Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2014., 00:38   #3461
lab, trenutno ima 24 kile i izgleda poprilicno mrsavo
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 13:51   #3462
Kastracija pasa

Moj pas ima 8 godina i nismo ga do sada parili. Svako malo kada prođe ženka koja se tjera, pas poludi, zavija i susjedi ne mogu spavati noćima. Razmišljala sam o kastraciji, ali moj tata se jako protivi tome a ne pronalazi mu nekoga za parenje. Zanima me smatra li se da je psa bolje kastrirati ili ostaviti ovako kako je i može li doći do nekih oboljenja ako psa ne parimo?
papilon251 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 22:04   #3463
jedno kasno parenje neće spriječiti eventualna oboljenja. budući da je pas u zrelim godinama još napaljenko, kastracija bi mu pomogla, ali bolje je prije napraviti sistematski i odraditi to s inhalacijskom anestezijom koju životinje puno bolje podnose.
u godinama u kojima je on, nemojte od kastracije očekivati ništa više osim ne bježanja za kujama. karakter će u svemu ostati isti.
poznanik je svojeg morao kastirati u desetoj godini jer je tumor koji je dobio hormonalno osjetljiv. pas je ozdravio. da ga je ranije kastirao do tog tumora ne bi vjerojatno ni došlo.

bolesti zbog neiskorištenih spolnih organa se ne moraju desiti. moji roditelji imaju dva nekastirana mužjaka duplo starija od vašeg i svi zdravstveni problemi koje imaju su drugog tipa. osobno ne bih pustila psa nekastiranog osim ako bih bila sigurna da će prariti bar par puta godišnje, a tu privilegiju imaju samo izložbeni šampioni.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 09:06   #3464
Takodjer imamo nekastriranog psa, starog nekih 6-7 godina ..Pronadjen na ulici...U fazi je opravka,a onda bih voljela da ga kastriramo..Ali sve me strah da nije prestar za to...I da nebi doslo do nekih komplikacija...
red berries is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 22:33   #3465
Jučer smo bili na sterilizaciji sa kujicom, danas joj se rana malo otvorila i počela malo krvariti. Treba li to zašiti ili? Trebam li staviti nešto na ranu ili je ostaviti tako na zraku? Kako da se ne otvara dalje?
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 20:47   #3466
Danas smo kastrirali / štrojili našeg staffa. Ovaj mjesec će napuniti 15 mjeseci. Mislite li da smo to prerano napravili? Brinem se zbog razvoja prsa i glave.
Bubb is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 21:05   #3467
jako ovisi od jedinke do jedinke. ako ti je stalo da dođe što širi, hrani ga što više mesom i igrajte se natezanja i vježbe snage (npr. oprsnica i nek vuče nešto, gumu ili sl.). svaki dan po malo kako bi kompenzirali manjak testosterona.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 21:16   #3468
Večer.Dogodila mi se jedna jako neugodna stvar sa mačkom.Jučer sam se sterilizirao u 6 sati popodne,i kako je ona okotila mačiče na balkonu koji su sada stari 31 dana(jedu kupovnu hranu ),ja sam nju pustio iz transportne kutije 6 sati nakon operacije onako još podosta ošamučenu da ide spavat sa svojim mačičima.Uglavnom nije mogla ljepo hodati na zadnje noge,ali nije se vukla.No međutim ja sam sinoć čuo da je nešto lupnulo.Ja se jutros probudio,a ona u vrtu hoda,što znači da je pala sa 2,5 metra visine na zemlju ne na beton.Uglavnom nije ništa slomljeno i sve je u redu.Eto to je ta katasrofa.Ali s druge strane moja mačka i nakon 23 sata operacije još nije ni jela ni pila,i kao da joj se stalno spava,prohoda 2 metra i ne može dalje,ne može skočit,al vjerojatno je to sve normalo,jer je tek bila operacija...eto ako ko šta zna reći
maccola6666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 01:01   #3469
Napisao sam da sam sebe sterilizirao hahahhaah, nemoš virovat,a nemogu to sad izbrisat,a štaš nek se ljudi smiju.Uglavnom ne planiram se kastrirat,tek sam na početku dvadesetih hahahha
maccola6666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 01:49   #3470
Sad sam baš zabrinut.Bojim se da joj taj pad s balkona nije naštetio tj.možda joj je nešt puklo u trbuhu,tako da se izrazim neznam kako drugačije,konci su uredu,nema krvi nigdje,ali nekako mi je previše bezvoljna,niti jede,niti pije,pa mislim da nije možda dehidrirala...dobro sad je 1 iza ponoći,neznam kako je sad,ona je okolokućna maca,ko zna di je sad,vjerojatno u onom grmu gdje je danas cjeli dan stala kao da joj se samo spava,nije niti jedan put zamjaukala,do mačića dođe i odma ode valjda da je ne diraju,ja neznam jel ona uopće ima mljeka još nakon sterilizacije,ima 4 mačića,jedan je uginuo prvi dan nakon okota.Rekao mi je vet. da mu donesem mačku za 4 dana ako joj se bude rana upalila ili ako otekne to,još ništa od toga ne primjetim,osim onih njenih 4-6 dojki koje vidim.Te valjda sada i moraju biti veće pošto je mačići doje,ali jedna se dojka posebno ističe,nekako je najveća,valjda nije to upala,ta dojka udaljena je oko 3,5 cm od šava,ako ne i 4 cm.nije ništa crveno,nego samo je ta dojka veća od ovih ostalih,kao da je u njoj mala ona špekula,franja kako vi to već kažete,nevirujem da je tumor,možda je tu jedino mlika ostalo pa svi mačići navalili pa tako otekla...ali taj pad,hm neznam nekako me brine da joj se nije šta u trbuhu "razmjestilo" ili iskrvarilo iako nigdi nema krvi.Ja sam pustio mačku mačičima iz dobre namjere kad ona pala sam 2,5 metra u vrt.Ne šepa ona,samo usporena kad hoda,valjda od anestezije...A i ovo isto.To je mačka duže dlake,i sad ona nema snage da iskopa rupu i tu obavi nuždu,nego je ona ležala i obavila veliku nuždu,ali taj izmet se uhvatio ispod repa za njenu dugu dlaku,ajme majko... ...nadam se da će ona to sama skinuti ili da će samo spasti,jer ja gledam šta smrdi,nije valjda da se rana otvorila pa se usmrdila,kad ono ispod njenog kitnjastog repa imaš šta vidit.
maccola6666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 01:56   #3471
Zašto pobogu sterilizirat mačku koja još doji mačiće?!

