Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2014., 21:24   #4981
ma ne mijenjam ja njima toliko često, samo im mixam kako bi imali sve što im treba (grain free, sterilised, indoor cat, optimal care); ono, da papaju i hranu bez žitarica, i onu za očuvanje mokraćnih puteva, i onu za optimalan unos svih potrebnih vitamina i minerala - dakle ne ograničavam se samo na jedno, već uzmem te manje vrećice i sve smiksam u jednu veliku za mjesečnu zalihu suhe a mokru preferiraju samo Gourmet Perle i one male konzervice, eventualno će pojesti RC sterilised i (kad smo pri kraju mjeseca sa paricama, a oni cijelu mjesečnu zalihu ponjupali ) DM-ove paštetice i vrećice, ali to je to - tu zaista ne vole promjene, to sam vidjela kad sam znala uzeti Animondine paštetice ili Iams/Schesir vrećice, pa bi im to bilo fuj jedino su jako dobro prihvatili Brit Care-ove konzervice - naravno, guze bi samo skupo
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 23:47   #4982
Jel ti hoće kuhano? Jeftinije ti je samoj skuhati nego za tu malu konzervicu dati 8-9 kn. Za 40-tak kn bude na akciji 1 kg pileća prsa, malo ih pofuriš u vodi, dodaš kuhane mrkvice ili slično povrće i eto ti 10-tak brittovih konzervica. Ja kupim svojima srca i jetrice i dave mi se u tome, pogotovo kad im smiksam pa napravim mousse ili juhicu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 11:16   #4983
Moja ljubav od prvog dana ima isplaniran jelovnik po pitanju raznovrsnosti okusa, ali uglavnom uvijek od istog proizvođača. 2 dana okus nekog crvenog mesa (teletina, janjetina, kunić, jako rijetko govedina), 2 dana piletina, 2 dana riba. Suhu hranu mu pomiješam u ''njegovoj kantici'' 50% za kastrirane mace+50% okus piletine ili ribe. Imam neku ideju u glavi da mora jest raznovrsno

Jučer sam se pobunila protiv piletine u želeu i zadala si skoro pa nemoguću misiju: ja ću svojoj ljubavi skuhat kopiju te piletine u želeu. Kupila sam nogice, leđa, ubacila par srca, kuhala i kuhala par sati, maknula kosti, malo smiksala jer gospodin ne zna žvakat mokru hranu nego samo liže umake i žele, dodala želatinu, ohladila da se stisne, maknula masnoću s vrha i danas jede bez pogovora miks te hladentine i vrećice. za 19 kuna sam dobila 1600 g piletine u želeu s minimalnom količinom kemije, bez soli, bez dodanih šećera... Bojala sam se samo da bi to moglo biti premasno, ali za sad proljeva nema i mačor i dalje jede. Inače je onaj tip mace da mu je sve fino prvi put kad proba, a svaki sljedeći se samo okrene i pogleda me s velikim upitnikom iznad glavice.

Molim lijepo, slušam komentare ZA i PROTIV. Stvarno me zanima jer ovo je čista moja improvizacija inspirirana ogromnim minusom.
(Povrće nisam nikakvo stavljala jer ga stvarno izbjegava, a i držim se logike da su mačke čisti mesojedi.)
Mui Special is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 11:26   #4984
E da, imam još jedno konkretno pitanje: usitnjena pileća jetra i srca - koliko i koliko često? Vidim savjete ''povremeno'', ''ne prečesto'' i slične, ali to mi je sve jako relativno. Znači jedan veliki kastrirani mačor od 6 kila - 100 g smiksanih pa smrznutih na 48 sati jetrica i srca (to su 2 jetrica+2srca)- jednom tjedno. Jel to prihvatljivo ili treba nešto mijenjati?
Mui Special is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 12:11   #4985
Ja imam jedan mali savjet, kuhano meso nemoj kuhati nekoliko sati jer se sve uništi u njemu, ovo što žele praviš to je ok. U želatini ima dosta stvari koje su dobre za zglobove pa vjerujem da je ok. Samo ja ne bi ni to davala baš svaki dan ili za svaki obrok.

