Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2009., 19:40   #61
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
e
(treba mi malo vremena da se sjetim )
fine su vam kremšnite od višanja, naravno da se mogu i od trešanja radit, jako fine
Polly, ti si žena mog života

Tak' neš' sam si ja zamislila s lisnatim

U subotu mi stiže novi kontingent.
A lisnato iz Lidla toplo preporučam
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 19:57   #62
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Amule:
Znam da u Bosni amule zovu đanarke negdje cibor, zardelija, ali kako se to zove u Zagrebu i ostatku Hrvatske ne znam, pa bi mi bilo drago da dobijem i taj podatak. U Liburniji ih zovu i ćišpe (ako se sjećate pjesme od Šajete stihovi idu ; da ima cice kako ćišpe i rit ko velebit...ja bi ju ženil)
I najvažnije, zašto sam i počela priču o amuli, kako sam lani doznala, ona je daleki rođak nonija.
Kod nas ih zovu šljive džanarike slično kao u Bosni. Amule, ćišpe ili džanarike jesu vrsta šljiva.
zenčišće is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 13:30   #63
Moje poznanice iz Jedozovnog dua opet napadaju. Kliknite za recept za slatko od trešanja i za džem od trešanja..

Mmmmmmmmmmmljac... Eto, vama na poklon.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 01:12   #64
Ja ću sutra isprobati pitu od trešanja i oraha (recept iz Novog lista) pa ako budemo oduševljeni, stavljam recept
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 16:04   #65
Poznavao sam jednu curu koja je znala furat bijelu majcu sa slikom strateški raspoređenih trešanja.To su bile najukusnije trešnje!
zool is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 16:35   #66
Quote:
zool kaže: Pogledaj post
Poznavao sam jednu curu koja je znala furat bijelu majcu sa slikom strateški raspoređenih trešanja.To su bile najukusnije trešnje!
Imala je mrlju od trešanja na majici? 100 % ih je jela direktno sa stabla.
Ali imaš pravo, takve su trešnje najslađe..
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 19:55   #67
marmelada od trešanja je savršena

Sutra radim clafoutis s trešnjama
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 08:46   #68
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Moja nova igračkica

http://www.amazon.com/dp/B0002AE2MA?...0&linkCode=asn

Suprug mi je rekao da se osjeća kao da je u autobusu, a ja kondukter koji buši karte Baš me briga, bitno da izbija koštice, a ja ne prljam ruke. I tako sam ja danas nabušila 5 kg trešanja za škrinju za štrudel/pitu.
E ovako sto sam i ja trazio, ali nikako naci

zanima me da li ste bas taj model narucivali preko amazona (ako jeste koliko vas je sve ukupno doslo dostava, porez i slicne fore) ili ste ga negdje kod nas uzeli (ako jeste onda gdje i po kojoj cijeni)?

hvala puno!
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 18:45   #69
Kupila sam ga u Merkuru za 117 kn. Nedavno sam vidjela da postoji i stroj za vađenje koštica iz šljiva na kojem piše 15 kg za sat vremena.
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 10:31   #70
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Kupila sam ga u Merkuru za 117 kn. Nedavno sam vidjela da postoji i stroj za vađenje koštica iz šljiva na kojem piše 15 kg za sat vremena.
hvala puno!
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 22:35   #71
zna li itko neki dobar recept za liker od trešanja??
__________________
neka "sutra" postane "sad" ! ;)
punkflake is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 22:59   #72
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
u selu mog starog se kaže "češnje"
zagorskom selu
a svako ima pak neke svoje fore pa je lako moguće da postoji i zagorsko selo u kojem ima črešanj
U mome zagorskom selu kažu črešnje.



edit:ja ne volim ove debele trešnje.Samo one malečke crne malo gorkaste.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 00:25   #73
Taman sam s trišnje..rane su već krvavo crvene i sad najslađe , a čekaju se šlame
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 00:27   #74
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Taman sam s trišnje..rane su već krvavo crvene i sad najslađe , a čekaju se šlame
Radi šlama su se u mom djetinjstvu lomile i noge i ruke,fasovale batine i susjedov pes za vratom...
imal kakav bus tamo da pričekam ja ođe?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 09:50   #75
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Radi šlama su se u mom djetinjstvu lomile i noge i ruke,fasovale batine i susjedov pes za vratom...
imal kakav bus tamo da pričekam ja ođe?
Nije to ništa, ovde i puške pucaju

Bus kažeš? Hm..neeeema, al ako ima koji tu kod tebe lipo se zaleti i popni na trišnju..najslađe je tako. Neću te puškom
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 13:47   #76
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Kupila sam ga u Merkuru za 117 kn. Nedavno sam vidjela da postoji i stroj za vađenje koštica iz šljiva na kojem piše 15 kg za sat vremena.
Kupila sam i ja ovaj odstranivač koštica od trešanja - 112 kn .
Na njemu piše 12 kg u 1 h. Malo morgen! Nema šanse!
I da budem iskrena, jako je nepouzdan, recimo da sam 10 % koštica našla što kako vire iz trešanja što u njima unutra. Ako su trešnje ful velike, mašinica lijepo probode trešnju, ali mimo koštice. Neke sam našla, skužila, vidjela, tražila..., ali koliko je još unutra
Svakako ću napomenutu jedačima kolača "Pripazite, moguće je da naiđete na pokoju košticu".