Koji ti je to veterinar rekao da može?

Zar je tako teško bilo počekat još mjesec dana dok se mačići odvoje od mame pa ju onda sterilizirat ako ju dosad nisi?

I zašto puštat van samu mačku koja je netom imala operaciju?

Sto pitanja uglavnom..

Ja bi odnijela mačku kod veterinara odmah ujutro!Jer vrlo lako da si je nešt povrijedila,to je još friška rana.

Trebala je mirovat barem par dana dok se rana ne zacijeli..

I budući da ne jede i pije nešto nije u redu s njom..inaće bi trebala kad se probudi iz anestezije nakon para sati početi normalno jesti..barem moja je

Odvezi macu ujutro kod vet.molim te da nebude prekasno..i javi kaj bude!
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 08:54   #3472
Da, definitivno nešto ne štima, može biti stvarno da joj je pad poprilično naškodio. Moja maca je nakon 12h od operacije i skakala, trčala, jela, pila, sve kao i inače... Veterinar hitno!
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 12:54   #3473
@maccola jesi bio kod veta???
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 14:25   #3474
Ovako..
Jutros kad sam se probudio prvi put nakon operacije vidio sam je da jede,pojela je pola konzerve,nisam je vidio da pije,ali ionako nikad ne pije iz zdjelice nego iz neke rupe oko kuće,ja je nikad nisam ni vidio da pije,to ona vodu nađe negdje,možda u susjede....Prije mjesec dana,zvao sam tri veta,sva tri rekla su mi kad mačiči mogu svojim zubićima jest i gutat mačka može na sterilizaciju,a moji su to naučili dan prije sterililizacije i evo i danas su pojeli dvije vrećice wiskas junior,a i velika je jela sa njima....šta se tiče hoda mačke...normalno hoda,i pomalo trčkara za mačičima,ali da će skočit sa metar visine to neće,jer se boji pa je ja uzmem u ruku i onda je spustim,a kad je uzmem u ruku ona zamjauče samo jedan put jer je ja možda nepravilno uzimam,ja je uzmem ispod prednjih nogu i podignem a ostatak tjela joj visi i onda je spustim pa ona zamjauče,mada ona nikad nije volila da je se uzima,,,ja pretpostavljam da je to sve normalno...očistila je onaj izmet što joj se uhvatio za dlaku,valjda već dobiva snagu,al eto pojela je dosta to mi je najbitnije,ne mjauče,ali nije još onako pokretljiva kao prije sterilizacije.
Veterinar kojem sam je nosio je bio odličan, bar se meni tako čini,iako mislim da je tek završio fakultet,najviše ima 30 godina,nevirujem da je stariji,sad jeli u pitanju neiskustvu,ali nevirujem.
A nakon operacije mi je rekao da je u moje mačke to tkivo koje je rezao bilo debelo kao dva prsta,a inače u mačak je to debelo ne više od 5 mm,tako da je imao osjećaj kao da reže kujicu a ne mačku. I kad je čuo da je pala sa balkona jer me je zvao na mobitel sutradan da vidi kako je mačka rekao je "pa jebemu nije je trebalo na balkon ostavit,nekim ljudima se zna tako desit pa im mačku zgazi auto".Valjda me vet. nije ni upozorio na balkon jer je mislio koja će budala stavljat ošamučenu mačku na balkon,al kako je ona imala mačiče meni bilo žao mačiča,a i vidio sam da je sa njima zaspala,al očito se probudila i pokušala skočit na mjesto gdje uvjek skače,al njen balans tada nije bio kao i prije operacije,tako da je skok sigurno neslavno završio.Uglavnom nemam pritužbi na veta.Nemam auta da je odvedem vetu tamo do 6 popodne,ali mislim da ni nema potrebe,počela je jest,hoda za mačičima,trčkara,ali da će skočit,to se boji,i ne mjauče tj.ono mjaukanje kad mačku boli.Al svejedno vet mi rekao da mu donesem mačku za 4 dana nakon operacije da on vidi tu ranu jel sve uredu.Ja sam danas gledao sve je u redu,nema krvi.Danas ću je dosta promatrat da vidim kako reagira.Moja mačka