji mogući kompozit.
Pa će opet trebati nadoplaćivati za kvalitetniji kompozit.
Što me dovodi do logičnog pitanja koje je postavio jedan član moje obitelji - kako ću ja znati što mi je ugradio - meni je bijela plomba bijela plomba, otkud znam da mi nije naplatio skuplju a ugradio jeftinu koju nisam niti trebao platiti? Ja zaista ne znam odgovor na to pitanje.

A što se tiče ovih 13 odnosno 18, koliko li već je kn mjesečno, pa nije moguće da stomatolog dobije samo to?! Pa ako ugradi nešto s liste - metalnu krunicu, napravi protezu, izvadi zub, pa zar ne dobije za sve od toga dodatna sredstva od HZZO? Zašto onda govoriš da je 13 kn premalo za mističnu bijelu plombu? Oprosti, ali ne razumijem.

Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Ako ukljucite ono nesto sto mozda imate u glavi...
Ovo je potpuno neprimjereno
Amelie77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 19:14   #251
Moj post je cin revoltiranosti prema poluistinitim, naivnim i senzacionalistickim novinskim clancima i nije upucen autoru osobno. Kada jos jednom pogledam, zaista izgleda neprimjereno i zato se ispricavam onima koji su se nasli uvrijedjeni.
Ponavljam, rijec je o osobnom sukobu odredjenih struktura unutar zdravstva. Tu se takodjer potencira huskanje na stomatologe i indirektno minorizira njihov rad (lopovi koji kradu jadni narod). Ja sam cisti privatnik i ovo me se osobno me tice, ali reagirati jednostavno moram. Ovime ispada da kompletna stomatologija postaje besplatna, u rangu Kube. Oprostite mi, ali to je zaista van pameti kada pogledate jadnu situaciju u zdravstvu i usporedno trosak stomatoloskih zahvata. Kada i ako to bude
Istina, postat cemo svjetska vijest. Za sada je sve po starom - odite u bilo koji dom zdravlja ili kod koncesionara pa provjerite.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 20:15   #252
300 kn za 1 bijelu plombu?? Ludost. Ako imam dopunsko onda sve treba da bude besplatno ili eventualno neka sića za nadoplatu.
OMGWTFISGOINGON is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 20:55   #253
To bi bilo super kada bi HZZO doktoru refundirao/platio tu cifru. Ali ne plaća - tu leži problem.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 21:06   #254
Quote:
Što me dovodi do logičnog pitanja koje je postavio jedan član moje obitelji - kako ću ja znati što mi je ugradio - meni je bijela plomba bijela plomba, otkud znam da mi nije naplatio skuplju a ugradio jeftinu koju nisam niti trebao platiti? Ja zaista ne znam odgovor na to pitanje.
Pitanje je na mjestu, a to nitko ne zna odgovor jer ne postoje normativi ni kontrola. Koji adheziv ide uz tu plombu, koja kiselina, koliko adheziva (pola kapi, kap, kap i pol), koliko kompozita u gramima ide za plombu, što ako se operativno područje zagadi slinom ili krvi pa moraš ponoviti postupak i opet trošiti materijal... Klasična nedorečenost hrvatskog zakonodavstva.

