Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2014., 09:49   #3441
Meni sam nije jasno kak tvojoj mami samoj ne smrdi i kak joj se da čistit sve što zapiša :\
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 10:50   #3442
Pa kaže dečko da ne zapišava. Što ne znači da neće početi.

Ja bi ga isto pokupila i odvela na kastraciju.

Mom je kastracija bila gotova za 1 sat (dok su ga sedirali, obavili što moraju i probudili). malo je bio to popodne omamljen i rušio se i sudarao sa namještajem, al sutradan je bio ko novi. Ko nije znao da je išao na vađenje klikera ne bi ni skontao da nešto fali.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 11:18   #3443
Moj je počeo sa 9mj
i onda se zapišao u onu plastiku za szšenje suđa
sutradan je postao Sandrica
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 12:36   #3444
Moj isto nije zapišavao (osim s vremena na vrijeme moje cipele ), i isto mi je dugo vremena trebalo da se odlučim na taj korak..i kad sam se konačno odlučila, shvatila sam da sam to trebala odavno napraviti, jer uz sve prethodno navedene razloge, sjetila sam se još nečega: njega su jajčeka na dodir boljela, što je bilo razumno i dobro da nije nekakvu bolest razvio, s obzirom da se nikada nije praznio (jer je bio kućni mačak i nije izlazio van, dakle nije se pario s drugim macama) - i sad ti kreni samo od sebe; mislim žao mi je što moram biti tako slikovita, ali kako bi ti bilo da se godinama, jel, ne prazniš?

Zato ako ništa drugo, napravi to iz zdravstvenih razloga..

Sretno s micekom
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 13:50   #3445
Moj nije špricao, ali mi je napumpao mačku pa su ošla jajca vanka. Svi pričaju o tom štrckanju i zapišavanju okolo, ja čekala da počne da ga odvedem na capkanje (da ga ne kastriram prerano zbog kamenaca) a frajer fino zaskakivao ovu da nismo ni znali i šprickao tam di treba. E neš razbojniče.

Ma ako mačka nije neka uzgojna treba kastrirati/sterilizirati jer je sve ostalo mučenje a i podloga je za razvoj kojekakvih tumora, upala i sl.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 13:59   #3446
Ok. Fala na savjetima. Kad skupim lovu za kastraciju, nosim ga vetu bez obzira kaj stara bude sr... pardon, govorila...
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 14:31   #3447
Imam 7 god starog, zdravog kastriranog mačka i 1,5 god blesavog nekastriranog.

Kastrirani - totalna maza, prati me u stopu, obožava se maziti, stalno glavu i njušku gura u ruke da ga mazimo, nježan veliki, mekani kućni flafasti medo .

Nekastrirani - mali divljak, u svom filmu, ne doživljava nikog oko sebe, ne da se gnjaviti po rukama, ništa od kućne maze .
Također ne zapišava i zato sam toliko dugo čekala sa kastracijom.
Sada već stvarno imam osjećaj da je i njemu muka u vlastitoj koži i uskoro ćemo to rješiti .
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 10:31   #3448
ovako,nabavio sam muško štene aljaškog malamuta,pas već sad ima oko 15 kg iako mu je svega 6 mjeseci, težinu spominjem iz razloga što ga planiram kastrirati, ali me strah prekomjernog rasta...tetka također ima aljaškog malamuta,ali ženku, stara je preko 6 god i kao štene je kastrirana, pas je ogroman, vet je rekao da je to zbog kastracije, pa me zanima rastu li svi psi nakon kastracije prekomjerno?
Hopin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 13:39   #3449
što je to prekomjerno? rana kastracija/sterilizacija može dovesti do par cm više i više potkožne masti, ali baš da će izrasti u giganta, ne bi smjelo.