Jetrica se savjetuje ne više od 1 tjedno. Ima vitamina A u njoj pa da se ne predoziraju, skuplja toksine iz tijela pa i zbog toga ne bi trebalo češće. Što se tiče srca, oni ne spadaju kod maca u prehrani u iznutrice koje se savjetuje ne davati često jer su izvor taurina, a mace ga ne mogu same proizvesti i unose ga hranom u sebe. Znači srceta daj koliko želiš puta, vindon ti ima pureća sama, u mesnici ako ima sreće možeš ubosti goveđa ili juneća pa to razdjeliš na manje paketiće i maltene jedno srce imaš za mjesec dana (znaju biti teški kilu i nešto ).
Ribu nemoj davati češće od jednom tjedno, zaboravila sam šta je pisalo zašto. Mislim da je zbog metala koje ribe znaju imati u sebi (a i sadrže dosta fosfora i magnezija pa ne valja pretjerivati, iako za kamence mislim da 2 puta tjedno nije neka opasnost od pretjerivanja, druuga stvar da svaki dan maca jede)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 12:12   #4986
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jel ti hoće kuhano? Jeftinije ti je samoj skuhati nego za tu malu konzervicu dati 8-9 kn. Za 40-tak kn bude na akciji 1 kg pileća prsa, malo ih pofuriš u vodi, dodaš kuhane mrkvice ili slično povrće i eto ti 10-tak brittovih konzervica. Ja kupim svojima srca i jetrice i dave mi se u tome, pogotovo kad im smiksam pa napravim mousse ili juhicu.
E to i meni zvuči (financijski) super i probali smo (sa pilećim prsima, sa govedinom, sa jetricama), ali neće..mislim mica malo probrlja, ona možda i bi, ali mačor nikako tako da nam nema druge nego vrećice/konzervice..

Quote:
Mui Special kaže: Pogledaj post
Inače je onaj tip mace da mu je sve fino prvi put kad proba, a svaki sljedeći se samo okrene i pogleda me s velikim upitnikom iznad glavice.


Quote:
Mui Special kaže: Pogledaj post
Molim lijepo, slušam komentare ZA i PROTIV. Stvarno me zanima jer ovo je čista moja improvizacija inspirirana ogromnim minusom.
(Povrće nisam nikakvo stavljala jer ga stvarno izbjegava, a i držim se logike da su mačke čisti mesojedi.)
Iako jesu mesojedi, i u prirodi bi papali travice koja im je potrebna, tako da iako mi se ovaj način (kuhanja i domaćeg spremanja) čini odličnim, opet ne bi u potpunosti izbacila povrće, čisto iz razloga što bi se bojala da im ne zafali neki potreban vitamin ili mineral

Quote:
Mui Special kaže: Pogledaj post
E da, imam još jedno konkretno pitanje: usitnjena pileća jetra i srca - koliko i koliko često? Vidim savjete ''povremeno'', ''ne prečesto'' i slične, ali to mi je sve jako relativno. Znači jedan veliki kastrirani mačor od 6 kila - 100 g smiksanih pa smrznutih na 48 sati jetrica i srca (to su 2 jetrica+2srca)- jednom tjedno. Jel to prihvatljivo ili treba nešto mijenjati?
Mislim da je netko ovdje baš bio spominjao jednom tjedno da je sasvim dostatno..
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 12:14   #4987
Leeloo bi nam se mogla prekvalificirati u mačjeg nutricionista
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 12:46   #4988
Super! Hvala! Inače mačor je i po pitanju izlazak miks vanjske/unutarnje mačke i svaki dan odlazi kod susjeda ''na pašu''. Eh, kad naša trava nije tak fina

A ovo s piletinom je bila samo proba jer me zanimalo dal će se stisnut u žele ili ne. (nisam baš nešto iskusna u kuhinji) Na kraju krajeva, mislim da bi to mogla 'otopiti' nazad u juhu i dodati prokuhano meso; ili jednostavno umiješat. Zato su sad išli dijelovi koji imaju više kostiju da dobijem žele.
Mui Special is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 13:44   #4989
Quote:
lenchy2403 kaže: Pogledaj post
E to i meni zvuči (financijski) super i probali smo (sa pilećim prsima, sa govedinom, sa jetricama), ali neće..mislim mica malo probrlja, ona možda i bi, ali mačor nikako tako da nam nema druge nego vrećice/konzervice..
O znači i ti imaš izbirljive pizdune. Meni mačka nekad hoće, najčešće neće (to sada u zadnje vrijeme izmišlja, prije je jela), a micko odvaljuje na mesinu u bilo kojem obliku i bilo koja vrsta. Skontala sam da na jetricu najviše otkida, ne znam jel to zato jer mu jače miriši.

Quote:
lenchy2403 kaže: Pogledaj post
Leeloo bi nam se mogla prekvalificirati u mačjeg nutricionista
Hehe, ma nemam ja pojma ništa osim osnovnoga. Da znam iskombinirala bih da mi jedu sirovo, ovako me strah da ne usfali nečega pa se držim provjerenoga.

