Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2009., 15:03   #1
Jorkširski terijer II

S obzirom da je stara tema o jorkširskim terijerima bespovratno zachatana, otvaram novu u nadi da će ova biti malo korisnija i konkretnija od prošle.

Dakle, ako imate neko konkretno pitanje o jorkširskim terijerima slobodno pitajte ovdje.

Ako se želite pohvaliti svojim psima imate Fotoalbum ljubimaca gdje slobodno otvorite temu sa slikama.
Ako želite samo neobavezno pričati o nečemu imate chat.

Stara tema o jorkširskim terijerima je ovdje.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 22:42   #2


Vratim se s mora & dočeka me ovo...a stvarno me nisu iznevjerili terijeraši mi najmiliji...

Ne znam kaj da velim na sve ovo...slažem se da je tema bila poprilično zachatana.
Također, slažem se da je bilo i kojekakvih prepucavanja od kojih su neka bila uistinu za suzu pustit.
Ipak, žao mi je jer je na staroj temi bilo i korisnih stvari i ugodnih sugovornika.
Nisam ljubitelj slikica & smajlića, no nekako sam se uspjela priviknuti i na njih.

Isto tako, ne mogu ne primijetiti da smo na staroj temi imali popriličnu slobodu što se tiče razmjene informacija, chata, slika, smajlića i svega ostaloga - uključujući i svađa.
Moj dojam je da se ovdje ne radi o represiji i hirovitosti modova, već pokušaju da se stane na kraj uvijek istim temama za svađu koje su se kroz topic provlačile.
Žao mi je što su se forumašice uvrijedile i tu uvrijeđenost demonstriraju svojim nesudjelovanjem.

Stvar je u tome da su jorkići (na njihovu veeeliku žalost) iznimno popularna pasmina i kako to obično biva s tako 'iznimno popularnim pasminama' oko njih se događa jako puno ružnih stvari i dobro je da postoje mjesta poput ovakvih topica na kojima pažljiv čitatelj može pročitati & vidjeti puno više od onoga što tamo piše ili je izloženo.

Eto...voljela bih da ova tema nastavi postojati - pasmine radi. Na kraju krajeva, nisu oni krivi kaj imaju tako lude vlasnike.

No, to sam samo ja...
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore

Zadnje uređivanje Tupelo : 22.07.2009. at 22:52.
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 17:58   #3
Ma cure su se samo prebacile tamo gdje se mogu i dalje nesmetano družiti i žlabrati o pasmini i o užitku života sa pripadnicima te pasmine !
Pa barem foruma ima!A ovaj gdje su se cure prebacile je specijaliziran za yorkije i "čudesa" slična njima
__________________
U životu je sve onako kak si sam napraviš
marsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 15:09   #4
A jel netko imao starog yorkija?

Jer mi muku mučimo sa našim djedicom, koji zapravo i nije još uopće toliko star (10 god).

Lord je cijeli život bio zdrav, vesel, lud, čak i sad (po ponašanju). Ali zdravlje mu se vrtoglavo promjenilo i sad imamo boležljivog psa.

Sve je počelo pred godinu dana. Napao ga je rot tako da čudo da ga ubio nije i prošao je tešku operaciju da ga skrpaju, sve je u redu prošlo, nema posljedice osim što malo zna zašepati kad se dugo šeta (tetive su mu bile pokidane). Na pretragama pred operaciju, koje smo zahtijevali zbog godina i narkoze, vetovi su ostali iznenađeni njegovim stanjem, zubići ko u mladića, srce zdravo, ma sve 5. Rekli nam, bude on 100 godina živio.

