Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2014., 18:02   #781
Dobrodosao jos jedan ponosan vlasnik jrt-a Svidja mi se raspored boja hehe. Ima ih sve vise, pogotovo u posljednje vrijeme primjecujem. Kad sam ja svog nabavila bili su vrlo rijetki. Kakav je ovako karakterno?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 18:37   #782
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
Dobrodosao jos jedan ponosan vlasnik jrt-a Svidja mi se raspored boja hehe. Ima ih sve vise, pogotovo u posljednje vrijeme primjecujem. Kad sam ja svog nabavila bili su vrlo rijetki. Kakav je ovako karakterno?
karakterno kao i svaki jackie pretpostavljam samo što je moj jako neodgojen. živimo u stanu i jako je razmažen. problem je što smo nabavili psa bez da su svi odlučili odgajati ga. svi ga maze i paze ali to nam sad predstavlja problem jer on radi što hoće. ponaša se kao da je on vlasnik a mi ljubimci. mene donekle sluša ali mog brata i mamu ne baš jer mu sve dopuštaju. u zadnje vrijeme se pomalo i oni trude oko odgoja pa se vidi napredak u kratkom vremenu. pas je jako pametan, samo ga treba učiti i ne odustajati od toga.
najveći nam je problem to što ga ne možemo ostaviti samog kod kuće ni na pola sata. cijelo vrijeme laje pred vratima dok se netko ne vrati. a ne smijemo ga ostavit da laje jer se, naravno, susjedi žale.
jel ima tko kakav prijedlog kako da ga naučimo da ostane sam kod kuće barem na par sati? teško je ovako jer svatko od nas ima neke obveze i nekad ga ne možemo voditi sa sobom.
__________________
"I like people too much or not at all."
-mrzim is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 19:20   #783
Da ako im se sve dopusta postanu superrazmazeni, no nikad nije kasno ispraviti to, ali svi morate biti dosljedni u tome jer oni lukavi kakvi jesu ce uvijek traziti slabu kariku u obitelji i od nje zahtjevat svoje prohtjeve. Ja nemam problema sta se ostavljanja tice, al ne brini naviknut ce se, normalno da cvili na pocetku, al kad mu to postane normalno prestat ce, a do tad ce se susjedi trebati strpiti vazno je da se ne oprastate od njega i da ne dopustate da skace po vama kada dodjete doma, lagani ignore i mazenje kad smiri uzbudjenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 23:45   #784
I ja imam isti problem sa svojom pesicom. Cim je sama doma odma laje cvili, baba se ispod zalila da smirimo tog svog psa da mi maltretiramo sve ukucane ove zgrade bla bla. ( iako je samo 2 puta ostala sama doma i ona se jedino zalila...)
Sad cu dobit malu bebu, mislim da ce zena posandrcat od tooolikeee buke,
Inace je jako poslusna i pametna, i stvarno brzo uci sta smije sta nesmije, kod nas je stvarno stalno netko doma puno nas je u stanu, pa se eto navikla tako.
anja 122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 14:33   #785
predivan je

super je kako se u trenu znaju pokvariti , doslovno bude - das im prst oni bi cijelu ruku

probajte ga ogrniciti da ne ne moze doci do ulaznih vrata, vjerojatno cuje zvukove, mirise po zgradi i laje.
nek se zadrzi sobama, dnevnom
i sto cesce ga ostaviti samog po malo, naviknut ce se
__________________
JRT.
Kiiia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 08:50   #786
pozdrav ekipa nabavio bi si jrt-a, pa ako bi netko mogao preporučiti nekoga tko prodaje. bitno da je zdrav i da fino izgleda, izložbe i ostalo me ne zanima, pa mi je rodovnik nepotreban.
__________________
BVB
95% is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 11:12   #787
Ako hoćeš da je zdrav i da fino izgleda je da JE jack russel, onda ti je rodovnik bitan
patience is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2014., 16:53   #788
Pozdrav!
Imam jedan"problem"sa mojim Jack Russellom pa ako netko ima kakvog iskustva može savjet.
Pas ima skoro 9mj.Hranim ga dvaput dnevno i kad god je vrijeme za jelo skače kao lud i nemože dočekati da jede.Naravno sve pojede u min.!Hranim ga K9 hranom za štence,a isto tako i sa kuhanim mesom kad bude.To je bilo do prije par dana,a sad skoro uopće neće da jede(malo proba ponjuši i to je to).Evo danas cijeli dan nije jeo(zdjelica mu puna).Ponjašanje mu je isto kao i prije(veseo,skače za lopticom,trči kao lud...).Nekužim u čemu je problem
polo 1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2014., 18:47   #789
Jack Russel Terrier

Quote:
95% kaže: Pogledaj post
pozdrav ekipa nabavio bi si jrt-a, pa ako bi netko mogao preporučiti nekoga tko prodaje. bitno da je zdrav i da fino izgleda, izložbe i ostalo me ne zanima, pa mi je rodovnik nepotreban.