Jedino što rotiram hranu jer ni oni u prirodi ne jedu stalno isto, a i nikome ja od proizvođača ne vjerujem toliko da bi ih stavila isključivo na jednu i stalno tako hranila.

Quote:
Mui Special kaže: Pogledaj post
Super! Hvala! Inače mačor je i po pitanju izlazak miks vanjske/unutarnje mačke i svaki dan odlazi kod susjeda ''na pašu''. Eh, kad naša trava nije tak fina

A ovo s piletinom je bila samo proba jer me zanimalo dal će se stisnut u žele ili ne. (nisam baš nešto iskusna u kuhinji) Na kraju krajeva, mislim da bi to mogla 'otopiti' nazad u juhu i dodati prokuhano meso; ili jednostavno umiješat. Zato su sad išli dijelovi koji imaju više kostiju da dobijem žele.
Da se to otopiti, meni se nekad saft tako zna stisnuti pa kad se zagrije pretvori se nazad u juhicu. A mislim da mi se i juha pokoji puta tako stisla, valjda kad bude puno kostiju unutra. U biti kad otkuhaš nasjeckaš u to skuhano meso i pustiš da se sve skupa stisne u frižideru.

Puno je tu zezanja. Ja svojima u zadnje vrijeme kad hoću nešto uvaliti smiksam u vodi u kojoj sam kuhala, žderu sve u 16. Ili piju, kak hoćete.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 21:07   #4990
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
O znači i ti imaš izbirljive pizdune. Meni mačka nekad hoće, najčešće neće (to sada u zadnje vrijeme izmišlja, prije je jela), a micko odvaljuje na mesinu u bilo kojem obliku i bilo koja vrsta. Skontala sam da na jetricu najviše otkida, ne znam jel to zato jer mu jače miriši.
Dakle tako to ide, mi bi voljeli njima isplanirati zdravu (i nama financijski povoljniju) prehranu, ali kad su izbirljive guze, ne ide onda kak smo si zamislili nema beda, samo da su zdravi i dalje je lako za ostalo

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Hehe, ma nemam ja pojma ništa osim osnovnoga. Da znam iskombinirala bih da mi jedu sirovo, ovako me strah da ne usfali nečega pa se držim provjerenoga.

Jedino što rotiram hranu jer ni oni u prirodi ne jedu stalno isto, a i nikome ja od proizvođača ne vjerujem toliko da bi ih stavila isključivo na jednu i stalno tako hranila.
Ovo se apsolutno slažem, niti ja ni jednom ne vjerujem toliko, zato sam se i počela toliko raspitivati i prilagođavati im prehranu - i moram priznati, otkad se hrane tako kako se sada hrane (da pokucam o drvo ) nisu imali gotovo nikakvih problema..mislim da ima i tu dosta, jer prehrana sama po sebi čini veliki faktor u bilo čijem cjelokupnom zdravstvenom stanju..
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 14:23   #4991
TOTW ili NiD?

Molim mali savjet...
Svoje mačkavce trenutno hranim NiD grejn fri hranom, no neki dan sam u dućanu ugledala i TOTW za mačke tako da sam sada u dilemi. Uzela sam uzorak i dobio je prolaznu ocjenu. Po vašem mišljenju što je bolje?

Prije nekih dva tjedna sam vodila najmanju iz družine na sterilizaciju i veterinarka me zabrinuto pitala što jede... Da ima jako puno masnih naslaga (iako je oku poprilično mršava) i da mi savjetuje hranu za sterilizirane mačke...
Mislite da je to možebitna veterinarska kupite-kod-nas patka?
Mačke jednom u masu dana dobiju i mokru hranu, no opet pazim da je ok...
I tako je NiD i grejn fri doveden u pitanje i help!
Meesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 10:50   #4992
Kakva je Monge hrana?
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 14:34   #4993
Mislim da je krcata žitaricama...
bubily:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 11:14   #4994
Quote:
Meesh kaže: Pogledaj post
Molim mali savjet...
Svoje mačkavce trenutno hranim NiD grejn fri hranom, no neki dan sam u dućanu ugledala i TOTW za mačke tako da sam sada u dilemi. Uzela sam uzorak i dobio je prolaznu ocjenu. Po vašem mišljenju što je bolje?

