Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2009., 18:42   #161
Imam u zagorju parcelu od 4000 m2 i na njoj se nalazi kuća od 50 m2 sagrađena 1962 godine, htio bih ucrtati kuću pa me zanima koje radnje trebam poduzeti i koliko bi me to moglo koštati?
duplić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 12:07   #162
Quote:
duplić kaže: Pogledaj post
Imam u zagorju parcelu od 4000 m2 i na njoj se nalazi kuća od 50 m2 sagrađena 1962 godine, htio bih ucrtati kuću pa me zanima koje radnje trebam poduzeti i koliko bi me to moglo koštati?
Das geodetu da napravi usklađenje katastra i zemljisne knjige. na osnovu rjesenja koje geodet traži u katastru da je kuca napravljena prije 1968, a ucrtana je u katastru mozes napraviti taj elaborat.
Bitno je da svi posjednici predmetne parcele potpisu izvjesce o terenskom uviđaju koje će napisati geodet.
Ukoliko si zainteresiran javi se na PM. Cijena ti je oko 3000 kn.
pilky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 12:14   #163
Quote:
Tomica74 kaže: Pogledaj post
Slicnu ponudu za izmjeru i upis obiteljske kuce u Katastar (okolica Pule).
Ne kuzim kakve veze ima geodet sa uporabnom dozvolom?
Za izdavanje uporabne dozvole u prilogu mora biti situacijski nacrt stvarnog stanja kojeg radi geodet a ovjerava katastar. Bez toga ne možeš dobiti uporabnu. Cijena za upis objekta od 5 do 7 tisuća kuna je sasvim korektna.
pilky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 12:17   #164
Quote:
sagem kaže: Pogledaj post
Radi se o obiteljskoj kući koja je građevinsku dozvolu dobila 1979.god. Zbog nedostatka novaca tek je pred par mj. stavljena pod krov i završena je fasada. Geodet je dao ponudu za uris objekta i uporabnu dozvolu 5500kn + PDV. Da li je to ok cijena po vama? Radi se o terenu izvan okolice Rijeke.
Hvala
ja sam geodet i često radimo takve elaborate. Takva cijena ti je sasvim korektna. Možeš proći jedino jeftinije ako ti netko u fušu napravi takav elaborat- naravno sa potrebnim pečatima, cijena bi ti onda bila oko 4000 kn.
pilky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 18:31   #165
Kupio sam parcelu u Zagorju koja se u zemljisnim knjigama vodi kao vinograd bez ikakvog objekta. U katastru je ucrtana klet sagrađena prije '68. godine koja vise ne postoji (mjerilo 1:2000). Po općinskom prostornom planu uređenja "... postojeće kleti mogu se sanirati i rekonstruirati uz uvjet da se ne povećava njihova površina".
Tlocrtne dimenzije srusene kleti i lokacija na parceli mi sasvim odgovaraju, a moje pitanje je na koji najjeftiniji nacin zadovoljiti sve formalne uvjete da se moze krenuti u rekonstrukciju (ako se uopce moze)? I odakle krenuti?
Hvala unaprijed na odgovorima!
zveki07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 14:21   #166
cjenik geodeta

Imam pitanje za okvirnu cijenu geodetskih usluga.
Naime sada postoji 9 parcela (cca 13.000m2) koje bi trebalo preparcelirati u 20 do 25 novih parcela zbog prodaje kao gradilište. Kolika bi bila cijena za to???
tomy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 06:15   #167
Quote:
pilky kaže: Pogledaj post
ja sam geodet
E, tebe trebam! (profesionalca, dakle!) Pitanje: kakav je običaj, ili zakon ili... u vezi uklapanja starog i novog premjera? Logika mi kaže da je orto ipak potpuno (mada i tu ima malih odstupanja) točan, pa bi onda uvijek išlo uklapanje na novi?

Drugo, ako uzmeš satelitski snimak sa Googlea, eto ti orto, ali me zanima koje je najmanje mjerilo, jer ne dobijam onu zadnju stepenicu sa naj povećanjem? (može li se dobiti?) Preciznije: ima li načina dobiti 1:1000, pa provjeriti novi premjer?

I treće: geodet je udario točku nakon satelitske triangulacije (ili je to petangulacija??) i dao joj nekakav broj, kako to prebaciti u normalne geografske koordinate?

