Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2009., 13:27   #81
Slijepo crijevo i treninzi???

Imao bih dva pitanja?
Imam neke simptome upale slijepog crijeva, bol u donjem desnoj strani stomaka i grceve u desnoj nozi, znaci bez temperature, povracanja, itd...
Prvo pitanje je da li u takvom stanju smijem laganije trcati?
A drugo znaci koja operacija u slucaju da bude potrebna?
Posto idem u teretanu par godina, sa kojom operacijom cu se najprije i najsigurnije vratiti treninzima?
Cuo sam da je kod klasicne potebno najmanje godinu dana, koliki bi bio taj period kod laprolaserske?
A koliki kod endoskopske, znaci ono da se vadi kroz usta, ako to ima kod nas?
I ako ima da li neko moze reci gdje?
Hvala
coleman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 13:34   #82
koliko to dugo traje?
mislim da nemaš upalu slijepog crijeva, jer ja već treći dan od kad je počelo bolit, nisam više mogla uspravno hodat, nisam mogla ni ispruženo ležat, temepartura mi je bila oko 38', a šta god sam stavila u usta povraćala sam za manje od 5 minuta....peti dan sam bila na operaciji, i već mi je i prsnulo slijepo crijevo.

a što se tiče oporavka i povratku treninzima, ja sam tada aktivno trenirala odbojku i za mjesec dana sam počela laganije trenirat a za dva mjeseca sam trenirala kao da nikad ništa nije bilo. operirana sam klasično - rezanje. a obzitom na prsnuće slijepog crijeva imam dosta veći rez - 11 šavova.
Stvar je samo da se prvih mjesec - dva izbjegava jači napor trbušnih mišića da nebi došlo do pucanja "unutarnjih šavova" tj. bruha.
maratonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 13:45   #83
Quote:
maratonka kaže: Pogledaj post
koliko to dugo traje?
mislim da nemaš upalu slijepog crijeva, jer ja već treći dan od kad je počelo bolit, nisam više mogla uspravno hodat, nisam mogla ni ispruženo ležat, temepartura mi je bila oko 38', a šta god sam stavila u usta povraćala sam za manje od 5 minuta....peti dan sam bila na operaciji, i već mi je i prsnulo slijepo crijevo.

a što se tiče oporavka i povratku treninzima, ja sam tada aktivno trenirala odbojku i za mjesec dana sam počela laganije trenirat a za dva mjeseca sam trenirala kao da nikad ništa nije bilo. operirana sam klasično - rezanje. a obzitom na prsnuće slijepog crijeva imam dosta veći rez - 11 šavova.
Stvar je samo da se prvih mjesec - dva izbjegava jači napor trbušnih mišića da nebi došlo do pucanja "unutarnjih šavova" tj. bruha.
Hvala na odgovoru, mene vec muci ima najmanje mjesec dana.
Ali ipak sam cuo da u ovom sportu treba duze cekati da se sve dobro uveze, posto je u pitanju dizanje vecih tereta.
Ja bih bio presrecan i kada bih se mogao vratiti za 3-4 mjeseca
Ne znam sta bi drugo moglo biti, imam neki cudan osjecaj u donjoj desnoj strani najvise, ali nekad osjecam nesto i kod pupka pa cak i ispod desnog rebra. da i grceve u desnoj nozi
Izludjuje me sto ne smijem trenirati, nekad skoro prodje i taman hocu da pocnem opet kad ono vrati se
coleman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 13:56   #84
a da posjetiš doktora?!
obzirom da dižeš utege, možda imaš najobičniji bruh? a to što ti se bol "šeta", nije ništa ćudno...
maratonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 14:45   #85
Quote:
maratonka kaže: Pogledaj post
a da posjetiš doktora?!
obzirom da dižeš utege, možda imaš najobičniji bruh? a to što ti se bol "šeta", nije ništa ćudno...

Moguce je mada ne bih rekao, nigdje nije nista iskocilo? Ali opet i u tom slucaju koje bi bilo najbolje rijesenje za nastavak treninga?

Moracu otici kod doktora, mada ja to izbjegavam do zadnjeg trenutka. Zadnji put sam bio ima najmanje 10god jos kao dijete radi gripe ili nesto sl.
coleman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 17:28   #86
kronicni apendicitis - koje pretrage?

zanima me koje pretrage treba obaviti da bi se iskljucio kronicni apendicitis.
lijecnik mi je daleko pa sve moram obavljati privatno. ginekolog je ustanovio da nema ginekoloskih problema koji bi uzrokovali bolove te mi je preporucio da napravim KKS, SE, CRP i sedimentaciju urina pa me zanima koje bi jos pretrage bilo potrebno obaviti buduci da on sumnja na mjehur, a ja sam uvjerena da nije rijec o mjehuru.

