Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2014., 14:30   #201
Flis dekice koristim dok izgledaju pristojno, a kad više ne mogu izvući dlake van - likvidiram i kupim drugu. Tih 20 kuna preživim.
Inače se s njih dobro skida dlaka furminatorom, raznim četkama za mačje dlake (a valjda i pseće?), gumenom rukavicom, mokrom gumenom rukavicom (one obične kućne rukavice za npr pranje suđa, idealno s hrapavom površinom)...ali treba puno vremena i živaca i nikad ne izađu sve dlake van.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 18:59   #202
evo danas isprobano, sa full dlakave flis deke običnom rukavicom skinuta sva dlaka. ali baš sva, jer je crna deka a bijela dlaka pa se vidi.

totalno oduševljenje.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 19:10   #203
Običnom gumenom rukavicom? Onom kuhinjskom? Moram to isprobati. Mi mamo (kažem mi jer to Sitko i ja dijelimo pa kome dlake, a kome dekica ) krasan crveni prekrivač za dvosjed koji je s jedne strane flisast, a s druge ima nekakve čuperke. Sitko opet ima dlake koje se krasno zabiju u sve kao da je pikado njima igrala. Pranje i sušenje u sušilici skinu većinu dlaka, ali ne sve. Ostatak sam skidala na gore opisani način - selotejpom. Tako da moram isprobati ovu rukavicu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 23:18   #204
pa mora negdje biti i dlaka, da se vidi kakvog ljubimca imamo
kako sam napisala , koristim furminator, rijetko siroki selotejp, jer treba puno vremena.
doduse ostala sam bez par "prijateljica" jer im smeta poneka dlakica (pazi radi se o maltezeru) koji stvarno ne odbacuje dlaku u velikim kolicinama, ali kazu nije higijenski :P
to sto su ona odrasle medju domacim zivotinjama i u blatu do koljena, necemo
bas sam zlica od opaka
Levijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 23:54   #205
Quote:
Levijana kaže: Pogledaj post
pa mora negdje biti i dlaka, da se vidi kakvog ljubimca imamo
kako sam napisala , koristim furminator, rijetko siroki selotejp, jer treba puno vremena.
doduse ostala sam bez par "prijateljica" jer im smeta poneka dlakica (pazi radi se o maltezeru) koji stvarno ne odbacuje dlaku u velikim kolicinama, ali kazu nije higijenski :P
to sto su ona odrasle medju domacim zivotinjama i u blatu do koljena, necemo
bas sam zlica od opaka


a do jucer ovce cuvala izakuće

zamisli da imas kratkodlakog linjajuceg psa, bila bi odbacena iz svih rodbinsko-prijateljskih krugova
__________________
JRT.
Kiiia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 02:14   #206
Higijena prostora i kućni ljubimci

Meni su macje dlake dobro dosle da se rijesim raznoraznih seronja. nema veze kaj je kod nas vecinom cisce nego u kucama bez ljubimaca, ali to je "nehigijenski" ako postoji koja dlaka negdje

@Didi - obicna kuhinjska, makar su se meni pokazale bolje one manje fine (finije su za sudje, manje fine su za prat podove i slicno) jer su izvana grublje pa se dlake bolje prime izmedju tih sitnih ispupcenja na rukavici.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 04:05   #207
Huh, dobra tema

Iako imamo 4 vrste ceslja ( jedan od njih je i Furminator ) i kad jedan prestane izvlacit dlaku sa psa drugi nastavi, pa treci pa cetvrti, no opet dlake ima po stanu.


S obzirom da imamo i laminat i tepihe, laminat normalno usisamo ( obicni usisavac od 1700W ) a tepihe pometemo ovakvom metlom http://www.masky.sk/sub/masky.sk/sho...x33cm-5388.jpg

Ovakve gumirane metle su zakon, osim dlake izvuku jos stosta


Za krevete koristim ovakvu obicnu rukavicu http://www.svezakucneljubimce.com/fi...2641-nobby.jpg

Gumirana je, i ako ju kupite pazite da bas bude guma a ne nekakva obicna plastika. Uvijek prije nje usisamo, i onda se ostatak vrlo lako pokupi.

