Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2006., 15:22   #21
za rebro je obično dosta 50-60 kila na jednu točku. starim bakicama treba i manje (ne pitajte kak znam). to su kosti u tijelu koje se najlakše lome, zajedno sa kostiima šake i stopala.

udarac u sljepoočnicu je opasniji jer u žlijebu sljepoočne kosti prolazi arterija koja vrlo rado i vrlo opasno krvari (a. meningea media). Neće ubit odma ali ak se ne zaustavi krvarenje treba bušit rupu u libanju da iscuri krv. (ne, ne šalim se)

oso sa zabijanjem vomera u mozak je glupost. Mislim, moguće je ak imaš dovoljno jak udarac... recimo, 300-400 kila po slobodnoj procjeni, i vomer nekim čudom ne pukne nego klizne po tijelu sfenoidalke i probije sve strukture na putu...

mislim da se ipak više isplati vježbat na dinjama

jak, kratak udarac u prsni koš na većoj površini (recimo dlanom) može dovesti do odvajanja listova plućne maramice.

Udarac u srce ne bi bio tako rasprostranjen u BV da nema neke efikasnosti. Ali da može ubiti, to trebaš bit prejeben igrač da bi to napravio.

Udarac u solarni pleksus sam po sebi ne može ubiti. Ali neki ljudi imaju osjetljiv pleksus na račvištu karotida (sa strane vrata u visini štitne hrskavice) i pritisak tamo može dovesti do naglog pada krvnog tlaka i nesvjestice.

svako mjesto gdje živci prolaze uz kost je dobra meta. također i mjesta gdje kosti nisu zaštićene slojem mišića i/ili sala. zbog nekog čudnog razloga česta meta za lomljenje udarcem je ključna kost, koju nije lako slomiti.

udarac u grlo i oko su također zanimljivi sa teoretskog aspekta, kao i gušenje pomoću palca i kažiprsta gdje zakačiš prste za ždrijelo i povučeš...

uglavnom, izučavati smrtonosne udarce je gubitak vremena ako ne namjeravaš ubijati ljude, ili postati majstor...
__________________
Svečano obećajem da više neču pasivno agresivno drkati na forumima.
Caine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 15:35   #22
pa pitao je...

meni su prsti, laktovi, koljena, stopala i glava najzanimljivije mete.
__________________
Svečano obećajem da više neču pasivno agresivno drkati na forumima.
Caine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 15:56   #23
Quote:
Caine kaže:
udarac u sljepoočnicu je opasniji jer u žlijebu sljepoočne kosti prolazi arterija koja vrlo rado i vrlo opasno krvari (a. meningea media). Neće ubit odma ali ak se ne zaustavi krvarenje treba bušit rupu u libanju da iscuri krv. (ne, ne šalim se)
da bi meningea media prokrvarila nesto je mora razrezat s obzirom da se nalazi unutar kostanog oklopa (ne mozes direktno pritisnut) sto znaci da defakto mora doc do frakture
tesko da ce prsnut samo tako
inace - post ti je
Sunburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 19:00   #24
[QUOTE=Caine]za rebro je obično dosta 50-60 kila na jednu točku. starim bakicama treba i manje (ne pitajte kak znam). to su kosti u tijelu koje se najlakše lome, zajedno sa kostiima šake i stopala.[QUOTE]

Reanimacija jelda?

Mislim da bi se ljudi trebali malo vise interesirati kako da pomognu, mozda cak i izlijece nesto, a ne samo da lome i trgaju.. Uostalom dosta vjestina ima ukorporirane "vjestine" lijecenja u svoju gamu tehnika
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 19:19   #25
Quote:
Jujigatame kaže:
Mislim da bi se ljudi trebali malo vise interesirati kako da pomognu, mozda cak i izlijece nesto, a ne samo da lome i trgaju..
Ako želiš ozlijeđivati lčjude, prvo moraš naučiti kako ih izliječiti.

