Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2018., 15:38   #1
Privatni fakulteti - prednosti i mane?

Pozdrav svima, prošle godine sam upisala fakultet i skužila da se na tom faksu nisam pronašla. Ove godine ponovno sve moram prolaziti, pa nebi htjela da opet fulam. Zato sam i počela razmišljat o privatnim fakultetima pa me zanima ako imate kakvih iskustva tipa sa Vernom ili Libertasom (pošto su mi novčano jedino oni okej).

Molim da komentiraju samo oni koji su studirali ili studiraju na privatnim fakultetima, a ne neke sa državnih koji su naučili samo pljuvati a pojma nemaju jer nisu bili na tim faksevima.
yellow1997 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 16:30   #2
Loše je traziti mišljenja studenata, oni nemaju perspektivu. Najbolje gledati brojke, ako ih ima, a nakon toga pitati ljude sa iskustvom u struci (iz iz akademije i privrede u datom području).
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 16:53   #3
Završila sam poluprivatno veleučilište.

Prednosti: lakši su, manje zajebavanja s ispitima i predavanjima, možeš raditi uz studij jer nije zahtjevan
Nedostaci: diskriminacija na tržištu rada u prvim godinama traženja posla, ali kasnije nakon par godina skupljenog iskustva više nikoga nije briga koju diplomu imaš nego kakvo iskustvo tak da je ok, samo treba preživjeti prve 2-3 godine.

Ni studenti s državnih ni s privatnih pojma nemaju o poslu nakon studija tak da nećeš ništa pametno propustit. Na poslu se 90% toga uči ispočetka.

Nije mi žao, imam dobar posao i iznadprosječna primanja
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 17:44   #4
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Loše je traziti mišljenja studenata, oni nemaju perspektivu. Najbolje gledati brojke, ako ih ima, a nakon toga pitati ljude sa iskustvom u struci (iz iz akademije i privrede u datom području).
Koje brojke? Jel možda postotke s kojima se hvale tj kako 90 % njihovih studenata nalaze posao odmah nakon završetka?
Samo zaboravljaju napomenuti profil i pozadinu većine studenata tj da velika većina ima teško zaleđe i da im ta diploma treba samo kao formalnost jer imaju zagarantirano radno mjesto(većinom u firmi od staraca/rodbine).
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 18:02   #5
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Koje brojke? Jel možda postotke s kojima se hvale tj kako 90 % njihovih studenata nalaze posao odmah nakon završetka?
Samo zaboravljaju napomenuti profil i pozadinu većine studenata tj da velika većina ima teško zaleđe i da im ta diploma treba samo kao formalnost jer imaju zagarantirano radno mjesto(većinom u firmi od staraca/rodbine).


Sin mojih poznanika završio je ZŠEM,ono kao super,najbolje za naučit ekonomiju, odmah se zaposliš...Ma dajte,najte.Dečko završio sa 4,9,nije upitno,uvijek je bio odlikaš, ali konkretnog kvalitetnog radnog mjesta nije našao. Već 5 god.radi povremeno na određeno 5-6 mj,po 10h dn, za 5khrk.Jasno, da su mu roditelji imalivlastitu firmu posla bi mu bilo, ovako.....
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 18:43   #6
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Koje brojke? Jel možda postotke s kojima se hvale tj kako 90 % njihovih studenata nalaze posao odmah nakon završetka?
Samo zaboravljaju napomenuti profil i pozadinu većine studenata tj da velika većina ima teško zaleđe i da im ta diploma treba samo kao formalnost jer imaju zagarantirano radno mjesto(većinom u firmi od staraca/rodbine).
Istina, smetnuh
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 19:09   #7
Hmm, meni se nekako čini da nije bitno dal ideš na privatan ili državni fakultet, bitno je koliko se tih kroz taj studij dokazuješ... Prije bi rekla da ak student sjedi stalno za knjigom i štreba štreba će imat problema sa zapošljavanjem u budućnosti, a ak se kroz studij trudiš napredovat u praktičnom dijelu nebi trebalo bit problema... Na kraju krajeva poslodavac cijeni tvoju kvalitetu rada a ne samo papir sa faksa.. jer bilo ko štrebajući može završit faks
yellow1997 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 19:51   #8
Quote:
yellow1997 kaže: Pogledaj post
Hmm, meni se nekako čini da nije bitno dal ideš na privatan ili državni fakultet, bitno je koliko se tih kroz taj studij dokazuješ... Prije bi rekla da ak student sjedi stalno za knjigom i štreba štreba će imat problema sa zapošljavanjem u budućnosti, a ak se kroz studij trudiš napredovat u praktičnom dijelu nebi trebalo bit problema... Na kraju krajeva poslodavac cijeni tvoju kvalitetu rada a ne samo papir sa faksa.. jer bilo ko štrebajući može završit faks
Da, možda VERN, Libertas i slične.
Plus što nisu svi sposobni za štreberluk.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 17:04   #9
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post


