Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2012., 12:24   #241
Poštovani bivše i sadašnje polaznice, te bivši i sadašnji polaznici našega, najposebnijeg Filozofskog fakulteta Družbe Isusove,

kao i svake akademske godine, obilježavamo svečani završetak akademske godine 2011./2012.

Osobito mi je zadovoljstvo najaviti duhovno okrepljujuće bogoslužje, odnosno svečano misno slavlje, zahvalnicu za sve naše predivne trenutke, koje smo u Isusu Kristu proveli u zajedništvu, blagostanju, miru i osvježavajućem zanosu duha i tjelesne snage.

Nažalost, još jedna akademska godina završava. Od nekih najdražih kolega ćemo se oprostiti i poželjeti im sreću i personalnu satisfakciju u njihovim novim poslovnim uspjesima. Materijalne prilike nažalost nisu opipljive, no veseli nas, što će svježi diplomanti svojom snagom duha i tijela pronositi nauk Isusa Krista, pod čijim smo okriljem postali bolje osobe, postali bolji prema nama samima, a osobito prema svojim bližnjima, upravo onako kako nas Majka Crkva posljednja dva tisućljeća podučava i pruža utjehu onda kada nam je najteže i kada smo suočeni sa brojnim izazovima, koji pred nama stoje i glasno koračaju.

Misa zahvalnica povodom završetka akademske godine

http://www.ffdi.unizg.hr/index.php?o...tid=36:vijesti

Rektor Sveučilišta u Zagrebu i dekan Katoličkoga bogoslovnog fakulteta obavješćuju sve studente i sveučilišne nastavnike da će se Te Deum, svečana misa zahvalnica za završetak akademske godine 2011./2012., slaviti u zagrebačkoj katedrali u četvrtak 14. lipnja 2012. u 19 sati. Sv. misu predvodi mons. dr. Valentin Pozaić, pomoćni biskup zagrebački, redoviti profesor FFDI.

Nadamo se, kako ćemo pastirskim vodstvom nama svima dragog mons. dr. Valentina Pozaića, pohraniti neizmjernu uspomenu na sutrašnjem misnom slavlju. Ono će nam pružiti odgovore na sva nejasna pitanja, tragovi u izmaglici postati će jasniji, vidljiviji i našem duhu pojmljiviji.

Velika nam je čast, što ćemo postati sutra jedno u Duhu Svetom.

Mons. dr. Valentin Pozaić jest neizmjerno kvalitetan stručnjak u području načela kršćanske etike i bioetike, uistinu smo privilegirani, što ćemo na kraju akademske godine čuti njegova misaona i duhovna zapažanja. Etičnost i moral u Isusu Kristu jest idealan model življenja i djelovanja.






Uistinu zadivljujuća biografija: http://hr.wikipedia.org/wiki/Valentin_Pozai%C4%87

Iako nam još jedna akademska godina biva privedena kraju, veslimo se, kao i uvijek, jednom novom početku, svečanom dočeku jedne nove intelektualne i duhovne snage, koja je smještena u novoj generaciji polaznika nama najdražeg fakulteta. Očekujemo Vas na novom misnom slavlju, tradicionalno na početku nove akademske godine. Do tada ćemo imati zanimljive ljetne dane, 15. kolovoz je svakako najfrekventniji datum za sve nas, hodočašće u Mariju Bistricu, posjet i svečano primanje obnove Sedam darova Duha Svetoga, što će nam zasigurno pomoći i od velike koristi biti u novoj akademskoj godini.

Veselimo se sutrašnjem danu i očekujemo Vas sve u miru i ljubavi prema svojim bližnjima. Želimo Vam od svega srca, da danas u što boljem ozračju provedete dan Svetoga Antuna Padovanskoga. Danas je najuzvišeniji trenutak, budući da je prošlo 13 svečanih utoraka prije današnjeg dana, koje smo okrunjivali svetkovanjem na misna slavlja.

Nadamo se kako će broj polaznika našega studija biti nešto veći, nego što je to posljednjih godina. No, mi nikada nismo težili kvaniteti, već jednoj izoštrenoj i fokusiranoj kvaliteti, sadržanu u manjem broju polaznika. No, to nam je prednost, budući da se jako brzo upoznamo i jako brzo zavolimo. Podatke u upisima možete pronaći na službenim stranicama našega fakulteta. Osobno bih bila najsretnija, kada bih Vas sve vidjela u iznimnom brojčanom iznosu.

Dođite i priuštite si jedno posebno životno i duhovno iskustvo u Isusu Kristu.

Mir s Vama! Hvaljen Isus i Marija!
Miss-Seventy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 13:14   #242
Žao mi je još uvijek što se ovoliko dezinformacija javno širi o fakultetu kojeg i sama pohađam.

