Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2010., 14:23   #4181
Quote:
Xsam kaže: Pogledaj post
Evo da vam se javim da sam se vratio i da cu morati iz Hr da pridam ove papire u nasoj Ambasadi nadam se da proces nece biti dugg..Poz iz Splita Xsam
Zao mi je Nadam se da neces dugo cekati (bez brige, vizu ces dobiti!). Kod mene je bila slicna situacija, ali s obzirom da mi je Veleposlanstvo u Luksemburgu svega 50ak kilometara udaljeno, nisam dodatno zapitkivala ni zalila se. Kod tebe je ipak razlika od svojih 2000km

Pozdravi tebi i Splitu
Laura Scott is offline  
Old 24.10.2010., 17:58   #4182
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
pa ukratko.. brat mi vec radi u Njemackoj ali samo na vize od 6 mj..zadnjie tri godine.
pitanje: ako se ozeni tamo(u podrucju Aahena)kakva je situacija sa dobivanjem zenidbenih papira, mislim koji je protokol? sto mu sve treba? on ne prica bas njemacki, mada trudi se, uzima profesora i placa sate..ali mu je tesko jer je okruzen samo sa nasim ljudima..ali trudi se.. da li ce mu to biti prepreka?? sto mu sve od dokumenata treba??
naime ja zivim u Engleskoj vec 6 godina i znam sve kako ide sa papirima, ali sam skuzila da u njemackoj postoje neki zakoni koji se temelje na podrucje gdje zivite??
kada se vjenca , da li zatrazuje papire u njem. amb. u ZG-u ili moze odmah u njemackoj??ako ima tko iskustva i neki savjet, molim da pomogne...
ps: vjencava se za nasu curu koja nema drzavljanstvo ali ima boravak(zivi tamo preko 20 godina)
kad nadje zenu ode u maticni ured u aachenu,napravi termin i ozeni se.nakon toga se mora vratit u hr., i predati zahtjev u hrvatskoj. osim toga mora imat certifikat o znanju njemackog jezika od goethe instituta, ako ga radi u D onda nemora bas bit od goethea

supruga mu mora dokazat da ima dovoljno love za sebe i njega a to je nekih 1200 eur netto mjesecno.

uglavnom kad napravi termin za vjencanje neka skoknu do ureda za strance , tamo ce dobit listu sta sve treba
buntspecht is offline  
Old 24.10.2010., 21:50   #4183
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
kad nadje zenu ode u maticni ured u aachenu,napravi termin i ozeni se.nakon toga se mora vratit u hr., i predati zahtjev u hrvatskoj. osim toga mora imat certifikat o znanju njemackog jezika od goethe instituta, ako ga radi u D onda nemora bas bit od goethea

supruga mu mora dokazat da ima dovoljno love za sebe i njega a to je nekih 1200 eur netto mjesecno.

uglavnom kad napravi termin za vjencanje neka skoknu do ureda za strance , tamo ce dobit listu sta sve treba
puno hvala buntspecht!
svaka info jako dobro dosla.. samo jos jedno pitanje oko tog certifikata:
koliko to dugo traje za polagati? jeli se poalze u ZG-u?(predpostavljam).. je li se ide svaki dan? ili na neka polaganja? naime moji nisu iz Zagreba pa pitam da znam...ili ako se polaze u Deutschlandu gdje se polaze?? neki lokalni college, ili? i kako se to zove u Njemackoj da zna pitati.. mozda bi mu bolje odgovaralo da polozi tamo s obzirom da tamo radi slijedecih 6 mjeseci na vizi...puno hvala na odgovorima, puno mi znaci...pozzzdrav iz Manchestera!
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Old 25.10.2010., 07:50   #4184
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
puno hvala buntspecht!
svaka info jako dobro dosla.. samo jos jedno pitanje oko tog certifikata:
koliko to dugo traje za polagati? jeli se poalze u ZG-u?(predpostavljam).. je li se ide svaki dan? ili na neka polaganja? naime moji nisu iz Zagreba pa pitam da znam...ili ako se polaze u Deutschlandu gdje se polaze?? neki lokalni college, ili? i kako se to zove u Njemackoj da zna pitati.. mozda bi mu bolje odgovaralo da polozi tamo s obzirom da tamo radi slijedecih 6 mjeseci na vizi...puno hvala na odgovorima, puno mi znaci...pozzzdrav iz Manchestera!
ja sam A1 polagala u njemackoj,na goethe institutu u mannheimu,sve je bilo gotovo u jednom danu.prvo sam imala pismeni,pa nakon sat vremena pauze usmeni,certifikat je bio gotov za tjedan dana.to sto tvom bratu treba za vizu zove se A1!mislim da se to moze polagati i na nekim drugim mjestima osim na goethe institutu,al to nek se raspita tamo gdje zivi.moj savjet je da polaze u njemackoj-kad se vec tamo nalazi,jer mu je to bolje,a i je navodno u zg-u puno teze za poloziti nego u njemackoj!
osijek409 is offline  
Old 25.10.2010., 10:31   #4185
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
kad nadje zenu ode u maticni ured u aachenu,napravi termin i ozeni se.nakon toga se mora vratit u hr., i predati zahtjev u hrvatskoj. osim toga mora imat certifikat o znanju njemackog jezika od goethe instituta, ako ga radi u D onda nemora bas bit od goethea