jede samo mokru hranu tj.konzerve pa je valjda ja zato nikad i ne vidim da pije.Al evo godinu i pol dana kolko je imam ja sam je vidio da jednom pijem iz te rupe,moja mačka je u ovih godinu i pol kod mene kotila 3 puta(na žalost-samo se namučila,al uvjek je bila sretna i nikad nismo imali problema za zmijama i miševima)...prvi put 5 mačiča,drugi put 7(svi uginuli) i sada 5(4 preživjeli),a ona je kod mene došla kao odrasla,tj.ja sam ju udomio već skotnu,pa ko zna kolko je još puta kotila prije nego šta je u mene doša a možda nije nijednom,ja neznam kolko je ona stara,al pošto je prvi put otkako je u mene došla okotila 5 mačiča ja pretpostavljam da je ona kotila i prije nego što je doša u mene jer sam čuo da mačka za prvog okota okoti mali broj mačiča a 5 mačiča baš i nije malo....Možda je ova mačka i starija malo,pa joj zato treba malo više vremena za oporavak.

Zadnje uređivanje maccola6666 : 08.05.2014. at 14:35.
maccola6666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 16:01   #3475
Pitaj veterinara da ti po stanju zuba odredi starost macke..A ja bih nju odvela za svaki slucaj, maca ti moze imati unutarnje krvarenje ili nesto,pa da za svaki slucaj provjeris
red berries is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 18:27   #3476
Evo sad sam zvao veta.On kaže neke se mačke prije,a neke poslje oporave,tako da nije potrebno da mu je donesem,on kaže da je to posve normalno.
Rekao mi je da mačke teže podnose operaciju od ženki zato što se u ženski za razliku od mačora reže i trbužni mišić te zato ona čudno hoda(pomalo pogrbljeno kad hoće sjesti)..zato jer je taj mišić tj. ta rana zateže...
Zanima me dali je netko od vas imao mačku(ne mačora) koja je nakon sterilizacije imala slične ili iste simptome kao moja..znači da je hodala oprezno,nije trčala,osim što bi moja malo zatrčala 2 metra za mačičem i stala,te da mu mačka nije skakala sa 1 metar visine ,odnosno i kad bi skočila to bi bilo sa strahom.
A najviše me zanima dali je netko svoju mačku nakon sterilizacije pokušao dirati po trbuhu ili tamo gdje joj je rana jer ja kad svoju dirnem ona zamjauče....ali svašta sam čitao ovih dva dana na forumu...jedna je pisala da su joj nakon sterilizacije mačke mački noge počele otkazivat,tri noge otkazale,pa se onda oporavila skroz a veterinar joj je objasnio da je možda malo nespretno dao inekciju za anesteziju u mišić..al svejedno trebam mačku za 2 dana odvest vetu na kontrolu on mi je to i sad rekao,a ako se nešto promjeni na gore da mu je donesem i prije,a da je zasad to sve normalno...tj.ona je sad puno oprezna i rana je boli(zateže)...čitao sam da su nekim mačkama kad su ih sterilizirali pa ako bi mačka skočila mačke bi znale dobit bruh tj.da joj sva crjeva odlete u tu šupljinu gdje su joj ti jajnici vađeni ili šta se već to radi,a moja pala sa balkona,samo da joj to nije daj bože...ona ništa ne mjauče,samo leži i spava tj.odmara kao i svaki bolesnik nakon operacije,a čak je došla ispred vrata tražit hranu pa sam joj dao riu(bez kosti) pojela je dvi glave od ribe od njih 6.
A i možemo ovako uzet to sve,možda je malo glupo,al neznam kako da drugačije opišem.
Da se radi o sterilizaciji žene i muškarca...ja mislim da bi se teže oporavila žena..u muškarca izrežu mošnju izvade testise i to zašiju,a u žene režu trbuh pa ti nešto prčkaju po njemu i onda ti ga zašiju i aj sad ti kao žena pokušaj rastegnit trbuh tj.skočit u vis ,sigurno će te mišić i ta rana zabolit tj.stegnit pa tako i mačku...sad neznam kako se žena sterilizira ,kroz trbuh ili kroz spolni organ,al ako je rječ o vađenju maternice onda je to valjda rez na trbuhu.

