Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2007., 15:32   #61
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Čuj kao šibenik je na drugom kraju Europe...
Znaš ... kad voziš 4 uri ... tada je i Split daleko ...
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 15:39   #62
Sad kad me banira teta Potala ...
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 15:42   #63
Bonsaj retriver, sve jasno!

Šibenik - to je već bolje!
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 15:45   #64
Ajme
Jedna velika ovoj ljepotici
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 15:47   #65
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
Idemo u Šibenik, idemo u Šibenik!!!




Jel sad jasnije?
skinula sam sliku iz quota da ne banira i mene ...nego jedno off topic pitanje , a na osnovu te slike : zašto joj nisi dala skinuti čaporke ? znam da si ju sterilizirala, mogli su to onda napraviti pod istom narkozom
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 15:49   #66
Quote:
ja i bash ja kaže: Pogledaj post
skinula sam sliku iz quota da ne banira i mene ...nego jedno off topic pitanje , a na osnovu te slike : zašto joj nisi dala skinuti čaporke ? znam da si ju sterilizirala, mogli su to onda napraviti pod istom narkozom
Skinula sam. Ovo je slikica dva dana prije operacije.

Oko sokolovo
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 16:09   #67
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 16:09   #68



nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 22:27   #69
Ima nas svakakvih...
Ja sam osobno protiv pasa bez lajne iako znam da se mnogi neće složiti sa mnom...Uzalud nekome tko se možda panično boji nepoznatih pasa to što je on miran ili to što je vlasnik metar do njega.
Naš Rocky je mali balavac, laje na sve živo i neživo i boji se svega, svake osobe, svakog psa i čim mu se netko približi odskakuje...Nikada ga nismo u situaciji kada nam se približio netko s psom na lajni digli u krilo jer želimo da se navikne na druge pse (ne poznajemo nikog tko ima psa pa se jedino može "družiti" s tak nepoznatim psima koji mu priđu), ali bome kada prođe neka mrga od psa bez lajne ga primimo. Rocky više nije tako mali (što se rasta tiče), ali ja se bome ne bih htjela upuštati u neke fajtove da ne dao Bog neki veći pas napadne mog...
Tako smo se šetali po parkiću na Trešnjevci i doletio je neki veliki pas, ja ne kažem, nije on njega krenuo napasti, ali Rocky je odmah poludio, počeo se bojati i slično i kada smo rekli vlasnicima da li bi ga mogli staviti na lajnu su samo blenuli jer kao njihov pas je tak miran i dobar...E kvragu, ja to ne znam, niti znam da li će ostati miran kad ovaj mali lajavac ovako poludi itd.
Tak da, bez obzira na veličinu ili dob ili karakter, po meni psa treba stavit na lajnu ako se ide na mjesto gdje ima ljudi ili drugih životinja.
Mikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 22:53   #70
bar iz neke pristojnosti, trebali bi pse dok su u šetnji među ljudima držati na lajni, nije bitno o kakvom se psu radi. ja imam mopsa koji ne prilazi nikome, ukopa se kad vidi drugog psa, sve u svemu jako plah pas. ja ne mogu predvidjeti ponašanje drugog psa ili njegovu narav. svog držim na lajni sve dok ne dođemo na neku livadicu, ili ispred zgrade. ne pada mi napamet da ga pustim dok se šećemo opatijom npr.
jednom su ga napala 2 psa. iz čista mira. moj je bio na lajni naravno, a ta 2 su doletila trčeći. moj se odmah ukopao i nije pokušavao ni pobjeći a oni su ga udarali šapama i grizli. oba su imala brnjicu ali nisu bili na lajni. nisam ga mogla ni podići(malo je deblji moj pes ) uglavnom, vlasnik tih pasa je samo gledao i dozivao ih dok smo se mi borili. to je trajalo bar minutu! nakraju sam ja jednog odgurnula nogom i podigla svog.
a redovno viđam slobodne pse u šetnji korzom. ok, moguće je da su vlasnici sigurni u narav svog psa. ali nikako ne mogu biti sigurni u narav ostalih pasa.
pa ako ja mogu mirno šetati svog debelog mopsa, i vlasnici opasnijih i većih pasa bi trebali imati poštovanja. i prema ljudima i prema ostalim psima.
__________________
the quick brown fox jumps over the lazy dog...
Aubrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 23:30   #71
Ma ja mislim da je stvar kulture da je pas na lajni među ljudima. Moji su poslušni i ne prilaze ni drugim ljudima, ni psima, ali ipak ih držima na lajni među ljudima.
I ja muku mućim s vlasnicima koji govore da njihovi psi neće ništa. Jesu li sigurni da neće ništa i kada budu izazvani. Najmiroljubiviji pas kojeg znam (iz kvarta) je počeo režati kada ga je moj mops (totalno nesocijaliziran, nedavno smo ga udomili) napao. Mops je bio na lajni, a retriver mu je uletio. I zaista nisam nikad vidjela tog psa da bi na nekog zalajao ili zarežao, ali sad je bio napadnut i reagirao je.
Inaće, što se tiće društva i igre za moje pse preferiram veće pse (iako ja imam male). Veći su mi pouzdaniji i odgojeniji od malih. Ne bih htjela da se vlasnici malih uvrijede i ja imam male pse, ali moje iskustvo je takvo. Meni je najljepše vidjeti moju pinčicu s njemačkom dogom u društvo. Presmiješni su, a dogica je nježna za nepovjerovat.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 07:43   #72
Quote:
Mikalica kaže: Pogledaj post
Tako smo se šetali po parkiću na Trešnjevci i doletio je neki veliki pas, ja ne kažem, nije on njega krenuo napasti, ali Rocky je odmah poludio, počeo se bojati i slično i ...
Mikalica, on će ti se i dalje bojati dokle god ti njega dižeš na ruke. Jer šta pas može zaključiti u situaciji kad vam se približava veliki pas, a ti svog dižeš na ruke. Na taj način daješ mu do znanja da je ok bojati se i pružaš mu podršku i utjehu. Tak da će se tvoj pas uvijek bojati velikih pasa.
Samo me zanima hoćeš li ga dizat kad bude imao 25-30 kila?