Međutim, očito je stres zbog napada je učinio svoje. Neznam što bi drugo moglo biti.
Par mjeseci poslje je počelo... Proljev, mislili ništa strašno, nažica mamu sa stola tu i tamo, valjda mu je dala nešto što nije smjela, posebna klopa, Linex, u veta na lijekove. Međutim nije prestajalo, a proljev se pretvorio u krvavi proljev. Nakon svih mogućih pretraga stolice, na rtg-u se pokazalo da ima gadnih problem sa crijevima, u crijevima ima zraka, kao da crijeva propadaju, kronični gastroentritis. Napokon se otkrila prava terapija, par dana injekcija kad je najgore, a držati pod kontrolom prehranu, strogi režim, dijeta. Lord od tad nije dobio ništa osim posebne hrane i posebno kuhanog za njega. Sve je ok što se toga tiče, prehrana paše i radi svoje.
Međutim, gadna upala uha. Opet antibiotici, poslje tablete, opet tablete uzrokovale kravavi proljev. Opet injekcije, stara terapija, sve ok. Zasad...

Ali nemože stalno biti na ljekovima! Pa jetra će mu otići, baš smo zabrinuti zbog svega.

Čini mi se da je "naglo ostario" u ovih godinu dana. Lako se uspuše i puno češće dahće, čini mi se da slabije vidi i čuje (makar od malena ima "selektivan sluh" vrag mali, što želi čuti čuje, što neželi nečuje), sporiji je u šetnjama.

Kako je iz zdravog psa (on u svojih 10 godina nije nikad išao u veta osim na cijepljenja) postao tako boležljiv? Lord živi sa mamom, mama je luda već od svega, zabrinuta, a on, jadan, cijeli ispikan, smršavio zbog hrane, ma užas.

Malo sam se morala iskukukati, tako mi je teško zbog njega.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 20:20   #5
Meni je ovo prva jorkica i još je beba (10 mjeseci).
No, ovo što opisuješ nije toliko pasminski određeno, već ide "pod redovni pseći staž"
Lord nije star pas (za jorkiće 10 godina zbilja nije puno), no definitivno počinje ulaziti u one ozbiljnije godine pa se većina stvari koje ga muče može potpisati pod "ne postajem mlađi" priču.
Napad rotta može, ali i ne mora biti povezan s Lordovim problemima.
Stres može ubrzati neke mehanizme (pa tako i onaj starenja).

Lordu bi bilo dobro davati neki pripravak tipa Caniviton, aktivnost prilagoditi njegovim potrebama i mogućnostima i guštati dalje. Starost se ne može liječiti, no danas postoji toliko toga čime se može olakšati.
Ne znam kod kojeg veterinara idete, no sigurna sam da će mu prilagoditi terapiju na način da je korist od njenog uzimanja daleko veća od opasnosti zbog kontinuiranog konzumiranja/štete zbog neuzimanja.

U svakom slučaju, starenje nije strogo zacrtan proces & ne odvija se kod svih na isti način tj.stari se individualno. Imaš aktivnih i zdravih trinaestogodišnjaka, a ima i tromih i boležljivih trogodišnjaka.

Što se probave tiče, moja Franjo ima enteritis uzrokovan alergijom na govedinu i piletinu. Znači, takve boljke baš i nisu nužno vezane uz dob psa. Terapija je slična tvojoj tj.Lordovoj, a otkako joj dajemo isključivo ribu sve je ok.
Također, psima s gastroenteritisom se kod terapije antibioticima preporuča u hranu davati PetVital Darm-Gel.

A što se sluha tiče - tu ti kod jorkića nema pomoći.
Evo moja pati od kombinacije kroničnog selektivnog sluha + akutni napadaji apsolutne gluhoće kad je sita.
Mi? Mi patimo od & zbog nje. Dijagnoza bi nam bila kronična pomirenost sa sudbinom + povremeno akutno ludilo
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 22:11   #6
Eh, prvi pas koji stari... Prvi pas uopće! Pa nam se malo teško pomiriti da ide sve kako prirodno ide. Mami je još najteže sve pojasniti, "ali on je uvijek bio zdrav", "jest, mama, ali sad su tu i godine...", "pa nije on star, prije ću ja od njega" itd.