Fakultet je ipak i zajednica različitih ljudi skupljenih na jednom mjestu... idealistički bi bilo očekivati da je sve savršeno jer svi smo mi po naravi skloni tome da griješimo.

Ponekad se u te iste greške računa i naša potreba da osuđujemo druge bez ikakvog razumijevanja tuđih grešaka i razloga za iste.

Puno je ružnih riječi ovdje ispisano i upućeno nekim zaposlenicima fakulteta koji su to možda i pretjerano uzeli k srcu.
Meni ih je žao... i shvaćam ih... jer nitko ne voli napad na svoj integritet uopće, a kamoli pred tisućama ljudi.

Žao mi je također ljudi koji su pohađali ili još uvijek pohađaju naš fakultet, a ipak nose duboke frustracije prema tom istom fakultetu.

Vjerujem da su svi problemi vezani za međuljudske odnose rješivi iako je ljudska psiha jako kompleksna stvar.
No iskrena komunikacija može puno pomoći.

-Vezano za subjektivnost ocjenjivanja... ah.
Dalo bi se valjda i o tome...ali ne vjerujem da student koji smatra da je uskraćen za ocjenu nema pravo žaliti se na istu ondje gdje je to potrebno.

-Vezano za "studente koji trpaju hranu u torbe". Ne razumijem čemu toliko gađenje prema tim istim studentima? Zapitaš li se možda... jesu li gladni?
A zašto hranu bacati ako ju netko lošeg materijalnog statusa može iskoristiti sutra sebi za ručak?
Meni je žao samo što uopće postoje ljudi koji su dovedeni u situaciju da moraju sa proslava uzimati ostatke... ali samo kupljenje ostataka nije ništa nemoralno. Nisu svi imali tu sreću da se rode unutar obitelji koja im može priuštiti sve. Pa onda... kako je moguće osjećati bijes prema osobi koja je...gladna?

-Vezano za mailove... ne pridajem tome veliku pozornost.
Barem je na mailu lako odabrati opciju "delete" odnosno "izbriši".

Šteta je velika što u stvarnom životu ne možemo tako lako brisati uvrede koje su nam upućene i koje smo uputili drugima... ali to više nije niti tema...

Žalosti me što ista osoba kontinuirano ulaže sav trud da ocrni naš fakultet prikazujući ga jednodimenzionalno i ne uzimajući u obzir sve čimbenike... zanemarujući i ono pozitivno čega, hvala bogu, ima sasvim dovoljno da se čovjek često osjeća ugodno na tom mjestu.
Pa sve ima svoje dobre i loše strane... ali nikako se ne bih složila da na FFDI-u prevladava isključivo negativnost.


Ne znam kad će čitava ova sapunica prestati... možda nikad.
Ali, eto...morala sam se i ja malo nadovezati nakon dugo vremena.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 01:37   #243
Ovako ide moja priča.

Ja sam bivši student FFDI-a. Studij nisam završio, odustao sam nakon što nisam uspio upisati treću godinu.

Prošlo je neke 4 godine otkad sam odustao. I tako listajući po forumu sjetih se mog bivšeg fakulteta. Kad ono hrpa postova na kojim se pljuje isti.

Dragi budući studenti koji imate u vidu upisat ovaj fakultet dajem vam do znanja da su to SVE LAŽI.

Kao prvo ja sam tamo završio jer nisam upao na Hrvatske studije. Nisam pojma imao da taj fakultet uopće postoji. Pošto sam prešao prag na HS, a nisam upao, već kao prvu dobru stranu FFDI mogu nabrojat to što vam oni daju priliku studiranja, koje vam je tada najveća okupacija.

Nisam neki vjernik, tj. jesam ali ne vjerujem toliko u Crkvu. Sjećam se prvog dana. Sve podređeno religiji i vjeri. Mislim si, di sam ja došao? Ako imate bojazan i nekakve predrasude zato što je to bogoslovno učilište, nemojte. Sada mi je jako žao sto sam se ispisao. Nisam se ispisao radi lošeg društva, loših profesora, ili kaj ti ja znam kaj su tamo sve nabrojali. Ispisao sam se jer sam lijenčina kojoj se nije dalo učit. A kad vam kažem da je fakultet lagan za završit i ne treba uopće puno učit možete si zamislit koja sam lijenčina.