Mikalice, moj ti je savjet da ga upoznaš s nekim ili više, velikih pasa za koje znaš da su dobri i čije vlasnike poznaješ. Nek se malo uči da veliki psi ne moraju nužno biti prijetnja.
Pogledaj u blizini vaše kuće ima li neka livadica gdje se izvode psi.
I ne boj se. Bar ne još dok je ovako malen jer psi kuže da je on štene i neće ga napadat. Mogu se jedino s njim igrat ako im bude interesantan (što tebi može ponekad izgledat malo pregrubo, ali je ipak samo igra).
Također, i tebi može pomoći takvo druženje ako do sad nisi nikad imala psa, pa da malo vidiš kako to sve skupa ide.

Eto...

Pusa Rockyju
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 08:47   #73
hm.. ja sam isto mislila da pas neće napast štene jer kuži da je beba, dok jedan mješanac maltezera nije napao štene od kojih dva mjeseca pred mojim očima.. al da, inače, je pravilo da psi ne napadaju štence..

ja sam isto definitivno za pse na lajnama na prostorima gdje se psi šeću a ne istrčavaju.. odvedi psa na nasip pa ga pusti, briga me.. ili na neke livade.. ali ak ga šećeš po kvartu gdje ima male djece, ljudi i pasa, stavi ga na lajnu ak niš drugo pa iz respekta prema drugim ljudima.. ne vole svi pse, ak se ja mogu bojat bubice od kojih centagram, onda se netko fakat može bojat psa od kojih 50kg..

i što god vi rekli, kolko god mi poznajemo naše pse u dušu, nitko, ali baš nitko mi ne može garantirat za svog psa.. psi imaju svoj način komunikacije.. i recimo ja koja sam miroljubiva do bola, al fakat, nisam se u životu potukla ni kao dijete ili nekog udarila općenito, reagiram kad mi netko nešto kaže.. i mogu zamislit da me netko toliko iziritira da ga udarim koliko god ja preferirala konstruktivnu raspravu.. recimo, netko mi mamu takne.. ma to što ne bi ubila.. dakle, ja ne mogu garantirat za sebe, a kamoli za svog psa.. naravno, da me netko pita rekla bi 'ma nikad on nebi' al ja to nemrem znat..