bolovi u donjem desnom dijelu abdomena su mi zapoceli prije nekoliko mjeseci kada sam izrazito lose reagirala na antibiotsku terapiju. poslije su se nastavili mjesecima uglavnom neovisno o dijelu menstrualnog ciklusa (iako sam prije znala imati bolne ovulacije, a bolovi bi se znali nastaviti sve do menstruacije). takodjer bi se povremeno javili nakon spolnog odnosa. sumnjala sam iskljucivo na jajnik ili crijevo. javili bi se od jednom do nekoliko puta mjesecno, a zadnjih tjedan dana ih imam svaki dan. nisu konstantni, vec se javljaju povremeno, a bol najvise osjetim kad koracam, kad se ustajem, sjedam ili praznim crijeva. bol ne bih opisala kao jaku, vise je blago pulsirajuce probadanje, ali je precesto.

unaprijed hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 17:19   #87
Oporavak od operacije slijepog crijeva

Ej. Operirala sam laparaskopski slijepo crijevo u 10 mjesecu 2008. I imam pitanje dali je normalno da me nakon 5 mjeseci počne bolit to mjesto i ti bolovi se ponavljaju već mjesec dana? I ako netko zna jel postoje kakve tablete protiv tih bolova, jer sam pila i lekadol i neofen i nema učinka?
Marina-gts is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 22:15   #88
Hm, već je prošlo puno vremena od tvog posta Marina, no nadam se da je sada sve u redu.
Ja sam prošli mjesec operirala laparaskopski slijepo crijevo, točnije 22.06. no došlo je do komplikacija. Poslije operacije mene je i dalje užasno bolio abdomen, a trbuh iz dana u dan je bio tvrđi i veći. Tek četvrti dan su mi se smilovali i stavili me na ultrazvuk i imali su što za vidjeti. Omčice kojima se laparaskopski zašiva mjesto odsječenog crvuljka, jednostavno su pale i naravno sadržaj crijeva je lijepo šetao mojom utrobom. Nakon toga su me još vodili na MR. Bila sam polumrtva. Bolovi....ne pamtim da me je rađanje tako bolilo kao ovo. Naravno odmah sam išla pod nož. Operacija prošla dobro, no morali su mi ostaviti debelo crijevo vani (kolostom). Rekli su mi da će crijevo biti vani jedno 6 tjedana dok se u potpunosti ne smiri upala u abdomenu. Slijedeći tjedan bi mi trebali reći kada da dođem na zadnju operaciju tj vraćanje kolostome. Eh još samo to da preživim
Tako da ljudi moji ako u išta sumnjate, odmah liječniku.

A sad Marina da rana boli dosta vremena i poslije operacije - nažalost i to je istina, no da se to ne bi pretvorilo u zapetljaj crijeva, bolje pitati liječnike.
Nadam se da je s tobom sve ok
paluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 23:11   #89
paluna, ako smijem pitati, u kojoj bolnici su te to usrećili?
MalaPlavaLajava is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 23:17   #90
rak slijepog crijeva-postoji li zapravo i jeli smrtonosan

Nisam jako upućen pa bih volio da mi netko stručan kaže sve o ovome...
Jednoj prijateljici je majka prošle godine umrla od karcinoma slijepog crijeva i navodno da je to nasljedno pa da i moju prijateljicu čeka isto...postoji li način liječenja toga gdje i kojom metodom te koliko je zbila ozbiljna ta bolest...molim za pomoć...puno hvala
viniboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 23:42   #91
Postoji...i ako se ne varam postoji više tipova... i zavisno u kojem je tipu i koji je stadij mogu se radit slijedeći zahvati, uklanjanje slijepog crijeva zatim operacija koja se zove desna hemikolektomija...gdje se dio crijeva izdvoji i dva slobodna kraja se spoje... uklanjanje okolnih limfnih čvorova... kemoterpaija i nema baš puno učinka... i ak metastazira uklanjanje metastaza...
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 23:55   #92
Quote:
viniboy kaže: Pogledaj post
Nisam jako upućen pa bih volio da mi netko stručan kaže sve o ovome...
Jednoj prijateljici je majka prošle godine umrla od karcinoma slijepog crijeva i navodno da je to nasljedno pa da i moju prijateljicu čeka isto...postoji li način liječenja toga gdje i kojom metodom te koliko je zbila ozbiljna ta bolest...molim za pomoć...puno hvala
da postoji karcinom slijepog crijeva- a koliko je opasna bolest mislim dovoljno je samo činjenica da se radi o karcinomu- preozbiljna bolest.
Kako se liječi Kod karcinoma slijepog crijeva, uzlaznog i desne polovine poprečnog kolona izvodi se tzv. desna hemikolektomija što podrazumijeva odstranjivanje dijela crijeva od nekoliko zadnjih centimetara tankog crijeva pa do polovine poprečnoga kolona.Uz to je kemoterapija i moguče zračenje.
U svakom slučaju važno je utvrditi jel postoje metastaze.