Što se tiče profesora, izvojio bih ponajviše I. Macana. Jako dobar profesor i jako dobra osoba. Sjećam se, jednom na usmenom kod njega pita me zašto me nije bilo na predavanjima. Ja rekoh radim preko student servisa, praktički si sam plaćam školovanje (lažem naravno, jer sam lijenčina kojoj se nije dalo dizat ujutro i ići na predavanja). Nekoliko dana poslije ono što je on napravio nikad vam se niti na jednom drugom fakultetu neće dogodit. Ne želim ovako javno reći šta je napravio, ali njegova gesta me ostavila bez teksta. Zbilja, ljudi moji, neviđena briga za vlastite studente. Nakon toga imao sam takvu grižnju savjesti što sam mu lagao i jednog dana ću mu se, nadam se, ispričat. I još kad se sjetim njegove potpore u prestanku pušenja. Legenda.

U lošem sjećanju mi je ostao I.Š. Nemam neki posebni razlog, ali sjećam se njegovog arogantnog stava. Jednostavno čovjek ti ne sjedne. A dobro procjenjujem ljude.

Upao sam s plaćanjem. Godina mi je iznosila 3300kn. Ni prvu ni drugu godinu nisam lipe uplatio. Nitko me nikad nije ništa pitao niti tražio. Na kojem faksu bi to mogli? Niti jednom. Koristim ovu priliku da pozdravim teta Anu, jednu jako toplu osobu koja ti čini referadu kao da si kod kuće.

Kao jedini minus mogu navesti lokaciju.

Treutno studiram na drugom faksu. Dobro mi ide. Da mogu vratit vrijeme unatrag ozbiljnije bih se prihvatio učenja i nebi nikad napravio grešku koju sam napravio. Jer zbilja učilište je fantastično. Ljudi moji, na kraju se diploma gleda.

SRETNO SVIMA KOJI SE ODLUČE UPISAT STUDIJ NA FFDI-u.
Monoklo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 16:54   #244
pozdrav svima,

dakle, prijateljica mi izvanredno studira na FFDI-ju, filozofiju i religijske znanosti, no želi se prebaciti na nešto drugo (a da nije KBF) nakon završenog preddiplomskog. ima već neke fakultete u vidu koji nisu baš srodni (npr. socijalni rad) i planira direktno tamo pitati na jesen, no za početak nas zanima je li takvo što moguče u praksi tj. ima li ovdje nekoga kome je prebacivanje uspjelo ili poznajete li nekoga s takvom pričom?
koliko zasad znamo, kad bi joj i odobrili molbu, bila bi ponovno prva godina, no ne bi morala polagati maturu i prijamne (navodno).

hvala.
almost22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 18:01   #245
nisam sigurna za FFDI, ali znam da na ekonomiji studiraju ljudi koji su završili preddiplomski na FFZG, pa smatram da bi onda mogli i ljudi s FFDI.. jedino se mora polagati razlika predmeta..

ali najbolje da ona nazove i pita.. jer fakulteti imaju glupu naviku svako malo mjenjati neke stvari, pa onda šta je vrijedilo prošle ne vrijedi ove i tako..
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 19:22   #246
Bok!
Trenutno sam završila 3. razred opće gimnazije i u zadnje vrijeme sam se počela interesirati za ovaj faks. Zanima me da li je težak i može li se naći kasnije posao i da li je to u školi, tipa predavanje vjeronauka i filozofije, ili? Unaprijed hvala.
mall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 19:10   #247
Quote:
Monoklo kaže: Pogledaj post
Ovako ide moja priča.

Ja sam bivši student FFDI-a. Studij nisam završio, odustao sam nakon što nisam uspio upisati treću godinu.

Prošlo je neke 4 godine otkad sam odustao. I tako listajući po forumu sjetih se mog bivšeg fakulteta. Kad ono hrpa postova na kojim se pljuje isti.

Dragi budući studenti koji imate u vidu upisat ovaj fakultet dajem vam do znanja da su to SVE LAŽI.

Kao prvo ja sam tamo završio jer nisam upao na Hrvatske studije. Nisam pojma imao da taj fakultet uopće postoji. Pošto sam prešao prag na HS, a nisam upao, već kao prvu dobru stranu FFDI mogu nabrojat to što vam oni daju priliku studiranja, koje vam je tada najveća okupacija.

Nisam neki vjernik, tj. jesam ali ne vjerujem toliko u Crkvu. Sjećam se prvog dana. Sve podređeno religiji i vjeri. Mislim si, di sam ja došao? Ako imate bojazan i nekakve predrasude zato što je to bogoslovno učilište, nemojte. Sada mi je jako žao sto sam se ispisao. Nisam se ispisao radi lošeg društva, loših profesora, ili kaj ti ja znam kaj su tamo sve nabrojali. Ispisao sam se jer sam lijenčina kojoj se nije dalo učit. A kad vam kažem da je fakultet lagan za završit i ne treba uopće puno učit možete si zamislit koja sam lijenčina.