i da, lea li, imaš pravo za male pse.. za njihovo ponašanje su opet krivi vlasnici, ali da, češće su mali psi i neodgojeniji i agresivniji od velikih.. jer tu postoji faktor straha što kod velikih nije toliko jako.. naravno, neću opet ulazit u to koliko ljudi podcjenjuju male pse i njihov odgoj jer ih je 'lako kontrolirat'..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 08:52   #74
Quote:
hella kaže:
hm.. ja sam isto mislila da pas neće napast štene jer kuži da je beba, dok jedan mješanac maltezera nije napao štene od kojih dva mjeseca pred mojim očima.. al da, inače, je pravilo da psi ne napadaju štence..
U principu uravnoteženi i pravilno socijalizirani i odgojeni psi ne napadaju štence. Ovaj koji je napao toga pred tvojim očima, heh očito je da nije baš "normalan" pas.

Također rijetko kad sam vidila da su se veliki i mali cucak pofajtali, osim u slučaju da je veliki išao malog lajavca smjestiti na mjesto (neki udarac šapom, glavom, ili poklapanje), ali fajt kao veliki vrs. veliki - ne vidjeh.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 08:55   #75
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
Mikalica, on će ti se i dalje bojati dokle god ti njega dižeš na ruke. Jer šta pas može zaključiti u situaciji kad vam se približava veliki pas, a ti svog dižeš na ruke. Na taj način daješ mu do znanja da je ok bojati se i pružaš mu podršku i utjehu. Tak da će se tvoj pas uvijek bojati velikih pasa.
Samo me zanima hoćeš li ga dizat kad bude imao 25-30 kila?
Ja ga dižem na ruke kada mu doleti pas koji nije na lajni, stvarno ne želim dovoditi ni sebe ni njega u situaciju da nas možda neki pas, izazvan Rockyjevim lavežom ili režanjem napadne...Kužim kaj ti hoćeš reći, ali i ja se bojim tuđih pasa jer ih ne poznajem i ne želim niti dospjeti u situaciju da nas moram "izvlačiti". A to da li ću ga dizati kasnije, a jbg, valjda će se prestati bojati svega i svačega kada malo odraste...

Quote:
Mikalice, moj ti je savjet da ga upoznaš s nekim ili više, velikih pasa za koje znaš da su dobri i čije vlasnike poznaješ. Nek se malo uči da veliki psi ne moraju nužno biti prijetnja.
Pogledaj u blizini vaše kuće ima li neka livadica gdje se izvode psi.
I ne boj se. Bar ne još dok je ovako malen jer psi kuže da je on štene i neće ga napadat. Mogu se jedino s njim igrat ako im bude interesantan (što tebi može ponekad izgledat malo pregrubo, ali je ipak samo igra).
Također, i tebi može pomoći takvo druženje ako do sad nisi nikad imala psa, pa da malo vidiš kako to sve skupa ide.

Eto...