Sa psa i macke bas nista ne skida ( barem kod mene ), ali sa kreveta sve
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 07:58   #208
Je, Didi, ona obična žuta kuhinjska rukavica. Bila sam skeptična al rekoh da nemam šta izgubit, kad sam već munjena kupila crnu dekicu. Tresla sam je i tresla i tresla al nema šanse.

Raširila je po podu i s rukavicom sve otišlo.

Al jedna je dobra stvar takvu deku u autu imat - privlači sve dlake pa po autu više nigdi drugo nema dlaka. Prije kad bi otvorila prozor sve bi se uskomešale, a sad se odmah u flis zabiju
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 09:42   #209
Quote:
Levijana kaže: Pogledaj post
doduse ostala sam bez par "prijateljica"



Užas. Što takvi ljudi imaju u glavi
Nemam još problema s dlakama, ali ja nisam neki sajko što se tiče čišćenja. Nisam ga naučila da ide na krevete i trosjede pa ni s tim nemam problema. Nemam tepihe i mrzim ih. U autu mi pas sjedi na podu na nekoj staroj plahti. Nju tu i tamo istresem i zamjenim. Podove usisam i operem kad dobijem želju...
Quicksand is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 10:07   #210
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post

S obzirom da imamo i laminat i tepihe, laminat normalno usisamo ( obicni usisavac od 1700W ) a tepihe pometemo ovakvom metlom http://www.masky.sk/sub/masky.sk/sho...x33cm-5388.jpg
Viš viš, ovo mi se sviđa i vjerujem da je funkcionalno pa bi lijepo molila; gdje si kupila takvu metlicu?

Hvala.

KOd nas životni prostor nije još gotov pa ima svega, čak i jedan stari prastari apison koji je užas za održavanje. U budućnosti budu samo glatke površine i tu i tamo koji tepihić. Najviše muke nam zadaje to kaj nam dvorište , također, jednim dijelom , nije uređeno pa ima "blatnjavih" dijelova pa se dosta prašine unese u kuću, ali unesemo je i mi dosta tako da nije fer svaliti sve na pse. Jedino za kaj su psi baš baš , da velim tak, krivi, i to samo ovaj muški; je to da kad se stepe poleti slina svuda, pa ima curaka ......to se još razmišljamo kako riješiti......moj prijedlog je da zidove do pola ofarbamo farbom koja je periva, one uljane...muž pak ironično zaključuje da je najbolje cijelu kuću obući u pločice . Našli bumo kompromis; ionako koriste samo dvije prostorije dok su u kući, hodnik i primaću sobu.......više nejdu ni u boravak bokci....možda na kojih pol sata ponekad.....
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 10:26   #211
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Viš viš, ovo mi se sviđa i vjerujem da je funkcionalno pa bi lijepo molila; gdje si kupila takvu metlicu?
I mene zanima. Mi smo još davno imali originalnu Sweepu, ali je od nje ostao samo štap. I dvije kefe za psa. Zapravo jedna je za namještaj, ali...

Kada se do kraja ocufa veliki tepih, nabavljam samo male koji se mogu oprati u mašini.

Naše se dlake skupljaju ovim, a poslije se dodatno obrišu isto takvim, samo mokrim.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 01:51   #212
@ja u kutu - zaboravi uljane, danas ima super perivih boja za zidove koje su mat i izgledaju kao i obična boja za zid.