Što se tiče profesora, izvojio bih ponajviše I. Macana. Jako dobar profesor i jako dobra osoba. Sjećam se, jednom na usmenom kod njega pita me zašto me nije bilo na predavanjima. Ja rekoh radim preko student servisa, praktički si sam plaćam školovanje (lažem naravno, jer sam lijenčina kojoj se nije dalo dizat ujutro i ići na predavanja). Nekoliko dana poslije ono što je on napravio nikad vam se niti na jednom drugom fakultetu neće dogodit. Ne želim ovako javno reći šta je napravio, ali njegova gesta me ostavila bez teksta. Zbilja, ljudi moji, neviđena briga za vlastite studente. Nakon toga imao sam takvu grižnju savjesti što sam mu lagao i jednog dana ću mu se, nadam se, ispričat. I još kad se sjetim njegove potpore u prestanku pušenja. Legenda.

U lošem sjećanju mi je ostao I.Š. Nemam neki posebni razlog, ali sjećam se njegovog arogantnog stava. Jednostavno čovjek ti ne sjedne. A dobro procjenjujem ljude.

Upao sam s plaćanjem. Godina mi je iznosila 3300kn. Ni prvu ni drugu godinu nisam lipe uplatio. Nitko me nikad nije ništa pitao niti tražio. Na kojem faksu bi to mogli? Niti jednom. Koristim ovu priliku da pozdravim teta Anu, jednu jako toplu osobu koja ti čini referadu kao da si kod kuće.

Kao jedini minus mogu navesti lokaciju.

Treutno studiram na drugom faksu. Dobro mi ide. Da mogu vratit vrijeme unatrag ozbiljnije bih se prihvatio učenja i nebi nikad napravio grešku koju sam napravio. Jer zbilja učilište je fantastično. Ljudi moji, na kraju se diploma gleda.

SRETNO SVIMA KOJI SE ODLUČE UPISAT STUDIJ NA FFDI-u.
da je tebi bilo lijepo, zanimljivo i ugodno, ne bi se ispisao sa studija. nije nitko isao na Ffdi jer je htio. nego jer nije imao bolji izbor. na studiju je sve posveceno religiji i vjeri, kako i sam navodis, a to svi skoro navode. doslovno svi se mogu upisati. i to je istina. lagan je za zavrsit, ali opet nekako prosjek studiranja je iznad 6 godina, jer se studentima kompliciraju mogucnosti za polaganjem ispita, neobjektivna ocjenjivanja, favoriziranja pojedinih grupacija. zato i traje studij.

prof. macan je najbolji, istina, ali on ne predaje vise, barem koliko se tu moglo iz postova razaznati. zanimljivo je da studenti ceznu za profesorima u miru.

ovaj donji profesor svima ostane u losem sjecanju, vrlo malo studenata znam sa ugodnim iskustvima sa njim. svatko pise svoja iskustva, tako da ne vidim smisao tvoga osudivanja drugih zbog osobnih iskustava, ljudi pisu vise-manje istinu o studiju, na neke se to dublje odrazi, na neke povrsnije. s tim da si proveo samo pola studija gore, odustao si od studija, mogao si jednu godinu davati preostale ispite i u miru upisati trecu godinu. ti kao minus navodis lokaciju, sto mnogima ne smeta zapravo, ali to je tvoje iskustvo i zasto bi ti netko govorio kako si neiskren. tako je i na mojoj godini bilo, svaki semestar do trece godine smo gubili po 15-20 studenata od njih 80 ukupno, jer im se nije svidio studij ili nisu bili u stanju poloziti sve ispite. studij bi trebao povisiti kriterije, pa nam ne bi onda slabi studenti dolazili. za placanje studija te pitaju na kraju studija, da li si izvrsio sva placanja. oni koji odustanu, njih i ne gnjave uopce, jer im je dovoljan teret pronalazenje novog statusa studenta sa 20ak godina. nazalost sve je vise studenata na Ffdi, koji su kvalificirani lijencine i studiraju vise od 7 godina, te bivaju odbijeni na drugim fakultetima.

ne gleda se diploma, nego poznanstva i preporuke. tvoja iskustva se ne razlikuju previse od iskustava drugih sa prethodnih stranica i drugih foruma.