Pusa Rockyju
Je, ja ne znam niti jednu osobu koja ima psa tako da su jedini psi kojima dolazi u kontakt oni koji se također šeću na području gdje se mi šećemo - nama nepoznati. Najčešće ih ima u parku Trešnjevka, ali je službeno tamo zabranjeno viditi pse pa ga tamo niti ne puštamo na livadicu niti se iskreno dok se šećemo baš obaziremo na druge...To da ga neće napadati ja stvarno ne mogu znati, kada vučjak krene na njega s mrkim pogledom i ukipljenim repom i reži na njega ja ne mogu ništa doli odvući Rockyja i produžiti dalje ili ako taj isti vučjak nije na lajni, primit ga u ruke...
Mislim da je stvarno u redu, a i stvar kulture da pas bude na lajni čim oko njega ima drugih ljudi i životinja. Ta lajna nije tako strašna stvar, a bez lajne neka psi trčkaraju na nekoj livadi, dvorištu ili šumi gdje nema drugih koje možda mogu napasti ili ljudi koji ih se možda boje.
Uostalom, ako ćemo tako, park stara Trešnjevka ima tablu za zabranu šetnje pasa i doduše puno ljudi, pa tako i mi, prođemo tim parkom (doduše mi idemo isključivo po stazici, ne puštamo psa na travu), ali onda kad mi dolete ljudi s psom bez lajne, poludim.
Inače, hvala na savjetima, ali s nekim stvarima se ne slažem odnosno nisu tak lako izvedive
Mikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 08:58   #76
Da. Nekidan je jedna kuja moju malu mješanku dobro izvikala, izrežala na nju, stjerala je u kut i smjestila je gdje joj je mjesto jer je moja pasica prešla granicu. I dok sam ja samo promatrala što se dešava i naravno bila na oprezu da ta kuja slučajno ne bi prešla mjeru (a dobar je pas pa vjerujem da neće i nije), ljudi oko nas su počeli histerizirat da dignem svog psa, da ga spasim, a curu čija je kuja bila su popljucali.

Što hoću reći? Da bismo mi kao vlasnici pasa, trebali poznavat i njihovu psihologiju, način komunikacije, prepoznavat agresivno od drugih ponašanja. Pročitat koju knjigu, pronaći na webu neke dobre stranice.
Danas su bar informacije dostupne i svatko koga zanima može se educirati.

Mislim, nije da sam ja baš educirana još, al eto... trudim se
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 08:59   #77
Quote:
Mikalica kaže: Pogledaj post
A to da li ću ga dizati kasnije, a jbg, valjda će se prestati bojati svega i svačega kada malo odraste...


Neće budeš li ga i dalje dizala


Quote:
Mikalica kaže: Pogledaj post



Je, ja ne znam niti jednu osobu koja ima psa tako da su jedini psi kojima dolazi u kontakt oni koji se također šeću na području gdje se mi šećemo - nama nepoznati.
Nismo znali ni mi nikog, al upoznaš se. Prošeći, lako je započet komunikaciju kad si sa psom. A možda te iznenadi koliko super ljudi možeš upoznat preko pasa.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 09:06   #78
mikalice, zum zum ti je dobro rekla, iako kužim ja i tebe.. ja sam istu stvar radila, dođe mi veći pas a ja svog na ruke, sigurno je sigurno.. i zato je režao na veće pse do kraja svog života.. ok, dižeš ga kad vidiš da ga neki pas hoće napast, naravno, braniš svog psa, ok (s tim da time i svoje zdravlje dovodiš u pitanje) al ga što prije navikni na velike pse i prestani dizat jer se nikad neće socijalizirat na tvojim rukama.. a prije ili kasnije će ti doć doga koja će tvog dignutog psa gledat tak dignutog drito u oči.. a kaj ćeš onda.. imaš i školica koje rade na socijalizaciji pasa, tam dolazi veliki broj životinja i velikih i malih pa možda ne bi bilo loše tak ga naviknut na velike pse.. a tam imaš uvijek nekog tko nadgleda..