E sada bolest nije nasljedna nego uvijek postoji veća mogućnost da neko oboli og karcinoma ako je već neko bolovao od članova obitelji, tako da tvoja prijateljica sigurno može biti mirna- ONA NIJE i najvjerojatnije neće imati problema sa tim .

Zadnje uređivanje ninica 1 : 13.09.2009. at 00:01.
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 00:10   #93
koliko je opasna ova desna hemikolektomija
__________________
Kako oblikovati potpise
viniboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 16:04   #94
Pitanje je malo nemušto i ne može se odgovoriti sa malo/puno...Svaka operacija ima svoj rizik, rizik ovisi o puno faktora...Ponekad i uz svu najbolju skrb i kirurga i liječenje...operacija se može zakomplicirati i razultirati svakako...

Prije operacije potrebno se detaljno konzultirati s kirurgom.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 16:08   #95
Da, pa čak i rutinsko uklanjanje slijepog crijeva može završiti kako je završilo kod nesretnog Maškarina. No to je iznimka, ne pravilo.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 23:47   #96
Ispričavam se što dižem prastaru temu, međutim, bolje tako nego otvarati novu za isti problem.

Uglavnom, danas sam imala prvi napadaj slijepog crijeva. Vratili su me kući i rekli da ću znati ukoliko bude potrebna operacija, da će bolovi biti nesnosni.

E, sad me zanima. Kad dobiješ prvi napadaj, je li to uvijek rezultira operacijom? Ili pak postoje slučajevi u kojim se smiri? Nešto sam čitala da postoje, pa sad Uistinu nemam pojma. Hvala na odgovorima!
marina085 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 11:10   #97
Hm, prvi napadaj slijepog crijeva.... Apendicitis u praksi ili imaš ili nemaš, ako imaš završit ćeš pod nož (u praksi).
Nema terminologije napadaj slijepog crijeva ,jer bi podrazumijevalo ponavljano događanje.
Teorije o kroničnom apendicitisu, možda, mislim da ne, teško je tvrditi 100%.

Tipični bolovi oko pupka koji se smjeste u donji desni kvadrant trbuha, gdje i boli na dodir. Kasnije ako dođe do generaliziranog peritonitisa boli cijeli trbuh (ali bi bila u tako lošem stanju da bi sigurno znala da si hitan pacijent).

Netipični bolovi apendicitisa: praktički bolovi bilo gdje u trbuhu s desne strane ili ako dođe do peritonitisa kao što piše boli cijeli trbuh, ah ta medicina...
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 18:31   #98
Exclamation Prehrana nakon operacije slijepog crijeva

Pozdrav svima!
Evo ovako.moj brat ima 6 godina i operirao je slijepo crijevo koje je puklo i razlilo se,icijeli je probavni trak uznemiren pa me zanima daa li itko ima iskustva sa prehranm poslije operacije.ili ako ima iskustva s nekim sličnim slučajem.ako i nema , teško je nać na internetu neku stranicu koja se bavi izmijenom iskustava o prehrani djece poslije tako teških operacija.
sve što znate bilo bi dobro došlo.hvala.
Prjesni_Mozgovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 10:54   #99
Quote:
Prjesni_Mozgovi kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Evo ovako.moj brat ima 6 godina i operirao je slijepo crijevo koje je puklo i razlilo se,icijeli je probavni trak uznemiren pa me zanima daa li itko ima iskustva sa prehranm poslije operacije.ili ako ima iskustva s nekim sličnim slučajem.ako i nema , teško je nać na internetu neku stranicu koja se bavi izmijenom iskustava o prehrani djece poslije tako teških operacija.
sve što znate bilo bi dobro došlo.hvala.
Treba mu davati lešo i hranu koja ne napuhuje.
Njegov pedijatar je dužan dati upute o prehrani, pa da obavezno nazovite i tražite savjet.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 13:50   #100
Prije 3 tjedna sam operirao slijepo crijevo laparaskopski, danas sam bio na kontroli i doktor mi je rekao da mogu sve radit, ić u teretanu, baviti se sportom i piti alkohol, pa me zanima da li je to istina, budući da mi je isti propustio staviti dren odmah nakon operacije pa sam ponovo bio operiran i stavljen mi je dren, i to tek nakon intervencije sestre jer sam dva dana imao 39 temperaturu.
Navodno se treba znatno duže suzdržavati od napora nakon operacije, pa me zanima trebam li poslušati doktora i riskirati bruh ili mi je ipak dao dobar savjet.
akvarijpocetnik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.