Sent from my SGP321 using Tapatalk
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 10:31   #213
ryell - epada, onda cijele zidove u te perive i amen. Ionako, opet, nemremo baš i pse kriviti za sve jer ima po zidovima i flekica koje smo mi napravili - stolac koji se nasloni na zid, pa špricne nekaj i tako dalje i tako dalje......
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 23:00   #214
Kupila u Pevcu glavu za usisivač, milsim da je elecktrolux-ova, široka oko 10-15cm s nekom unutarnjom brzovrtećom četkom.
Ima nastavak za prilagodbu na bilo kakav "štap" od usisivača, ali ako i ne paše, nema što široki selotep neće dodatno učvrstiti.
Nego, to čudo košta oko 150 kn (skoro ko novi usisivač ) ali vrijedi svake kune.
Ne da je usisalo i "odlijepilo" sa namještaja i tepiha svaku dlaku i dlačicu linjajuće mačke (križanka perzijske), nego sad, tko ne zna, ne bi nikad pomislio da živina caruje cijelim stanom.
Dva puta tjedno je sasvim dovoljno (za razliku od obične četke gdje ni svakodnevno usisavanje nije bilo dovoljno da pokupi sve).
Preporučam.
nana07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 02:01   #215
Sorry sto tek sad odgovaram, 3 dana vec radim od 9h do 23h pa mi nije bas do foruma.

Sto se tice metle ona je kod nas vec dugo, pa gdje je kupljena nemam blage veze.

No potrazih na internetu i pronadjoh na njuskalu http://www.njuskalo.hr/vrtna-oprema/...oglas-10510294

i na ovoj stranici http://www.pharmacy.com.hr/index.php...roller=product

Na njuskalu je ova jeftinija, dali je bolja, losija ili jednaka ne znam.


P.S. sad pogledah koja je marka ove moje, Sweepa je i prezadovoljan sam njome tako da toplo preporucujem
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 08:33   #216
Evo, gulila sam i ja dlake s flis dekica pomoću gumenih rukavica, savršeno ide.

Te gumene su fakat multifunkcionalne; evo još jedan tip za sve vas......nema boljeg pomočnika od njih pri oblačenju čarapa, pogotovo ako netko mora furati one kompresijske ( gumirane ) za vene. S njima ih običeš za taj čas.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 09:40   #217
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Evo, gulila sam i ja dlake s flis dekica pomoću gumenih rukavica, savršeno ide.

Te gumene su fakat multifunkcionalne; evo još jedan tip za sve vas......nema boljeg pomočnika od njih pri oblačenju čarapa, pogotovo ako netko mora furati one kompresijske ( gumirane ) za vene. S njima ih običeš za taj čas.
Ja sam s dvosjeda i sa sjedala u autu skidala dlake gumenim brisačem za pranje stakla - ne onaj od auta, nego kupljenim u Ikei, ali se rukavica nisam sjetila.

A da su savršene za puno toga jesu. Između ostaloga, odlične su kad treba rastaviti cijevi od usisavača - ja to lijeno potrpam u kutiju pa se zapeku od prašine.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 09:56   #218
Dlake, dlake dlake
Sreca Reina se jaaako slabo linja.. A ono malo sto se linja bude uglavnom po podu sto usisam.
Buduci da sam frik za cistocu usisavam ujutro i navecer i fakat ih nema. Osim u njezinom kreveticu e tamo ih ima, jednom tjedno perem njezine deke i detaljno ih usisavam i nije strasno..
U pitanju je staffica, znaci male ostre dlake tigraste boje
__________________
My Ovulation Chart

..Bog zna koliko cekas, svaka minuta ce biti vrijedna tog cekanja!! Imaj vjere!!
LilLiYellow28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 10:50   #219
Ima neko ideju kako se riješiti dlaka sa odjeće tijekom pranja u veš mašini, a da ne skidam dlake prije pranja? Trošim one ljepljive trake na kilometre...
Ja sam uz svoj electoluxom dobila četku za parket koja fenomenalno skida dlake sa trosjeda i stolica (a i svega ostalog)...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 10:55   #220
charmed - najbolja ideja ti je da : imaš isključivo garderobu za po doma i onu za van; također jednu i drugu pereš odvojeno - tak ja doma delam.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.