Zadnje uređivanje DallasW : 14.07.2012. at 19:23.
DallasW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 19:16   #248
Quote:
almost22 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,

dakle, prijateljica mi izvanredno studira na FFDI-ju, filozofiju i religijske znanosti, no želi se prebaciti na nešto drugo (a da nije KBF) nakon završenog preddiplomskog. ima već neke fakultete u vidu koji nisu baš srodni (npr. socijalni rad) i planira direktno tamo pitati na jesen, no za početak nas zanima je li takvo što moguče u praksi tj. ima li ovdje nekoga kome je prebacivanje uspjelo ili poznajete li nekoga s takvom pričom?
koliko zasad znamo, kad bi joj i odobrili molbu, bila bi ponovno prva godina, no ne bi morala polagati maturu i prijamne (navodno).

hvala.
moze se prebaciti, cak se mozda i ne moraju polagati nikakve razlike, moze se dobiti status studenta otpocetka, socijalni rad je na neki nacin i srodan, ima slicnih tema, kao solidarnost, supsidijarnost, itd. znam dosta kolega sa Ffdi koji su se prebacili na neki drugi studij ili su nakon studija upisali druga podrucja. radije neka prijateljica upise ono sto ju privlaci, silom ostajati negdje, gdje joj ne odgovara, nema smisla. cim se zeli prebaciti, znaci da joj se ne svida na Ffdi.
DallasW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 19:35   #249
@DallasW

- otkud tebi, pobogou, da prof Macan više ne predaje? tko je to i gdje napisao, ajde mi baš kvoujtaj ! profesor predaje, samo više nije dekan. sad je to prof Šestak.. ali Macan je itekako aktivan na faksu, ne samo što se predavanja tiče
daj se malo raspitaj, prije nego što zvekneš glupost
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 13:11   #250
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
@DallasW

- otkud tebi, pobogou, da prof Macan više ne predaje? tko je to i gdje napisao, ajde mi baš kvoujtaj ! profesor predaje, samo više nije dekan. sad je to prof Šestak.. ali Macan je itekako aktivan na faksu, ne samo što se predavanja tiče
daj se malo raspitaj, prije nego što zvekneš glupost
quote tvoje izjave, kako prof. vise ne predaje:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=154128&page=9

# forumasi PIPBoy2000, Filip1974 zovu prof. Macana kao prof. Logicar. obojica su ga pohvalili kao korektnog profesora.

nekoliko recenica ispod ti si napisala: #profesor "logičar" više ne predaje logiku, već od ove godine imamo novog "logičara".
i novu prof iz moderne logike također.#

prema tvojoj izjavi, ni prof. macan, ni prof. Hang vise ne predaju. Bila su samo dva logicka kolegija, logika i matematicka logika. tko je jos otisao u mirovinu od ostalih profesora? koja si godina? ides na poslijediplomski studij poslije na Ffdi?

ako aktualni studenti ne znaju tko predaje, onda kako mi mozemo znati, koji nismo vise studenti? blizi se godisnjica tvoje izjave.

jedan drugi logicar, I.H., on nije niti imao nikakvu interakciju sa studentima, pa se ne moze reci kako je doslo do zabune, jer PIPBoy2000 i Filip1974 jasno opisuju prof. I. M. postoje i inicijali za njega.

kad je prof. Macan bio dekan? bio je provincijator za filozofiju, ili filozofskog instituta, ali ga se ne sjecam da je u moje vrijeme bio dekan Ffdi.

dekan je bio A.M. i sadasnji I.Š. o kojem je Monoklo pisao, kao nekoga na koga ima losa sjecanja.

ali nije lijepo sto si me napala i izjavila kako sam #zveknuo glupost, jer sam to procitao i moze se izvuci iz konteksta. ali oprastam ti, cesto sam bio napadan od kolega na seminarima od strane kolega i pojedinih profesora, pa me ne cudi kako do promjena nije doslo.

osim toga zasto bih se raspitivao uopce. ne studiram vise tamo. time se aktualna "akademska elita" treba baviti.

kraci osvrt na Monoklov tekst: cest je slucaj da studenti koji odustanu od Ffdi-a da ti isti kritiziraju ostale i njihova iskustva na studiju, one koji su se rano ustajali, isli na predavanja u 8.15h, ostajali cijeli dan, na izbornima, seminarima, dokasno poslijepodne, studenti koji su se mucili po knjiznicama, kako bi napisali kvalitetno proseminarski, seminarski rad, godisnje radove, eseje, pristupne radove, koji su proveli sve do jutranjih sati uceci doma, uz litre kave, koji su iscrpljeni provodili vrijeme samo da docekaju red na usmenim ispitima, a studij ima 60-70 ispita, kada se sve zbroji. zatim isrcpljujuci pismeni i usmeni, tuga zbog padova na ispitu, iako si svjestan da si zasluzio prolaznu ocjenu.