supruga mu mora dokazat da ima dovoljno love za sebe i njega a to je nekih 1200 eur netto mjesecno.

uglavnom kad napravi termin za vjencanje neka skoknu do ureda za strance , tamo ce dobit listu sta sve treba


Ja sam u istoj situaciji. Mom zarucniku (isto je preko 20 god u Njemackoj ali nije uzimao drzavljanstvo) su rekli da se tamo vjencamo , pa onda da ja dodjem u Zg po vizu (ceka se cca 2 mjeseca) i nakon toga trebam doci u Njemacku prijaviti se u ured za strance gdje odmah dobijam boravisnu dozvolu (a samim time i dozvolu za rad). Nakon toga imam 3 mjeseca fore da krenem na integracijski tecaj.

A1 polazem 7.12. u Zagrebu, ima online primjera a ja sam nasla i cijelu knjigu sto je netko skenirao za vjezbanje, zove se Fits fuer Goethe Zertifikat A1.

PS: Buntespecht - nama su izracunali da zarucnik mora zaradjivati 900-950 eura mjesecno da bi me mogao "uzdrzavati"
slavonka27 is offline  
Old 25.10.2010., 12:09   #4186
Quote:
slavonka27 kaže: Pogledaj post
Ja sam u istoj situaciji. Mom zarucniku (isto je preko 20 god u Njemackoj ali nije uzimao drzavljanstvo) su rekli da se tamo vjencamo , pa onda da ja dodjem u Zg po vizu (ceka se cca 2 mjeseca) i nakon toga trebam doci u Njemacku prijaviti se u ured za strance gdje odmah dobijam boravisnu dozvolu (a samim time i dozvolu za rad). Nakon toga imam 3 mjeseca fore da krenem na integracijski tecaj.

A1 polazem 7.12. u Zagrebu, ima online primjera a ja sam nasla i cijelu knjigu sto je netko skenirao za vjezbanje, zove se Fits fuer Goethe Zertifikat A1.

PS: Buntespecht - nama su izracunali da zarucnik mora zaradjivati 900-950 eura mjesecno da bi me mogao "uzdrzavati"
ovo sve gore sta su ti rekli je ok, osim za integrationskurs, meni se cini da je 2 mjeseca, iako on nije pod moranje ako se znas sporazumit na njemackom. osim toga ako nadjes posao nemoras ici.

barem tako su jednom frendu rekli.iako te mogu i prislit na polazenje istog ako su tog dana u ausländeramtu nesto lose volje.