Quote:
Jujigatame kaže:
Uostalom dosta vjestina ima ukorporirane "vjestine" lijecenja u svoju gamu tehnika
Uglavnom...
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 22:50   #26
Quote:
Toco1980 kaže:
Ako želiš ozlijeđivati lčjude, prvo moraš naučiti kako ih izliječiti.
Zašto??
The Realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 22:58   #27
Quote:
The Realist kaže:
Zašto??
Zato.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 02:05   #28
Quote:
Toco1980 kaže:
Ako želiš ozlijeđivati lčjude, prvo moraš naučiti kako ih izliječiti.

Meni ovo izgleda kao jos jedan od kvaziistocnjackih filozofija bez ikakvog stabilnog oslonca u stvarnosti.

Ako stvarno dorbo promislis ta recenica uopce nema smisla!!!! Ako ima pojasni mi ga i prvi cu reci da sam u krivu.

Sve ovakve poslovice pametnog tipa se dobijaju cistom inverzijom prethodne recenice ,pazi:

Ne zeli zlo susjedu,da susjed nebi zelio zlo tebi...

Ako zelis biti bogat,prvo osjeti kako je biti siromasan....

Ne bjezi od sukoba ,da sukob nebi dosao tebi....

Ako zelis miran san ,prvo budi miran i dok si budan....

Ne osuduj drugoga,da drugi nebi sudio tebi....

itd,itd,itd..... ovo sam sve smislio u 20 sekundi mogao bih cijelu noc ovako...

Stoga mi molim te objasni smisao te recenice???

I da mislim da je to provalio Steven Seagal nekom filmu ,sto joj daje jos manji kredibilitet.


Zakljucak:
__________________
"Do, or do not. There is no 'try'."
~ Yoda
vey... is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 06:40   #29
Quote:
vey... kaže:
I da mislim da je to provalio Steven Seagal nekom filmu ,sto joj daje jos manji kredibilitet.
Ma bravo.... baš me zanimalo hoće li netko to primjetiti....
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 08:44   #30
ovo za segala ne znam...al jest da su rečenice glupe i jednostavne, ali sve u svemu čini mi se da ti tom inverzijom (u par njih) ti se hoće reć da razmisliš o tome što ćeš napraviti jer sve ima svoju drugu stranu koju također moraš pogledati!!! Tu si dosta karikirao, ali sve u svemu inverzija je samo figura i netreba biti u lošem kontekstu.

Ali sam se nasmijao dok sam ti čitao post
srdalxMI is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 09:27   #31
A koga bi vi ubivali?
nu-croatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 09:53   #32
Ja pokusavam odgovorit na vase postove al ne mogu.
SrdalxMI, ako ne maknes te sise s avatara morat cu te banat jel ne mogu ne gledati u njih.

Koja je tema uopce ovde?
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 10:06   #33
Cudim se da jos nitko nije spomenuo smrtonosni udarac u petu, koji uzrokuje zabijanje pete u mozak.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 10:08   #34
Quote:
satter kaže:
SrdalxMI, ako ne maknes te sise s avatara morat cu te banat jel ne mogu ne gledati u njih.
Zar vas na nindjici ne uce samokontroli?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 10:10   #35
Quote:
satter kaže:
Ja pokusavam odgovorit na vase postove al ne mogu.
SrdalxMI, ako ne maknes te sise s avatara morat cu te banat jel ne mogu ne gledati u njih.

Koja je tema uopce ovde?
Zabijanje nosa u mozak i slično.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 10:12   #36
Quote:
skeptik kaže:
Zar vas na nindjici ne uce samokontroli?
Iskoristio sam svu samokontrolu na ne bananje takvih ko ti radi ovakvih postova.
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 11:34   #37
Quote:
satter kaže:
Iskoristio sam svu samokontrolu na ne bananje takvih ko ti radi ovakvih postova.
__________________
"Do, or do not. There is no 'try'."
~ Yoda
vey... is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 11:38   #38
Quote:
vey... kaže:
A tebe cu bannat in real life.
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 12:15   #39
Opet te vata neje..ca ,a?

Vrati se u split ,nacemo vec nesto
__________________
"Do, or do not. There is no 'try'."
~ Yoda
vey... is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 12:22   #40
Necu te tuc, straj me da me tvoja cura ne preuredi nakon sta ja tebe preuredin.
Zadnji put me mrko gledala 3 dana.

Hehe eto van na svima off topic da mi mozete kasnije kad buden brisa srat da i ja pisen off topic.
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:13.