smatram da nije lijepo, da netko tko se nije pojavio na studiju prije 11h, kada se sve vazno sto se trebalo dogoditi vec dogodilo, zatim netko kome se nije dalo dizati ujutro rano, kome se nije dalo uciti, tko je bez radnih navika, nije lijepo da se ismijava onima, koji su sve to prosli i samim time stekli bilo kakva iskustva. prvo neka takvi zavrse studij na Ffdi, pa onda neka preispitaju iskustva i stanja koja su prosli. sve je vise apsolvenata preko 30 godina na Ffdi, studenata koji sa 25-30 postaju brucosi na Ffdi, vadeci se kako prethodni fakulteti #nisu bili to, nisu se nasli, pa kada onda isti ti pocnu #filozofirati nama, koji smo sa 18,19 godina postali studenti i uspjesno zavrsili studij, te stekli dosta radnog iskustva.

na svakoj godini se nadje 10ak starijih studenata, koji nisu nista postigli, zive sa roditeljima, ali uredno prigovaraju mladima, zbog navodnog neozbiljnijeg pristupa, zauzmu prve klupe, glume nosive stupove godine, onda jos kada povezu dvije tri cetvorke iz nekog seminara ili ispita gdje se samo treba znati predstaviti, onda se umisle i misle da su nesto posebno. zavrsite neki studij dragi moji, pa onda osudujte. a ne sa 30 godina biti na drugoj godini ili eventualno apsolventi. ipak je diploma vazna i #samo se ona gleda na kraju.

lijepo bi bilo da se uvedu strozi kriteriji pri upisu, a ne da svatko bas moze biti upisan, osobito ne deklarirani #lijencine i osobe bez ikakvih radnih navika. naravno da je njima odlicno na fakultetu, jer su zapravo u svojim stanovima, kucama uz toplu kavu i cartoon network.

Zadnje uređivanje DallasW : 15.07.2012. at 13:21.
DallasW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 09:34   #251
Ja baš mislim da bi bilo tko trebao moći upisati ovaj fakultet jer pričamo o filozofiji. Bilo da se radi o FFDI-u ili FFZG-u...ne razumijem zašto bi bilo loše da netko tko već radi "umlati vrijeme" nečim ovakvim?
Pa neka si ljudi šire horizonte.
Dobro će im doći i u poslu koji direktno nema veze s tim fakultetom.

Zašto ti toliko moraliziraš? Koliko godina imaš?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 14:14   #252
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Ja baš mislim da bi bilo tko trebao moći upisati ovaj fakultet jer pričamo o filozofiji. Bilo da se radi o FFDI-u ili FFZG-u...ne razumijem zašto bi bilo loše da netko tko već radi "umlati vrijeme" nečim ovakvim?
Pa neka si ljudi šire horizonte.
Dobro će im doći i u poslu koji direktno nema veze s tim fakultetom.

Zašto ti toliko moraliziraš? Koliko godina imaš?
tu se onda lagano razilazimo u misljenju. smatram kako je za studiranje filozofije potreban visi stupanj intelektualnih potencijala, ipak filozofija nije pranje salate i mijesanje variva. ima mnogo podrucja i oblasti u filozofiji, koje veci broj studenata na Ffdi nikako nije mogao shvatiti, jer se nikada sa tim podrucjima nisu sreli, nije ih to nikada zanimalo, ali su se svejedno upisali, misleci kako je bitan samo status studenta. onda trate vrijeme ostalima, svojim pocetnickim upitima manjinsku kvalitetu postavljaju u drugi plan.

kad vec spominjes Ffzg, mene su na njemu odbili, nisam mogao cak ni uz placanje biti primljen, unatoc preporukama, nekakvim srednjoskolskim aktivnostima, za koje je bilo receno da nose bodove. kada pogledas, sto im je znacilo jos jedno mjesto i da su mene nekako smjestili, pa makar i uz placanje, cija je skolarina bila skoro dvostruko veca od skolarine na Ffdi.

bio sam spreman upisati i najnepozeljnije smjerove na Ffzg, samo da uspijem uci, makar to bio bugarski ili bilo sto drugo, ali ne, odbili su me.

tako sav uznemiren dodem doma, par dana poslije slucajno naidem na postaju katolickog radija, gdje pricaju o tom kako ima dosta slobodnih mjesta na Ffdi, spominjali su i jesenski rok.

odem gore i upisan bio bez problema, nisam morao ni na jesenski rok ici. unatoc losim ocjenama u srednjoj, uspio upisati. slucajeva kao ja bilo je 95% barem. ali eto, nekako zavrsio Ffdi, stekao diplomu, stekao iskustva, nastojim razumjeti druge, bilo da imaju jako losa iskustva ili velicanstvena.

kad spominjes radne aktivnosti, dosta ih nije nista radilo. krenuli na neki prethodni studij, odustali na drugoj godini, pauzirali godinu, dvije, doma sjedili sa mamom i tatom i tako vrijeme prolazilo, da bi negdje sa 27 krenuli na Ffdi. sjecam se jedne scene pred faksom, jedan 30-godisnjak zove mamu doma na mobitel i govori joj da skoci do kioska pred zgradom i da mu kupi cigarete da ima doma, kada dode sa faksa. i to on lijepo naredio, zapovjedio. jer je eto nervozan.