i da, obrati pozornost na svoje raspoloženje kad ti se psu neki drugi pas približava.. znam da je smiješno, ali to je užasno bitno.. ima ogroman utjecaj na raspoloženje pasa.. ak si ti ukočena, ak se bojiš, tvoj pas to osjeti i kreće sranje.. probaj kad ti se neki drugi pas približava zatomit strah govoreći 'ma vidi ko ti je to došao, jel to tvoj prijatelj, vidi kak slatki pasić' i sl, onim beby tonom koji valjda sam vlasnici pasa znaju izmislit.. vidjet ćeš, pas će ti se opustit kad skuži da se ti ne bojiš.. moj se tukao sve dok to nisam počela prakticirat, od tada više nikad problema nije imao..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 09:14   #79
Quote:
Ja ga dižem na ruke kada mu doleti pas koji nije na lajni, stvarno ne želim dovoditi ni sebe ni njega u situaciju da nas možda neki pas, izazvan Rockyjevim lavežom ili režanjem napadne...Kužim kaj ti hoćeš reći, ali i ja se bojim tuđih pasa jer ih ne poznajem i ne želim niti dospjeti u situaciju da nas moram "izvlačiti". A to da li ću ga dizati kasnije, a jbg, valjda će se prestati bojati svega i svačega kada malo odraste...
Gle, psi znaju kad neki pas laje zbog straha, nervoze ili napada. Kužiš. Pas neće napasti iz čista mira zato što se netko na njega dere i živčani ( to njima znači Rockyevo lajanje), on je njima samo mali histerični pas. E, ali TI svojim postupcima, položajem tijela, bojom glasa i sl., svom psu daješ dodatni boost ili ga smiruješ. Kako si napisala da ga dižeš, ti njemu daješ za pravo da se tako ponaša, uz to ga stavljaš i u povlašteni položaj - na visoko.

E sad, s vremenom ćeš imati puno više i teže probleme, jer će taj njegov "dječji" lavež prerasti u prepotentni, izazivački lavež, te ga niti jedan pas više neće tolerirat, jer će tvoj dobiti dodatno samopouzdanja, upravo većinom zbog tvog ponašanja, pa će početi i dominirati nad drugim psima (znaš ono najahivanje noge i drugog psa, postavljanje šape na leđa ili glave, stajanje iznad psa, pa čak i uriniranje po jednom), a kad to napravi, tad će sigurno doći do šore.

U krajnju ruku, kako misliš da se psi upznavaju, ako ne njuškanjem i susretanjem na cesti, zato nemoj ga svaki put dizati, jer već sad imaš nepravilnosti u socijalizaciji i komunikaciji.

Tvog psa će krvio protumačit, na će - nažalost, najebat.

Quote:
hella kaže:
i da, obrati pozornost na svoje raspoloženje kad ti se psu neki drugi pas približava.. znam da je smiješno, ali to je užasno bitno.. ima ogroman utjecaj na raspoloženje pasa.. ak si ti ukočena, ak se bojiš, tvoj pas to osjeti i kreće sranje.. probaj kad ti se neki drugi pas približava zatomit strah govoreći 'ma vidi ko ti je to došao, jel to tvoj prijatelj, vidi kak slatki pasić' i sl, onim beby tonom koji valjda sam vlasnici pasa znaju izmislit.. vidjet ćeš, pas će ti se opustit kad skuži da se ti ne bojiš.. moj se tukao sve dok to nisam počela prakticirat, od tada više nikad problema nije imao..
Naravno, sve od riječi do riječi živa istina.
Morate se naučiti sudržavati, kontrolirati i smiriti se. Psi su samo psi, psi i zareže, i zalaju i pofajtaju se i zapišavaju jedan sa drugim, ali to je sve normalno, to je njihov način komunikacije i to su godinama i stoljećima tako radili. Stoga pustite pse da budu psi, a ne ljudi. Kao što se mi pozdravljamo davanjem ruke, tako se psi pozdravljaju na svoj način...

Uvijek i stalno nastojte biti smireni i staloženi, jer vaš pas vas kuži bolje neg što to vi mislite, i bere vibre da je to za nevjerovat.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 09:38   #80
da, s tim da 'fajt' pasa zna bit ništa doli velike predstave s puno režanja i lajanja i kešenja zubi a bez i jednog ugriza.. misli čovjek - poklat će se.. a ono za 10ak sekundi takvog preseravanja svaki na svoju stranu..

o branju vibri, da, to je nešto nevjerojatno.. bila dva dominantna psa izašla van, ogromne mrcine, i skužila žena kaj se brine za njih da su skupa i vrisnula, te sekunde su se pošorali.. al za ozbač.. idući put kad se takva situacija dogodila žena je mirno reagirala, rekla psu samo 'ajde, idemooo' onak veselo, psi se ponjušili i svaki svojim putom.. ja osobno imam milijun takvih primjera.. sve je ovisilo o meni.. na kraju se moja 'preplašena' pudlica s dogom družila..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:17.