Hvala!!
Ima još ludih pitanja, ako si od volje, na primjer: mali potočić, a novi premjer kaže da je korito na jednome mjestu široko 16m!?! I ovo: kako u Acad ubaciti novi ili stari premjer recimo putem skenera? Ili ima drugi način za ih "dignut"?
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 11:46   #168
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
E, tebe trebam! (profesionalca, dakle!) Pitanje: kakav je običaj, ili zakon ili... u vezi uklapanja starog i novog premjera? Logika mi kaže da je orto ipak potpuno (mada i tu ima malih odstupanja) točan, pa bi onda uvijek išlo uklapanje na novi?
ovisi tko je radio ortho i u kojem mjerilu, nisu svi siti. Kod ukolpa starog stanja i novog se ne radi iz ortha već geodet mora izmjeriti situaciju na terenu i provjeriti stanje u katastru ... sve ostalo je fušarenje

Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Drugo, ako uzmeš satelitski snimak sa Googlea, eto ti orto, ali me zanima koje je najmanje mjerilo, jer ne dobijam onu zadnju stepenicu sa naj povećanjem? (može li se dobiti?) Preciznije: ima li načina dobiti 1:1000, pa provjeriti novi premjer?
Google je vrlo neprecizan (po nekoliko metara) i može služiti samo orijentacijski.

Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
I treće: geodet je udario točku nakon satelitske triangulacije (ili je to petangulacija??) i dao joj nekakav broj, kako to prebaciti u normalne geografske koordinate?
pretpostavljam da je riječ o WGS84 koordinatama. U tom slučaju potrebna je transformacija koordinata sa posebnim parametrima. Uglavnom, preporučam ti da to ne radiš sam već da ti to transformira ta osoba koja i je to i snimila jer kod nas je kaos s tim parametrima.
JackOfHearts is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 20:34   #169
Quote:
JackOfHearts kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima!! naravno da smo sve provjerili na terenu i novi premjer je dosta dobar.

Kako može satelitski snimak biti neprecizan?!? Pa to je FOTOGRAFIJA terena?!?

Nebih ja ni pitao, da to zna osoba koja je radila, ali mi se čini da nezna - er nisam dobio geografske koordinate kada sam tražio
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 21:22   #170
da i ja podijelim iskustva : obiteljska kuća, neto 180m2, cca10×10m, ne pretjerano složen tlocrt, na padini, zemljište cca 1500m2, u početku tri parcele koje se spajaju u jednu, čisti papiri, normalni susjedi; geodet domaći, poznanik, profesionalan, ne najjeftiniji, ni najskuplji.

posebna geodetska podloga 6000kn, parcelacija i obnova međe 6500kn, iskolčenje objekta 2000kn

a pitanje: koliko mogu očekivati cifru za uris objekta?
Perec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 21:42   #171
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Kako može satelitski snimak biti neprecizan?!? Pa to je FOTOGRAFIJA terena?!?
nije to "samo" fotografija ... kak da to kažem laički ... to je snimak gdje u posebnim algoritmima uklonjene netočnosti zbog terena, perspektive, leće kamere itd. ... točnost ovisi o svim tim parametrima + visina snimanja ... uglavnom to nije isto kao da netko uzme fotić i okine iz aviona i to je to. Na otrhophotu možeš mjeriti na običnoj snimci ne možeš.

Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Nebih ja ni pitao, da to zna osoba koja je radila, ali mi se čini da nezna - er nisam dobio geografske koordinate kada sam tražio
Uh, onda si našao lošeg geodetu. Svaki geodeta ti to mora znati transformirati za dobro jutro. To je kao da matematičar ne zna koliko je 2 i 2. Pošali mi na PM koordinate, pa ti budem to transformirao kad stignem.
JackOfHearts is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 02:33   #172
Quote:
JackOfHearts kaže: Pogledaj post
nadam se da nisu dosadna laička pitanja, a danas se sve više ljudi služi Autocadom, pa se mogu zabavljati i sa geodezijom! Kod mene je dobra suradnja sa geodetom, prihvatio me je kao "šegrta" pa mi je dao fajlu, onda sam sve predloženo "prežvakao" sa ostalim suvlasnicima, modificirao taj prijedlog unutar parcele da nama najbolje odgovara, "uštelio" površine i geodetu vratio, mislim da sam mu uštedio posao da se s nama sastaje i objašnjava, svi smo se izjasnili i svi bi trebali biti zadovoljni...

Ja sam mislio da je novi premjer orto snimak, koji je samo obrađen kao grafika sa dodanim crtama tamo gdje se iz zraka ne vide? Pa ona kanta s kojom snimaju iz aviona ne izgleda neki jad od uređaja koji nebi mogao sam uznositi potrebne korekcije pri snimanju! Ali, ok, znači i avio i Google - s rezervom, iako sam na Google Earthu uspio izvuči povečanje sa ucrtanim koordinatama! I - dobro odgovara!
Onda mi nije bitno naći koordinate, zapravo neznam uopće gdje je traženi podatak, jer imam samo "P1000", te 56,65 (visina?) a postoje dva lajera sa P1000 (bijelo i crveno) i ne poklapaju se točke za 0,01. (valjda 1 cm?)