Promjenio mi se puno od napada, u zdravstvenom smislu. Vidi se na njemu, nije mi onaj stari, kao da ga je to zbilja jako pogodilo. I boji se sad velikih, crnih pasa.

Od dodataka dobiva prirodne dodatke kao što je laneno ulje, maslinovo ulje i sl. Sve probrano i pomno dozirano, kao i prehrana, jer i najmanji atak na želudac uzrokuje probleme pa nas je strah bilošto dodavati. Odgovara mu Eukanuba intestinal i RC med. konzerve+kuhano.

Vetovi... Tu smo gdje jesmo, dobro nas znaju, stalo im jest, a sad koliko brljave ili ne brljave ponekad nebi ulazila.

A ove "karakterne tegobe od malena" smo prošli sve i više od toga. Eh... Težak je strašno za hendlanje, muku smo mučili sa odgojem, tvrdoglav ko mazga, dominantan. Priznam, i razmažen (a kud nebi bio, slatkiš dlakavi). Ali navikli smo se na njega takvoga, to je dio njegovog karaktera, nasmije nas svojim nepodopštinama. Prvi pas je uvijek prvi pas. Prva ljubav. Zbog njega i volim pse, zbog njega mi se život vrti oko pasa, zbog njega ću uvijek imati pse u tipu terijera (sad sam na br.2 i jedva čekam da bude prilika da se brojka poveća).
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 12:52   #7
da li znatko ovdje dal će biti uskoro koje leglo yorkija sa rodovnikom i kod koga?molim inforacije na pm.u obzir dolaze samo kvalitetna legla,cijena nije presudna stvar
jelena.p is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 14:53   #8
Jelena,
Najbolje je nazvati HKS. Tamo ćeš dobiti inforamcije o svim registiranim uzgaivačniciama i prijavljenim leglima.

Hrvatski Kinološki Savez
Ilica 61
10000 Zagreb
tel: +385 (0)1 48 46 124/125/126
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 18:55   #9
Eej svima

Vidim da je druga tema o jorkićima zatvorena zbog pretjeranog chata, a ovdje je sve stalo, zajto
Realativno sam nova na forumu, a imam malog jorkića, voljela bi tu od Vas saznati kakvu korisnu informaciju o tim predivnim bićima
Za početak ovo je samo moj poziv da posjetite ovu temu, i da si međusobno pomognemo, ponajprije našim pesekima
Faja
The_Tea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 01:37   #10
poz, prvi put vas čitam...
imam jedno pitanje za vas vlasnike yorkija. iman miška starog 2 godine. pa me zanima jel ovo izgleda kao jorki? tnx

http://img69.imageshack.us/img69/508/miko006.jpg
pia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 11:35   #11
Facica definitivno je jorkijevska Čini mi se da je ovo slikano dok je bio mlađi, negdje do oko godinu dana, jer ima vrhove dlaka na glavici još uvijek tamne. Glavica u pravilu uvijek posvijetli kod odraslih pesonja.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 13:31   #12
ma i ja mislin da je, al eto ljudime uvik na ulici pilaju da kako je tako velik... stvarno mi je više toga na vrh glave. koliko san skužila čačkajući po internetu, ovi do 3,2 kg su patuljasti jorkiji, a ovi do 7 kg su normalni jorkiji. al ljudi su stvarno dosadni, i sataru me svaki put kad izađemo vanka. i još oni meni objašnjavaju zašto to nije jorki. ma za ispalit...
pia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 13:37   #13
Quote:
pia2 kaže: Pogledaj post
ma i ja mislin da je, al eto ljudime uvik na ulici pilaju da kako je tako velik... stvarno mi je više toga na vrh glave. koliko san skužila čačkajući po internetu, ovi do 3,2 kg su patuljasti jorkiji, a ovi do 7 kg su normalni jorkiji. al ljudi su stvarno dosadni, i sataru me svaki put kad izađemo vanka. i još oni meni objašnjavaju zašto to nije jorki. ma za ispalit...
Nema patuljastih jorkija.
Standard je jasan i nema se tu što puno raspravljati.
Iz priložene fotografije, teško je reći.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 13:40   #14
http://hr.wikipedia.org/wiki/Jork%C5%A1irski_terijer
pia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 14:12   #15
Nisi shvatila tupelo. Jedna stvar su standardi pasmine, a druga stvar su psi te pasmine koji su van standarda.
To što je tvoj pas veći i teži ne znači da nije jorky. Znači samo da je van standarda.
Nemoj se time mučiti, posebno ne s tim što ljudi pričaju. Ti znaš što je tvoj pas i koliko ti znači, a to je najvažnije.