malamut nije sitan pas, čak je tvoj sitan za svoju dob. ipak, mužjak je pa je zbog zdravlja bolje da sačekaš još barem pola godine.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 13:55   #3450
15 kila je uzasnoo malo za muskog malamuta od 6mj. Jesi ti siguran da je to malamut? Ima papire?
Nemoj ga jos kastrirat, pricekaj bar do 10-12mj starosti; to je velika pasmina koja se dugo razvija i dugo raste pa ga nije najpametnije kastrirat jako rano.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 14:33   #3451
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
što je to prekomjerno? rana kastracija/sterilizacija može dovesti do par cm više i više potkožne masti, ali baš da će izrasti u giganta, ne bi smjelo.
Što se može desit ako ja steriliziram kujicu u dobi od oko 6mj?
Ja stvarno nemam pojma o tome a vetica je nešto rekla da je najbolje sa 1,5g jer se kao neće razvit dobro ili tako nešto sl.
Nisam baš skužio u čem je kvaka.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 14:42   #3452
Ma kujicu slobodno steriliziras prije prvog tjeranja. Ako ti muskic nije kastriran, a pretpostavljam da nije, onda bi ju trebao prije prvog tjeranja jer inace nebu dobro.
Moji su oba nekastrirani, kujica mi se taman prestala tjerat, bili su razdvojeni za to vrijeme ali je muski svejedno ludio cijelo vrijeme, nije jeo, zavijo je, jos uvijek su razdvojeni jer debil i dalje zeli skakat po njoj, a vise ni nema nekog mirisa.
Ugl, poanta je da je to muka; pa je bolje kujicu sto prije sterilizirat.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 14:55   #3453
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Ma kujicu slobodno steriliziras prije prvog tjeranja. Ako ti muskic nije kastriran, a pretpostavljam da nije, onda bi ju trebao prije prvog tjeranja jer inace nebu dobro.
A kad bi trebalo bit to prvo tjeranje?
Pas mi nije kastriran a nisam ni imao u planu imat dva psa.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 15:55   #3454
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
A kad bi trebalo bit to prvo tjeranje?
Pas mi nije kastriran a nisam ni imao u planu imat dva psa.
To ovisi od psa do psa, a izmedju ostalog je povezano sa velicinom psa. Mali psi se ranije pocnu tjerat nego veliki; raspon moze bit od 5-18mj.
Moja pokojna pesica (15kg) se protjerala sam nekakvih 7-8mj, sadasnja tek sa malo vise od godine dana; stafordica sa livade se protjerala sa 7mj, jazavcarka sa 6mj, njemacka ovcarka sa 8mj.
Nemre ti nitko tocno rec, ovo gore sam napisala cisto da steknes dojam kak to otprilike ide
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 17:54   #3455
Dali je sa 5-6mj prerano za sterilizaciju što se tiče moje kujice ili...?
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 18:07   #3456
Nije
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 15:37   #3457
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Nemoj ga jos kastrirat, pricekaj bar do 10-12mj starosti; to je velika pasmina koja se dugo razvija i dugo raste pa ga nije najpametnije kastrirat jako rano.
Ono što sam ja čitala da je pametno kastrirati mužjake između 6. i 8. mjeseca, tj. prije nego krenuti dizati nogu i zapišavati. Naš bi uskoro trebao na kastraciju... Koje je konkretno objašnjenje zašto bi to bilo prerano? Imaš kakav link?
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 18:46   #3458
Psi najcesce i puno prije 6. i 8. mj pocinju dizat nogu.
Nije ih dobro kastrirat prerano jer im trebaju hormoni za pravilan rast i razvoj, zato se i dogodi da rano kastrirani muzjaci narastu vislji a ostanu malo uzi.
Nas staf se prosirio debelo iza prve godine tako da bi sigurno bilo drugacije da je kastriran.
Nemam nikakav konkretan link, ali mogu potrazit; ako nadjem, stavim

Evo, vrlo kratko, na dnu strane:
http://www.mojljubimac.hr/veterinars...astracija-pasa
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 19:13   #3459
Thx. Naš sad ima 7 i pol mjeseci. U narednih mjesec dana je planirana kastracija. Vidjet ćemo. I dalje piški kao curica, malo čučne. Osobno se nisam susrela sa psima koji su krenuli dizati nogu i zapišavati prije negdje 10. mjeseca.
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 23:39   #3460
Koliko je velik pas?
Ak me sjecanje sluzi, nas staf je poceo dizat nogu sa negdje 6 mjeseci.
Ako je pas mali onda moze i ranije, velike pasmine se dugo razvijaju -cek do 1,5-2god
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.