ovo za 900-950 eur, jel tu vec uracunato sta placate za stan?? koliko znam od ljudi ,traze negdje oko 1100 eur,

ali sve ovisi zapravo o ambasadi, ovi na ausländeramtu mogu pristati i na manje, ali na ambasadi odlucuju i ako se oni misli da to nije dovoljno onda je zajeb. jer je i zakon neprecizan, vele samo da lebensunterhalt mora bit osiguran a to je harz4+harz4+miete a to bi bili 360+360+miete
buntspecht is offline  
Old 25.10.2010., 12:28   #4187
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
puno hvala buntspecht!
svaka info jako dobro dosla.. samo jos jedno pitanje oko tog certifikata:
koliko to dugo traje za polagati? jeli se poalze u ZG-u?(predpostavljam).. je li se ide svaki dan? ili na neka polaganja? naime moji nisu iz Zagreba pa pitam da znam...ili ako se polaze u Deutschlandu gdje se polaze?? neki lokalni college, ili? i kako se to zove u Njemackoj da zna pitati.. mozda bi mu bolje odgovaralo da polozi tamo s obzirom da tamo radi slijedecih 6 mjeseci na vizi...puno hvala na odgovorima, puno mi znaci...pozzzdrav iz Manchestera!
ispit moze polagati na bilo kojem Goethe institutu na svijetu. u Hr Goethe imas samo u Zg, a po De ga imas u vecim gradovima. Diploma mora biti od Goethea(barem je tako bilo kad sam ja polagala). Ispit se sastoji od usmenog i pismenog dijela. Ako se polozi pismeni(esej, slusni test i razumijevanje teksta), isti dan imas i usmeni. Ja sam polagala u FFM-u i cetrifikat je bio gotov isti taj dan kad smo i polagali.
Quote:
osijek409 kaže: Pogledaj post
!mislim da se to moze polagati i na nekim drugim mjestima osim na goethe institutu,al to nek se raspita tamo gdje zivi.moj savjet je da polaze u njemackoj-kad se vec tamo nalazi,jer mu je to bolje,a i je navodno u zg-u puno teze za poloziti nego u njemackoj!
mislim da ne priznaju druge diplome sem Goetheovih. ne moze biti ni teze ni lakse kad je rijec o istom ispitu. postoji nekoliko verzija i sad koja te taj termin dopadne. ja sam recimo polagala u FFM-u, a tip koji je polagao u Beogradu, imao identican ispit.
Quote:
slavonka27 kaže: Pogledaj post
PS: Buntespecht - nama su izracunali da zarucnik mora zaradjivati 900-950 eura mjesecno da bi me mogao "uzdrzavati"
ovo ti je jako varijabilno i ovisi o sluzbeniku koji bude vodio vas "sucaj".
__________________
‎"Life is not a problem to be solved . Its a gift to be enjoyed."
belica is offline  
Old 25.10.2010., 13:37   #4188
Quote:
nikitta kaže: Pogledaj post
ekipa ajmo na rakiju

i jel se javljaju?
sta nam je tebe odvelo u De i koliko si dugo tu?


Quote:
Laura Scott kaže: Pogledaj post
Skrecem pozornost svim nasim ljudima u Njemackoj!

http://www.bnet.info/015779331929

Jesu li vas zvali? Mene vec par puta Uvijek isti scenarij: poziv sa skrivenog broja, tisina, poklopljeno, a niti minutu kasnije poziv s doticnog mobilnog broja Na poziv sa skrivenog broja sam se javljala (ne javljam se imenom i prezimenom, NIKADA!) jer moj svekar koristi skriveni broj, a i neki poznanici Pozive s mobilnog broja sam "izbjegla" (telefon zazvoni tek na kratko, valjda racunaju da cete biti tik uz telefon i isti tren se javiti ), nisam zvala natrag, a na kada sam googlala broj da saznam tko zove, hm, vidite i sami o cemu je rijec! Stoga, PAZNJA!
ja sam jednom dobila sms sadrzaja "osvojili ste 100 000ojra i blala..."
odma sam znala da je neka patka jer ak ne sudjelujem u igrama na srecu, dobitku se ne mogu ni nadati. kad sam broj ukucala u google, izlistalo mi slicne prituzbe kao i u tvom slucaju.
i da, nekad znamo imati pozive s broja koji pocima s 0800. nekad nakon javljana nastane muk, a nekad se javi automatska sekretarica s porukom "osvojili ste balala" na sto ja odma poklopim.