Neznam dal postoji kod nas sluzbena uzgajivacnica, kad sam ja nabavljala nije bilo, no imala sam srece da sam dobila stvarno kvalitetnog jack russella, no kad sam ga uzela bio je mrsav i pun buha, kad sam vidla gdje ih lik bolje receno svercer pasa drzi doslo mi je da ga prijavim no nazalost nisam. Mislim da ih je iz Belgije uvezo jer je spomenuo nesto Belgiju. Na tvom mjestu uzela bi negdje vani, ne kod nas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 15:02   #790
Quote:
polo 1980 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam jedan"problem"sa mojim Jack Russellom pa ako netko ima kakvog iskustva može savjet.
Pas ima skoro 9mj.Hranim ga dvaput dnevno i kad god je vrijeme za jelo skače kao lud i nemože dočekati da jede.Naravno sve pojede u min.!Hranim ga K9 hranom za štence,a isto tako i sa kuhanim mesom kad bude.To je bilo do prije par dana,a sad skoro uopće neće da jede(malo proba ponjuši i to je to).Evo danas cijeli dan nije jeo(zdjelica mu puna).Ponjašanje mu je isto kao i prije(veseo,skače za lopticom,trči kao lud...).Nekužim u čemu je problem
Ovako... moj je isto to poceo raditi negdje s 7-8 mjeseci. Ako se ponaša normlano vrlo vjerojatno da mu je dosadila hrana. Kod mog je to bio slučaj. Čim mu kupim drugi okus, sve 5. Skuhaj mu malo piletine ili sl i probaj dati pa vidi hoce li pojest. Ak pojede onda je 100% počeo izvoljevat. Znao sam ga nekad prevarit pa mu hranu prelit s mrvicu meda ili jogurta i onda bi pojeo sve. Također, moj je samoinicijativno poceo jesti samo na vecer pred spavanje. Preko dana ne pojede skoro nista.
Impress82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 23:46   #791
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
Neznam dal postoji kod nas sluzbena uzgajivacnica, kad sam ja nabavljala nije bilo, no imala sam srece da sam dobila stvarno kvalitetnog jack russella, no kad sam ga uzela bio je mrsav i pun buha, kad sam vidla gdje ih lik bolje receno svercer pasa drzi doslo mi je da ga prijavim no nazalost nisam. Mislim da ih je iz Belgije uvezo jer je spomenuo nesto Belgiju. Na tvom mjestu uzela bi negdje vani, ne kod nas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
sumnjam na belgiju, prije mađarska ili srbija, daleko je belgija takvima


moja je izjelica prava, i mislim da je do nekih 10-11mj jela triput dnevno
sad jede dva puta dnevno i nikad nije ostavila nista u zdjelici, nikad! niti odbila ista pojest!
prije sam pisao da je malo nemoguca sto se tice pustanja, ali odkad je napunila godinu, skroz se promjenila, dolazi na poziv, slusa, odlezavanja radi ko neki veliki radni pas to mi je bitno da moze sto vise biti bez povodca, tu i tamo i danas ju ulovi malo neka musica pa ne poslusa, ali daleko od onog sto je bilo prije pola godine recimo. jrt rules
__________________
JRT.
Kiiia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 15:22   #792
Quote:
polo 1980 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam jedan"problem"sa mojim Jack Russellom pa ako netko ima kakvog iskustva može savjet.
Pas ima skoro 9mj.Hranim ga dvaput dnevno i kad god je vrijeme za jelo skače kao lud i nemože dočekati da jede.Naravno sve pojede u min.!Hranim ga K9 hranom za štence,a isto tako i sa kuhanim mesom kad bude.To je bilo do prije par dana,a sad skoro uopće neće da jede(malo proba ponjuši i to je to).Evo danas cijeli dan nije jeo(zdjelica mu puna).Ponjašanje mu je isto kao i prije(veseo,skače za lopticom,trči kao lud...).Nekužim u čemu je problem
nauči ga prvo da je miran kada mu nosiš hranu... moj je sjedio pokraj zdjelice dok mu nisam ja dopustio da jede... naravno nisam ga mučio cca 10 sekundi tek toliko da zna tko je boss
moj je jeo sve i svasta i kad je suhu hranu počeo brljaviti(pojede trećinu) ja sam mu lukavo stavio cca deci jogurta pa je sve smazao, probaj mozda tebi pomogne ako se radi o suhoj hrani :-)
zwizohowitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 15:30   #793
Quote:
zag0 kaže: Pogledaj post
Pozdrav forumaši!