Quote:
A što se tiče ovih 13 odnosno 18, koliko li već je kn mjesečno, pa nije moguće da stomatolog dobije samo to?! Pa ako ugradi nešto s liste - metalnu krunicu, napravi protezu, izvadi zub, pa zar ne dobije za sve od toga dodatna sredstva od HZZO? Zašto onda govoriš da je 13 kn premalo za mističnu bijelu plombu? Oprosti, ali ne razumijem.
Trenutno se formira novi način plaćanja koji bi napokon trebao biti "cijena puta usluga" + hladni pogon. Vidjet ćemo kako će to funkcionirati. Trenutno ti država plati ako nekome preko socijalnog napraviš protezu i 2 krunice (plastične). Lova koju ti plate (sa zakašnjenjem naravno) te pokrije toliko da si na pozitivnoj nuli. Plombe i dalje ne plaćaju - provjereno, kao ni krunice kojih ima više od 2 i nisu u sklopu proteze.
Sa sigurnošću mogu reći da ono što plaćaju za npr. endodonciju u sklopu glavarine nije ni približno dovoljno da se radi kvalitetno - zato se po domovima zdravlja radi loše (plus zato jer je prevelika gužva i jer se doktori opuste i više ne ulažu u svoje znanje; nemaju koristi).
Stomatološka ambulanta u svakom slučaju dnevno napravi puuuno veći trošak nego ekvivalentna ordinacija opće medicine (a glavarina je tu negdje), koja kao na traci izbaci 60-80 pacijenata (u 7-8 sati posla) - dakle nemoguće je da se pruža kvalitetna skrb. Uglavnom pišu uputnice i recepte. To nikoga ne brine ali nas rado uspoređuju s njima.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 21:44   #255
Quote:
OMGWTFISGOINGON kaže: Pogledaj post
300 kn za 1 bijelu plombu?? Ludost. Ako imam dopunsko onda sve treba da bude besplatno ili eventualno neka sića za nadoplatu.
I je, za sada, ne daj se varati!

Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
To bi bilo super kada bi HZZO doktoru refundirao/platio tu cifru. Ali ne plaća - tu leži problem.
Poslovni privatni problemi stomatologa ne zanimaju građane osiguranike HZZO-a.

Osiguranik nema veze sa stomatologom u svezi prava na pojedine usluge već isključivo sa HZZO-om., kao i što stomatolog nema sa osiguranikom već sa HZZO-om.

U svakom slučaju treba se držat zakona.
Portafolia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 00:48   #256
I, koliko si prijava danas poslala? Iskreno, ako je tako, ja bi odmah išao po jedan keramički cirkularac od 20 000 kn, što se čeka??
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 17:00   #257
Quote:
papanjica kaže: Pogledaj post
Dopunsko ne pokriva kompozite na stražnjim zubima!

Jel vam dr. izdala račun? Ako nije u prekršaju ste i ona i vi i za to možete biti obje novčano kažnjene!
Haha, ne budi smiješan koji to zubar (doktor) izdaje račun... Ja na takve još nisam naletio, s tim da me, moram priznat, i strah od moje zubarice tražit račun ... ipak je ona ta koja drži oružje (bušilicu) u rukama

Zadnje uređivanje krapić : 18.04.2013. at 17:03. Reason: ....
krapić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 16:01   #258
možda se sada nešto promijeni od su od 1.4. stomatolozi obveznici fiskalizacije...
a druga stvar je da moraju račun prijaviti HZZO-u ako misle dobiti dodatne bodove za glavarinu

tako da...tražite račun!
tek tada će se vidjeti tko radi pošteno...i odgovara za svoj rad
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 18:19   #259
Quote:
krapić kaže: Pogledaj post
Haha, ne budi smiješan koji to zubar (doktor) izdaje račun... Ja na takve još nisam naletio, s tim da me, moram priznat, i strah od moje zubarice tražit račun ... ipak je ona ta koja drži oružje (bušilicu) u rukama
Pa evo, ja sam prije dva mjeseca prvi put u životu bila kod 'socijalnog' zubara i tražila sam kvalitetniji ispun na šestici i za doplatu sam dobila račun.
Nisam ga tražila nego ga je doktorica sama ispisala i uručila mi ga.
Također sam uredno dobivala račune i kod privatnog zubara.
__________________
"Nemoj jebat mamice." :)
Simple Fille is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 14:20   #260
Pozdravm,maleni dio jedinice mi se okrhnuo u padu s bicikla,cak se ni ne vidi ovako,ali na slikama se primjecuje,i to mi smeta...da li znate koliko bih kostalo da mi se to izravna,jel' se to samo zacementira ili kako..? Hvala.
iwanamilinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:21.