Ali, nemam odgovor dali se uobičajeno uklapa stari na novi premjer, (neke točke na novome su verificirane u prirodi i dobro odgovaraju) koji bi ipak trebao biti točniji i logično mi je da se on uzima kao konačno stanje?

Da ne zaboravim, ponavljam: kako u Acad ubaciti novi ili stari premjer recimo putem skenera? Ili ima drugi način za ih "dignut"? zapravo, da pojednostavim: može li se putem skenera ubaciti neki nacrt u Autocad? (laici pitaju!!)
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 23:16   #173
Uhhh... malo previše pitanja ... dok bi ti sve to odgovorio pošteno bi se napisao. Sorry. Najbolje da ti to netko uživo pokaže (možda tvoj geodet) kak se to radi. Nije neka nuklearna fizika, ali treba se znati kaj se radi.
JackOfHearts is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 09:53   #174
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post

Ja sam mislio da je novi premjer orto snimak, koji je samo obrađen kao grafika sa dodanim crtama tamo gdje se iz zraka ne vide? Pa ona kanta s kojom snimaju iz aviona ne izgleda neki jad od uređaja koji nebi mogao sam uznositi potrebne korekcije pri snimanju! Ali, ok, znači i avio i Google - s rezervom, iako sam na Google Earthu uspio izvuči povečanje sa ucrtanim koordinatama! I - dobro odgovara!
Ta kamera košta više nego avion, dvomotorac. al ok.
uglavnom google earth zaboravi.. ne da mi se sad pisati zbog cega



Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Onda mi nije bitno naći koordinate, zapravo neznam uopće gdje je traženi podatak, jer imam samo "P1000", te 56,65 (visina?) a postoje dva lajera sa P1000 (bijelo i crveno) i ne poklapaju se točke za 0,01. (valjda 1 cm?)
P1000 je pretpostavljam njihov poligon. id-enter, nod-enter
to je za dobiti koordinatu točke u acad crtežu.

Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Ali, nemam odgovor dali se uobičajeno uklapa stari na novi premjer, (neke točke na novome su verificirane u prirodi i dobro odgovaraju) koji bi ipak trebao biti točniji i logično mi je da se on uzima kao konačno stanje?
noviji bi trebao biti točniji. Odnosno referentan je onaj koji dobiješ službeno u katastru

Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Da ne zaboravim, ponavljam: kako u Acad ubaciti novi ili stari premjer recimo putem skenera? Ili ima drugi način za ih "dignut"? zapravo, da pojednostavim: može li se putem skenera ubaciti neki nacrt u Autocad? (laici pitaju!!)
software (dodatak ACADu) se zove raster design
slika mora imat kordinatne krizeve

recimo M=1:1000, 4 kiza na 10cm razmaka
onda napravis kvadrat 100x100 u acadu (stavis ga na koordinate krizeva ak ih imas na crtezu.
i onda image->correlate->match
i poslije rubbersheet

bla bla bla... previse je to stvari za objasniti zasto i kako se radi....
DarkRyder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 06:32   #175
Quote:
DarkRyder kaže: Pogledaj post
Dobro je, svaka info znači da sam naučio nešto novo!
Imaju križevi i počinjem hvatati, tako se podese layeri da se sve poklopi?

Ma i sa ovim do sada lijepo je to sve išlo, daleko je SW dogurao! Samo, ljudi su problem, jer dok ih uvjeriš da Acad NE griješi (mjere, area) hoće se...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 10:49   #176
Bog!

Novi sam na forumu i došao sam do ovog topica,pa da pitam..

Planiram dogradnju obiteljske kuće,a za izdavanje lokacijske treba se napraviti idejni projekt na posebnoj geodetskoj podlozi

Ono što mene zanima je: Da li postoji situacija/e kada se ta podloga NE traži?

Postojeća kuća je ucrtana u katastru s svim pripadajućim dozvolama, vlasništvo 1/1.

Nemojte me krivo shvatiti, poštujem svačiji rad i trud, ali samo želim uštedjeti gdje je moguće jer je sve skupo :-)
BluEyes°° is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 18:04   #177
Bojim se da nema te situacije di se ne trazi PGP,a ide se nesto graditi !!!
Deoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 14:55   #178
ljudi moji vi ste svi ovdje nabrojili cifre od kojih se i meni zavrti u glavi, a radim u jednoj od skupljih geodetskih firmi!!!! pa kod kakvih ste to geodeta vi bili...... uostalom pa jel ne znate dogovorit fuš?! sve se da dogovorit kad se hoće!
malcinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 17:00   #179
pa cijene u fusu nisu neke bogznakaj nize.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 20:19   #180
cijene za Osijek :

PGP 3500 kn
međa + elaborat iskolčenja 3000 kn

radjeno prije nekih 7 dana
djanikeda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.