Sin mojih poznanika završio je ZŠEM,ono kao super,najbolje za naučit ekonomiju, odmah se zaposliš...Ma dajte,najte.Dečko završio sa 4,9,nije upitno,uvijek je bio odlikaš, ali konkretnog kvalitetnog radnog mjesta nije našao. Već 5 god.radi povremeno na određeno 5-6 mj,po 10h dn, za 5khrk.Jasno, da su mu roditelji imalivlastitu firmu posla bi mu bilo, ovako.....
Ne trkeljaj. Taj se ne bi ni s jednom diplomom zaposlio. Do osobe je, ne do diplome.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 18:00   #10
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Ne trkeljaj. Taj se ne bi ni s jednom diplomom zaposlio. Do osobe je, ne do diplome.
Ne radi se o trkeljanju nego o slučaju za koji znam.Čemu žučno vrijeđanje. Ljudi su utukli popriličan novac, za naše prilike dosta, za očekivati je da ti takav razvikani priv fax otvori neka vrata. Ono gore na Jordsnovcu ekipa Njavro,Mintas Hodak and co, papilova.
Momak je sada u UK gdje završava Master degr. i tamo će i ostati.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 22:57   #11
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Ne trkeljaj. Taj se ne bi ni s jednom diplomom zaposlio. Do osobe je, ne do diplome.
Nije do osobe nego do pozadine tj veza.
Te diplome su totalno bezvrijedne ako nisi ušemljen.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 23:56   #12
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Nije do osobe nego do pozadine tj veza.
Te diplome su totalno bezvrijedne ako nisi ušemljen.
zaboravljaš da nastavom na samom fakultetu - primjerice, VERN - dolaziš do veza, posebno kad te šalju u inozemstvo na praksu. ono što ti fakulteti nude i jest povezivanje s pravim ljudima, networking - pa ako i nemaš vezu, na fakultetu imaš dobru priliku da ju stvoriš. osobno ne znam nikoga tko je nezaposlen s privatnom ekonomijom, a zaista se ne radi o ljudima koji imaju neke moćne veze. jedina cura sa ŽŠEM diplomom danas radi u Luksemburgu. s druge strane, ne znam nikoga ni s državnom ekonomijom tko nije zaposlen - i ti su se uspjeli zaposliti odmah nakon diplome.

tako da se slažem s Yunom - ima i nesposobnih ljudi, bez obzira na to koji su fakultet završili. neki su nezaposleni svojom krivnjom, prosjek je odraz štreberaja - a ne nečije poslovne sposobnosti.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 11:02   #13
Tipično hrvatski, čim netko ima malo veća primanja i diplomu privatnog učilišta odmah je glupi uhljeb koji ništa ne zna i može se zaposlit samo preko veze
Bogate ljenčine s privatnih fakulteta, kako se samo usuđuju disati i raditi naspram marljivih studenata s državnih učilišta
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 11:21   #14
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Tipično hrvatski, čim netko ima malo veća primanja i diplomu privatnog učilišta odmah je glupi uhljeb koji ništa ne zna i može se zaposlit samo preko veze
Bogate ljenčine s privatnih fakulteta, kako se samo usuđuju disati i raditi naspram marljivih studenata s državnih učilišta
Hmmm ako su tu studenti tako dobri kako to da je na privatnim školama za upis dovoljna b razina svih predmeta mature?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 11:34   #15
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Hmmm ako su tu studenti tako dobri kako to da je na privatnim školama za upis dovoljna b razina svih predmeta mature?
Pa zbog cijene. Hrvatska je još uvijek siromašna zemlja.

Ne kužim zašto je bitno kakav je netko student? Znači samo oni koji mogu napamet naučiti 400+ stranica zaslužuju raditi dobre poslove, a svi ostali bi trebali čistiti wc-e?

Važno je kakav je/će netko biti radnik, a kvaliteta radnika nema apsolutno nikakve veze sa sposobnošću štrebanja gradiva napamet, a svi znamo da se u HR školama ocjene dijele isključivo na temelju štrebanja i nemaju veze s pameti i sposobnosti djece i studenata.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 12:10   #16
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Pa zbog cijene. Hrvatska je još uvijek siromašna zemlja.

Ne kužim zašto je bitno kakav je netko student? Znači samo oni koji mogu napamet naučiti 400+ stranica zaslužuju raditi dobre poslove, a svi ostali bi trebali čistiti wc-e?