Imamo JRT-a starog godinu i pol dana i obožavamo ga. Međutim, živimo u stanu i imamo problema s dlakama. Hranimo ga s Taste of the Wildom, a prije je jeo Acanu (obje superpremium hrane bez žitarica). Isprobali smo 101 četku no one nisu pomogle ni malo. Jedino što donekle pomaže je ona gumena rukavica kojom ga trljamo i tako skinemo nešto dlaka. Prije 6 mjeseci bili smo na kastraciji i veterinar nam je sugerirao da možemo hranu posipavat s malo lanenog ulja kako bi smanjili linjanje. Nažalost, to nije imalo nikakvog efekta.

Dlake imamo posvuda - po podu, namještaju, odjeći (tu i tamo neku nađemo i u hrani ) - i više ne znamo kako s njima na kraj.

Imate li ikakav prijedlog osim onih koje smo pročitali na 100 mjesta:
- usisavati svaki dan
- četkati svaki dan
- izbjegavati nagle prijelaze toplo/hladno (npr. izležavanje kraj radijatora i onda izlazak na snijeg)
- itd.

Hvala!
ja sam to rijesio, mislim sve na minimum, furminatorom i gumenom četkom sa kratkim pipcima(da tako nazovem)... furminatorom jedanput tjedno ali laganim povlačenjem... a četka skoro svakodnevno... i ja sam se pitao od kud tak malom stvorenju toliko dlake hehehehe
zwizohowitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 22:40   #794
Quote:
zwizohowitz kaže: Pogledaj post
nauči ga prvo da je miran kada mu nosiš hranu... moj je sjedio pokraj zdjelice dok mu nisam ja dopustio da jede... naravno nisam ga mučio cca 10 sekundi tek toliko da zna tko je boss
moj je jeo sve i svasta i kad je suhu hranu počeo brljaviti(pojede trećinu) ja sam mu lukavo stavio cca deci jogurta pa je sve smazao, probaj mozda tebi pomogne ako se radi o suhoj hrani :-)
Morat ću ga to naučiti.Da o suhoj hrani se radi.Kad mu dam nešto drugo pojede,a isto tako hoće i kad mu malo zamješam s nečim drugim.
Mada je skužio foru s jogurtom pa sad neće ni tako.
polo 1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 22:51   #795
Quote:
Impress82 kaže: Pogledaj post
Ovako... moj je isto to poceo raditi negdje s 7-8 mjeseci. Ako se ponaša normlano vrlo vjerojatno da mu je dosadila hrana. Kod mog je to bio slučaj. Čim mu kupim drugi okus, sve 5. Skuhaj mu malo piletine ili sl i probaj dati pa vidi hoce li pojest. Ak pojede onda je 100% počeo izvoljevat. Znao sam ga nekad prevarit pa mu hranu prelit s mrvicu meda ili jogurta i onda bi pojeo sve. Također, moj je samoinicijativno poceo jesti samo na vecer pred spavanje. Preko dana ne pojede skoro nista.
I ja mislim da mu je dosadila jel drugo sve hoće da jede.Neznam da li će ju ponovo počet jest jer mi je to najjednostavnije da mu dajem,a hrana je dobra.
Čuo sam od dosta ljudi da ova hrana iz trgovačkih centara nevalja pa neznam čime da da hranim ako to nebude htjeo jest,a baš da mu kuham svaki dan to nemogu
polo 1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 10:55   #796
Neznam koje mu dajes iz trgovackih centara, mozes ici u pet centar i izaberi neku srednju klasu hrane, Brit Care recimo, po sastavu je dobra i cijenom također, pa probaj.Imas i skupljih grain free varijanti, a sobzirom da malo jedu, nije ni to strasno.

Mozes uzet i njihovo lososovo ulje (ili maslinovo, laneneno..) i preko obroka stavis zlicu ulja, smazat ce ko lud a lososovo ulje je dobro za dlaku i umanjuje linjanje

Moja se trenutno uopce ne linja vec neko vrijeme, ali zato prije toga
__________________
JRT.
Kiiia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 17:39   #797
Nisam znala to za lososovo ulje, bas cu probat jer se moj bas dosta linja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 21:05   #798
Pozdrav!Kad se mužjak može dati na parenje?
polo 1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 22:39   #799
Kad obavi uzgojni pregled i dobije uzgojnu dozvolu.
__________________
I've got a long way to go before I get there, I've got a lot of field to hoe with the sun so high, I've got a lot of miles to roll, and the next few only show that there's still such a long way to go
surefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 10:22   #800
Quote:
surefire kaže: Pogledaj post
Kad obavi uzgojni pregled i dobije uzgojnu dozvolu.
Mislio sam na starost
polo 1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:46.