Kažu da su jorkiji uzgojeni da bi tamanili štakore. Iskreno, čini mi se da ovi od 3 kg baš nisu sposobni za takav posao. Vjerojatno su prvobitni jorkiji bili veći, ali kako su se mijenjala vremena, mijenjale su se i "potrebe" pa je jorki "smanjen" i stavljen u novi standard.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 15:32   #16
Standard pasmina propisuje FCI, a ne Wikipedia.


Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Nisi shvatila tupelo. Jedna stvar su standardi pasmine, a druga stvar su psi te pasmine koji su van standarda..
Shvatila sam više nego dobro.
Standard je jedan i ne možemo ga krojiti kako nama paše.
Psi mogu biti van standarda.
Svakako.
No to su psi van standarda, a ne nekakvi patuljasti ili gigantski jorkići.


Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Nemoj se time mučiti, posebno ne s tim što ljudi pričaju. Ti znaš što je tvoj pas i koliko ti znači, a to je najvažnije...
S ovime ću se složiti.

Samo bih dodala, 'znanje tj sigurnost' u čistokrvnost pasmine daje samo i isključivo rodovnica, a ne količina ljubavi prema psu.
Ipak, unatoč tome, ljubav je najvažnija. I tu se slažem s tobom.

O rodovnicama neću dalje, pogotovo ne na ovoj temi (mislim da mi Misery već sad osjeti lagano titranje u sljepoočnici )
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 15:56   #17
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post




Shvatila sam više nego dobro.
Standard je jedan i ne možemo ga krojiti kako nama paše.
Psi mogu biti van standarda.
Svakako.
No to su psi van standarda, a ne nekakvi patuljasti ili gigantski jorkići.

Samo bih dodala, 'znanje tj sigurnost' u čistokrvnost pasmine daje samo i isključivo rodovnica, a ne količina ljubavi prema psu.
Nisam napisala da ti nisi shvatila, već da ona nije shvatila tebe, draga.
Što se tiče znanja i sigurnosti u čistokrvnost pasmine isključivo po rodovnici, tu se ne slažem s tobom. Moj pas je čistokrvni jorki, iako nema rodovnicu. Dosta je baciti jedan pogled na njega pa da se to vidi, čak i da je u standardu.
A i krhko je znanje, a o sigurnosti stvarno ne bih
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 16:12   #18
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Nisam napisala da ti nisi shvatila, već da ona nije shvatila tebe, draga.
Ok, kužimo se.

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Što se tiče znanja i sigurnosti u čistokrvnost pasmine isključivo po rodovnici, tu se ne slažem s tobom. Moj pas je čistokrvni jorki, iako nema rodovnicu. Dosta je baciti jedan pogled na njega pa da se to vidi, čak i da je u standardu.
A i krhko je znanje, a o sigurnosti stvarno ne bih
Ako odgovorim na ovo i Tyndallu će početi titrati žilica u sljepoočnici.

:kelji flaster na usta i napušta temu:
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 17:10   #19
ma. nije bitno, očito ne spadamo pod ovu temu...
pia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 17:13   #20
al hvala na odgovoru...
pia2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.