Zadnje uređivanje maccola6666 : 08.05.2014. at 18:33.
maccola6666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 19:08   #3477
Moje mace su bile oprezne, tražile su da idu van, ali bi samo sjedile na štengama ili bi bile u blizini.
Bile su sterilizirane u četvrtak ujutro, do navečer još nisu skroz došle k sebi, a jest su počele tek u subotu, ali piti već u petak.
Sad nakon mjesec dana su živahne i super mace

Ti svakako odi kod veta i neka ju detaljno pregleda. Nadam se da će sve biti dobro.
Talo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 17:18   #3478
Danas obavljena sterilizacije kujice. Jedva čekam da prođem 24 sata i na sto da pripazim najviše osim onog standardnog.
__________________
ja volim te, to priznajem
al' drugo slabo pamtim
anastacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 12:28   #3479
Evo da vam se javim.
Moja maca je puno bolje,skoro pa odlično.
Nisam ni išao vetu,pošto je on rekao da dođem samo u slučaju upale,al mi rekao da ako oću da mi može on izvadit konce radi estetskog izgleda,ali da inače ti konci sami će spasti,pa kako ja oću.
Nekako mi je maca postala skupa otkako sam je sterilizirao,neće da jede svašta,nego samo wiskas proizvode ,neće one konzerve iz dm-a i one ostale jeftinije konzerve,al neka i zaslužila je,dobra je čuvarica...ima i ona neka royal canin hrana,al kad sam vidio cjenu(300 g 40 kn) mrak mi pao na oči,ja radim samo sezonski,nemam para za one proizvode.Wiskas joj je najlluksuznije što može dobiti ,al i meni wiskas lipo miriše.
Mačka je počela i skakati iako još pri doskoku na tlo malo zastenje od rane,al vidi se ogroman napredak,jede ko luda.
Al mačiče je još doje,pa jel mačka ima mljeka nakon sterilizacije ili nemam,jel to tko zna ili to mačiči samo tako doje kako im je ostalo u sjećanju,a zapravo u sisama ništa nema mijeka.
Uglavnom šta se tiče hrane ova moja voli iz dm-a daine bestes ili kako se već piše konzerve,al eto sad oće wiskas.
Veterinaru samo pohvale,svaki dan zove da vidi kako se maca oporavlja, bio je jako zabrinut zbog pada sa balkona.
I savjet svima,ostavite mačku najmanje 12 sati u transportnoj kutiji nakon sterilizacije/kastracije ili po stanu neka šeta,ali ni slučajno je vani stavit ako je rječ o okuolokućnoj maci dok ne prođe 12 sati,pa možda čak i više.

Zadnje uređivanje maccola6666 : 10.05.2014. at 12:33.
maccola6666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 15:46   #3480
Idući tjedan imamo termin za sterilizaciju kujice na čuvanju, pa molim one koji imaju sterilizirane kujice da mi napišu par riječi o danima poslije operacije i tijeku oporavka

Koliki su obično rezovi (radi se o mini kujici od 8 kg), kako brzo zarastaju rane, tj. nakon koliko se vade konci? Da li su imale bolove nakon operacije i koliko je prošlo do normalnog funkcioniranja?


Moje kujice su obje imale operaciju i bile rezanih trbuha, ali jedna zbog karcinoma, druga zbog piometre, pa je samim time oporavak bio teži jer niti prije operacije nisu bile dobro... sve ostalo su nam kastrirani mužjaci, a kod njih su oporavci išli kao po špagici, uglavnom su već drugi dan bili kao novi.
patience is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:34.