Cure, jel zna koja di bi mogla nac vako nesto?
__________________
‎"Life is not a problem to be solved . Its a gift to be enjoyed."
belica is offline  
Old 25.10.2010., 14:40   #4189
Ne znam tocno, ali zarucnik mi je rekao da su mu racunali tamo i da su dosli do tog iznosa od 900-950 eura, no srecom on se zaposlio i ima dobru placu tako da nam tu nece praviti probleme.

Sto se tice A1, koliko sam ja shvatila mora biti Goethe ispit i certifikat se dobije odmah ukoliko polozis, jedino je u DE puno lakse doci do termina u Zg se ceka po par mjeseci na slobodni termin.
slavonka27 is offline  
Old 25.10.2010., 14:43   #4190
Quote:
belica kaže: Pogledaj post



Cure, jel zna koja di bi mogla nac vako nesto?
kaj se furas na vintiđ luk

takav kaputic je imala moja mama kad sam bio mali
buntspecht is offline  
Old 25.10.2010., 14:48   #4191
Quote:
slavonka27 kaže: Pogledaj post
Ne znam tocno, ali zarucnik mi je rekao da su mu racunali tamo i da su dosli do tog iznosa od 900-950 eura, no srecom on se zaposlio i ima dobru placu tako da nam tu nece praviti probleme.

Sto se tice A1, koliko sam ja shvatila mora biti Goethe ispit i certifikat se dobije odmah ukoliko polozis, jedino je u DE puno lakse doci do termina u Zg se ceka po par mjeseci na slobodni termin.
zato sta mozes svugdje polagat , i ako polazes u njemackoj nemora bit od goethea jer sve skole imaju neki certifikat pa njemacke institucije to priznaju

uglavnom sve skole na upit vele dali su njihovi a1 certifikati priznaju od auslćnderamtova

npr ova ovdje

http://www.eloquia.com/Zertifikate-Deutsch-A1.htm



jer nemas bas svugdje goethe institut
buntspecht is offline  
Old 25.10.2010., 14:53   #4192
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
kaj se furas na vintiđ luk

takav kaputic je imala moja mama kad sam bio mali

pitaj mamu da mi ga proda ukoliko ga je u nekom skafetu sacuvala
__________________
‎"Life is not a problem to be solved . Its a gift to be enjoyed."

Zadnje uređivanje belica : 25.10.2010. at 15:00.
belica is offline  
Old 26.10.2010., 11:36   #4193
Quote:
belica kaže: Pogledaj post

i jel se javljaju?
sta nam je tebe odvelo u De i koliko si dugo tu?
Nitko mi se ne javlja

Ljubav me dovela za sad sam kao turista dolazila po par mjeseci ,a sad budem i ostala,samo da dogovorimo termin

Moram li ja polagat taj A1 ako mi je decko njemac ? imam ga vec polozenog s d.akademije,pa da se bi opet lomila...
nikitta is offline  
Old 26.10.2010., 11:40   #4194
Quote:
nikitta kaže: Pogledaj post
Nitko mi se ne javlja

Ljubav me dovela za sad sam kao turista dolazila po par mjeseci ,a sad budem i ostala,samo da dogovorimo termin

Moram li ja polagat taj A1 ako mi je decko njemac ? imam ga vec polozenog s d.akademije,pa da se bi opet lomila...
da, moras.
i kak ti se svidja u dojcland?
__________________
‎"Life is not a problem to be solved . Its a gift to be enjoyed."
belica is offline  
Old 26.10.2010., 18:25   #4195
Quote:
belica kaže: Pogledaj post
da, moras.
i kak ti se svidja u dojcland?
Pa ima svojih i prednosti i mana,mislim da je sve stvar prilagodbe i prihvacanja..meni je najveci problem jezik i drustvo..malo sam osamljena po cijeli dan dok mi decko radi..valjda sve ducane vec znam napamet

Nego,htjela sam pitat,zna li netko koliko je dana potrebno za sredivanje papira za vjencanje,mislim na one papire sto moram donjet iz hr.? To se sve mora vjerovatno odnjet i kod sudskog tumaca da se prevede?

i jos nesto,koliko kosta prevodenje svjedodzbi iz srednje skole i koliko to kosta ? koliko se ceka?
nikitta is offline  
Old 26.10.2010., 18:43   #4196
Quote:
nikitta kaže: Pogledaj post
Pa ima svojih i prednosti i mana,mislim da je sve stvar prilagodbe i prihvacanja..meni je najveci problem jezik i drustvo..malo sam osamljena po cijeli dan dok mi decko radi..valjda sve ducane vec znam napamet