vecini je gore tesko prosiriti horizonte, cak ni najstrpljiviji profesor ne bi to uspio, kamoli nasi, koji uglavnom ignoriraju teske licnosti. kako uostalom prosiriti horizonte nekome, tko i poslije godine dvije studiranja koji ne zna nabrojati evandeliste i dijelove bi biblije. imas mnostvo studenata gore koji uporno odbijaju bilo kakav rad, sudjelovanje u nastavi, ali pritom na seminarima i pod satom nastupaju agresivnije, prekidaju druge u komunikaciji i vode neke svoje bitke sa samima sobom. oni samo guse napredak na nastavi, upravo zato jer su se upisali samo da nesto studiraju.

takvi nista i ne rade, dodu gore, sjednu za PC, sjede na hodniku, kantini, puse vani i godine produ. par generacija poslije moje uglavnom su takvi bili. o onima koji preuvelicavaju tezinu predmeta, o njima ne vrijedi niti govoriti, ti paniku stvaraju oko fenomenologije religije.

ne moraliziram nista, nego mi je neobicno da netko tko je dvaput dosao na Ffdi minira iskustva onih, koji su prosli sve etape studija i naposljetku stekli diplomu. imam prilicno manje ispod 30 godina, ali sa diplomom, sto mnogi nemaju na Ffdi. nisam tratio vrijeme na #preispitivanje samoga sebe.

Zadnje uređivanje DallasW : 16.07.2012. at 14:25.
DallasW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 16:28   #253
znači sad se na forumu ljudima koje neznam (što bi onda bili SVI ), moram obračati sa Vi?


a što se tiče vas koji branite FFDI-i, stvarno skidam kapu, uporni ste ko mazge (na pozitivan način), ali nažalost, možda bi bilo vrijeme da se pomirimo s činjenicom da će neki ljudi napraviti 25365852 lažnih akaunta, samo kako bi pljuvali, ponavljajući iste besmislene argumente

meni je žao što takvi ljudi, odbijaju mlade generacije od studija na jordanovcu, no moram se zahvaliti i njima jer smo se ja i moja generacija dobro nasmijali svim tim, da ih tako nazovem, "teorijama zavjere". uvjerljivo "najjači" argument je bio onaj da se gore trava šiša redovit. what a shocker


a što se mene tiče, i ja se ove godine ispisujem sa FFDI-a.. ne zato što nije zanimljiv, ne zato što mi se nesviđaju profesori, ne zato što je trava prekratko ošišana ili zato što dobival mailove (a nisam dobila ni jedan, kad smo već kod toga. mogla bi se sad naljutiti i osječati izostavljeno ), več zato što mi se pružila prilika da odem studirati u Beograd.. i hebiga, to je prilika koja se pruža jednom u životu i ja ju ne mislim odbaciti..
ali FFDI če mi ostati u samo i isključivo lijepom sječanju.. teta tajnica, dekan, profesori (gotovo svi, izuzev Karlića i Katice ), predavanja, menza.. hebiga, meni se gore sviđalo , al sad je vrijeme da se ide dalje u neke druge pobjede ^_^
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 17:11   #254
barem normalna uljudena komunikacija, nitko ne kaze da se Vi treba govoriti.

tko brani Ffdi? ja ga niti ne napadam niti ga branim, ravnodusan sam prema njemu.

iskreno, ne shvacam tvoj post, sisanje trave, ljudi pisu o profesorima, studentima, o predmetima, nikakva trava nije spomenuta.

lijepo bas, jos jedna osoba koja se zeli ispisati, naravno sa visokim potencijalom i ambicijama. meni to uopce nije bitno sto ces se ti ispisati, niti bi me zanimalo da ostanes. tvoj zivot. bitno da je Ffdi jako zanimljiv i da se zbog zanimljivosti zele ljudi ispisati.

menza na lascini??? hrana katastrofa.
a fakultetska kantina je bila oskudna, barem u moje vrijeme, losa kava, visoke cijene.

da, odlazak u beograd je prilika koja se javlja jednom u zivotu. i lijepo da nosis pobjede sa Ffdi. sretno u beogradu. za mene je ispis sa studija neuspjeh. ali lijepo da mislis pozitivno i optimisticno. tvoj napad na mene samo pokazuje kakav profil studenata opisuje studij.

naravno da ima studenata sa lijepim iskustvima na Ffdi. ali sa njima se ionako rijetko tko vida izvan faksa. nitko ne nastoji odbijati studente da upisu Ffdi, samo naprijed, upisite i okusite svu ljubav svojih kolega. meni je karlic bio zabavan, kvalitetan profesor, sadrzajan, inteligentan i duhovit. cudi me da takve ne volis.

drago mi je da vise nisam student Ffdia i da ne moram nastojati shvacati svoje kolege i njihove zute minute. neprocjenjivo.

ugodno ljeto.