Prije nekih dva tjedna sam vodila najmanju iz družine na sterilizaciju i veterinarka me zabrinuto pitala što jede... Da ima jako puno masnih naslaga (iako je oku poprilično mršava) i da mi savjetuje hranu za sterilizirane mačke...
Mislite da je to možebitna veterinarska kupite-kod-nas patka?
Mačke jednom u masu dana dobiju i mokru hranu, no opet pazim da je ok...
I tako je NiD i grejn fri doveden u pitanje i help!
kod mene bolje prolazi N&D.. 4 micke jedu onaj lamb i supač im je, a što se debljine tice.. probaj sa manjim kolicinama, hrana je energetski jaca i masnija, ali mislim da je totw jos jaci..
donili is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 11:16   #4995
Šta mislite o cat chow special care urinary hrani ?

Netko koristi?

Danas moram u nabavku prebacujem ga s baby hrane na neku za odrasle, a pošto je kastriran mislila sam neku takvu hranu...ili carnilove?

Premišljam se između te dvije Hills neću više to je jeo do sada ...


Ili brit care možda za kastrirane?
Lucile is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 12:08   #4996
uzmi carnilove i kombiniraj s još nekom
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 13:18   #4997
Lucile mislim da ti cat chow ima očajan sastav. Za britt ne znam šta da ti kažem, moj prije nego se začepio je bio pretezno na brittu za kastrirane (i povremeno sam kupovala rc indoor i sterilised) i dlaka kod repa mu je bila masna i perutala se i to sam skontala da je od britta tek kad sam ga stavila na urinary i skontala koliko se dlaka promijenila.

Ja bi ti isto savjetovala carnilove, nije puno skuplji a bolji je nego ove hrane. Ako si u Zg znaju u veterinarskim imati Felidae hranu, ta je dosta jeftina (jer budu i akcije 1+1 gratis) a sastav je ok. Cure su ti ovdje hvalile i applaws (mislim da je 135 kn 2 kg, a grain free je i sastav je ok), meni on ima previše minerala da bi ja to davala svom micku, ali mački možda budem čak i uzela kad pojede ovu sada što ima.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 15:59   #4998
Već sam bila otišla pa nisam vidjela šta ste napisale.

Uglavnom kupila sam mu carnilove veliko pakovanje, i ono malo pakovanje hillsa optimal care...bilo je na akciji pa reko aj to za prvu ruku pa ću dalje vidjeti.

Svakako ću uzimati carnilove i još neku miješati uz to.

Tražila sam rc za kastrirane nije bilo samo za 7 + godina

Tamo je toliko te mačje hrane, bila sam valjda sat vremena i čitala sastave i opet nisam ništa odlučila Mozak me bolio...

Mislim mu za sljedeći put uzeti Schesir da isprobamo...ma nisam pametna, cjenovno eto hills schesir i rc su mi nekako isto dok je brit povoljniji ali njega neću odustala sam uzimat ću samo carnilove.

Jel mu mogu ja tako miješati hranu pa da dobije od svake po nešto ?

Inače on suhu ima na raspolaganju cijeli dan a mokri obrok dobije ujutro i navečer, to je ili konzerva ili piletina ili iznutrice s tim da jetrice dajem u prosjeku svakih desetak dana jedan obrok nikako češće jer sam tu pročitala da nije dobro.

Vidim kao da je carnilove isto za prevenciju kamenca pa sad ne znam jel da uzimam uz to još jednu hranu za kastrate ili recimo indoor...

Zato od tih svih nisam na kraju ništa uzela nego taj hills a bio je na akciji pa da iskoristim

Glava me boli
Lucile is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 19:01   #4999
ja mu ne bi miješala dvije zajedno. već mjesec dana daješ jednu vrstu pa mjesec dana drugu. ili jedan dan jednu, drugi dan drugu. jer nisu iste po sastavu, kalorijskoj vrijednosti, količini vitamina i sl. pa nije baš tako jednostavno miješati.

hrana za kastrate po sastavu nije ništa drugačija od ostalih hrana, obično su samo neki minerali niži. mada kod nekih brandova nema nikakve razlike, osim u imenu.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 22:00   #5000
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
ja mu ne bi miješala dvije zajedno. već mjesec dana daješ jednu vrstu pa mjesec dana drugu. ili jedan dan jednu, drugi dan drugu. jer nisu iste po sastavu, kalorijskoj vrijednosti, količini vitamina i sl. pa nije baš tako jednostavno miješati.

hrana za kastrate po sastavu nije ništa drugačija od ostalih hrana, obično su samo neki minerali niži. mada kod nekih brandova nema nikakve razlike, osim u imenu.
Slazem se

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
dostojevska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:20.