Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2010., 12:42   #1
Betonska cijev ili kanalica u grabu?

dakle, imam jednu grabu uz ogradu dvorišta koju bih volio zatrpati, jer mi je dosta uvučena u dvor, a i biti će lakše kositi...

svi to riješavaju sa betonskim cijevima, nisu skupe (oko 70kn/m), i odlično služe...

no ja inače imam problem sa tom grabom jer se konstantno zatrpava sa šljunkom, zemljom i ostalim smećem sa ceste - razlog tome je što sam ja baš na prijelazu asfalt - makadam (moja je kuća na kraju sela), i voda sa tog makadama sve meni nosi em pred most, em u grabu...ljudi jednostavno svoje grabe ne održavaju, komunalci ne kažnjavaju i tu je ludnica...prije 6 godina je moja graba ponovno kopana, širina dobrih 40cm, dubina isto toliko, danas je dubina duplo manja, a širina za 20cm veća....

i sad ta graba je dugačka ono cca. 20m što bih ja volio zatrpati..baš dio ispred kuće...
No malo me strah sa cijevima jer bi se to sve moglo zaštopati zbog ovih sranja sa makadamom...trebao bih barem staviti jednu-dvije šahte (reda radi)...

pa sam došao na ideju ovoga:


samo gotovi proizvod košta,a bez rešetke nitko neće prodati...

i tako sam u glavi na brzinu projektirao:

ako cijevi 30cm služi odlično, onda mora i kanalica...
Uzmimo da kanalica bude široka 30cm, duboka 30cm, dolje nije ravna nego obla, i debljina stijenke cca 6-7cm sa žicom kao armaturom...utrošak betona cca 0,6m3 na 10m dužine, malo cementa, žice imamo, samo daske kupim i napravim gotovu grabu..

KOLIKO JE OVA MOJA IDEJA STABILNA I ČVRSTA? I PAMETNA?
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 13:02   #2
Salaš u malom ritu hi hi hi

Čvrsta i stabilna je, naravno koliko je kvalitetno napraviš ...
Ali ovo s betonskim cijevima. Nema začepljenja ukoliko na početku napraviš slivnik ili okno s dnom dubljim od dna cijevi gdje će se kasnije taložiti pijesak i smeće, a kad se napuni očistiš lopatom itd.

Prednost cijev u odnosu na kanal je u tome što kanal čistiš teoretski svaki put nakon kiše, a kod cijevi samo slivnik ito samo kad se napuni.
bioaktiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 13:20   #3
Quote:
bioaktiv kaže: Pogledaj post
Salaš u malom ritu hi hi hi

Čvrsta i stabilna je, naravno koliko je kvalitetno napraviš ...
Ali ovo s betonskim cijevima. Nema začepljenja ukoliko na početku napraviš slivnik ili okno s dnom dubljim od dna cijevi gdje će se kasnije taložiti pijesak i smeće, a kad se napuni očistiš lopatom itd.

Prednost cijev u odnosu na kanal je u tome što kanal čistiš teoretski svaki put nakon kiše, a kod cijevi samo slivnik ito samo kad se napuni.
vidiš, to se nisam sjetio...u pravu si, slivnik (rupa) ispred ulaza u cijevi barem 50cm dubine, prvo će se tu sve taložiti, a voda kad dostigne max nivo izlazi van i ulazi u cijevi...dok kamenje i teže stvari ostaju....dobra ideja

ma ne bi čistio nakon svake kiše kanal, ono jednom u 2 mjeseca, preko zime malo više...
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 08:28   #4
Mene muči kako srediti prilazni put na imanje.

Ne bi volio ništa betonirati, nego da ulaz bude šodrani.

Kaj napraviti s ovom grabom, treba li stavljati cijevi unutra, kojeg promjera i tak.

Inače kanal počinje na mjestu s kojeg je fotkano, a prije toga je manje-više ravan teren gdje nema grabe.

mountain_spring is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:45   #5
Kaj, nitko nije to radio ili...?
mountain_spring is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:20   #6
pa nema tu neke nauke ako je kanal i ako služi svrsi (dakle postoje oborinske vode) naravno da trebaš staviti cijevi. Promjer bolje što veči jer se manje štopa i lakše čisti...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 10:22   #7
Koliko se vidi na slici postoji prirodni pad terena. Na tvom mjestu bi sve samo poravnao i ostavio skoro nevidljivo udubljenje, pa nije to rijeka vode!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 11:38   #8
Ili da samo napravim most od zbijenog šodera i bok.
mountain_spring is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:23.