Ugl. moj tata je jučer brao pa proslijedio. Htio je skoro sve podjeliti, a nama pustiti cca 3 kg, njima 3 kg, i 9 podjeliti. Ja graknula, pa malo mi je blesavo da ja kupujem trešnje za kolače, a da ti naše iz vrta djeliš. Tako da sam jučer očistila 9 kg (a ostalo će ostat za potamanit svježe) trešanja za cca 2 h (što smatram da je ok), solo, mm je naravno spavao. Jako me podsječalo na moje čiščenje maruna! Ja se ubijem, on spava, ali jako pohvali kolače i sad bih ja trebala biti !
I btw. nočas mi krepala škrinja pa ajde seli trešnje (i sve ostalo) kod mame i šogi!
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 13:53   #77
Quote:
Bubi Trubi kaže: Pogledaj post
Kupila sam i ja ovaj odstranivač koštica od trešanja - 112 kn .
Na njemu piše 12 kg u 1 h. Malo morgen! Nema šanse!
I da budem iskrena, jako je nepouzdan, recimo da sam 10 % koštica našla što kako vire iz trešanja što u njima unutra. Ako su trešnje ful velike, mašinica lijepo probode trešnju, ali mimo koštice. Neke sam našla, skužila, vidjela, tražila..., ali koliko je još unutra
Svakako ću napomenutu jedačima kolača "Pripazite, moguće je da naiđete na pokoju košticu".

Ugl. moj tata je jučer brao pa proslijedio. Htio je skoro sve podjeliti, a nama pustiti cca 3 kg, njima 3 kg, i 9 podjeliti. Ja graknula, pa malo mi je blesavo da ja kupujem trešnje za kolače, a da ti naše iz vrta djeliš. Tako da sam jučer očistila 9 kg (a ostalo će ostat za potamanit svježe) trešanja za cca 2 h (što smatram da je ok), solo, mm je naravno spavao. Jako me podsječalo na moje čiščenje maruna! Ja se ubijem, on spava, ali jako pohvali kolače i sad bih ja trebala biti !
I btw. nočas mi krepala škrinja pa ajde seli trešnje (i sve ostalo) kod mame i šogi!
hehehehe
meni ta mašinica neđe zatrpana u podrumu.
Trešnje ne volim ,pa ih čistim samo za kolače i zamrzavanje i to ručno bez spravica.
tako sam najbrža.
Isto vrijedi i za višnje.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 16:05   #78
Quote:
Bubi Trubi kaže: Pogledaj post
Kupila sam i ja ovaj odstranivač koštica od trešanja - 112 kn .
Na njemu piše 12 kg u 1 h. Malo morgen! Nema šanse!
I da budem iskrena, jako je nepouzdan, recimo da sam 10 % koštica našla što kako vire iz trešanja što u njima unutra. Ako su trešnje ful velike, mašinica lijepo probode trešnju, ali mimo koštice. Neke sam našla, skužila, vidjela, tražila..., ali koliko je još unutra
Svakako ću napomenutu jedačima kolača "Pripazite, moguće je da naiđete na pokoju košticu".

Ugl. moj tata je jučer brao pa proslijedio. Htio je skoro sve podjeliti, a nama pustiti cca 3 kg, njima 3 kg, i 9 podjeliti. Ja graknula, pa malo mi je blesavo da ja kupujem trešnje za kolače, a da ti naše iz vrta djeliš. Tako da sam jučer očistila 9 kg (a ostalo će ostat za potamanit svježe) trešanja za cca 2 h (što smatram da je ok), solo, mm je naravno spavao. Jako me podsječalo na moje čiščenje maruna! Ja se ubijem, on spava, ali jako pohvali kolače i sad bih ja trebala biti !
I btw. nočas mi krepala škrinja pa ajde seli trešnje (i sve ostalo) kod mame i šogi!
To sam i ja prekasno primijetila pa sam se furala da sam radila izvorni clafoutis i da koštice daju bolju aromu

S obzirom da je tema o trešnjama, moram konstatirati da, iako je početak trešnjosezone bio koma i od trešanja ni t na vidiku, neki sam dan skužila da lovranka pri vrhu ima krupne crvene plodove i odmah krenula u branje. Danas vidim da se opet crvene, pa čekam da popusti vrućina i opet u akciju.
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 16:16   #79
Hihi, ne mogu vjerovat da kvotam vas dvije : pas i mačka : u istom postu!


Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
hehehehe
meni ta mašinica neđe zatrpana u podrumu.
Trešnje ne volim ,pa ih čistim samo za kolače i zamrzavanje i to ručno bez spravica.
tako sam najbrža.
Isto vrijedi i za višnje.
Mogu mislit na šta ti ruke sliče!
Ja sam, uz spravicu, i uz dobrano ribanje noktića s četkicom, na kraju sinoč nokte odrezala do KRAJA. Izgledale su mi fuj!

Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
To sam i ja prekasno primijetila pa sam se furala da sam radila izvorni clafoutis i da koštice daju bolju aromu

S obzirom da je tema o trešnjama, moram konstatirati da, iako je početak trešnjosezone bio koma i od trešanja ni t na vidiku, neki sam dan skužila da lovranka pri vrhu ima krupne crvene plodove i odmah krenula u branje. Danas vidim da se opet crvene, pa čekam da popusti vrućina i opet u akciju.
Mi imamo tri lovranske, i bilo je sve divno, krasno, bajno, krcato cvjetova, a poslije malih plodova..., ali došlo jedno nevrijeme...potuklo jako puno onih maleckih trešnjica, a onda još jedna tuča. :tužni:
Još je dobro i ispalo. Mislili smo da neče biti ni 5 kila, a ispalo ih je 20. Jučer su do kraja pobrane...gotovo...
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 16:28   #80
Ne smatram se ni psom ,a bogme ni mačkom.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.