Važno je kakav je/će netko biti radnik, a kvaliteta radnika nema apsolutno nikakve veze sa sposobnošću štrebanja gradiva napamet, a svi znamo da se u HR školama ocjene dijele isključivo na temelju štrebanja i nemaju veze s pameti i sposobnosti djece i studenata.
Istina, trebalo bi razbucat Duke, Harvard ili Princeton s tim visokim ulaznim kriterijima. Glupani
Doduše nisam shvatio kakva je to točno korelacija između ocjena i uspjeha na maturi obzirom da se matura ocjenjuje prema riješenosti testa.
Zapravo.... nastavimo li tom logikom gdje je važno kakav je tko radnik ...zašto da uopće studiraju bilo koji fakultet......kad to ionako nije bitno kakav je student niti na kojoj jke školi. Ja si nekak misli da razlog kaj se netko nije uspio upisati na poštenu školu je u tom koji se nije uspio upisati a ne u školi.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 12:14   #17
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
zaboravljaš da nastavom na samom fakultetu - primjerice, VERN - dolaziš do veza, posebno kad te šalju u inozemstvo na praksu. ono što ti fakulteti nude i jest povezivanje s pravim ljudima, networking - pa ako i nemaš vezu, na fakultetu imaš dobru priliku da ju stvoriš. osobno ne znam nikoga tko je nezaposlen s privatnom ekonomijom, a zaista se ne radi o ljudima koji imaju neke moćne veze. jedina cura sa ŽŠEM diplomom danas radi u Luksemburgu. s druge strane, ne znam nikoga ni s državnom ekonomijom tko nije zaposlen - i ti su se uspjeli zaposliti odmah nakon diplome.

tako da se slažem s Yunom - ima i nesposobnih ljudi, bez obzira na to koji su fakultet završili. neki su nezaposleni svojom krivnjom, prosjek je odraz štreberaja - a ne nečije poslovne sposobnosti.
Ja ih znam nekoliko i naravno da dotični nemaju zaleđe, a tamo su se upisali jer su popušili propagandu i jer nisu mogli završit državnu ekonomiju.
Priče kako su se svi s ekonomije odmah zaposlili su žešće bajke.

A što se tiče težine ispita i kriterija na navedenim studijima to je više nego smiješno, i ni najmanje me ne čudi podsmijeh poslodavaca kad im dolaze s VERNa i sličnih lakrdija.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 12:33   #18
Je pa...ne daješ 20- 30 k kuna da bi sad padao godinu.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 13:32   #19
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Istina, trebalo bi razbucat Duke, Harvard ili Princeton s tim visokim ulaznim kriterijima. Glupani
Doduše nisam shvatio kakva je to točno korelacija između ocjena i uspjeha na maturi obzirom da se matura ocjenjuje prema riješenosti testa.
Zapravo.... nastavimo li tom logikom gdje je važno kakav je tko radnik ...zašto da uopće studiraju bilo koji fakultet......kad to ionako nije bitno kakav je student niti na kojoj jke školi. Ja si nekak misli da razlog kaj se netko nije uspio upisati na poštenu školu je u tom koji se nije uspio upisati a ne u školi.
Onda bi se trebao malo bolje informirati o obrazovnom sustavu u Hrvatskoj.

Ne kužim pitanje. Pa ocjene su kraj mature glavni i jedini kriterij za upadanje na visoka učilišta, a matura je ispit - znači opet isključivo učenje napamet i nema nikakve veze s pameti i sposobnosti potencijalnih studenata za kasniji uspjeh u poslovnom svijetu.

Znači tko nije naučio više tisuća stranica svakojakog gradiva napamet je glup i nesposoban za bolje poslove i ne zaslužuje bolji posao od ribanja wc-a?

Zanimljiva teorija… Samo čudno kaj se to vrednuje samo u Hrvatskoj, bit će Hrvati su najpametniji narod na svijetu, zato nam i ide tak dobro
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 14:07   #20
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Onda bi se trebao malo bolje informirati o obrazovnom sustavu u Hrvatskoj.

Ne kužim pitanje. Pa ocjene su kraj mature glavni i jedini kriterij za upadanje na visoka učilišta, a matura je ispit - znači opet isključivo učenje napamet i nema nikakve veze s pameti i sposobnosti potencijalnih studenata za kasniji uspjeh u poslovnom svijetu.

Znači tko nije naučio više tisuća stranica svakojakog gradiva napamet je glup i nesposoban za bolje poslove i ne zaslužuje bolji posao od ribanja wc-a?

Zanimljiva teorija… Samo čudno kaj se to vrednuje samo u Hrvatskoj, bit će Hrvati su najpametniji narod na svijetu, zato nam i ide tak dobro
Gle, znanje moraš pokazati na testu, kako ovdje tako i svugdje, recimo u US gre, sat, msat, lsat etc..... Znanje se dobiva marljivim radom i čitanjem, ako to nisi u stanju, to nema nikakve veze s učenjem na pamet...jednostavno nemaš što treba i osuđena/osuđen si na privatni faks. kod nas naravno. U US sigurno ne. Dakle ako nisi u stanju položiti test nije do testa. It's the indian, not the arrow.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:47.