Nego,htjela sam pitat,zna li netko koliko je dana potrebno za sredivanje papira za vjencanje,mislim na one papire sto moram donjet iz hr.? To se sve mora vjerovatno odnjet i kod sudskog tumaca da se prevede?

i jos nesto,koliko kosta prevodenje svjedodzbi iz srednje skole i koliko to kosta ? koliko se ceka?
kad doneses papire iz hr. potvrda o slobodnom stanju sa apostilima,rodni list....na maticnom u njemackoj dobijes listu sta ti treba, oni to posalju na OLG, dobijes potvrdu da je sve ok, i dobijes termin za vjencanje. koliko to tocno traje od kad poslajes na OLG i termina sve ovisi koliko na OLG-u imaju posla i kad maticar ima sljiedeci slobodni termin.

ali na maticnom ti vele okvirno koliko dugo traje.

eh da moras to sve prevest kod njemackog sudskog tumaca.....barem je tak ovdje.al najbolje ti je da pitas jer negdje moze i prijevod iz hrvatske, zato velim da ne placas duplo. iako je ova verzija sa prijevodom iz hr bolja jer je dosta jeftinija.

prije 2 godine sam isao sa frendom da prevede svjedodzbu (4 razreda srednje + zavrsna svjedodzba) sve ukupno kostalo 350 eur, i to je jos bilo jeftino koliko drugi traze.

i na kraju naravno hrvatska srednja mu se nije priznala ovdje
buntspecht is offline  
Old 26.10.2010., 20:45   #4197
hvala svima na pomoci i odgovorima, sad mi je puno toga jasnije..;0)
pozz svima iz UK i cujemo se opet kad zagusti;0)
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Old 26.10.2010., 20:50   #4198
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
kaj se furas na vintiđ luk

takav kaputic je imala moja mama kad sam bio mali
pogledas si malo ovdje:

http://www.dorothyperkins.com/webapp...=1&pageSize=20

i ovdje:

http://www.newlook.com/shop/womens/j...nd-coats_20021
i ovdje:

http://www.next.co.uk/shopping/women/coats
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Old 27.10.2010., 13:35   #4199
Quote:
nikitta kaže: Pogledaj post
Nego,htjela sam pitat,zna li netko koliko je dana potrebno za sredivanje papira za vjencanje,mislim na one papire sto moram donjet iz hr.? To se sve mora vjerovatno odnjet i kod sudskog tumaca da se prevede?
i jos nesto,koliko kosta prevodenje svjedodzbi iz srednje skole i koliko to kosta ? koliko se ceka?
Moram priznati da sam bila odusevljena s prikupljanjem papira u Hr, nikad nisu bili tako ljubazni, pustali su nas i kad rade i kad ne rade..sve je bilo brzo gotovo..valjda je to bila neka luda sreca..
slobodni i rodni list..gotovi u 5 min..
potvrda o boravku, tu se moralo cekati da potpise navodno nacelnik 1 dan...nekad moze biti gotovo u 5min. ako....
onda odes na sud to sve potvrditi, sud ne radi petkom za gradanstvo..a inace rade cini mi se do 13h..provjeri jos na njihovim stranicama ili ih nazovi..dosla sam malo kasnije..ostavila im papire i drugi dan bio je petak, kad ne rade dosla po njih..treba ti za sve 2 dana ako ces biti te srece..
onda mi se pak na drugoj strani zakomplicira..pa traje i traje..tako je bilo kod mene..
papire sam prevela u de, da nebi bilo poslje da je nesto krivo i sl.

cini mi se ako ti je decko njemac..da ne moras polagati A1, niti on mora imati dovoljno novaca da tebe dovede..
Chauntel is offline  
Old 27.10.2010., 13:36   #4200
Quote:
belica kaže: Pogledaj post

Cure, jel zna koja di bi mogla nac vako nesto?
mislila sam da upade u eBay ili tako nesto..e belice sto uradi o njemacke..
Chauntel is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:41.