Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2015., 15:31   #1
Android emulator

Ispričavam se ako postoji ista ili slična tema.
Zanimaju me BESTPLATNI emulatori za android. Pod besplatni mislim na TRAJNO besplatni bez dodatnih plaćanja (npr. nakon mjesec dana free triala pa onda trebaš plaćati).
Unaprijed hvala na potencijalnim odgovorima.
__________________
“The seeds of the past bear fruit in the present.”
MasterMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 10:06   #2
Kakvi emulatori? Primjer daj.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 10:57   #3
Tražim besplatni android emulator za PC, npr. Bluestacks, Andy, Droid4X. Naime, pročitao sam da neki emulatori imaju samo trial verziju(nekih 30-ak dana) no ja ciljam na trajno besplatne emulatore bez ikakvih naknada za koritštenje istih. No, problem je da ne znam koji su točno ti emulatori (ili emulator). Kod nekih piše da su trial, dok sam kod drugih (foruma) pročitao da neki uopće ne napominju da su trial i odjednom ti prestane raditi. Ako znate koji trajno besplatni android emulator za PC, pomoć bi mi dobro došla.
__________________
“The seeds of the past bear fruit in the present.”
MasterMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 10:59   #4
Pa Android SDK.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 12:17   #5
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Hvala na tom prijedlogu, ali mislio sam samo emulator ne čitavi android studio što u ovom slučaju nije moguće. Ako znate nekakav samostalni emulator...
__________________
“The seeds of the past bear fruit in the present.”
MasterMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 12:36   #6
Hm, u tom slucaju mi jedino Andy pada na pamet (mada mislim da je Droid4X jos uvijek skroz free, bez ikakvih triala). A jesi razmisljao ne o emulatoru nego bas cijelom Androidu na PCu, tipa Android-x86? Ne znam za sto ti tocno treba doduse ali on vrti sve sto sam bacio na njega, ukljucujuci sve moguce igre. Instaliras u virtualku ili napravis bootabilan USB i udri.

Btw, zasto ne instaliras koji god emulator hoces, bio trial ili ne, u Sandboxie pa kad istekne trial samo pobrises Sandboxie database, reinstaliras opet i imas dalje novih X dana na koristenje?
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 13:04   #7
Hvala na pomoći. Droid4X se instalira.
__________________
“The seeds of the past bear fruit in the present.”
MasterMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 15:32   #8
Vidim da si spomenuo Bluestacks, zašto ne on?

Ja ga koristim već godinu dana (skinuo sam PC verziju sa njihove stranice) i skroz je free. Jedino što trebaš je jednom mjesečno skinuti neke aplikacije koji oni traže (većinom neke igrice), i čim stisneš download možeš ga dalje koristiti, ne trebaš niti ulaziti u te aplikacije.
robi712 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2020., 17:25   #9
Ima li kakvih novosti vezano za te emulatore?
Koji bi danas bio najbolji i najjednostavniji za korištenje (za potpune laike)? I koje se sve app mogu koristiti preko toga – kakva su ograničenja?
Bluestack sam jednom instalirala, ali sam ga deinstalirala jer mi nikako nije sjeo.

Kakav je ARC Welder?

Koristim app za mirroring (zrcaljenje) – Vysor i APowermirror i sa njima sam jako zadovoljna, ali to nisu emulatori nego samo indirektno navođenje moba.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2020., 12:38   #10
probaj ovaj
https://www.bug.hr/softver/bliss-os-...racunala-12511
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2020., 17:15   #11
Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
hvala ti, pogledat ću.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2020., 07:22   #12
Quote:
MasterMan kaže: Pogledaj post
Hvala na tom prijedlogu, ali mislio sam samo emulator ne čitavi android studio što u ovom slučaju nije moguće. Ako znate nekakav samostalni emulator...
Moguće je. BTW.
detoxhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2020., 07:49   #13
Quote:
Royal Red kaže: Pogledaj post
Ima li kakvih novosti vezano za te emulatore?
Koji bi danas bio najbolji i najjednostavniji za korištenje (za potpune laike)? I koje se sve app mogu koristiti preko toga – kakva su ograničenja?
Vjerojatno svaki app, osim što ne možeš zvati / primati pozive bez SIM kartice

Npr. Viber radi normalno, ali ga trebaš aktivirati pomoću mobitela/SIM kartice.
detoxhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2020., 13:40   #14
Quote:
detoxhr kaže: Pogledaj post
Vjerojatno svaki app, osim što ne možeš zvati / primati pozive bez SIM kartice

Npr. Viber radi normalno, ali ga trebaš aktivirati pomoću mobitela/SIM kartice.
Jel ga to samo prvi put trebaš aktivirati ili svaki put?

Pretpostavljam da ne mogu koristiti mobilno bankarstvo, a za to mi najviše treba. Mobilno bankarstvo se veže na broj mobitela, a opet gledam tutorijale koji prikaziju kako na emulatorima radi WhatsApp koji se isto sigurno veže na broja moba.

Viber mi zapravo ne treba jer je desktop verzija Vibera odlična. WhatsApp nema desktop verziju, odnosno ima, ali moraš biti na online na mobu pa mi to nema svrhu. Najavili su ove godine pravu dektop verziju neovisnu o mobu (nešto kao Facebook za koji ti ne treba mob). Živi bili pa vidjeli.