Zadnje uređivanje DallasW : 16.07.2012. at 17:20.
DallasW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 22:06   #255
Quote:
DallasW kaže: Pogledaj post
nije niti idilicno-duhovno mjesto, okupano cvijecem, ljubavlju i tolerancijom.
A postoji neko mjesto izvan crtića koje je takvo?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 22:15   #256
Quote:
DallasW kaže: Pogledaj post
smatram kako je za studiranje filozofije potreban visi stupanj intelektualnih potencijala, ipak filozofija nije pranje salate i mijesanje variva.
A isto tako nije niti medicina niti nuklearna fizika.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 10:10   #257
Prestanite s prepucavanjima. Sljedeći put ću svima podijeliti kartone (ovaj put sam samo pobrisala).
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 18:12   #258
jel moze netko reci koje izborne da uzmem na prvoj godini? Hvala
love_peace222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 20:34   #259
uzmi si izborni kod gostujućeg predavača.. održava se samo tjedan dana, zanimljive su teme i usput nastavljaš usavršavati engleski
a za ostale, preporučujem profesora Nikića..
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 21:11   #260
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
A postoji neko mjesto izvan crtića koje je takvo?
u crticima zapravo najvise i ima nasilja.

Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
A isto tako nije niti medicina niti nuklearna fizika.
da, ali oni koji zavrse medicinu i nuklearnu fiziku, oni bi bez problema zavrsili Ffdi, dok mi ne bi ni upisati mogli medicinu ili nuklearnu fiziku. odbili bi nas.

Quote:
love_peace222 kaže: Pogledaj post
jel moze netko reci koje izborne da uzmem na prvoj godini? Hvala
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
uzmi si izborni kod gostujućeg predavača.. održava se samo tjedan dana, zanimljive su teme i usput nastavljaš usavršavati engleski
a za ostale, preporučujem profesora Nikića..
mislis da moze usavrsiti engleski, kod Vonacha, Quitterera i Lofflera? Oni govore lose engleski, los naglasak, nerazumljiva predavanja, sve se svodi na to kako se studenti trebaju diviti sto oni imaju doktorate i zive u Austriji.

kao prvo ta predavanja od tjedan dana su naporna, svaki dan po 4,5 h isti predmet, cisto iz monotonije ne bih kolegici to preporucio. profesori se zure, jer u tih tjedan dana zele natrpati sto vise, treba pisati puno, zamorno. radije neka upise izborni kod Lončarevića, Nikića, Lasića, Fridla, Domitrovića, Nemeta, nešto manje naporno. prva je godina, a već joj savjetujes gostujuce predavace.

Love_Peace, uzimaj najlakse predmete, jer ima osoba koje se forsiraju pa upisuju profesore kod kojih je najteze dati ispit, zele se dokazati profesorima, sebi i kolegama, pa dobiju ogromnu skriptu, literaturu, ostane ti prazna kucica u indeksu, poslije ti se nece dati, otpocetka studija vrti ove profesore koje sam ti naveo, ne moras nikome nista dokazivati i bit ce ti lakse, a i ne moras na predavanja kod ovih dolaziti. onda su poslije ukomirani, jer su iznevjerili sebe. takvim se stvarima mnogi iskompleksirani gore bave. svaka ocjena jednako vrijedi, kod najtezeg i najlakseg profesora, dok pitas ovdje, koje upisati, vjerojatno te zanima najlaksi put, a teme ti nisu nuzno prioritet.

kod jednog profesora, upises seminar, on ti da knjigu od 150 stranica i da ju prevedes na hrvatski jezik. bas motivirajuce i stimulativno, a kod drugoga pisu seminare od 35 stranica i dobiju jedva 2 ili 3. jer seminar nikada ne moze biti dovoljno iscrpan i sadrzajan.

mozes uzeti izborni kod prof. Banic Pajnic, ne moras dolaziti na predavanja, vodila je izborni o Frani Petricu, sumnjam da se tu ista promijenilo. dobar je i Tadic za izborne i seminare, ako ima, ostale ne preporucujem.

teme su vise manje uvijek iste, religijske i "filozofsko"-religijske. sa laksim profesorima se bavi i samo ih vrti do kraja, ustedjet ces si puno truda. iste profesore preporucujem i za seminare. a engleski ionako neces nauciti na Ffdi.

Zadnje uređivanje DallasW : 17.07.2012. at 21:29.
DallasW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.