Mobilno bankarstvo mi bez problema radi na aplikacijama za zrcaljenje. No, to je zapravo korištenje moba, samo bez dodirivanja ekrana (mob mora biti uključen i preko usb kablea ili wifi-a spojen na komp). Radim sa mišem/tipkovnicom od kompa i gledam u monitor od kompa.

Imam zdravstveni problem vezan uz dodirivanje moba i tableta kada su spojeni na internet. Moram isprobati još glasovno upravljanje mobom i upravljanje glavom, ali to odgađam jer se pritom osjećam kao invalid. Stylus olovke mi iz nekog razloga ne pomažu za moj problem. Nije mi jasno zašto.

Dobro je da hrpa app može raditi offline (google maps, google translator, tripadvisor, planeri, organizeri…)
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2020., 14:02   #15
Samo prvi put.
Za mobilno bankarstvo nisam siguran jer te aplikacije znaju imaju neke druge provjere (da vide je li mobitel rootan i slično) pa moguće da neće raditi na emulatoru.
U teoriji bi trebalo raditi, ali nema nekog načina osim da probaš ili da se javi netko s istim emulatorom i aplikacijom.
Sreća pa za Erste, PBZ i Zabu možeš aktivirati sama bez odlaska u banku. Za ostale mislim da ne možeš (za HPB znam da ne možeš).
Alternativa je fizički token, ako ti je internet bankarstvo ok (i uključeno u paket).

Aha, ok je koristiti internet- ali samo na računalu (ne na tabletu i mobitelu).
Zbunilo me kako bi koristila mobilno bankarstvo bez interneta
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2020., 14:03   #16
Viber te pita za broj mobitela kod prvog pokretanja, samo mu daš neki throwaway broj i dobit ćeš poruku na taj broj koju kasnije upišeš u viber na emulator, poslije toga koliko znam više ti ne treba mobitel.

Po mojem mišljenju moglo bi raditi i mobilno bankarstvo na emulatoru, ali očito ne i beskontaktno plaćanje emulatorom.

SIM karticu uvijek možeš ugraditi u desktop računalo ali ne i s PC-em ići platiti na blagajni. To pak ne bi imalo smisla.
detoxhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2020., 15:02   #17
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Samo prvi put.
Za mobilno bankarstvo nisam siguran jer te aplikacije znaju imaju neke druge provjere (da vide je li mobitel rootan i slično) pa moguće da neće raditi na emulatoru.
U teoriji bi trebalo raditi, ali nema nekog načina osim da probaš ili da se javi netko s istim emulatorom i aplikacijom.
Sreća pa za Erste, PBZ i Zabu možeš aktivirati sama bez odlaska u banku. Za ostale mislim da ne možeš (za HPB znam da ne možeš).
Alternativa je fizički token, ako ti je internet bankarstvo ok (i uključeno u paket).
Da, očito sama trebam probati par emulatora pa vidjeti.

Ne vjerujem da više itko daje fizički token. Prije sam koristila internet bankarstvo (na kompu) uz onu neku display karticu. Sad su povukli te kartice i moraš prilikom ulogiravanja koristiti mtoken (za koji ti treba internet na mobu, bar u ovoj banci u kojoj sam sad, a i u ostalim bankama planiraju ukinuti taj mtoken bez interneta; zasad mi mtoken bez interneta radi u hpb-u, ali to koristim samo kod one dvostruke provjere prilikom plaćanja prepaid karticom. Paypal još ne traži dvostruku provjeru, ali i oni će zbog zakona biti prisiljeni to uskoro uvesti).

Nevjerojatno mi je da trenutno za internet bankarstvo na kompu treba internet na mobu pa radije koristim samo mob bankarstvo preko zrcaljenja na kompu. Mada bi mi jednostavnije to bilo izvesti emulatorom. Možda je nesigurnije, ali tko veli da je i mobilno bankarstvo sigurno pa ga svi koriste. Ionako u onoj banci u kojoj imam štednju nemam otvoreno ni internet ni mobilno bankarstvo.

Jednog dana kad bude aktivnija biometrija ću vjerojatno koristiti internet bankarstvo na kompu uz kameru ili skener otiska prsta (vidjela sam na Amazonu da postoje ti skeneri za PC)


Quote:
detoxhr kaže: Pogledaj post
SIM karticu uvijek možeš ugraditi u desktop računalo ali ne i s PC-em ići platiti na blagajni. To pak ne bi imalo smisla.
Vidiš, nisam imala pojma da se SIM kartica može ugraditi na desktop računalo. Plaćanje emulatorom (internet shopping) mi ne treba. Za to imam prepaid karticu.

Hvala dečki!
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2020., 15:38   #18
Za HPB znam da možeš dobiti fizički token- samo se nešto plaća ako imaš i mbanking.
Za Zabu je postojao i onaj USB token, ali ne znam je li to samo bilo za poslovne korisnike.
Uglavnom, raspitaj se u banci ako ti to treba.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2020., 19:31   #19
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Za HPB znam da možeš dobiti fizički token- samo se nešto plaća ako imaš i mbanking.
Za Zabu je postojao i onaj USB token, ali ne znam je li to samo bilo za poslovne korisnike.
Uglavnom, raspitaj se u banci ako ti to treba.
Hvala ti, vidjet ću. Ionako se iz ove banke gdje imam internet i mobilno bankarstvo mislim prešaltati dalje.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.